Jump to content

Željeznički roštilj u Zvečaju, 7.5.2011.


zagi988

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pogled na prugu sa mjesta roštiljanja.

 

Na slici nagibni vlak. Mada se to iz daljine ne vidi kasnije smo se uvjerili sa STIB-ovih fotki koji je isti vlak otišao slikati pokraj pruge, da je riječ o "uskrsloj" garnituri 007/008 koja je 2 godine stajala na RK kao donator rezervnih dijelova ali je nedavno osposobljena i vozi u redovnom prometu.

 

rsIMG_2320.jpg

 

Jedan teretni

 

rsIMG_2323.jpg

 

S nama je bio i Dačo...

 

rsIMG_2327.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nakon ića i pića spremili smo sve stvari i smeće također te sam u dvije ture učesnike roštilja odvezao Medomobilom do Kolodvora.

 

Tamo je nastala ova milenijska:

 

rsIMG_2328.jpg

 

Pfaffov prijevoz (prva slika 015 u prometu?)

 

rsIMG_2331.jpg

 

rsIMG_2335.jpg

 

STIB-ov i Dinkov prijevoz, u dolasku kasnio 9 minuta.

 

rsIMG_2337.jpg

 

rsIMG_2339.jpg

 

rsIMG_2342.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

...Još kad bi se organizovalo neko kuvanje junećeg i ribljeg paprasa,negde u Slavoniji,koja bi to tek milina bila.Pa sve to zaliti Iločkim Tramincem...Već imam celu konštrukciju manifestacije in the glavudža.

 

Uglavnom,drago mi je da ste se lepo proveli.A ako se negde tamo oko 03-05.07.planira neko kolektivno krkanje,biću slobodan da se predbeležim.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Pregledom cjelokupnog materijala snimljenog u subotu 7. svibnja 2011., zaključio sam da je to mini-putopis za sebe. Da ne zagadim svim svojim dogodovštinama neposrednu roštilj-temu postao sam ga zasebno pa to možete pogledati vođekare

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...Još kad bi se organizovalo neko kuvanje junećeg i ribljeg paprasa,negde u Slavoniji,koja bi to tek milina bila.Pa sve to zaliti Iločkim Tramincem...Već imam celu konštrukciju manifestacije in the glavudža.

Ja sam ne tako davno predlagao čobanac (može i fiš) negdje oko Vinkovaca, pa od toga ništa.

S obzirom da nam guzda i ostali Vinkovčani sve manje doživljavaju forum, možda Osječani mogu nešto zbrzati? :klopa:

P.S. Traminac baš ne ide uz kotlić, tu bi bolje pasala kakva frankovka ili eventualno burgundac.

Edited by Stanley

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ne tako davno predlagao čobanac (može i fiš) negdje oko Vinkovaca, pa od toga ništa.

S obzirom da nam guzda i ostali Vinkovčani sve manje doživljavaju forum, možda Osječani mogu nešto zbrzati? :klopa:

P.S. Traminac baš ne ide uz kotlić, tu bi bolje pasala kakva frankovka ili eventualno burgundac.

Za lokaciju Vinkovaca i Osijeka, Sombora...tu sam, ako me zovnete!

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ne tako davno predlagao čobanac (može i fiš) negdje oko Vinkovaca, pa od toga ništa.

S obzirom da nam guzda i ostali Vinkovčani sve manje doživljavaju forum, možda Osječani mogu nešto zbrzati? :klopa:

P.S. Traminac baš ne ide uz kotlić, tu bi bolje pasala kakva frankovka ili eventualno burgundac.

 

E Časna Mladino,da ne biste možda Vrbničku Žlahtinu ili,eventualno,Karlovački Rizling? :-)

 

Ja sam UVEK gladan i žedan i spreman za ingestibilije,pa ako se neko bude "usudio" da organizuje štagođ tak'o u Slavoniji,o'ma dolećem.

 

I da...Pazi se danas sa tekućim pitanjima,obzirom da dete puni tri banke :mrgreen:

Edited by hadzibane

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da ste se ipak, poslije dugog dogovaranja, uspjeli okupiti a posebno vam zahvaljujem na prelijepim sličicama kojima ste i nama, koji nismo mogli da vam se pridružimo, približili ovaj nadasve interesentan događaj.

Ideja o nekom slijedećem okupljanju negdje pored Vinkovaca uz dvokolosječnu prugu kojom svako malo propiči neki teretnjak nije za odbaciti.

Uz uvijek agilne forumaše iz Zagreba našlo bi se valjda i nas nekoliko is Osijeka,Vinkovaca i Broda a bilo bi lijepo da nama se pridruže i susjedi Hadžibane i Ćiro-bos.

Antone što misliš o ovome ?

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je bilo svega u izobilju. Hvala na lijepim fotkama i detaljnom izviješću, mada, mislim da još nisu svi podnijeli raport. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

... mada, mislim da još nisu svi podnijeli raport. ;)

Egerke, primjerice, još razmišlja o moralno-etičkim implikacijama radlera na kajzerflajš što će vjerovatno usporiti njegov doprinos!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

mada, mislim da još nisu svi podnijeli raport.
Ja pomalo stavljam sličice i filmove i u druge teme (npr. Mađar, nagibni vlak, Pfaffov separatistički putopis,...) jer nemam dovoljnu koncentraciju za sistematičan izbor slika i suvisli tekst - imamo danas razna obiteljska događanja koja su mi ipak u prvom planu, ali bit će ponešto od svega uskoro...

