Jump to content

III. željezničko krkanje Budinšćina + Varaždin


Stanley

Recommended Posts

DIO ŠESTI

 

SVETI ILIJA

 

Ubrzo smo se opet svi skupšili i napredovali prema Svetom Iliji.

Krasna lokacija, obronak, silan zavoj, barokna crkva na brdu. Ovaj put sam pažljivije birao svoj foto-punkt.

Stanley kanda da je nešto zabrinut (baterije, sunce, nešto treće?)...

IMG_2341.jpg

 

Razmještamo se na razne strane, neki su potegnuli i pol km do istoimenog stajališta...

IMG_2347.jpg

IMG_2358.jpg

 

Dok čekamo vlak, ja se igram sa zoomom...

Lijepa crkva

IMG_2369.jpg

 

Mađarski kolege (ovo je, dakle, bio međunarodni roštilj) koji su nam se priključili u Marofu zajedno sa STIBom.

IMG_2370.jpg

 

Cin-cin, signali rade i nastaje možda ponajljepša slika:

IMG_2380.jpg

 

...koju posvećujem ruxruxu i dobrohotno ga špotam što nije imao fotić sa sobom :mrgreen:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DIO SEDMI

 

VARAŽDINU UZ DRAVU

 

Kako nas subotnji vozni red stvarno nije mazio, trebalo je smisliti kud sat. Otprije je drstoka želio roštilj uz Dravu, alui i igri su bile i lanjska lokaciju uz most preko Bednje i neka ekskluziva kod Sv. Ilije do koje, nažalost, nije uspio doći. I tako...odosmo na Dravu.

 

Smjestili smo se ispod cestovnog mosta, a susjed mu je željeznički, naš predmet obožavanja:

 

IMG_2393.jpg

IMG_2396.jpg

 

Dolje je vladao priličan propuh i još se nismo ni smjestili i iznenadio nas je vlak. Zato je Zeus sve uzeo i svoje rukue i redovito nas alarmirao kad će sljedeći. U tome je pomagao i zagi koji je bio naša izvidnica na mostu.

IMG_2417.jpg

 

Zato nam ovaj nije mogao umaći:

IMG_2409.jpg

IMG_2412.jpg

Skretničar i bitter bili su nerazdvojni. Ona voli mostove i tunele, a on industrijeske pruge.

IMG_2415.jpg

 

Portos je u početku slikao, a kasnije se prometnuo u izuzetno spretnog kuhara, a egerke je bio vrijedni previdtelj Feritu i njegovom kolegi.

IMG_2416.jpg

 

Čopor viđenih fotografa

IMG_2418.jpg

 

Naše mjesto pod suncem, ovaj, mostom. Jako je dobro došlo jer je u par navrata bilo naleta kiše, ali ništa ozbiljno. Na kraju se i razvedrilo pa nam vrijeme nije pokvarilo dan.

IMG_2438.jpg

 

Tko bogoti broj sljedećeg dizla, dobit će ovaj vrhunski set noževa.

IMG_2441.jpg

IMG_2447.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

cvrlj, cvrlj, cvrlj

 

DIO OSMI

 

Portos i 2063 XXX su najviše brinuli oko roštilja, sjajno održavali vatru i prije nego kažeš makoza, sve je cvrčalo i mirisalo sve do Čehoka. Barney, Barney, tako si nam falio. I Erraser...

IMG_2458.jpg

 

Naši juniori u razgovoru ugodnom

IMG_2469.jpg

 

Naš punkt je sad još zorniji (nadam se)

IMG_2472.jpg

 

 

2063 XXX-ova cura ne treba strahovati, dečki je kuhar i pol

IMG_2475.jpg

 

Zeus se uznemiril što je značilo samo jedno

IMG_2490.jpg

 

A pravi šok i nevjericu je izazvao narančasti duplić

IMG_2505.jpg

 

Nakon prve ture, roštilj je dislociran. Nečije hlače se dime:

IMG_2516.jpg

 

Pridružio nam se i Vedi

IMG_2521.jpg

 

Dakako, i ovdje je bilo začudnih pogleda

 

IMG_2522.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

DIO DEVETI

 

PREMA KRAJU

 

Polako se bližio odlazak i trebalo je sve to spremiti

IMG_2524.jpg

 

Zeus nam je otkrio tajne višnje (a ne Višnje)

IMG_2525.jpg

 

Još jedan plavac

IMG_2533.jpg

 

A onda su došli sudbonosni trenuci: netko je na mostu.

