Jump to content

Stanica Lokve po zimi (revisited 30. 12. 2008.)


Pfaff

Recommended Posts

Nakon četvrodnevnih snjegopadalina u 'rvackoj Švici, granulo je nekakvo zubato sunce pa sam odlučio izvesti obiteljsko prometalo na pišanje (a trebala mi je i glavica slatkog zelja za podvarak uz novogodišnje prasence). Učinilo mi se da je zgodan dan da se pogleda što su nove tehnološke promjene na pruzi donijele stanici Lokve...

 

Ovo je, reć bi, novo. Osobito mi se sviđa kako su bezosjećajno nalijepili krov preko onog okruglog prozora na izvornom zabatu

 

StanicaLokveZima44.jpg

 

Stanica sa 'civilne' strane. Jedva sam našao rakurs jer je ispred parkirano dosta vozila

 

StanicaLokveZima45.jpg

 

Inštitucija odolijeva svim promjenama (iako je van funkcije)

 

StanicaLokveZima46.jpg

 

Na stanici je parkiran jedan duuugačak teretni vlak

 

StanicaLokveZima47.jpg

 

StanicaLokveZima48.jpg

 

StanicaLokveZima49.jpg

 

StanicaLokveZima50.jpg

 

StanicaLokveZima56.jpg

 

StanicaLokveZima58.jpg

 

StanicaLokveZima59.jpg

 

Uglavnom cisterne

 

StanicaLokveZima62.jpg

 

StanicaLokveZima63.jpg

 

StanicaLokveZima64.jpg

 

Stanica djeluje nekako tužno i napušteno

 

StanicaLokveZima60.jpg

 

Odjeci proslave doprli su i dovdje

 

StanicaLokveZima51.jpg

 

Ja bih ovo držao na toplom. Joj si ga onome tko to mora nosati do mjesta uporabe!

 

StanicaLokveZima52.jpg

 

I telefonska govornica je dobila novu namjenu

 

StanicaLokveZima53.jpg

 

U onom malom parkiću zapadno od stanice kopaju nekakav jarak

 

StanicaLokveZima54.jpg

 

StanicaLokveZima55.jpg

 

Amfibijska grtalica VidBudale.gif

 

StanicaLokveZima57.jpg

 

Ovdje je još stara KM

 

StanicaLokveZima61.jpg

 

Brižan – sav se smrznuo

 

StanicaLokveZima65.jpg

 

Još par sličica nasipa gdje pruga prelazi cestu za Mrkopalj

 

StanicaLokveZima66.jpg

 

StanicaLokveZima67.jpg

 

StanicaLokveZima68.jpg

 

StanicaLokveZima69.jpg

 

StanicaLokveZima70.jpg

 

StanicaLokveZima72.jpg

 

StanicaLokveZima73.jpg

 

Idem doma, mrzlo mi je za capice (temperatura je -5°C, a puše i nekakva friška burica)

 

StanicaLokveZima71.jpg

 

Toliko zasad. Vidjet ću da li će se što promijeniti iza NG. Plameni pozdrav svim Forumašima iz Gorskog kotara (ne dolazite – sve je rasprodano Roll.gif)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Toliko zasad. Vidjet ću da li će se što promijeniti iza NG. Plameni pozdrav svim Forumašima iz Gorskog kotara (ne dolazite – sve je rasprodano)

Pozdrav i tebi ... lijepo da si nam pokazao malo snježnog ambijenta. Nije baš da mi fali na gradskim ulicama, ali lijepo je podsjetiti se kako to izgleda u brdima. Pogotovo u kombinaciji s vlakovima i prugama . :)k025.gif

Link to comment
Share on other sites

Pfaff, odlično i uvjerljivo, "smrznuo" sam se gledajući ove krasne slike.

Bravo :snjesko2

:D:):)

 

Eh...snijeg...snijeg..kad li će ovdje.... :?:cry:

 

Ah ništa, di mi je onaj filmek Bakar-Moravice... :mrgreen:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Dobro seabral rece. Zima je u brdima najljepsa. Narocito u kombinaciji s tracnicama. :D

 

Podvarak ispod odojka... mmmmmmm.... ;)

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Ako snijeg potraje moram pod hitno posjetiti Pfaffa u Mrkoplju. Ako ni zbog čega drugog ono da mi malo obuća zaškripi po snijegu. Ali biti će još razloga :wink:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nakon četvrodnevnih snjegopadalina...

