Jump to content

Kotoriba - 24.04.1860/24.04.2010


STIB

Recommended Posts

Mislim da bi trebalo sve te anegdote nekam zapisati..

Stanley, nekaj mi pada na pamet...

I meni.

Pada mi na pamet da sam još pred godinu-dvije predložio otvaranje prikladne teme, ali to nitko nije doživio pa sam odustao.

A gdje sam napisao taj prijedlog nemam pojma i ne da mi se kopati po tisućama postova.

EDIT: našao sam i to za otprilike dvadeset sekundi (ključna riječ = glupijada). Istina, prijedlog se odnosio na novinare-debile:

 

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=228608&highlight=glupijada#228608

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Samo da ne pišem onu anegdotu kad sam ja,nakon dužeg razmišljanja u Portosovom stambenom objektu,odlučio da bi trebalo objaviti rat Austriji,jer mi sa ovih prostora železnička vozila uglavnom dobijamo putem raznoraznih ratnih reparacija... :D

Austriju sam odabrao iz više razloga,ali ne bih sad o tome,uffff... :oops:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

@reiche06

-na način na koji si fotografije radio ispale su vrlo zanimljivo, kao što si i sam rekao - fokografija sa vremenskom distancom. Osobno mi se sviđaju, više nego neke koje su snimljene digitanim fotićem i izgube "mekoću" već su "pretvrde".

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Mala anegdota.

Plan je bio da u subotu nakon povratka iz Kotoribe idemo u Sax na koncert & druženje. Stigli smo kod mene doma oko 20.15h i počeli se spremati za izlazak. HBane je bio jako umoran od puta i oči su mu se sklapale od literature koju je pročitao u Kotoribi i na putu tamo i natrag, te u Zaprešićkoj biblioteci No1 dok me čekao sa Silverom. Rekao sam mu da se uopće neću ljutiti ako ne ide sa mnom, da može slobodno ostati i gledati TV te slušati muziku dok ne zaspe.

Pristao je uz uvijet da mu ostavim knjigu od 0,75 stranica koju će pročitati prije spavanja. Dogovoreno. Izabrao sam mu bijelu knjigu iz vlastite biblioteke, te ju otvorio na odgovarajući način.

Uto na vrata zvoni moja susjeda, s kojom idem u Sax, ja ju zovem da se pozdravi s Nemanjom. On, vidjevši ju, bi ipak najradije s nama, no uvjeravamo ga da je bolje da čitajući zaspi.

Dok se vozimo gradom prema Saxu, zvoni mobitel, poziv iz mog stana. Nemanja pozdravlja prekrasnu djevojčicu u mom autu.

Oko 1.40h u nedjelju nakon lagane vožnje Alejom Bologne zbog 3 vozila sa vozačima koji su noć proveli u biblioteci pa ih je takve načitane bilo uputno ne preticati, dolazim pred zgradu. Susjeda i ja vidimo svjetlo u mom stanu. Penjem se gore zabrinut za stanje knjige iz moje biblioteke koja je vrlo stara, možda su listovi razbacani putem između Nemanjinog kreveta i WC školjke. Nemanja sjedi na kauču začitan, vjeruje da je 5.30h i da ga budim da idemo na vlak. Zaspao je ne pročitavši zadnjih 0,20 stranica. Ujutro me dočekao svjež i odmoran, namjestio je krevet, složio posteljinu.

Pravi gost.

Još da je znao da ga od moje susjede dijeli samo zid :D

 

A suseda Ti je........Skoro nikad nisam video tako lepu i zgodnu omladinku!Eh...Da mi je tako nešto imati pokraj sebe,a na koncu i ženiti,ne bih se razmišljao pola sekunde...............

 

A Nemanja NIJE bio začitan,već naspavan.Samo u disproporciji sa vremenom...No,nebitno.

 

Najbitnije je da je Portos bio fantastičan domaćin i da sam mu JAAAAAKO zahvalan na svemu što mi je pružio!!! :oops::D Domaćin kakvog bi svaki gost poželeo.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

A suseda Ti je........Skoro nikad nisam video tako lepu i zgodnu omladinku!Eh...Da mi je tako nešto imati pokraj sebe,a na koncu i ženiti,ne bih se razmišljao pola sekunde................