IMG_2547.jpg

 

Zaboga, pa to je 2063 XXX! Pa zašto, sjajno si kuhio, svi smo još živi, pa nemoj!!!!

IMG_2556.jpg

 

 

Ali ne. Uzeo je svoj top, okrenuo na automatiku i bio spreman okinuti.Ona se približavala i vrištala od užasa.

IMG_2562.jpg

 

Gdje je?

IMG_2570.jpg

 

Ne znam kako, ali poslije se pojavio kod nas: živ i zdrav. X file, definitivno.

 

Nakon zajedničke fotke počeli smo se razilaziti, otprilike pola nas je nastavilo do vž kolodvora.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

DIO DESETI (ZADNJI)

 

VARAŽDIN, KOLODVOR, DEPO

Ovaj puta odmah smo došli do službene osobe na kolodvoru (bolje rečeno, naletjesmo na istog). Turismo mu dozvolu (srećom, Ivog to svugdje nosi) i sve je bilo ok. Upitan za depo, dopustio je da i tamo njnuškamo. Meni je cajt već malo bil knap (čekao sam 995 za Trnavu), alui sam i ja za njima. Osjećala se lagana skepsa za depo, da nam ljudi tamo ne bi pravili probleme. I ko za vraga...dok smo se divili ličankama, neprežaljenoj zelenoj bondici, a Zeus se umalo rasplakao nad sudbom krampa četvorke, došel je jeden gospon, tak u hažejovoj plavoj radničkoj kuti. Škicao je on nas još izdaleka, no dok se doteturao (zbog opreza i vrućine), mi smo već poslikali makine na otvorernom. Zeus se odmah prometnuo u pregovarača, pripomogao je i neutralac, nadali smo se da bu kajakavac poslušal kajkavace, al vraga. Malo parafraziram razgovor.

 

- Je dečki, a kaj vi tu delate, kaj hodate.

- Je gledamo malo, slikamo, imamo dozvolu.

- Ma kaj, od koga.

- Od onog gospona na kolodvoru, RVR-a.

- -Ma kaj on ima govoriti, tu nema se kaj raditi.

- Gospon, pa poglečte ovo na majici: Klub ljubitelja željeznica.

- A ja sam ljubitelj penez pa se ne motam po šalterima.

 

Kaj da čovek veli nakon ovakve replike. Gospon se okrenul i otišel, a dečki su odlučili ići njegovom šefu/nadređenom. Kaj je bilo dalje, ne znam, moram sam nazad jer je vrijeme išlo, nisam htio da mui cug ponegne pa sam dost naglo ostavil društvo.

 

Desilo mi se i nešto o čemu nisam imao pojma dok sam bil na terenu. Tman kad smo došli na kolodvor, slučajno sam stisnuo ISO gumb i on je s 80 otišao na 800. Zbog toga su slike užasne, pune šuma, probao sma nešto s PS-om,ali...

 

...moram pokazati ovog šveda...

IMG_2619.jpg

 

..pa moju novu ljubimicu...

IMG_2595.jpg

 

...i moćnu 055 koja se baš špinčila oko mene

IMG_2612.jpg

IMG_2613.jpg

 

Ništa bolje nisu slike s povrataka...da su kakve trebaju biti, upotpunile bi i zaokružile jedan predivan railfanovski dan. Hvala svima, i nek nas dogodine bu i 30...

IMG_2709.jpg

IMG_2710.jpg

IMG_2723.jpg

IMG_2732.jpg

IMG_2742.jpg

IMG_2740.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Želim se ispričati na nekim groznim tipfelerima, malo sam žurio da sve skupa dignem na forum što prije... :wink::lool:kul Editirao bih, no vremenske postavke foruma mi to ne omogućuju.

