Jump to content

Na margini poštarsko-novinarskih putovanja


Stanley

Recommended Posts

Ajde nagovori svoje da te prije penzije pošalju na još kakvo slično putovanje ... ovo je bilo jako dobro, a ti si ostao dosljedan svom stilu: puno interesantnih fotki i zanimljivih komentara :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lijepe slike :mrgreen: u dvorištu od hotela Murse je bila parnjača možda je još uvijek tamo?!?!

Nažalost ne znam. Soba mi je gledala na kontra-stranu, a nisam imao vremena puno šalabazati okolo.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ajde nagovori svoje da te prije penzije pošalju na još kakvo slično putovanje ... ovo je bilo jako dobro, a ti si ostao dosljedan svom stilu: puno interesantnih fotki i zanimljivih komentara :mrgreen:

Ne moram ih nagovarati. Ja ću svakako ići na još najmanje jedno, a možda i na dva putovanja.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stanley stari prijatelju, baš si me razočrao.

 

Dođeš u moj grad i fotkaš samo 150-200 metara od moje kuće i ne javiš se...

 

60538776.jpg

 

Ispod ovoga podvožnjaka stalno prolazim a na njemu ponekad fotkam i jučer 20.08.09. sam fotkao i slike su već na forumu.

Usput na godišnjem sam do 30.09.2009. a točno od 01.10.2009. i ja postajem penzić

 

Fotke su ti prelijepe i na njima moj grad izgleda ljepše nego u stavrnosti....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

lijepe slike :( u dvorištu od hotela Murse je bila parnjača možda je još uvijek tamo?!?!
Nije više.

Ima jedna (moja) stara slika s kraja 80-tih negdje na forumu, a ako me sjećanje ne vara netko je napisao da je sklonjena u neku zgradu depoa Osijek.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Stanley stari prijatelju, baš si me razočrao.

Dođeš u moj grad i fotkaš samo 150-200 metara od moje kuće i ne javiš se...

Zaboravio sam da imam broj tvojeg mobitela. :? A baš smo se mogli naći u srijedu navečer.

Biti će još prilike. Ako ništa drugo, kao penzići imati ćemo i vremena i popust na HŽ-u od 50%. :D

 

Usput na godišnjem sam do 30.09.2009. a točno od 01.10.2009. i ja postajem penzić

Znači, gotovo je. Nadam se da si bar upola toliko zadovoljan koliko ću ja biti za četiri mjeseca.

 

Fotke su ti prelijepe i na njima moj grad izgleda ljepše nego u stavrnosti....

Meni je Osijek jedan od najljepših gradova. Vidi se da je K.u.K. tradicija neuništiva, unatoč zapuštenim pročeljima i najezdi imigranata.

Jedino što me u Osijeku razočaralo je nestanak životinjske vrste cullex pipiens. U dva dana nisam vidio ni čuo jednog jedinog komarca!

Doći u Osijek i ne vidjeti komarca je isto kao doći u Pariz i ne vidjeti ni jednu ženu, ili doći u München i ne vidjeti ni jednu kriglu. :(

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Jedino što me u Osijeku razočaralo je nestanak životinjske vrste cullex pipiens. U dva dana nisam vidio ni čuo jednog jedinog komarca!

Doći u Osijek i ne vidjeti komarca je isto kao doći u Pariz i ne vidjeti ni jednu ženu, ili doći u München i ne vidjeti ni jednu kriglu. :(

Čekam da Ti na ovo odgovori Jura. On, naime, širi neke drugačije informacije :?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eh, u Mursi sam i ja odsjedal u posljednja dva posjeta Osijeku.

Ovoga svibnja sam još naglasil da hoću sobu s pogledom na kolodvor i žena mi uredno uruči ključ od druge strane. :-) Mislim si, valda ju često traže baš suprotno, pa je po automatizmu čula i od mene istu stvar. I sad, vratim se ja dole, naglasim da hoću pogled na kolodvor, ona mi da drugi ključ, vratim se natrag i skužim da sam ovaj puta doista dobil sobu s pogledom na jug, ali na Sjenjak, jer mi je onaj središnji toranj ometal pogled prema kolodvoru.

Ali sam zato barem mogel uživati u uspavljujućem zvuku prelaska vlaka preko izlaznih skretnica...

 

Inače, mislim da poznam kćer od dotičnog Tomislava... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Slobodan sam obznaniti svekolikom forumaškom pučanstvu, a naročito Riječanima, da je moja posljednja reportaža za poštarčine uglavljena za dane 5. i 6. studenog Anno Domini 2009. Kanimo obići nekoliko lokacija u Rijeci, a nakon toga ćemo se uputiti na Krk, Mali Lošinj i eventualno Rab (ako stignemo).

Svakako bih želio iskoristiti prigodu da se nađem na kavi s riječkom forumaškom ekipom. Prikladniji dan je četvrtak, jer smo u petak na otocima.

S obzirom da se moj presumptivni nasljednik Tomislav više nego dobro snalazi u šalabazanju poštarskim svijetom, a lokalni vodič Damir već zna za moje railfanovske nastranosti, nema problema da otkantam dio novinarskih obveza kako bih se mogao naći u društvu riječke ekipe.

Gdje ćemo se naći, pretpostavljam, nije upitno. Recite tko i u koje vrijeme (mi dolazimo automobilom).

Za svaki slučaj evo i broja mojeg mobitela: 098 298-818.

See You! :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh...blago Vama :kul:lol: A tako bih i ja hteo na put... :mrgreen::wink:

Ja se sad od muke moram prepustiti kulenskim delicijama i paradajz-salati.Moja draga/s' kojom sam se pomirio/mi je dala čak i jedno parče buhtle ' leba...Velikodušna je...mmmmgrrrfffffff...Fuckin ' dijeta.../,nema pardona...Joj...

 

BTW:Sve do sad je sjajno opisano i realizovano i ' oćemo još!!! :kul

Pozdrav iz Ravangrada!

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, ovaj put ništa od susreta s riječkom ekipom. :shock:

Naš regionalac Damir odlučio je provozati nas malo trajektima po ugodnom moru, pa ćemo na Cres, Lošinj i Krk, a u povratku priobalnim naseljima i doma via Crikvenica.

Stoga neće biti ni puno željeznice, ali ćemo putem valjda napiknuti kakav motiv.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam se vratio s mojeg posljednjeg reporterskog puta za poštarčine. O tome opširnije sutra.

Nagradno pitanje: gdje je ovo snimljeno?

Prvi koji dojavi točan odgovor ima pravo napisati članak za Sindikalni glasnik na temu poštanskih vagona. :wink:

 

ichiu.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Crkva sv. Lucije u Jurandvoru?

Si, šefe! :romeo:

Znao sam da ćeš se ti prvi javiti i, naravno, pogoditi.

A nagradu ćemo pretvoriti u blues slada i ječma prvom prilikom kad se sretnemo.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Krajolik neće pomoći u odgonetanju, al' je lijep
Po konfiguraciji obale (i registraciji čamca :romeo: ) rekao bih negdje oko Šibenika (možda Zlarin?)

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Krajolik neće pomoći u odgonetanju, al' je lijep
Po konfiguraciji obale (i registraciji čamca :romeo: ) rekao bih negdje oko Šibenika (možda Zlarin?)

 

Zlarin sigurno nije.

Obala je, jer je na slici auto, a po šibenskim otocima nema automobila (s izuzetkom krntija po Žirju i Murtera).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...