Jump to content

Slavonska rapsodija


Jura

Recommended Posts

Smije li ovaj putopis dobiti išta osim čiste desetke?

 

Može li itko prijeći preko ove divne jesenske simboze slike i teksta?

 

Može li se bolje opisati ljepota Slavonije?

 

:mrgreen::evil::cry:

 

Svaka čast putopisima s najrazličitih i najegzotičnijih destinacija, no prelako zaboravljam da unatoč svima nam dobro znanoj situaciji na željeznici, još uvijek imamo pregršt ljepota u vlastitom

dvorištu.

 

:?:hai:hai

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jura svaka čast, putopis je predivan, fotke izvrsne, a nažalost tužno da su to zadnji putnički vlakovi koje voze za Belišće. :mrgreen:

 

A što se tiče raznoraznih dozvola za ovo, dozvola za ono, tko slika, šta slika, zašto, za koga....i slična nakaradna pitanja mislim da pripadaju nekim prošlim vremenima, međutim još uvijek niče trava za koju sam smatrao da je pokošena već odavno.

Link to comment
Share on other sites

Jura, ovo je zaista rapsodija u najljepšem smislu svoga značenja. Iako sam i sâm nedavno prošao tom prugom, ovo što si ti pripremio mi pokazuje sasvim novu dimenziju ove pruge i ovog kraja. Hvala ti na predivnim slikama i izvrsnom tekstu ... a075.gifb015.gif

Link to comment
Share on other sites

Jura, majstore, ovo je zbilja prekrasno. Nekako si uspio da Ti i tračnice dobiju kasnojesenske boje (samo da ne otpadnu prije zime). Fotke iz upravljačnice su odlične. Najprije sam si pomislio "pa zašto dečec nije snimio filmić", ali ovo je bolje...

Strašno mi je žao da me put neće nanijeti u te krajeve pa da se provozam amo-tamo. Ponekad čeznem za komadom ravne pruge :mrgreen:

 

A što se tiče raspiganih -ovaca, nije mi jasno di ih nalaze jer većina ljudi s kojima sam imao posla su ugodni i susretljivi. Možda čovjek ima osobnih problema, ali to ipak nije opravdanje. Tja.

Hvala, hvala, hvala

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Bravo majstore !

Znao sam ja da ćeš konačno i ti nešto napraviti na ovoj pruzi. Toliko smo se u zadnje vrijeme raspisali i nafotkali na ovoj pruzi, a sve zbog toga što će navodno ukinuti putnički promet.

Ako netko od odgovornih na HŽ prati naš forum, i čita sve ovo, možda ipak prugu za Belišće ne ukinu.

Zanimljiva je i ova tvoja epizoda sa dozvolama za slikanje. Ja naravno posjedujem istu ali mi je nikada i nitko nije tražio a često sam na kolodvoru u Osijeu. Možda su u pitanju i moje godine a i sijeda brada ko zna....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Jura jesi li se propisno počešljao, obukao, obrijao i tako to? Ljudi gledaju vanjštinu a ne unutrašnjost.

 

Inače prekrasan putopis, uvijek uživam gledati putopise iz moje Slavonije, pogotovo kada su potkrijepljeni dobrim tekstom, a ovaj to jest!

 

Lijep pozdrav!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Jako lijepo,svaka cast!

Nadamo se da ce barem teretni promet ostati.Jako me cudi za one ogromne kombinate u Valpovo,tako velika tvrtka a ne koristi zeljeznicu,hm,ko zna koji su razlogi...

Neznam zasto bas u Slavoniji rade toliko problema radi slikanja,prokleto bilo...

Link to comment
Share on other sites

Jura jesi li se propisno počešljao, obukao, obrijao i tako to? Ljudi gledaju vanjštinu a ne unutrašnjost.

Ma, naš Jura uvijek pristojno izgleda, a tako se i ponaša. Dete iz fine obitelji (potjerano) :evil:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Gledam i čitam ovaj sjajni putopis, pa se prisjećam sinoćnje epizode iz kolodvora Karlovac.

Blicao sam k'o nezdrav - o kvaliteti proizvoda nećemo sada - i to prometniku pred nosom, a da me nitko nije pitao ''koji si i što to radiš?''. Čini mi se da vlada nepisano pravilo: što je veća (s oproštenjem) vukojebina, to je budniji ONO i DSZ.

Čestitam i ja Juri na izvanrednom putopisu. :evil:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem svima na komentarima za ovaj moj putopis! Kada pročitam komentare, pohvale, a naravno i moguće kritike koje su također dobro došle, znam da sve to nisam napravio za badava, a vrijeme iskorišteno u nastanku putopisa i pisanju istog bacio u vjetar. Stoga hvala! :!:

 

Čini mi se da vlada nepisano pravilo: što je veća (s oproštenjem) vukojebina, to je budniji ONO i DSZ.

 

Do istog zaključka sam i ja došao. Fotkao sam po Austriji, Mađarskoj i dobrom dijelu Hrvatske da bi me sad našao zahebavati prometnik iz Josipovca. :evil:

Međutim, više se uopće ne obazirem na takve idiotarije, jer se većina njih nakon što im se pokaže dozvola pokunje i više ni riječi ne kažu.

Link to comment
Share on other sites

Međutim, više se uopće ne obazirem na takve idiotarije, jer se većina njih nakon što im se pokaže dozvola pokunje i više ni riječi ne kažu.

Jedino sam slobodan upozoriti na činjenicu da naše dozvole ne uključuju i snimanje iz upravljačnice - tu još uvijek ovisimo o dobroj volji majstora šofera i eventualnih ostalih šefova. Iako dozvola pomaže.

Lijepa riječ i tako to...!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pohvale za putopis do zadnjih detalja - baš je zanimljivo!

 

Btw, pohvale za fotke iz samog Belišća i one iz Bizovca pred kraj dana. Lijepa kombinacija svjetla, sjena i oblika! Bravo!

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Jura, putopis ti je uistinu prekrasan. :mrgreen:

 

Spoj željeznica i predivnih jesenskih motiva. :wink:

 

Šteta što gospoda iz HŽ-a koja su plaćena da privuku putnike na vlak rade upravo suprotno. Uvjeren sam da bi vlakovi na pruzi za Belišće bili popunjeni kada bi prilagodili vozni red potrebama učenika i radnika. Najlakše je reći nema putnika, a zašto ih nema to ih uopće ne zanima.

 

A već sam sto puta napisao da je razlog tome što nikome za ništa ne odgovaraju. Oni će dobiti svoju plaću radili oni išta ili ništa, bili vlakovi puni ili prazni. Nadam se da će jednom i toj neodgovornosti doći kraj.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najkraće: lijepo za oko a sjetno za dušu.

Otkad si u pemziji, izjave su Ti postale lakonske...

 

Vjerojatno je to posljedica prelaza iz jednog "stanja" u drugo. Nastaje u "kompjutoru" "Delete" za mnoga znanja koja su korištena tijekom aktivnog rada a sada su postala intelektualno smeće. Kažu stariji da to traje neko vrijeme i to po principu: najprije "Delete" a ono što ostane "Defragmenter" i život teće po onoj: "Duh ne stari ali tijelo izdaje" :mrgreen:

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...