 

Lijepo...

Kaj nije bilo niti jednog vlaka dok si fotkao? Opet neki zatvor, ili si jednostavno dosao u krivi tren na kolodvor?

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Kaj nije bilo niti jednog vlaka dok si fotkao? Opet neki zatvor, ili si jednostavno dosao u krivi tren na kolodvor?

Nemam blage. -ovci su se negostoljubivo zavukli unutra (obično se netko pojavi na čapraz-divan kad fotkam po stanici), a nakon 15' čekanja mi je bilo tako zima da sam uteko doma na rakijicu i čajić... Budem detaljnije provjerio poslije NG...

Podvarak ispod odojka... mmmmmmm.... ;)

Na podvarku ćurka, zna se, di je ćurka tu je prase...

Ovo je OT, ali ako prase u rerni uspije, postat ću vam slikicu Klopa.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Uh, nanu mu naninu. Jest da sam jos uvijek prezdran od prosle noci, al' kad ovo vidim... odmah mi pogled skrece prema frizideru. ;)

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Moram izjaviti, da je Pfaff bácsi upravo grozan tip. Slike i opisi velikih majstora kuhinje iz tamo nekih velikih hotela su u poređenju s njegovim majstorijama pomalo blijedi, neživotni.

Što Barney prokomentira: »Podvarak ispod odojka... mmmmmmm... kad ovo vidim, odmah mi pogled skreće prema frizideru!«... pa makar se tamo skrivali tek ostaci ostataka.

Zaista prekrasne slike, dostojne ovog foruma! A majstor ih je (slike) i majstorski posložio. Najprije zimača, nešto minus, plus povjetarac, pa snijeg, a nakon frtalj ure bjež' kući na toplo i onda kao nagrada dođe ono.

Bravo, maestro! Samo tako naprijed u kriznu godinu.

Link to comment
Share on other sites

Čekao sam otopljenje HR-SLO odnosa

Pa i ne osjeti se baš neka toplina. Sve je ispod točke smrzavanja.

Ti bi mogao biti, kao riječko-koperski rezident (i k tome još railfan!) idealni posrednik za rješavanje ovih besmislenih natezanja oko petnaest srdela, tri vrbe, osam štuka i dva milijuna komaraca. :mrgreen:

Dobro nam se vratio. Nekako si nam falio, bar nama u parnom lobiju.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Bravo Pfaff!!!

Podvarak...osim Jelene iz Apatina,karbinjanja u Lemešu,preferansa,dudare i železnice je moja jedina slabost,još kad je tak'i leeeep na slika'...Zamirisalo kroz monitor... :mrgreen:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Bravo Pfaff!!!

Podvarak...osim Jelene iz Apatina, ...Zamirisalo kroz monitor... :mrgreen:

Baš mi je drago da Ti se dopalo :kul

 

No, blagoutrobije na stranu (siječanj je pa treba organizme ter novčanike privesti razumu, a interese usmjeriti na željeznicu), a kao što obećah – u Novoj godini će biti još slikica sa stanice Lokve...

Jučer je granuo prekrasan i malo mrzal dan, a moji Riječani iz "Štaciona" najavili pohod na Gorski kotar. Prva im je stanica bila upravo Lokve pa sam im se otišao na trenutak pridružiti... Stanica Lokve je na osojnoj strani brda pa nema šanse da ju sunce obasja prije travnja. Vanjska temperatura: cca -10°C

 

StanicaLokveZima74.jpg

 

StanicaLokveZima75.jpg

 

Prisutni željeznicoljupci se kreću povećanom žustrinom Skocica.gif

 

StanicaLokveZima76.jpg

 

StanicaLokveZima77.jpg

 

StanicaLokveZima83.jpg

 

I njemu smo metnuli kapicu

 

StanicaLokveZima79.jpg

 

Još malo prirodnih ljepota

 

StanicaLokveZima78.jpg

 

StanicaLokveZima80.jpg

 

StanicaLokveZima81.jpg

 

StanicaLokveZima82.jpg

 

Teksture su poslikane pa se društvo okuplja za nastavak puta

 

StanicaLokveZima84.jpg

 

StanicaLokveZima86.jpg

 

StanicaLokveZima87.jpg

 

Nekoliko slika s platoa na "civilnoj" strani stanice

 

