Jump to content

Na margini poštarsko-novinarskih putovanja


Stanley

Recommended Posts

Još jedna proslava Dana PTT radnika 14. rujna osamdeset i neke, PTT restoran u Branimirovoj:

 

9Branimirova_zps3af25978.jpg

 

S uredništvom za naslovnicu 100. broja internog časopisa OOUR PTT Zagreb 1, travanj 1988.:

 

101988_zps060e61ad.jpg

 

Isto društvo i isti povod, snimljeno u atriju moje bivše gimnazije (danas muzej Mimara):

 

111988_zps109dd831.jpg

 

Poštarsko-novinarska ekipa s direktorom i sindikalcima u Tomićevoj, godina je 1989. Nešto smo slavili i nakrkali se u restoranu s desne strane (zaboravio sam mu ime - ''Kutjevo''?):

 

12Tomi1070eva_zpsb1be187b.jpg

 

Izlet s poštarčinama na Plitvička jezera, 1989.:

 

13Plitvice_zps146599b1.jpg

 

S mojim sindikalnim profesionalcima pred Dubrovnikom, svibanj 2004. (imali smo sabor na Koločepu):

 

14Dubrovnik_zps3c8bbb84.jpg

 

Poštanski ured 10010 Zagreb-Sloboština, 2008. Radio sam reportažu o jednom poštaru pa sam ga zamolio da me slika s njegovom torbom. Skoro mi je odvalila rame od težine, a to je bila samo polovica materijala - ostatak je u depou na rajonu:

 

15Sloboscarontina_zpsb6d0a91b.jpg

 

I da završimo s jednom friškom fotografijom i to iz vlaka. Nije poštarska, ali je na neki način novinarska jer sam postao osobni izvjestitelj Svetog Nikole za ovaj forum. Tin Express 3. prosinca 2013., snimio Daco:

 

16Tin_zps5b27e5d5.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lijep niz uspomena (a da o zanmiljivoj i zavidnoj karijeri društveno-političkog radnika ne govorimo)

 

Brine me samo jedna stvar: Meni su, primjerice, uvijek predbacivali da na ovakvim slikama vječno grlim nekakve žemske, a Ti stojiš tatrane k'o politkom i prijekim okom gledaš razvratno ponašanje kolega???

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...

Poštarsko-novinarska ekipa s direktorom i sindikalcima u Tomićevoj, godina je 1989. Nešto smo slavili i nakrkali se u restoranu s desne strane (zaboravio sam mu ime - ''Kutjevo''?):

 

 

...

 

 

"Vinkomir"

 

16Tin_zps5b27e5d5.jpg

 

 

Ne vidim zakaj je problem u boji te jakne?

Meni je baš OK. :palac:

Link to comment
Share on other sites

 

"Vinkomir"

 

Znači promijenilo vlasnika?

Tu sam osamdesetih bio čest gost i pamtim da smo tamanili kutjevačka vina i različite suhonesnate delicije slavonskog porijekla (što narezano što u glav'cama, kako bi rekao jedan moj prijatelj).

 

 

Ne vidim zakaj je problem u boji te jakne? Meni je baš OK.

 

I meni je. Jest da je poštansko žuta, čitaj malo dreči, ali meni je važnije da je lagana, komotna i topla. Osim toga kriza je, penzići su čisti proletarijat, a poklonjenom konju se ne gleda u zube.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

 

Brine me samo jedna stvar: Meni su, primjerice, uvijek predbacivali da na ovakvim slikama vječno grlim nekakve žemske, a Ti stojiš tatrane k'o politkom i prijekim okom gledaš razvratno ponašanje kolega???

 

Nemaj brige. Jedno je žvaliti ženske na slikama, a drugo je tamo gdje se ne vidi. Uostalom, ti si lisac stare škole pa ti ne treba objašnjavati. ;)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

 

Znači promijenilo vlasnika?

...

 

Prije bi rekel da je nakon 90-e promjenil ime u "Kutjevo". "Vinkomir" se je zval u 70-ima. I čini mi se da je u novija vremena i zatvoren.

Link to comment
Share on other sites

Kaj se ne zove Vallis Aurea?

 

Misterij riješen - restoran (pivnica) se danas zove ''Vallis Aurea'', a u doba nastanka slike zvao se ''Kutjevo''.

Citat sa njihove web stranice:

 

Tradicija Vallis Aurea-e (po starom nazivu Kutjevo - kako naši iskusniji gosti znaju zvati prisjećajući se starih vremena) njeguje se više od 40 godina. Tada je Kutjevo bilo okupljalište mladih studenata koji su tu dolazili razmjeniti po koju riječ, rundu pića, ili prizalogajiti domaću šunku. (…)

01.09.1994 obitelj Rešetar nastavlja tradiciju Kutjeva pod novim imenom Vallis Aurea (Zlatna dolina), njegujući tradicionalnu ponudu i prilagođavajući se suvremenom sve zahtjevnijem načinu života naših posjetitelja.

 

Izvor:

 

http://www.vallis-aurea.com/O_nama.aspx

 

U to ime još dvije poštarske slike iz ''Kutjeva''.

 

Ova je nastala istog dana kada i ona iz Tomićeve, isto društvo. Diša nešto priča, a mi se pravimo da ga slušamo:

 

Kutjevo1_zps2dc27cf0.jpg

 

Ova je nastala koju godinu ranije, sredinom osamdesetih. Mislim da smo ispraćali kolegicu u mirovinu (bila je članica uredništva):

 

Kutjevo2_zpsfc087c54.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...