 

Drempa, super film :mrgreen:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja ovaj put nisam puno okidal, lani sam spucal nekih 150 komada, a to je tlaka dizati na net, pogotovo kada imam još i sudrugove koji slikaju više-manje slične motive. Stoga bum zato samo sumiral.

 

Do Marofa nisam niš slikal, a onda su nam došli STIB i Mađari:

 

Picture142.jpg

 

(Tu je i ljepši spol)

 

Picture143.jpg

 

(uočite zelenka)

 

Skretničar se primakao zvijeri:

 

Picture144.jpg

 

Seoba na sljedeću lokaciju, slika se Macosa. Poprište, ali nema Macose, samo 2062:

 

Picture145.jpg

 

Here comes Johnny:

 

Picture146.jpg

 

Picture147.jpg

 

Vruuuum:

 

Picture148.jpg

 

Just around the corner:

 

Picture149.jpg

 

Rez na dravsku obalu. Netom je Zeus rekao "Sad nam za deset minuta prvo ide...", kadli čujem neku graju. U metežu koji je nastao izvlačim jednom rukom Ixusa i okidam. Zadovoljstvo se širi - još sam uvijek jedan od najbržih okidača s ovu stranu Drave:

 

Picture150.jpg

 

Za idući smo se stigli malo bolje pripremiti, ali mi svjetlosno ozračje nije baš bilo najbolje, pa je ova najuspjelija:

 

Picture153.jpg

 

Nepogrešivo smo u zagorskom reviru:

 

Picture154.jpg

 

Nismo se ni mrdali odavde, križanje je bilo u Varaždinu i evo nam skandinavskog crvendaća za sjever:

 

Picture155.jpg

 

Jedna od neugodnih posljedica masovnih fotkanja je da ti je u svakom trenutku neko u kadru:

 

Picture157.jpg

 

A dok ih izbjegneš, prošo voz:

 

Picture158.jpg

 

Macosa u gegenlihtu:

 

Picture160.jpg

 

I ista nekih 15 minuta kasnije:

 

Picture161.jpg

 

Pusta betejčad s jednim kozmetičkim na kraju:

 

Picture163.jpg

 

Švedski duplić:

 

Picture164.jpg

 

Ne, Božo, nemoj!:

 

Picture165.jpg

 

Nestade ga:

 

Picture166.jpg

 

Još par vlakova nisam ni slikal, na kraju sam na povratku skoro zaspal u Službenom vozilu ekspedicije , jer je roštilj fino zaposjel moju utrobu.

Sve u svemu, zadovoljan sam izletom, baš u stilu "zasvirati i sviralu za pojas zadjenuti". :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Kak sam se super maskiral za sačekušu vlaka 3011.

 

Niti Portos niti VIKTOR nisu skužili da sam bil s njima. :mrgreen:

 

Dok su 4 auta i njihove posade u kolodvoru Novi Marof čekale STIB-a i Mađarske kolege Ivog, Drempa, Viktor, Reiche, Zagi i ja dočekali smo njihov vlak par km prije kolodvora.

 

Luifta do sljedećeg vlaka je bilo i oni poduzetniji su htjeli u sačekušu. Pridružio sam se reicheu, portosu, zagiju, ivogu i otputismo se nedaleko one marofske tvornice. A tamo...ko stvoreno za nas.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

odlične slike :lool nadam se da bi mi u slavoniji mogli organizirati tako nešto nije da nas nema na forumu :wink:

 

Exactly. Nije neki problem. :mrgreen:

Pa i nas je prve godine bilo svega 6, druge 11 i ove 21.

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

odlične slike :kul nadam se da bi mi u slavoniji mogli organizirati tako nešto nije da nas nema na forumu :wink:

 

Exactly. Nije neki problem. :mrgreen:

Pa i nas je prve godine bilo svega 6, druge 11 i ove 21.