StanicaLokveZima88.jpg

 

StanicaLokveZima89.jpg

 

StanicaLokveZima90.jpg

 

StanicaLokveZima91.jpg

 

I za kraj – još jedna slika nadvožnjaka na mrkopaljskoj cesti

 

StanicaLokveZima92.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pfaff,odlične fotke ekipe u Lokvama. :D:D

 

P.S. Samo još nešto.Nemoj se ljutit,mislit da ti "solim pamet" ili tak nešto.Ne znam čime radiš resize slika,ali na par fotki su ti žice KM onak isprekidane i nazubljene(primjerice,na ovoj zadnjoj).To se i kod mene događalo kad sam stavljao svoje fotke na forum i kad mi je Imageshack-ov program resizeirao slike kod uploada.Onda mi je par dečki sa foruma reklo da slike resizeiram sa programom IrfanView i imali su pravo.Bile su potpuno drugačije,tj.žice više nisu bile isprekidane i nazubljene. :wink:

Link to comment
Share on other sites

P.S. Samo još nešto.Nemoj se ljutit,mislit da ti "solim pamet" ili tak nešto.Ne znam čime radiš resize slika,ali na par fotki su ti žice KM onak isprekidane i nazubljene(primjerice,na ovoj zadnjoj).To se i kod mene događalo kad sam stavljao svoje fotke na forum i kad mi je Imageshack-ov program resizeirao slike kod uploada.Onda mi je par dečki sa foruma reklo da slike resizeiram sa programom IrfanView i imali su pravo.Bile su potpuno drugačije,tj.žice više nisu bile isprekidane i nazubljene. :wink:

Hvala na pomoći, ali to je i rađeno s Irfan-om. Bog će ga znati...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

P.S. Samo još nešto.Nemoj se ljutit,mislit da ti "solim pamet" ili tak nešto.Ne znam čime radiš resize slika,ali na par fotki su ti žice KM onak isprekidane i nazubljene(primjerice,na ovoj zadnjoj).To se i kod mene događalo kad sam stavljao svoje fotke na forum i kad mi je Imageshack-ov program resizeirao slike kod uploada.Onda mi je par dečki sa foruma reklo da slike resizeiram sa programom IrfanView i imali su pravo.Bile su potpuno drugačije,tj.žice više nisu bile isprekidane i nazubljene. :wink:

Hvala na pomoći, ali to je i rađeno s Irfan-om. Bog će ga znati...

Malo ćemo otić u OT.Još nešto:nadam se da isključiš opciju resizea u postavkama kod uploada(mora bit na Do not resize)jer onda ti neće uspjeti,bez obzira što si ih već prije smanjio sa Irfanom. :?

Link to comment
Share on other sites

Malo ćemo otić u OT.Još nešto:nadam se da isključiš opciju resizea u postavkama kod uploada(mora bit na Do not resize)jer onda ti neće uspjeti,bez obzira što si ih već prije smanjio sa Irfanom. :?

Malo ćemo otić nekamo drugamo jer (a nadam se da si primijetio) ja držim slike na FotoBujolu, a on nema tu mogućnost isključivanja resizea :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moram izjaviti, da je Pfaff bácsi upravo grozan tip. Slike i opisi velikih majstora kuhinje iz tamo nekih velikih hotela su u poređenju s njegovim majstorijama pomalo blijedi, neživotni.

Što Barney prokomentira: »Podvarak ispod odojka... mmmmmmm... kad ovo vidim, odmah mi pogled skreće prema frizideru!«... pa makar se tamo skrivali tek ostaci ostataka.

Zaista prekrasne slike, dostojne ovog foruma! A majstor ih je (slike) i majstorski posložio. Najprije zimača, nešto minus, plus povjetarac, pa snijeg, a nakon frtalj ure bjež' kući na toplo i onda kao nagrada dođe ono.

Bravo, maestro! Samo tako naprijed u kriznu godinu.

 

Pfaff.......

 

Da li Ti je Vrhovni komandant naredio da sve ovo moraš sam izist . :lol:

 

Neznam zašto stalno se vračam na prvu stranicu!

Zbog snijega nije, jer ga sasvim dovoljno ima i na drugoj stranici ! :wink:

KM sigurno nije.

Neznam što bi to moglo biti ...........

Sliku nesmijem pomoviti iz razno raznih razloga.

 

Srdačan pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...