"Omladinka" ima 36 godina i kćer od 14 godina :D

 

Najbitnije je da je Portos bio fantastičan domaćin i da sam mu JAAAAAKO zahvalan na svemu što mi je pružio!!! :D:D Domaćin kakvog bi svaki gost poželeo.

Hvala, hvala :oops:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

cnv000025photosc.jpg

.

Ovu sliku se isplati vidjeti ponovo - zbog rijetke slike otvorene iskliznice :?:

 

Pohvale naravno i za sve ostale slike 8)

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

A suseda Ti je........Skoro nikad nisam video tako lepu i zgodnu omladinku!Eh...Da mi je tako nešto imati pokraj sebe,a na koncu i ženiti,ne bih se razmišljao pola sekunde................

"Omladinka" ima 36 godina i kćer od 14 godina 8)

E ti si neki! Pa nebi je kuhao za jelo!

Link to comment
Share on other sites

Zašto okreću dizla?

Koliko su mi jednom objasnili za elektre - zbog ravnomjernijeg trošenja bandaža. Riječke "litorine" ('Gomulke') su tako okretali na trijanglu kod Oštarija

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pa zbog kraćeg kraja naprijed.

Pojasni ljudima do kraja. 995 je kružni vlak koji sa istom lokomotivom odveze cijeli krug od Kotoribe preko Zagorja do Zagreba i natrag preko Koprivnice u Kotoribu. Kako se radi o dugom putovanju strojovođi i pomoćniku je lakše upravljati lokomotivom sa kraćim krajem naprijed. Zato ju okreću na trianglu u Kotoribi.

Što se Gomulki i Svingera tiče, njih su okretali zbog ravnomjernijeg trošenja kotača.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

995 je kružni vlak koji sa istom lokomotivom odveze cijeli krug od Kotoribe preko Zagorja do Zagreba i natrag preko Koprivnice u Kotoribu.

 

Mala ispravka..

 

Ide do Varaždina.. 8)

Link to comment
Share on other sites

@drstoka

 

2582xwo.jpg

 

U biti ovo gore je original fotka, a ovu dozu sepie je dodao photoscape kad sam keljio potpis, pa sam zaboravio isključiti filtre, vjerovatno autocolor, contrast i sl...

 

ali nije uopće loš učinak, a i nije velika razlika..

 

cnv000008photosc.jpg

 

@gruber

 

Film je razvijen i onda negativ skeniran, a sad koja tehnika i kako, pojma nemam..

 

@pfaff, silver

 

Hvala :wink: , silver baš to i ja mislim, digitalne fotke su nekako "tvrde" i preoštre..ove su hajdmo reč nostalgične i romantične...

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Analogna fotografija je ZAKON!

Sve ove sadašnje digitalije su,za mene,samo nužno zlo.

Ja sam hteo poneti moju dobru staru Smenu 8,ali malko me bilo sramota... :wink:

U svakom slučaju,sjajne su ti slike Reiche06! :mrgreen:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Ipak, po meni su ovih pet slike možda i najbolje od ovog eventa..

 

fotograf Pokleči

p11200064352311.jpg

 

Pfaff

150Obljetnica155.jpg

 

Stanley

p4240096.jpg

 

 

Karavela

foimg3801.jpg

 

foimg3891.jpg

dobra žemska, i još ti donosi da jedeš, jel može bolje :mrgreen:

 

 

Najviše mi je pak žao što se nisam prošmucao po muzejskom vlaku (taman kad sam krenuo, RVR zabranio) jer sam tek sad skužio kako je lijep iznutra. Ako se mene pita, a ne pita me se :wink: , tako bi trebali izlgedati vlakovi i danas...kakva plastika - drvo, svila i kadifa.. :wink:

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najviše mi je pak žao što se nisam prošmucao po muzejskom vlaku (taman kad sam krenuo, RVR zabranio) jer sam tek sad skužio kako je lijep iznutra. Ako se mene pita, a ne pita me se :wink: , tako bi trebali izlgedati vlakovi i danas...kakva plastika - drvo, svila i kadifa.. :kul

Zato ja nisam bio u prilici rukovati se s precjednikom jer sam šnjofao po vlaku! Bitno je da imamo sve pofotkano, a muzejskih vlakova iz inostranstvozemstava će, kako je krenulo, biti još :mrgreen:

 

Slijedeći put ću ja na visoke goste, a Ti istražuj ćenife...

