Jump to content

Jubilarni forumaški roštilj, Podrute 2. srpnja 2011.


Stanley

Recommended Posts

U neograđenu dvorišću dvije kućice: obje građene kamenom i ciglom.

 

Hmmm :)

 

Tam di ste vi spavali tamo je od kamena i cigle. Ja sam ipak spavao u klasičnoj zagorskoj drvenoj hiži :) starosti između 150 i 200 godina (više nitko ne zna :mrgreen: ).

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Očito te nisam uspio zapaziti na fotografijama sa roštilja. Napravit ću update tablice čim vidimo da nema još grešaka.

 

Evo ti skupna pa broji: :mrgreen:

 

2942djl.jpg

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

 

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam pohvaliti odličan izbor lokacije. Odlično je bilo to kaj se sa lokacije vidjela štreka pa sam ja koji sam lijen mogao napravit samo par koraka i imati odličan pogled na štreku i od tamo fotkati vlakove koji su prolazili.

Edited by ICE-3M
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam pohvaliti odličan izbor lokacije. Odlično je bilo to kaj se sa lokacije vidjela štreka pa sam ja koji sam lijen mogao napravit samo par koraka i imati odličan pogled na štreku i od tamo fotkati vlakove koji su prolazili.

Nemoj mi se hvaliti lijenošću - Ti si tu tek početnik... :rolleyes:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na lijepu krivulju porasta broja učesnika piknika, bilo bi zanimljivo usporediti rezultate s porastom broja sudionika foruma u istom razdoblju. Moram potvrditi, da je izbor lokacije i termina bio idealan! Važno je također imati motor, ovaj puta je to idealno odradio drstoka.

 

Sve u svemu, druženje za pet.

There is no business like show business

Link to comment
Share on other sites

Evo da i ja stavim svoj doprinos. Probudio sam se u pola 5 i krenuo najranije od svih forumaša. Kad sam se probudio, vani je bilo ovakvo stanje:

 

p1010001d.jpg

 

Do Zagreba sam se vozio u ovom vagonu:

 

p1010002nq.jpg

 

Unutrašnjost:

 

p1010003mj.jpg

 

Ima originalna zelena sjedala:

 

p1010004bx.jpg

 

U Zagrebu su u vlak ušli Drempa, Egerke, Stib i ice-3m. Od Zagreba do Budinšćine putovali smo Beet vagonom:

 

p1010005v.jpg

 

To je bio Beet 003 koji je taj dan bio jedini Beet u sastavu vlaka 992. Uz njega, bila su dva kušeta i jedan obnovljeni Bl:

 

p1010006mr.jpg

 

Kao što je već rečeno, u Budinšćini smo dočekali ovaj kratak teretni vlak:

 

p1010007ha.jpg

 

U međuvremenu se skupilo podosta forumaša:

 

p1010008zz.jpg

 

I nakon toga krećemo mobilima (neki i pješke) prema mjestu roštiljanja. Ja sam putovao Zlayomobilom. :kul3

I onda smo se uhvatili fotkanja, pričanja, neki pečenja roštilja... Uglavnom uhvatili smo i vlakove:

 

p1020009h.jpg

 

Kobase su već gotove:

 

p1020010i.jpg

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

Macosa 035 na 3004:

 

p1020011p.jpg

 

Ulazi u stanicu Podrute:

 

p1020012d.jpg

 

Ovdje sam bio vrlo blizu pruge:

 

p1020013u.jpg

 

Bio je to vlak 3006:

 

p1020014g.jpg

 

Ona ista macosa na vlaku 3015...

 

p1020015s.jpg

 

...kojom su STIB i zeljko256 otišli svojim kućama:

 

p1020016j.jpg

 

Već je stigao i vlak 3010:

 

slika1t.png

 

A nakon njega i 3017...

 

p1020018k.jpg

 

...koji odlazi iza brda:

 

p1020019l.jpg

 

I moja posljednja fotka sa roštilja, vlak 790:

 

p1020020jd.jpg

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

I nakon što smo se vratili kod roštilja, doznao sam da su dvojica mojih suputnika od ujutro (Egerke i ICE-3M) otišli do Zagreba Pfaffmobilom, pa se odlučilo da i Drempa i ja idemo nekim mobilom do Sesveta pa onda na mađara do Glavnog kolodvora. Pošto je u Medomobilu bilo troje putnika, mi smo otišli Marioomobilom. Jedno vrijeme smo vozili iza Medomobila, onda je on produžio starom cestom dok smo mi otišli na autocestu. Još jednom zahvala Marioo-u na prijevozu. :hai

Po dolasku na GK sam se pozdravio sa Drempom i otišao pronaći svoj vlak 4062 koji će me vratiti natrag u Karlovac. Vozio sam se u ovom vagonu (nemojte zamjerit na fotki, jbg popio sam 6 radlera taj dan :mrgreen: ):

 

p1020021n.jpg

 

Unutrašnjost:

 

p1020022y.jpg

 

I moja fotelja:

 

p1020023m.jpg

 

I to je bilo to. Roštilj bio odličan, upoznao sam još dosta novih forumaša, jedva čekam ponovno druženje.. :ceka:

Toliko od mene.

