Jump to content

III. željezničko krkanje Budinšćina + Varaždin


Stanley

Recommended Posts

po bedastom mapperu, ona 4.7.2009. nije ni bila u Vž :wink::--):oops:

 

Fotka je nastala u trifrtalja sedam u Zaprešiću. Koju minutu nakon što se loksa prislonila na onih par teretnih vagona.

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Usput, 2062055 se dokotrljala zacijelo negdje u rano poslijepodne (po bedastom mapperu, ona 4.7.2009. nije ni bila u Vž :wink::--):oops: )

 

Viktore, Viktore, ja ne znam u koji mapper ti gledaš. :oops:

 

Na mojem se lijepo vidi gdje je sve bila 04.07.

 

056mxl.jpg

 

Piše da je u Varaždin stigla u 16.50. :oops:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lako za posudu, al' što je bilo s mesom? :wink:

Reciklirano je na najekološkiji način. Dio je prerađen, dio ispušten u atmosferu, dio teče Savom u smjeru Crnog mora :--)

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Ha, mislim, može (ali zašto?). Po mom skromnom mišljenju, jedan lijepi vikend početkom listopada bi bio puno adekvatniji. Ne mora 6 mjeseci biti 6 x 30 dana; ima i manjih mjeseci, zar ne? :wink:

Naravno, ima i manjih mjeseci, ali to nam neće puno pomoći da preskočimo jedno čitavo godišnje doba :oops:

 

A možda je Zlayo s stvarno htio predložiti roštilj uz doživljaj zimske idile ... nešto poput priče "Vlak u snijegu" :--)

Link to comment
Share on other sites

Reciklirano je na najekološkiji način. Dio je prerađen, dio ispušten u atmosferu, dio teče Savom u smjeru Crnog mora :wink:

Nadam se da si preradu sveo na manju mjeru da nam ne narasteš kao ovo milo škotsko djevojče što ga onomad slikah u Edinburgu:

 

DebelaRit.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Usput, 2062055 se dokotrljala zacijelo negdje u rano poslijepodne (po bedastom mapperu, ona 4.7.2009. nije ni bila u Vž :wink::--):? )

 

Viktore, Viktore, ja ne znam u koji mapper ti gledaš. :kul

 

 

Uh sramote :oops::oops::oops: , uopće nisam gledao prvi lijevi stupac :oops: , samo NOVE DVORE :kul

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Evo da se javi i jedini par sa ove kulturno-zabavne manifestacije. :D

Za početak, oduševljeni smo druženjem sa forumaškom ekipom i upoznavanju istih.

Nemamo baš puno za dodat budući da je sve odlično dokumentirano...A i fotić mi je cjelo vrijeme bio na izdisaju. Sigurno vam je poznata situacija kad mrtvi umorni zacrtate nešto obaviti prije nego legnete u krevet, zaspite i ujutro skužite da to niste napravili...i npr. vidite punjač sa uredno spremljenom baterijom u njemu i utičnicom koja NIJE uštekana u zid...(a i tulavo žensko se moglo sjetiti ponijeti svoj fotić... :twisted: )

No da ne duljimo...

Znači sve je počelo u odnosu na ostale relativno kasnim dizanjem u pola 7, budući da nas je Rux kupio na 5 minuta od mene doma. A i to nam je bilo prerano :oops: .

Nakon što smo iz drugog pokušaja uspješno pokupili Drempu, krenuli smo prema Budinščini putem uspješno izbjegavajući gomilu hodočasnika. I hodočasnica :twisted: .

Napokon stigosmo na mjesto sastanka uz puno rukovanja, upoznavanja i ponovnih susreta.

Dubinščina:

1-2.jpg

 

Nakon dogovaranja di ćemo, šta ćemo, krenusmo prema Varaždinu uz usputna zaustavljanja poradi fotkanja.

 

Podrute:

2-2.jpg

3-1.jpg

6-1.jpg

7-1.jpg

 

bikonje...