 

PS: Fala im na uvrštenju :wink:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pfaff je napis'o:

 

Slijedeći put ću ja na visoke goste, a Ti istražuj ćenife..

 

 

Nemoj slučajno da obustaviš operaciju ćenifisanja!Ti si jedini stručan po pitanju ćenifologije na Forumu,te ako Ti predaš paštetu gadosti,ups,štafetu gado...mmmmffff....mladosti,neće više niko 'teti da nastavi tamo gde si Ti stao.Stoga,nema povlačenja-nema predaje!

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Zato ja nisam bio u prilici rukovati se s precjednikom jer sam šnjofao po vlaku! Bitno je da imamo sve pofotkano, a muzejskih vlakova iz inostranstvozemstava će, kako je krenulo, biti još :mrgreen:

 

Slijedeći put ću ja na visoke goste, a Ti istražuj ćenife...

 

:P

Po muzejskom vlaku smo haračili zajedno, a ja sam uz to snimio kompletan govor gosn precjednika i fotkao ga sa snašama u narodnim nošnjama. Kroz osiguranje i kordon obožavatelja mi se nije dalo probijati, kad već nije bilo nikog od poznatih u blizini da gospon Ivi pruži čast fotkanja samnom...

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Moje slike:

 

Ja sam dosel jutarnjim međunarodnim putnickim vlakom iz Gyékényesa do Koprivnice. U Gyékényesu nisam dobio kartu za svoj bicikl. Kondukter je reko da to kosta 30 kuna, ali nije molio novac... tako bicikl je putovao besplatno...Nazad isto :D

dscf9459.jpg

dscf9485.jpg

dscf9486.jpg

Jel posebni vlak vozio kroz Koprivnicu? Zato pitam jer 2044 023 je ga vukao:

dscf9487.jpg

Otprilike do 09:30 sam bio u Koprivnici, potom sam polazio prema Kotoribi.

Ovakav jos nikad nisam videl u Mađarskoj:

dscf9488a.jpg

Kotoriba:

dscf9507.jpg

2044 001:

dscf9514s.jpg

Posebni vlak:

dscf9521m.jpg

Nostalgija:

dscf9537.jpg

dscf9540.jpg

Lovac na pruge, Seabral i mađarski kondukter:

dscf9556l.jpg

Prvo nisam znal tko je on, al i ja sam snimal njega :evil:

dscf9567.jpg

 

dscf9572.jpg

 

dscf9575i.jpg

 

dscf9597.jpg

 

I ju videl sam ujutro u Koprivnici:

dscf9614j.jpg

STIB:

dscf9616.jpg

Vraca se u Mađarsku:

dscf9624.jpg

 

Oko 17:15 opet bil sam u Koprivnici. Htel sam snimat uz prugu, ali pas je otjerao mene :klopa: Tako isel sam kupovati cokoladu, potom na kolodvor

dscf9637.jpg

Na kolodvoru sreo sam forumase, koji su putovali prema Osijeku (Dnovakovic, Fox i jos netko)

 

Poklon za moje razredne drugove:

dscf9639x.jpg

 

Taj dan u Kotoribi bil je mi jako ljepo, nikad necu zaboraviti 8) Drago mi je da upoznal sam forumase koji su bili tamo.

 

Pozdrav,

Ferito

Link to comment
Share on other sites

Moje slike:

Jel posebni vlak vozio kroz Koprivnicu? Zato pitam jer 2044 023 je ga vukao:

Je, išao je kroz Koprivnicu.

Hvala na zanimljivim slikama :D

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

 

Poklon za moje razredne drugove:

dscf9639x.jpg

 

Taj dan u Kotoribi bil je mi jako ljepo, nikad necu zaboraviti :D Drago mi je da upoznal sam forumase koji su bili tamo.

 

Pozdrav,

Ferito

Da sm znao, mogao si se vratiti sa svečanim vlakom do Koprivnice, sa ekipom iz Zagreba. Mogao si i mali poklon od HŽ-a dobiti. I bicikl bi smjestili u svečani vlak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...