Jump to content

Zdenčina - Crna Mlaka


seabral

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Duh ti je kompetentan za precizna mjerenja na Guglu. :drvosjeca

To mogu i sam napraviti, to mi nije problem, mene više zanima širina kolosjeka i one zgrade što se vide prije skretanja ušumu

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Imam još jedno mudro pitanje: lokomotiva na ovoj seabralovoj fotografiji ...

... može li se pretpostavit koja bi joj bila Vmax? Ako bi napisal Vmax=30km/h bi to bilo previše?

Vjerovatnije 10 km/h

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

10 :shock: !? Tako malo? Pa kulko im je trebalo za proć tih 5-6 kilometara? Sat vremena?

 

Ph-uff ... sad sam u malom problemu, moram nać zapis za tako malu brzinu

 

Btw, hvala svima na pomoći!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

... na mjestu gdje je pruga skretala ušumu, koliko se ja sjećam bila je nekakva kasarna od JNA za konjicu (na screenu označene zgrade crvenim strelicama), Vi koji ste prošli tim djelom da li je bilo ikakvih vidljivih ostataka ičega tamo?

 

I ti stvarno misliš da se mi sjećamo takvih detalja punih osam godina nakon tog pohoda ? :mudri:mrgreen:

Fotke su ti tu ipak najsigurniji izvor informacija ;-)

Link to comment
Share on other sites

I ti stvarno misliš da se mi sjećamo takvih detalja punih osam godina nakon tog pohoda ? :mudri:mrgreen:

...

1978086825.gif (nada zadnja umire :lool )

 

Ne brini snaći ću se ... nije to nešto što nije nemoguće naći (samo sam htio ići lakšim putem)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

To bi trebao biti Jenbach Jw15 ili Jw20 (nešto od toga je po licenci radio ĐĐ).

 

Maksimalna brzina Jw20 je:

 

1. brzini je: 4km/h

2. brzini je: 8km/h

...

Ja sam ova čuda u simulatoru uspio natjerat na čak 12 km/h i nekako mi se čini da to dosta brzo piči ali usporedit ću to sutra sa jednom lokomotivom normalnog kolosjeka kolika je razlika

 

Btw i ovo "moje" čudo ima samo dvije brzine (umjesto "klasičnih" osam):

 

throttle-power

{

0

{

0 0

}

 

1

{

0 2.9

0.2 2

0.5 1.5

0.7 0.9

1 0.6

1.2 0.2

1.5 0

1.7 0

1.9 0

2.2 0

2 9

4 2

7 0

9 0

12.5 0

}

 

2

{

0.0 0

0.2 0

0.5 1.3

0.7 2.9

1 1.9

1.2 1.5

1.5 1.2

1.7 1.1

2 0.9

2.2 0

}

}

 

*****

Pfaff gdje spava ta lokomotiva?

 

Sad malo bolje gledam te fotke, je to snimljeno u Karlovcu?

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Btw i ovo "moje" čudo ima samo dvije brzine (umjesto "klasičnih" osam):

 

throttle-power

{

0

{

0 0

}

 

1

{

0 2.9

0.2 2

0.5 1.5

0.7 0.9

1 0.6

1.2 0.2

1.5 0

1.7 0

1.9 0

2.2 0

2 9

4 2

7 0

9 0

12.5 0

}

 

2

{

0.0 0

0.2 0

0.5 1.3

0.7 2.9

1 1.9

1.2 1.5

1.5 1.2

1.7 1.1

2 0.9

2.2 0

}

}

Kakve su ovo brojke ? Nadam se da to nije neki kôd od simulatora ... u tom slučaju postoji prikladnija tema za to.

Link to comment
Share on other sites

Bila je iza hangara za Hugote (operativne) kod karlovačke okretaljke. Nisam siguran da je još uvijek tamo

 

Koliko znam ta lokomotiva je u HZM-u, rijec je o Jenbacher Poniju...

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Volio bih jednom otići u Crnu mlaku i pokušati vidjeti te ostatke ove pruge. Međutim, htio sam pitati vas koji ste bili tamo i koji ste bolje upućeni od mene: da li se sada uopće može ići tamo?! Naime, negdje sam pročitao da je Crna mlaka već nekoliko godina zatvorena za javnost, a također kad prolazim kroz Jasku vidim da su na skretanjima svagdje PREKRIŽILI Crnu mlaku i Ribograd na onoj smeđoj turističkoj signalizaciji, koja je bila postavljena. Iz toga zaključujem da je doista to sada sve zatvoreno za javnost! Međutim, da li to samo znači da više nema restorana niti nekog osoblja tamo i slično, tj. da nema nikakve "turističke infrastrukture", ili znači i da je baš fizički ZABRANJEN pristup ovom području? Zna li netko od vas nešto o tome?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ako je svud maknuta obavijest vrlo je vjerovatno posrijedi ovo ...

... znači i da je baš fizički ZABRANJEN pristup ovom području ...

... jer ipak se radi o ornitološki zaštićenom području. Dobro je samo usporediti kartu koju je Duh ... stavil u ovom postu sa onime što se vidi na GE gdje se vidi da su sva jezera praktički zelena što upućuje na neiskorištavanost ribnjaka

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Huk-šum-tišina: željeznica i priroda“

Vrsta: stručno vodstvo

Vrijeme: 19.svibnja 2016. od 15.00 do 19.00 sati

Lokacije: Hrvatski željeznički muzej, Ulica grada Vukovara 47, Zagreb i IHOR Park d.d. Crna Mlaka

Razgled vanjskog izložbenog postava HŽM-a i posebno lokomotive Jenbacher Werke 20 i dva plato vagona koji su nekada vozili ribnjakom Crna Mlaka. Nakon razgleda odlazak organiziranim prijevozom do ornitološkog rezervata Crna Mlaka

Planirani program događanja:

15.15 sati – Hrvatski željeznički muzej – stručno vođenje vanjskim izložbenim postavom

16.15 sati – odlazak u Ornitološki rezervat Crna Mlaka autobusom agencije „Croatia Express“

17.15 sati – dolazak u Crnu Mlaku trasom željezničke pruge, obilazak Ornitološkog rezervata Crna Mlaka uz uživanje u zvukovima prirode (huk-šum-tišina) te u promatranju ljepote flore i faune toga jedinstvenog i zaštićenog prostora.

19.00 – 19.30 sati – planirani povratak za Zagreb

Obvezna prijava i rezervacija:

Hrvatski željeznički muzej, Ulica grada Vukovara 47, Zagreb

tel. 01/3782 862 ili na adresu e-pošte: renata.velican@hzinfra.hr

Događanje je besplatno i namijenjeno svima. Broj polaznika ovisi o broju mjesta u autobusu.

Fotografiranje je dozvoljeno u Hrvatskom željezničkom muzeju i Ornitološkom rezervatu Crna Mlaka.

Organizatori: Hrvatski željeznički muzej, IHOR Park d.d. Crna Mlaka i „Croatia Expres Putnička agencija d.o.o.“

U slučaju kiše ili nepovoljnih vremenskih prilika događanje se odgađa.

 

Netko želi do Crne Mlake?

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Netko želi do Crne Mlake?

Sunce ti žareno :shock: ... primamljivo do boli ali ispucah kvotu (prevedeno na hr.: nema sponzora čak ni za busom do Zagreba) ekšna za svibanj

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...