Jump to content

Zagreb - Varaždin - Golubovec - Mursko Središće, 16.03.2009


seabral

Recommended Posts

Bravo Seabral!

Sudeći po uzlaznom trendu kvalitete tvojih putopisa zaslužuješ unaprijeđenje iz službenog vozača ekipe 3S+P u službenog fotografa iste ekipe :kul

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

seabral sve pet!!!

Ova tvoja kružna putovanja, me oduševljavaju nemaš pojma kako. :mrgreen: Nego, zar nijedan peron na stajalištima po Zagorju nije produžen, a vrijeme baat-ova je prošlo odavnoooo. :mrgreen:

Do kada misle ovako zapostavljati zagorsku prugu, pa to je strašno!!!

Link to comment
Share on other sites

Odlično seabral. :)

Jedino ne znam zakaj se ljutiš na Betejce, nisu to loši vagoni za provozati se (par put na godinu - ovak turistički :mrgreen:), a još te i kramp vlekel.

 

Ja sam svaki put kad sam išao prek Zagorja bil sretan kad je zadnji vagon na kompoziciji bil Bt jel je to značilo da budem sam u odjeljku (zbog onih kratkih perona ljudi se baš ne guraju v zadnji vagon).

Pa onda u miru luftaš odjeljak i bez problema se prebacuješ s jedne na drugu stranu i fotkaš. :mrgreen:

 

Nego, zar nijedan peron na stajalištima po Zagorju nije produžen, a vrijeme baat-ova je prošlo odavnoooo. :mrgreen:

Do kada misle ovako zapostavljati zagorsku prugu, pa to je strašno!!!

Ti kratki peroni su po meni jedan od razloga stavljanja Bt-a na vlakove kroz Zagorje, jer za istu količinu siceva umjesto 4 Bt-a treba ići 6 Bl-ova, pa računaj onda koja je to razlika u dužini. :kul

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Pa onda u miru luftaš odjeljak i bez problema se prebacuješ s jedne na drugu stranu i fotkaš. :)

Da, upravo sam to i radio :kul

 

Negdje oko Budinščine mi se prilijepio neki lik, kipar, kaj ima izložbu u Varaždinu i počeo me daviti pričama ... lik melje li melje ... :mrgreen:

 

Na kraju sam ga morao otfikariti jer mi je smetao u fotkanju i pravljenju bilješki ... lijepo sam ga zamolio da se ne ljuti da ga ne mogu više slušati jer da želim fotkati na obje strane i ne mogu se koncentrirati na to od njegovih priča. Onda se lik pobrao i rekao da je i on umjetnik, tj. kipar :mrgreen: . To je prvi put da sam čuo da netko povezuje railfanstvo s umjetnošću :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

želim fotkati na obje strane

 

 

Super majstore...

 

ovo šta sam citirao mi je nekako poznato..neznaš na kojoj češ strani uhvatit ljepši zavoj...ali ipak ako to radiš ljeti moraš biti dosta na oprezu da ti ne bi glava ostala na kojem drvetu...

 

spomenuo si u jednom dijelu da nisu zavareni spojevi na tračnicama pa se zato čuju oni zvukovi kloptanja kotača u kojima naprosto uživam..neznaam zašto ali tako...nego da se vratim na temu: "Da li ti spojevi nisu zavareni zbog liijenosti, zbog toga jel ih ima puno pa se onda to ne radi na brdskim prugama gdje ima puno zavoja??"

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

Bravo, seabral :D

 

To su ti smjestili betejce jer znaju kolko su popularni na forumu :wink:

 

Malo zavidim golubovečkoj pruzi kaj ima tereta (za razliku od veličke), A onaj bik...jemput bu tu bila rupa do Krapine (nadajmo se) :lol::lol:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

spomenuo si u jednom dijelu da nisu zavareni spojevi na tračnicama pa se zato čuju oni zvukovi kloptanja kotača u kojima naprosto uživam..neznaam zašto ali tako...nego da se vratim na temu: "Da li ti spojevi nisu zavareni zbog liijenosti, zbog toga jel ih ima puno pa se onda to ne radi na brdskim prugama gdje ima puno zavoja??"

 

Mislim da je to ostavljeno zbog širenja tračnica ljeti i sakupljanja tračnica zimi, al nisam sto posto siguran.

Link to comment
Share on other sites

Što reći, nego bravo seabral !

 

Odličan putpis i mnogo dobrih fotki, za koje trebaš puno vremena da bi ih detaljno pregledao. Iako sam prošao dosta pruga, ove kojima si nas ti vodio u svom putopisu, nisam nikada i zato me je tvoj putpis posebno oduševio.

 

Dao si mi ideju da ovoga proljeća ponovo i ja krenem u sličnu odiseju po slavonsko-baranjskim prugama pa i šire.....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Dao si mi ideju da ovoga proljeća ponovo i ja krenem u sličnu odiseju po slavonsko-baranjskim prugama pa i šire.....

Super ako sam te motivirao na slične poduhvate ... a tebi ni Mađarska nije toliko daleko, zar ne ? Jesi o tome razmišljao ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Uvijek sam se pitao šta je ovo

 

To ti je bednjanska rivijera, tocno tu pod mostom smo imali rostilj proslo ljeto - to je bilo bas onaj dan kad smo se culi telefonom, ak se sjecas. Boze mili kak to sad drugacije izgleda, onda je bilo zaraslo, sve u sikari.

Dolje su se neka djeca i kupala, samo sto smo onda mi hahari cijelu obitelj sterali (ne namjerno)

 

A ako pitas kaj je ovaj bunker, to ce ti morati odgovoriti forumaski doajeni.