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam pohvaliti odličan izbor lokacije. Odlično je bilo to kaj se sa lokacije vidjela štreka pa sam ja koji sam lijen mogao napravit samo par koraka i imati odličan pogled na štreku i od tamo fotkati vlakove koji su prolazili.

 

 

I onda se ti nades pricati o lijenosti koji je od Budinšćine do Podruta sa Stibom krenuo pjeske :mrgreen:

 

 

 

i krenuo najranije od svih forumaša.

 

Tehnicki gledano Victor i ja smo najranije krenuli jos u petak u 16 sati :kul3

Link to comment
Share on other sites

S prvog i neslužbenog dana (1.7.)...

 

26085712.jpg

Oko Hrašćine...

 

27144732.jpg

995

 

23992077.jpg

Valjda jedini ranžirni signal u Zagorju (Konjščina)

 

91785893.jpg

Strojovođe mole 2044 001 da se upali i pobegnu iz Budinšćine

 

37809367.jpg

997 u Podrutama

 

82046163.jpg

Stajalište Mađarevo

 

56396566.jpg

ŽCP Podrute i predsignal (istok)

 

34974413.jpg

Budinšćina noću i dizel sa zatvorenim vagonima u tranzitu (vjerujte)

 

18635386.jpg

I makoza je vlak. Pitajte nikolu-zaboka:-)

 

24282374.jpg

Teretna vlačina (65401) sa čak jednim vagonom (ne računam službeni). Tjednima sam pratio mapper i ispalo je da baš petkom je u tako skromnom izdanju :-(

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Drugi (službeni dan)...

 

20371131.jpg

65400 kroz Budinšćinu

 

89540707.jpg

55344420.jpg

Podrute = raj za railfana

 

19649935.jpg

tak-tak, tak-tak

 

16685111.jpg

Zlayo, sve sreća da sam te slikao ja, a ne Ante-vž jer bi te vjerovatno banirao kaj mu smetaš na slici :skok:cekic::neutral:

 

51785349.jpg

Grill-meštri

 

66117060.jpg

Plavac međ goricama

 

77148713.jpg

Pod hambrelom

 

19937069.jpg

THE BUENA VISTA

 

35038756.jpg

I još ova putna

 

Opet post-roštiljni fenomen: bila nas je 30-ak, a priloga sudionika je daleko manje...:-(

Edited by VICTOR

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Opet post-roštiljni fenomen: bila nas je 30-ak, a priloga sudionika je daleko manje...:-(

 

Cemu se ponavljati sve vazno je vec videno ;-) a ja cu svoj dio slika (oko 70 kom) staviti u svoju galeriju posto uopce nisam slikao ljude na rostilju nego iskljucivo vlakove i željeznicku infrastrukturu.

 

Nekak mi malo to slika pa bili smo 2 dana u Zagorju ;-)

Link to comment
Share on other sites

Opet post-roštiljni fenomen: bila nas je 30-ak, a priloga sudionika je daleko manje...:-(

 

To ti je zato Victor jer su se ljudi išlo družit a ne samo fotkati vlakove (sram ih bilo, railfanovi a zanima ih i druženje s ostalim railfanovima a ne samo fotkanje vlakova...). :roll:

Link to comment
Share on other sites

To ti je zato Victor jer su se ljudi išlo družit a ne samo fotkati vlakove (sram ih bilo, railfanovi a zanima ih i druženje s ostalim railfanovima a ne samo fotkanje vlakova...). :roll:

A neki su se zadržali pokraj roštilja i nisu imali vremena za fotić. Doduše imam i ja 10-ak slika ali na njima su samo vlakovi i to iz daljine.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

To ti je zato Victor jer su se ljudi išlo družit a ne samo fotkati vlakove (sram ih bilo, railfanovi a zanima ih i druženje s ostalim railfanovima a ne samo fotkanje vlakova...). :roll:

 

Bit je u tome da se nisu osvrnuli na događaj, a sasvim je svejedno jesu li slikali ljude, vlakove, pejsaž ili infrastrukturu. Ti bi, pretpostavljam, napisala barem post, zar ne? O tome govorim...tako da mi je nerazumljiva tvoja replika :unsure::neutral: :ne zna:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Bit je u tome da se nisu osvrnuli na događaj, a sasvim je svejedno jesu li slikali ljude, vlakove, pejsaž ili infrastrukturu. Ti bi, pretpostavljam, napisala barem post, zar ne?

 

Ja bi vjerojatno napisala neki post, ali shvaćam da ljudi nemaju potrebu za tim.

 

 

O tome govorim...tako da mi je nerazumljiva tvoja replika :unsure::neutral: :ne zna:

 

Ah Victor, kaj god ja napisala ti ili opće ne shvatiš ili shvatiš krivo, tak da me ovo ne čudi.

 

Eto, lepi pozdrav ti šaljem i sve 5. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da i ja napisem koju rijec o svom prvom forumaskom rostilju.Bilo je lijepo,lokacija je bila vise nego odlicna,imao sam prilike pricati s par forumasa i moram reci stvarno da su stvarno super decki koji se potpuno razumiju u zeljeznicku tematiku.Pricalo se mnogo o problemima koja nasa zeljeznica ima o voznom parku,novim putnickim vagonima i slicno.Samo mi je zao da sam na rostilj stigao vec pri kraju...Namjeravam svakako opet doci drugi put.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...