Jump to content

Kotoriba - 24.04.1860/24.04.2010


STIB

Recommended Posts

A evo i mene.Mene su,za razliku od južnih suseda sačuvali i još uvek vredno radim i vozim dobre ljude kad hoće da se podsete nekih starih dobrih vremena obavijenih parom...

Jelda da sam lepa?!

 

curica.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A sa ovim se ja pokrećem.Autor slike,onaj neki hadzibane, me je pitao da li sme da mi slika cipele.Ja sam mu ponosno rekla da sme,jer ih je moj mašinovođa maločas lepo namazao.

 

curicakretne.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

A ovo sam ja iznutra.Ovde u mene sipaju kvalitetni Nemački ugalj da bi ja mogla pošteno da ispunim svoje radne zadatke i svoje dobre opslužitelje i ono što prevozim ne ostavim na pruzi neprevezene do svog cilja.

 

curicavuruna.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Mene su moje dobre gazde ovakvom cifrom označile.

Nažalost,moje sestre koje su na JŽ-u nosile oznaku JŽ 03 više nisu na ovom svetu...Nek počivaju u miru lokomotivskog Raja!

 

curicabroj.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

I za kraj,ovako izgledaju moje cipele ispod tendera:

NOTE:A za prikaz istih sačekaćete da onom hadzibanetu prođe Gateway time out.A biće i još slika.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

NOTE:A za prikaz istih sačekaćete da onom hadzibanetu prođe Gateway time out.A biće i još slika.

Sreća te nisam od Tebe naručio recept za ručak u slikama - krepao bih od gladi...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

NOTE:A za prikaz istih sačekaćete da onom hadzibanetu prođe Gateway time out.A biće i još slika.

Sreća te nisam od Tebe naručio recept za ručak u slikama - krepao bih od gladi...

 

Hehehe...Pa,uvek ima neka galerija nusput gde se može nešto pogledati i pročitati... :wink:

Al',biću dobar...Večeras ide još nešto fotografija mog viđenja ove manifestacije.Čim me Imagesranje odblokira eto ih!

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Nažalost,moje sestre koje su na JŽ-u nosile oznaku JŽ 03 više nisu na ovom svetu...Nek počivaju u miru lokomotivskog Raja!

Srećom, malo si se prešao.

Još nisu sve u raju, eno jedne žive, zdrave i mladolike u domu umirovljenika, samo su je nešto izdale noge.

Do prije nekoliko godina S(J)Ž 03-002 godina vukla je muzejski vlak. Snimke iz Železniškog muzeja u Ljubljani, 19. siječnja 2010.:

 

p1190098.jpg

 

p1190101.jpg

 

Da vidio!? Vozio! :wink:

 

p1190106.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Da,Stanley,znam da je curica,srećom,sačuvana,ali je i ona u lokomotivskom raju,barem bi se reklo da su je pripustili samo u čistilište(tj.očekivanu reviziju.),za sad...No...Nažalost,više nije u redovnom muzejskom saobraćaju,ali je na SŽ-ju sve moguće,pa da i ova curica ponovo proradi i sretno zafućka! :twisted:

 

Veselim se tome unapred!

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Šta da kažem na koncu...Utisci su sjajni,upoznao sam sjajne ljude i proveo se kao skoro nikad do sada.

Obzirom na to da su utisci s tvoje ekspedicije tako sjajni, šteta bi bilo ne ponoviti nešto slično. Tim više jer su ti utisci obostrani :twisted::(

Link to comment
Share on other sites

Šta da kažem na koncu...Utisci su sjajni,upoznao sam sjajne ljude i proveo se kao skoro nikad do sada.

Obzirom na to da su utisci s tvoje ekspedicije tako sjajni, šteta bi bilo ne ponoviti nešto slično. Tim više jer su ti utisci obostrani :twisted::kul

Ako se ne varam, na godišnjoj roštiljadi u Budinšćini očekuju se jake vojvođanske snage... :(

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pre će biti da će Šef jednočlane delegacije iz Vojvodine prisustvovati u HR 05 i 06.06.2010,na koncertu Deep Purple.Ulaznica kupljena,dobra volja prisutna-ma,sve super!:twisted:

Za roštilj-ne bih znao,ali...ako se zalomi da nađem vremena i sredstava-eto mene vanredno. :(

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Mala anegdota.

Plan je bio da u subotu nakon povratka iz Kotoribe idemo u Sax na koncert & druženje. Stigli smo kod mene doma oko 20.15h i počeli se spremati za izlazak. HBane je bio jako umoran od puta i oči su mu se sklapale od literature koju je pročitao u Kotoribi i na putu tamo i natrag, te u Zaprešićkoj biblioteci No1 dok me čekao sa Silverom. Rekao sam mu da se uopće neću ljutiti ako ne ide sa mnom, da može slobodno ostati i gledati TV te slušati muziku dok ne zaspe.

Pristao je uz uvijet da mu ostavim knjigu od 0,75 stranica koju će pročitati prije spavanja. Dogovoreno. Izabrao sam mu bijelu knjigu iz vlastite biblioteke, te ju otvorio na odgovarajući način.

Uto na vrata zvoni moja susjeda, s kojom idem u Sax, ja ju zovem da se pozdravi s Nemanjom. On, vidjevši ju, bi ipak najradije s nama, no uvjeravamo ga da je bolje da čitajući zaspi.

Dok se vozimo gradom prema Saxu, zvoni mobitel, poziv iz mog stana. Nemanja pozdravlja prekrasnu djevojčicu u mom autu.