 

Inace, hvala na putopisu, svasta si poslikao, stvarno dobar izbor fotki.

 

 

Za nagradu, jedan haiku za tebe

 

Crvena jakna na smedjem sjedalu

Opet Bt

 

EDIT:

...blokhauz...

Eto - kud ce suza neg na oko - da sam strpljivo bio citao odgovore umjesto da sam te ushiceno isao pohvaliti, ti bi ostao uskracen za haiku.

Link to comment
Share on other sites

Pogled prema Krapini :)

...

Pogled s krajnjeg zapada

 

Krapina je na toj slici točno pod 90° desno :oops:

...

A ovaj pogled je točno sa juga prema sjeveru :pivo

 

Čestitke i od mene. Baš sam se pitao jel bude i moj najdraži kolodvor dobio štogod pažnje, kadli si me ugodno iznenadio sa puno pažnje i slika. Fala :--)

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Do kada misle ovako zapostavljati zagorsku prugu, pa to je strašno!!!

 

Većina forumaša još uvijek misli da mi jamramo bezveze... A ovo je pruga sa vjerojatno najvećim neiskorištenim potencijalom u zemlji... :oops::)

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

tocno tu pod mostom smo imali rostilj proslo ljeto - to je bilo bas onaj dan kad smo se culi telefonom, ak se sjecas. Boze mili kak to sad drugacije izgleda, onda je bilo zaraslo, sve u sikari.

Dobro se sjećam se kad smo se onda čuli telefonom ... ipak ne pričam baš svaki dan s tobom ;-)

A moram priznati da ni ja nisam skužio da je to upravo ono mjesto s roštilijade ... meni je to mjesto s onih vaših fotki iz donje perspektive isto skroz drukčije izgledalo :--)

 

Za nagradu, jedan haiku za tebe

Crvena jakna na smedjem sjedalu

Opet Bt

Super !!! Ovo je prvi osobni haiku kojeg sam dobio u životu. I to još posvećen jakni koju bacam po sjedalima i legendarnim Bt-ima ... Hvala ti !!! :pivo

 

 

Krapina je na toj slici točno pod 90° desno :)

...

A ovaj pogled je točno sa juga prema sjeveru :)

 

Čestitke i od mene. Baš sam se pitao jel bude i moj najdraži kolodvor dobio štogod pažnje, kadli si me ugodno iznenadio sa puno pažnje i slika. Fala :D

Hvala ti na komentaru i na ispravcima ... kad mi je skretničar pričao o produžetku prema Krapini, bilo mi je nekako logički zaključiti da je Krapina na tu stranu ... :oops:

Budem morao opet navratiti u Golubovec s kompasom .... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Uh, kak si se dobro navozio po zagorju i međimurju.. ;)

 

 

Eto, tražeći pogodnu temu da ju nadopunim, ispada da sam jučer išel približno istim putima.

 

I uspio si se voziti u gotovo svemu kaj vozi zagorjem.. :kul

 

:mrgreen:

 

 

Nažalost - meni to nije u potpunosti uspjelo. :???:

 

Fotkal sam onak usput, gde sam imal vremena i gde mi se vadil fotić ...

 

Prvo, Mursko Središće (vlak dalje vozi samo subotom).

 

2ajqn7o.jpg

 

2yo4ax2.jpg

 

 

10f3pjd.jpg

 

U smjeru Čakovca:

 

21drfno.jpg

 

219vr78.jpg

 

mrec9c.jpg

 

U smjeru Lendave:

 

dfvypw.jpg

 

ao83s5.jpg

 

xn5hfb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Unutrašnjost švedskog vlaka:

3089ni0.jpg

(još da je koja Šveđanka ...)

 

Vratišinec

 

14muiza.jpg

 

Prema Murskom Središću:

1058s3t.jpg

 

Prema Čakovcu:

2czq8id.jpg

 

Novo Selo (vojni) Rok (mi bejbi je isteko)

 

m3bkj.jpg

(naravno, puni naziv ne stane pod krov, pa su ga ovako nespretno skratili)

 

Prema Murskom Središću:

dr7b04.jpg

 

Prema Čakovcu:

25kpzm1.jpg

 

Čakovec Buzovec

 

2r4lvde.jpg

 

Prema Murskom Središću:

ip1stw.jpg

 

Prema Čakovcu:

2pyrtyv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nakon invazije kod u Pafa: http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/11129-seniori-na-sjeveru-hrvatske-ii-dio/?p=495441 , vraćam se dokrajčit jučerašnje impresije iz uvijek mračnog Golubovca.

 

2cqfy29.jpg

 

ojl000.jpg

 

25540o7.jpg

 

1znszli.jpg

 

Tamo je biblioteka, koja mi jučer nije bila suđena.

fmuujb.jpg

 

Ovde imaju svega ... rekli bi braća n020.gif

 

2sbu8wo.jpg

(moram jednom pohoditi taj Centar a015.gif)

 

I na kraju - civilna strana kolodvora:

2wbxhyo.jpg

 

a060.gif

Link to comment
Share on other sites

Eto, tražeći pogodnu temu da ju nadopunim, ispada da sam jučer išel približno istim putima.

Kad sam jutros prvi put čitao tvoje postove i gledao fotke, nisam odmah ni skužio da je to zapravo moja tema koju si nadopunjavao ... pa čak ni kad je Pfaff to napisao :lol:

Super da si osvježio temu i dopunio ju novijim fotkama ! :palac:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...