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Eto da i ja stavim svoj prilog.. Dakle u 10 sati sam krenuo od kuće, otišao u Interspar po meso i 8 radlera, a onda na kolodvor pričekati vlak za Zvečaj u kojem je već bio STIB. Drugi su već rekli da sam se sastao sa putnicima Medomobila na kolodvoru, to ne treba ponavljati jel?

Kad sam sjeo u vlak, pronašao Stiba, sjetio sam se Zeusa pa išao fotkati vagon..

Unutrašnjost:

 

p1050001g.jpg

 

Broj:

 

p1050002k.jpg

 

Naš kupe:

 

p1050003y.jpg

 

U Duga resi nas je dočekao mađar na vlaku 4059 s kojim je Pfaff doputovao u Zvečaj:

 

p1050004y.jpg

 

I evo nas u Zvečaju.. Loksa koja nas je vukla:

 

p1050005gv.jpg

 

Ode naš vlak dalje prema Ogulinu:

 

p1050006l.jpg

 

Tražimo Pfaffa - nema ga.. Kad ono vidimo nekakve nogice ispod vagona..

 

p1050007h.jpg

 

Teretni vlak je krenuo i evo nam Pfaffa:

 

p1050008se.jpg

 

U međuvremenu je pristigao Medomobil sa ostalima, pa smo čekali teretni vlak koji je uskoro trebao proći kroz kolodvor.. Zagi fotka nas, mi fotkamo zagija:

 

p1050009v.jpg

 

Zagi se okomio na stijene dok smo čekali teretnjaka, pa je napravio i mini-odrone:

 

p1050010.jpg

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

I nakon pola sata čekanja, teretnjak dolazi:

 

p1050011x.jpg

 

Prolazi:

 

p1050012.jpg

 

I napušta kolodvor Zvečaj:

 

p1050013d.jpg

 

Na roštilju nisam ništa fotkao, to su već obavili drugi, a evo nam mađara 015 na vlaku 4058 s kojim Pfaff započinje svoj povratak kući:

 

p1050014q.jpg

 

I ode Pfaff: :mah

 

p1050015n.jpg

 

A nakon toga smo i Stib i ja dočekali 4001 koji će nas odvesti do Karlovca odnosno Zagreba. Pogled na Maria iz vlaka:

 

p1050016.jpg

 

Unutrašnjost našega vagona:

 

p1050017k.jpg

 

Naš kupe:

 

p1050018s.jpg

 

I broj:

 

p1050019.jpg

 

Sjeli smo u kušeta zbog toga što se STIB još nije vozio u takvom vagonu pa da proba... Uglavnom, nije bio zadovoljan.

I evo nas u Karlovcu. Stigao je i 702 iz Osijeka pa STIB može krenuti prema kući:

 

p1050020r.jpg

 

I to je to od mene. Prije svega hvala svima koji su došli na roštilj, nakon toga hvala majstorima kuhinje i hvala svima na ugodnom društvu. Jedva čekam opet.. :kul3 :kul3 :kul3

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

sjetio sam se Zeusa pa išao fotkati vagon..

 

Hvala ti što me se svako malo sjetiš. :palac::-D

 

Nadam se da ćemo se uskoro upoznati i "pročitati" kojeg radlera. Uvijek nam se nešto ispriječi, ali doći će valjda jednom i taj dan. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujući laganim vožnjama (ne Medomobila) vlak s dvojicom forumaša ponovo smo vidjeli na nadvožnjaku u Karlovcu, a kod stajališta Karlovac Centar smo ga i prestigli. Netko je to snimio, pa možda vidimo i sliku.

 

Evo i te slike

 

Rostilj23.jpg

 

 

A da odmah usput stavim i Zagijevih ruku djelo

 

Rostilj22.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ne tako davno predlagao čobanac (može i fiš) negdje oko Vinkovaca, pa od toga ništa.

S obzirom da nam guzda i ostali Vinkovčani sve manje doživljavaju forum, možda Osječani mogu nešto zbrzati? :klopa:

P.S. Traminac baš ne ide uz kotlić, tu bi bolje pasala kakva frankovka ili eventualno burgundac.

 

A najte tako.. možda smo se malo zapustili ali pratimo sve budno :mrgreen:

 

 

Što se čobija tiče, nikad ga ne odbijam, a ako bi se štogod izdogovaralo, mogu se i ponuditi kao čoban-majstor. :kuhar:

 

Vino - graševina, Iločka

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

No ajde, bute ispričali kaj je s tim pucama bilo il ne? :mrgreen:

 

I žal mi je kaj nisam prisustvoval ovom događaju, al kaj moreš, viša sila.. :mrgreen:

 

Al da se pofalim, tjedan prije sam prošel tom istom cestom di ste vi šalabajzali i škical vlakove, al nikaj od slika, svi vlakovi su mi pobegli..

Link to comment
Share on other sites

Jesu ovo članice Kluba Ljubiteljica željeznice ? .. trebali ste na licu mestovom ostvariti klupsku suradnju

Nisu. Bilo im je ponuđeno sve što smo u tom trenutku imali (a toga nije bilo malo), ali nisu bile imnpresionirane

(ili su možda previše izbirljive?)

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Nisu. Bilo im je ponuđeno sve što smo u tom trenutku imali (a toga nije bilo malo), ali nisu bile imnpresionirane

(ili su možda previše izbirljive?)

 

 

 

 

Eh, imale su za iće i piće, a poslije toga i za birat između vas, i to ponuda od 6 do 66. Goni ih k jarcu, definitivno su izbirljive :lool

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...