Jump to content

I videl sem daljine meglene i kalne...


Pfaff

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Putopis sam pročitao u jednom dahu, i naravno dobri stari Pfaff je i ovoga puta dostigao sam vrh putopisne proze na našem forumu.

Žao mi je što iz Kloštra niste produžili prema Osijeku pa da vidiš pravi grad a ne tamo nekakvi Chicago.

Kad smo već kod Čikage znaš li da je moj nadaleko poznati zemljak Čaruga ima ambicije da se zaputi u taj grad pa da pomrsi račune izvjesnom gospodinu po imenu Kapone..

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Evo da se i ja nadovezem:odlican putopis po "mojoj" Podravini. To kad "stranac" poslika i da svoj komentar dobi neku novu draz.Steta kaj niste bili u lozioni:tamo rade apsolutni railfanovi koji vole pokazati sve i svasta.

Link to comment
Share on other sites

Možemo li u skoroj budućnosti očekivati nekakav slavonski putopis?

Sprema se nešto na proljeće.

Ako je Pfaff zadovoljan udomiteljem i ako može spojiti subotu s komadićem nedjelje možemo ga odvesti npr. u Osijek, Beli Manastir, Dalj, Vinkovce, Županju, Drenovce... :shock:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Da dopunim ovaj odličan putopis sa par svojih fotki iz Kloštra.

 

Ulazak vlaka 983 u kolodvor se nestrpljivo čeka:

DSC_0022.jpg

 

Susret dvije podserije macosa, kroz zadnja vrata izlaze i moji gosti:

DSC_0024.jpg

 

Jep, Oni su stigli, i šefa od skretnica su zaintrigirali nesvakidašnji gosti.

DSC_0024_crop.jpg

 

Dvadesetak minuta do polaska vlaka za Koprivnicu prošlo je u času, vrijeme je za ukrcavanje.

 

Veli gosn. skretničar, leve iti ne - desno vam je Koprivnica!:

DSC_0028.jpg

 

Zauzeli su cijeli prvi odjeljak u macosi, čeka se i slika...:

DSC_0031.jpg

 

...žuti šved na vlaku 2310:

DSC_0035.jpg

 

Dvije minute kasnije kreće i 6804 put Koprivnice (na namirivanje :palac:):

DSC_0036.jpg

 

I dok macosa uranja v meglu, lepljivu i gustu...sretan put i do nekog drugog susreta:

DSC_0040.jpg

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Lijepe slike,iako su slikane u megli!

Vedrane,vozi jos "tvoj" iverica-express?

 

Upravo to htjedoh konstatirati i pitati :wink:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala...

IE je nakon dugo vremena provozao prošli četvrtak, fotki nema s obzirom da je iz Bj kretao oko pol 5 popodne.

Mislim da ima još nešto starijih slika za postati, ali to ćemo u odgovarajučoj temi. :wink:

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Hvala...

IE je nakon dugo vremena provozao prošli četvrtak, fotki nema s obzirom da je iz Bj kretao oko pol 5 popodne.

Mislim da ima još nešto starijih slika za postati, ali to ćemo u odgovarajučoj temi. :mrgreen:

 

Ma tko kaže da nema fotki uskoro nove i friške, ekipa bjelovarskog CSI Iverica je odradila posao na visini zadatka, slike očekujte ovih dana!

8):roll:

Link to comment
Share on other sites

To znači da moje gastro-ekspertize ipak imaju nekog smisla.

ja ću to ustvrditi tek kad probam ohridski burek i sljadoljed (dao si mi ogroman motiv za posjetu Ohridu).

 

putopis je zakon, fora je vidjeti ljude iz dalekih krajeva kako se dive egzotici ovih, inače nama dosadnjikavih pruga. mislim, ravna pruga s natruhom zavoja za jedno 4 km, padokaz kaže 0,5 na idućih 250 metara, a on doživljava nirvanu :mrgreen:

 

nego, zašte se tako malo slikala pruga Križevci - Kloštar? ceka.gif

Link to comment
Share on other sites

Nije točno da se samo stare babe bacaju pod vlak. Evo jednog zekana koji je ostvario svoje suicidalne nakane. Veli majstor da ih ima dosta jer kad uđu među tračnice ne znaju van (a vlak je uvijek brži)...

Vidiš da nemora lovac uvijek pucati... :roll:

... kako da ja njemu objasnim kada na loksi nešto krepa, u radioni zabušavaju, a šef koji se treba zauzeti da se sve napravi kako treba je takav kreten.
Link to comment
Share on other sites

ravna pruga s natruhom zavoja za jedno 4 km, padokaz kaže 0,5 na idućih 250 metara, a on doživljava nirvanu :roll:

 

:kul:lool:wink:

 

A kaj ćeš, mora da ti onaj riječki tobogan dosadi kad ga gledaš cijeli život svaki dan. :kul

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Nije točno da se samo stare babe bacaju pod vlak. Evo jednog zekana koji je ostvario svoje suicidalne nakane. Veli majstor da ih ima dosta jer kad uđu među tračnice ne znaju van (a vlak je uvijek brži)...

Vidiš da nemora lovac uvijek pucati... :wink:

 

Mda ali je zec ipak krivo trčao. :kul:kul:roll:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...