4-1.jpg

8-1.jpg

 

ostaci vjerojatno utovarne rampe:

5-1.jpg

 

Već smo pomislili da su otkrili naš zli naum...

10-1.jpg

 

A neki su već bili na rubu očaja i smatrali da nam spasa nema...

9-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nda, sad je red na mene da kažem kak mi je bilo super i če-če i kak jedva čekam reprizu, tj novu epizodu. Okej, bilo mi je super i če-če i jedva čekam novu epizodu. :oops:

 

No, da nastavim priču što ju je započeo onaj koji se skretničarem predstavlja (mulja svekoliko rejlfanovsko pučanstvo [u nastavku, s.r.p.], no oprostit ćemo mu, jelda?).

2063, shrvan od bola što ga njegova 2044 (jel je?) prepustila na milost i nemilost gomili čudaka (čitaj-rejlfenova :evil: ), i spoznajom da je nekim čudom završio u Remetincu, ni kriv, ni dužan, pomislio je, nema što izgubiti, i odlučio se suprotstaviti velikoj plavoj (bilo bi bolje da je zelena, al nije da možemo birati) lokomotivi.

Ipak, nakon mukotrpnih pregovora, nagovaranja i vabljenja raznim prehrambenim proizvodima (a tekući su već krenuli u opticaj), popustio je, te krenusmo dalje.

 

Sljedeća naša stanica bijaše Marof. Novi Marof.

11-1.jpg

Pogled na s.r.p. koje se razmiljelo kolodvorom s jedne strane...

12-1.jpg

i pogled na drugu stranu, gdje je trava uvijek zelenija.

13-1.jpg

 

dok muljator fotka prugu, kolega rejlfen Pfaff okida jednu iz serije "željeznica i lj..." :)

14.jpg

 

Ne da nam vrag mira, pa moramo dobro provjeriti svaki kutak kolodvora.

Apsolutno me oduševio ovako oldskul uređen interijer:

(obratite pozornost na instalaciju u ćošku)

15.jpg

uhvati me nostalgija kad vidim ovakve stolčeke

16.jpg

 

Ipak, nismo se dugo zadržali unutra, jer je cug zafučkal iza zavoja, i trebalo je zauzeti dobre pozicije za fotkanje (ili smetanje Drempi, koji je trebal upozoriti tulavu babu da mu se makne iz kadra :palac:)

Već je tu (i novi forumaši u njemu)

17.jpg

there is no running that can hide you cause i can see in the dark...

Link to comment
Share on other sites

No nije samo Bitter bila smetalo Drempinom kadru...

Znam, sve vas grize znatiželja o čemu sam sam to važnom raspravljao sa strojovođom, mislio sam to zadržati za sebe :evil: , no evo da razriješim Victorovu nedoumicu...

 

Čovjek je zapravo bio samo blago šokiran tolikim brojem puka u Novom Marofu, i još sa fotićima, pa sam mu objasnio naš bitak, misiju i cilj tog dana...

18.jpg

 

...pa je odlučio da je bolje što prije pobjeći

19.jpg

 

I mi smo odlučili ne plašiti više lokalno pučanstvo, te napravili novu sačekušu u sv. Iliji. Neki su u zauzimanju pozicija srčano jurnuli naprijed:

20.jpg

 

Pogled na drugu stranu:

21.jpg

 

I dočekasmo je...ali mi čak i na opciji sport fotić bio tolko brz da fali pola makoze :palac:

I ode, a mi sa sjetom gledamo za njom...

22.jpg

 

Motorizirana karavana opet kreće, do konačnog odredišta. Svi euforično iskačemo iz autiju sa fotićima u rukama i lovimo zvjer:

23.jpg

 

i nešto sitniju divljač...

24.jpg

 

Tragovi starog mosta:

25.jpg

 

Krećemo na roštilj...