 

Svake godine umalo duplo više, znači sljedeće 42 :lool

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Kak sam se super maskiral za sačekušu vlaka 3011.

 

Niti Portos niti VIKTOR nisu skužili da sam bil s njima. :mrgreen:

 

 

Još sam se čudil ko glasno navodi brojeve vagona iz visoke trave :kul:lool

 

Zeuse, jedna specijalna za tebe, a ti pogodi na kojem je to kolodvoru) :wink:

 

img2798specijalk.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Jučer, oko 19 sati. Slikano iz 995 :roll:

 

Naravno, Zabok it is.

 

Uopće mi nije palo na pamet da bi to moglo biti jučer, zato sam se i tak začudil.

 

Mislil sam da si to slikal prije.

 

Jučer navečer oko 9, jedan od te dvojice jenbacha viđen je u Budinščini.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Želim se ispričati na nekim groznim tipfelerima

Ja nisam primjetio nikakve tipfelere, naše si jučerašnje druženje odlično opisao i nemaš se čemu ispričavati.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

odlične slike :?: nadam se da bi mi u slavoniji mogli organizirati tako nešto nije da nas nema na forumu :roll:

 

Exactly. Nije neki problem. :roll:

Pa i nas je prve godine bilo svega 6, druge 11 i ove 21.

 

Svake godine umalo duplo više, znači sljedeće 42 :shock:

 

Ne nego 41 (21x2-1)

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Želim se ispričati na nekim groznim tipfelerima

Ja nisam primjetio nikakve tipfelere, naše si jučerašnje druženje odlično opisao i nemaš se čemu ispričavati.

Ja jesam (ja imam nos za tipfelere - šnjof, šnjof) i zbilja su grozni, skoro bih rekao ogavni, ali si naše jučerašnje druženje tako fenomenalno opisao da se zbilja nemaš čemu ispričavati. :roll:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ufff, al ste iscrpni! Šta da ja sad dodam na sve ovo, a da već nije rečeno, poslikano i detaljno opisano? Ajmo redom:

 

I. dio

 

Buđenje u 4, sređivanje i sastanak sa Pfaffom u 5:00:

P7040001.jpg

 

Rano je za škljocanje, još se ni kava nije popila, pa je fotić mirovao do Zaprešića. Na zaprešićkom kolodvoru je dogovoren susret sa Stanleyjem, a kako smo došli par minuta prije, zagrijavamo fotiće detaljima za zaprešićkog kolodvora:

P7040007.jpg

 

P7040008.jpg

 

P7040009.jpg

 

2062 055 pospano brunda:

P7040006.jpg

 

Drezinče još spava:

P7040016.jpg

 

Ispraćamo mađara za Zagreb:

P7040012.jpg

 

...i krećemo prema obližnjem bircu, kada se sa zvučnika čula najava za vlak iz Zagreba. To je valjda Stanleyjev. Vraćamo se na peron:

P7040017.jpg

 

P7040019.jpg

Stanley nije sam! S njime je i 2063 XXX (iliti, po domaći Božo).

 

Zajedno ispijamo kavu i cugu kojom se nazdravlja dobrom provodu! :mrgreen:

 

Sa zavučnika na kolodvoru ponovno se čuje najava za vlak iz smjera Zagreba. To bi trebao biti taj u kojem su STIB, Egerke i ekipa. Još se jednom vraćamo na kolodvor da ih poslikamo. 1 Bl i 3 Bt vagona vuku čak dvije 2044!

P7040022.jpg

 

P7040025.jpg

 

Na prozorima očekujemo poznate glave, ali od njih ništa...:

P7040030.jpg

 

U međuvremenu, sa suprotne strane kolodvora čuje se zvuk dizela. Očito su forumaši-putnici zaokupljeni slikanjem vlaka s kojim se križaju u Zaprešiću:

P7040032.jpg

 

 

Vlak u kojem nismo vidjeli forumaše kreće dalje prema zagorskim bregima. Sjedamo u pfaffomobil i činimo isto.

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...