Oko 1.40h u nedjelju nakon lagane vožnje Alejom Bologne zbog 3 vozila sa vozačima koji su noć proveli u biblioteci pa ih je takve načitane bilo uputno ne preticati, dolazim pred zgradu. Susjeda i ja vidimo svjetlo u mom stanu. Penjem se gore zabrinut za stanje knjige iz moje biblioteke koja je vrlo stara, možda su listovi razbacani putem između Nemanjinog kreveta i WC školjke. Nemanja sjedi na kauču začitan, vjeruje da je 5.30h i da ga budim da idemo na vlak. Zaspao je ne pročitavši zadnjih 0,20 stranica. Ujutro me dočekao svjež i odmoran, namjestio je krevet, složio posteljinu.

Pravi gost.

Još da je znao da ga od moje susjede dijeli samo zid :twisted:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Ajde jedna i od mene!

Kako sam već negdje napisao, dođem ja u petak na riječki kolodvor i objasnim teti da trebam povratnu kartu Zaprešić - Kotoriba. Teta pita kad? Velim ja: 24. travnja, subota, 992, polazi iz Zaprešića u 7:36! Teta uzima VR da vidi kakva vrsta vlaka, otvara, a ja velim: Strana 12! :twisted:

Pol sata kasnije, dolazi Thommo i kupuje kartu po istom modelu. Koliko čujem prošlo je jednostavnije.

U neko doba stiže i Jean po kartu i veli: Ja bih trebao povratnu kartu za subotu, ali iz Zaprešića... Veli teta: Do Kotoribe?

BONKKK! :(:kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sličnu anegdotu smo imali mi na Glavnom kada smo prošle godine išli za Našice - Osijek - Belišće i tak to. :mrgreen: Samo kaj smo mi imali brutalno kopliciranu situaciju za objasniti. :mrgreen:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Evo javljam se i ja sa svojim slikama.. stavit ću ih malo više, jerbo su slikate s analognim fotoaparatom, baš kao su neki i primjetili, a samim time su i raritet, kao i parna makina sa Kotori(p)(b)skog događaja..

 

(Ovo mi je prvi put u životu da sam se masovnije koristio analognim aparatom na kojemu su apsolutno sva podešenja ručna, tako da me osobno kvaliteta slika i zadovoljava, mada uvijek može i bolje. )

 

Fora mi je kod slika, što izgledaju kao da već 30ak godina skupljaju prašinu u ladici nekog railfana, a ne kao da su jučer izrađene...

 

 

 

cvnxphotosc.jpg

 

cvnx21photosc.jpg

 

cvnx17photosc.jpg

 

cvnx16photosc.jpg

 

cvnx14photosc.jpg

 

 

cvnx12photosc.jpg

 

cvnx10photosc.jpg

 

 

cvnx6photosc.jpg

 

cvnx5photosc.jpg

 

cnv000036photosc.jpg

 

cnv000035photosc.jpg

 

cnv000034photosc.jpg

 

cnv000032photosc.jpg

 

cnv000027photosc.jpg

 

cnv000026photosc.jpg

 

cnv000025photosc.jpg

 

cnv000024photosc.jpg

 

cnv000022photosc.jpg

 

cnv000021photosc.jpg

 

cnv000020photosc.jpg

 

cnv000018photosc.jpg

 

cnv000015photosc.jpg

 

cnv000014photosc.jpg

 

cnv000010photosc.jpg

 

cnv000009photosc.jpg

 

cnv000008photosc.jpg

 

cnv000007photosc.jpg

 

 

Inače, evo jedna anegdotica i od mene. Donosim ja film na razvijanje i skeniranje,

u jednu VK-foto-butigu, i vraćam se za sat vremena. Gleda majstor slike na kompu

i pita - a di je ovo...Kotoriba, 150 godina, ..blabla....a jel, hajd krasno, reče on.

Vidi lik ŠinoChevroleta i pita, jel to Volga ona, reko nije...blabla to je Chevy..tada

primjećujem da nekog đavla zna o šinama.. i priupitam ga ja u svezi sa vezom toga.

Na to će majstor: Joj nemam ti ja nikakve veze sa prugama, osim što mi je deda jedan bio cijeli

život skretničar, a deda drugi cijeli život zopovac, a stari mu radi u CDU VK

(centar daljinskog upravljanja (strujom jelte..))..a ko mali

je znao biti doveden na kolodvor, vozan u kojekakvim vagonima i

drezinama... a šogor mu je strojovođa.. Pitam ja a kako mu ime. Kaže taj i taj.

Na to ja primjetim da je bratić njegovog šogora , strojovođe, moj vrlo mnogo dobar prijatelj.

A zamisli sad, stari od mog prijatelja, iliti bratića njegovog šogora isto radi na pruzi,

održava TK linije, ima godinu-dvije do pemzije.

 

I tako mu ja rečem, eh što je svijet mali, a Vinkovci još i manji.

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

@recihe:

 

:D Super si naletio na njega.

 

Nego, kak to da su boje tako sepiaste? Jel to do filma ili procesa razvijanja odn. izrade slika? Jel su slike print skena filma ili old school?

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!!

 

u pitanju je proces ravijanja filmova prvo - C41 ako je snimano na kolor-negativu /a miriši mi da jeste, da je rađen slajd radilo bi se E-6 procesom/ i to od 100 asa...

zatim je radio film skener /laboratorijski, sa automatskom korekcijom/ pa su zato sličice malo ovakve...

 

a za anaglogni aparat u ovoj akciji svaka čast, pravi način za arhivirati ovakav događaj :D:oops:

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

Sličnu anegdotu smo imali mi na Glavnom kada smo prošle godine išli za Našice - Osijek - Belišće i tak to. :D Samo kaj smo mi imali brutalno kopliciranu situaciju za objasniti. :D

 

:oops::D

 

Mislim da bi trebalo sve te anegdote nekam zapisati..

 

Stanley, nekaj mi pada na pamet... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...