Link to comment
Share on other sites

Ispričavam se kaj bum uletil s još nečim... :palac:

 

Znam, mogao bi mi tko zamjeriti, ali ipak...napravih second draft (jer i nakon pranja ona moja majica još kao da miriši na nešto sa žara).

 

Ovo je prilično neobavezno, light, tek pokoji komentar ispod slike...

 

IMG_2147.jpg

Snažna vagonaška ekipa od koje smo dobili sve relevantne podatke o stanju putničkijeh vagonah.

 

IMG_2163.jpg

I dok većina kolodvora uopće nema oznku stajališta, Budinšćina ih ima čak dva.

 

IMG_2144.jpg

Hodočasnici o kojima je bilo toliko riječi, Budinšćina ih je stvarno bila puna.

 

IMG_2182.jpg

Vozni park forumaša-desperadosa. Sve same opake zvijeri.

 

IMG_2209.jpg

Viđeni fotografi u daljini.

 

IMG_2235.jpg

Bome, kad pukne sunce u glavu, osjetiš i laganu dezorijentaciju.

 

IMG_2241.jpg

Vođa šćepanjski.

 

IMG_2246.jpg

Isti nam ukazuje na činjenicu na su Riječani ispred nas.

 

IMG_2252.jpg

Iza nas je zaprešićka ekipa.

 

IMG_2277.jpg

U Marofu artikl u lijevoj ruci stabilizira artikl u desnoj. To je naša image stabilisation.

 

IMG_2291.jpg

Zeus je malo, malo čučnuo, taman da ufati kadar kak treba.

 

IMG_2306.jpg

Priprema za sačekušu. Portos objašnjava na koju stranu bežati ak dojde koji mrgudni gospon z vilami.

 

IMG_2363.jpg

Kurikulum mlajših članova, nesklonih izlaganju suncu.

 

IMG_2398.jpg

STIB u skeniranju terena.

 

IMG_2549.jpg

Gle, ophodar pruge.

 

IMG_2445.jpg

IMG_2448.jpg

Bijaše prigovora da je premalo slika roštilja. Pa evo dvije:

 

IMG_2482.jpg

Reakcija na vlak.

 

IMG_2609.jpg

Lovci u žitu...ovaj...travi.

 

Pa, do godine sljedeće...bu nam valjda i Ante-vž došel...

:evil:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Zlo u obličju žene otima Skretničarev fotić i okida most (oh čuda)

 

26.jpg

 

Skretničar brzo ponovo uzima stvari u svoje ruke...

Svi odlaze, meso je nezaštićeno...sad je prilika...misli brzo! :evil:

27.jpg

 

Tu lejt... gaddemit!!!

28.jpg

 

No čini se da nije S. jedini koji ima takve ideje...čini se da Egerke smišlja diverziju ez vel :D

29.jpg

Obruč se steže...

30.jpg

 

U stanci između onog ćevapa i one pečenice, stigao je Skretničar opaliti, mislim, okinuti i ovu krasnu Makooozu

31.jpg

Želuci puni, razmiljesmo se kao rakova djeca... tako Skretničar i Neutralac odlučiše okrenuti nam leđa i otići svojim putem...u inspekciju mosta. (no dobro, da budem iskrena, bila sam pozvana, al s refleksima jednog prosječnog puža, nda, ko bi me dočekao?:oops: )

 

Pogled prema kolodvoru:

32.jpg

 

I na most:

33.jpg

 

A onda je fotić na izdisaju ispustio svoj zadnji patnički krik i zaklopio svoje umorno oko...do sljedećeg punjenja.

Tako da nismo mogli dokumentirati posjet Vž kolodvoru.

Umorni nakon cjelodnevnog plajzanja po pruzi, sačekuša i sličnih akcija, te depresivni nakon susreta sa zelenom Bondofkom i đuranom, sjeli smo s Portosom u auto i krenuli doma. I zaspali. Barem neki od nas (kriva sam).

Podsused, 8085, Glavni, doma, krevet.

 

Fala Ruxu i Portosu kaj su nas trpili :)

 

S nestrpljenjem čekamo idući susret ovakve vrste...definitivno prije idućeg srpnja :palac:

there is no running that can hide you cause i can see in the dark...

Link to comment
Share on other sites

Gledam ove slike, posebno onaj dio gdje nisam bio nazočan (Budinšćina, Podrute) i stalno mi se u glavi mota slika nekih uskotračnih kolosijeka i vagoneta u Budinšćini (na zapadnoj strani, preko puta stanične zgrade).

Jesam li to ja nešto sanjao ili je tu stvarno nekad bilo nešto?

Htio sam to pitati Zagijevog dedu (dok se još mislilo da je radio u Budinšćini :evil: ) za vrijeme "prvog čina", ali kako je to otpalo u međuvremenu sam i ja zaboravio.

 

A o vagonetima na žici u Bedekovčini sam isto nešto davno pisao, sad ne mogu naći (ali to bi bilo izvan ove teme).

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Gledam ove slike, posebno onaj dio gdje nisam bio nazočan (Budinšćina, Podrute) i stalno mi se u glavi mota slika nekih uskotračnih kolosijeka i vagoneta u Budinšćini (na zapadnoj strani, preko puta stanične zgrade).

U Podrutama sam snimio ovo odmah uz prugu, al' ne znam dal' Ti to što pomaže:

 

Budinscina09-32.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je kuhar oprao ruke nakon dotične radnje.
O da, kuhar je jako detaljno i vrlo često prao ruke.

Profesionalna deformacija?

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je kuhar oprao ruke nakon dotične radnje.
O da, kuhar je jako detaljno i vrlo često prao ruke.

Profesionalna deformacija?

I vrlo vješto koristio štipaljke za okretanje mesa te nož sa oštrim vrhom :(

Jedino su mu ćevapčići često padali sa roštilja :?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Jedino su mu ćevapčići često padali sa roštilja :(

 

Moj probavni trakt nije alarmirao :?

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je kuhar oprao ruke nakon dotične radnje. :mrgreen::lool

l

 

 

tad sam već sve bio ispekao.... a i jednini sam imao sapun sa sobom...

 

Jean svaka čast... Ja sam već pomislio da sam uspio uteč a da to nitko nije primijetio... :kul

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

Jean svaka čast... Ja sam već pomislio da sam uspio uteč a da to nitko nije primijetio... :kul

No chance, znaš da Riječani imaju posebne sklonosti za slikanje osebujnih lokacija :mrgreen:

Ti si jednostavno bio žrtva sačekuše :lool

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je kuhar oprao ruke nakon dotične radnje. :(:?

l

 

 

tad sam već sve bio ispekao.... a i jednini sam imao sapun sa sobom...

 

Jean svaka čast... Ja sam već pomislio da sam uspio uteč a da to nitko nije primijetio... :kul

 

Nije on bio jedini kuhar a ja sam dotičnu radnju činio dok je on pekao...

Ako sam ja mogao pojesti 3 Čevapa koji su njemu ispali sa roštilja onda nema veze što nisam oprao ruke nakon pi_ _!

 

Pive, PIVE naravno :(

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Gledam ove slike, posebno onaj dio gdje nisam bio nazočan (Budinšćina, Podrute) i stalno mi se u glavi mota slika nekih uskotračnih kolosijeka i vagoneta u Budinšćini (na zapadnoj strani, preko puta stanične zgrade).

Jesam li to ja nešto sanjao ili je tu stvarno nekad bilo nešto?

 

Industrijski kolosjek u Budinšćini štono vodi sa 3.A perona 4. kolosjeka :( prema dvorištu tvornice DEA je nekada također služio za pretovar rude sa uskotračne željeznice na pravu. Pretovar se vršio na rubu\iza dvorišta tvornice DEA i tamo još postoje nekakovi slabašni dokazi nekadašnjih zlatnih vremena...

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...