Jump to content

Pfaffmobilom do Karlovca


kiki273

Recommended Posts

Na slijepom kraju okretaljke parkirana je ova simpatična ručna naprava za tetošenje KV

 

StanicaKarlovac104.jpg

 

StanicaKarlovac105.jpg

 

StanicaKarlovac106.jpg

 

Okret za 180° i imam lijep pogled na okretaljku i lokomotivsku šupu (u koju nismo uspjeli zaviriti)

 

StanicaKarlovac108.jpg

 

Ovo je odjavnica na kraju kolodvora tik pred mostom preko Kupe...

 

StanicaKarlovac109.jpg

 

... gdje se momci pripremaju za sačekušu nagibnjaku

 

StanicaKarlovac113.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Idem natrag. Ovo je vodonapojnik u sklopu ložione. U pozadini su oni derutni šinobusi.

 

StanicaKarlovac116.jpg

StanicaKarlovac119.jpg

 

Evo i nagibni, da se ja maknem...

 

StanicaKarlovac120.jpg

 

Putem natrag zapazio sam i okvire za provjeru gabarita

StanicaKarlovac126.jpg

 

A kažu da gdje ima dima, ima i vatre

 

StanicaKarlovac127.jpg

 

Naravno! Mosna vaga. Očito davno van uporabe jer je i semafor skinut

 

StanicaKarlovac128.jpg

 

Posvećeno Thomcrou – majstoru za vage!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

a čuli smo za jednu koja je pretvorena u ribnjak

U Subotici ima još jedna okretaljka - i to veća - koja je također pretvorena u ribnjak, ali je malo podalje pa se do nje nismo uputili.

U svakom slučaju, bolje je da služi za uzgoj riba nego li za odlaganje otpadnog ulja i sličnih tvari. :roll:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ponovno sam se (od)javio našem ljubaznom domaćinu te ga uz privolu i uslikao

StanicaKarlovac134.jpg

 

Ima toga tu još, ali mi se ne uklapa u temu pa će biti nekom drugom prigodom...

Nakon ture pića u staničnom kiosku, oprostismo se od Zlaye koji će tragom željezničkih službenih mjesta put Zagreba i svjetlije budućnosti!

 

stanicakarlovac152.jpg

 

Posljednji pogled na civilnu stranu karlovačkog kolodvora...

 

StanicaKarlovac153.jpg

 

... i cvjetni aranžman.

 

StanicaKarlovac154.jpg

 

Toliko. Do neke slijedeće prigode Kuul.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Da vi Riječani živite u Slavoniji za nas lokalce više ne bi bilo posla (po pitanjima putopisa i kojekakvih infrastrukturopisa!).

Nemaš beda. Doć ćemo mi i tamo... :kul

 

Nego, što su zapravo ove Oštarije ravnice? Nisam dosada vidio nikakve reportaže otamo, a sve što znam o tome jest da je to jedan od vrhova trokuta Ogulin - Oštarije - Oštarije ravnice ?

Oštarije ravnice su stajalište, kako i sam kažeš, na vrhu triangla oliti taman malo iza rasputnice Ogulin / Oštarije. Ništa posebno, neposjednuto (ako ne računaš ovcu u bivšoj ćenifi), živi tamo neki narod, a mislim da se radnim danom i kad je škola poneko i ukrca/iskrca. Inače, lijep kraj...

 

Prošećkaj malo do mog zimskog putopisa: http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=276981#276981 pa će Ti mnogo štošta biti jasnije.

 

A to što nisi vidio reportaže je samo posljedica toga što Riječani još nisu jakim snagama napali ličku prugu. Al' kao što rekoh: Bit će, strpljenja molim! :!:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pffaf! Sa oduševljenjem sam pregledao ove fotografije. Posebno su me zanimale slike iz depoa:okretnica, estakad sa malom okretnicom, šinobusi....i druge stvari koje su se zatekle. Jedan od tvojih ljepših uradaka. Bravo.

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Lepo,lepo!

 

Ne mogu se odvojiti dojma da su oni štekovani šinobusi u hali u boljem stanju nego svih pet radnih na ŽS-u.Jedino što mi je malo smešno to je ona klaustrofobična upravljačnica.Ne dao bog da meštar i kondor zakurblaju cigar duvana u isto vreme... :wink:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Ono sto si slikao je lokomotiva sa neke uskotracne pruge... vjerovatno iz nekih ribnjaka.

 

Ostarije Ravnice... kao klinac sam tamo razgledavao vlakove i dizao i spustao rampu te na istu nosio ferale.

Tada je jos bila zaposjednuta.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zaključio da je to lokomotivica od vagoneta za ukrcaj ugljena na parnjače. Gospodin iz Vuče je rekao da su negdje na životu vagoneti i "stroj".

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Ja sam zaključio da je to lokomotivica od vagoneta za ukrcaj ugljena na parnjače. Gospodin iz Vuče je rekao da su negdje na životu vagoneti i "stroj".

Vagonete sam našao u onoj mini-remizi preko puta dizalice...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zaključio da je to lokomotivica od vagoneta za ukrcaj ugljena na parnjače. Gospodin iz Vuče je rekao da su negdje na životu vagoneti i "stroj".

 

Jean, u pravu si. Sjećam se da sam kao klinac gledao kako tim malim strojem prevlače vagonete. Uvijek sam maštao da mi je taj stroj i nekoliko vagoneta pa da se vozim po vrtu iza kuće...

Eh da, prometnik mi je poznanik i vrlo rado ću mu prenijeti pohvale s vaše strane. Inače i strojovođe o njemu uvijek lijepo pričaju (...a svi znamo kakav je animozitet između te dvije struke).

Link to comment
Share on other sites

Eh da, prometnik mi je poznanik i vrlo rado ću mu prenijeti pohvale s vaše strane. Inače i strojovođe o njemu uvijek lijepo pričaju (...a svi znamo kakav je animozitet između te dvije struke).

 

Ja sam u prošlih dva tjedna upoznao dvojicu karlovačkih prometnika i mogu reći da su obojica super dečki!

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Ono sto si slikao je lokomotiva sa neke uskotracne pruge... vjerovatno iz nekih ribnjaka.

 

Koliko znam, rijec je o malom Jenbachu sa ribnjaka u Draganicu.

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Ono sto si slikao je lokomotiva sa neke uskotracne pruge... vjerovatno iz nekih ribnjaka.

Koliko znam, rijec je o malom Jenbachu sa ribnjaka u Draganicu.

Ne znam, meni to liči na neki A je to-uradak. Oni utezi na kraju k'o da su skinuti s nekog viličara, a kotači(ći) na traverzi, a prigon... ?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

 

Hvala puno na ovoj krasnoj prezentaciji karlovačke ložione. Što se one male uskotračne lokomotive tiče, mislim, da je to Jembach-ova industrijska lokomotiva. Stavljena je na normalnotračni "vagonet" a njeni se točkovi ne vide, jer se radi o loksi sa vanjskim fremom. Meni jako liče na lokse sa slijedeče stranice:

 

http://www9.ocn.ne.jp/~austria/page013.html

 

Samo moja dva (euro)centa..... :wink:

 

LP

 

Jože

Link to comment
Share on other sites

Što se one male uskotračne lokomotive tiče, mislim, da je to Jembach-ova industrijska lokomotiva. Stavljena je na normalnotračni "vagonet" a njeni se točkovi ne vide, jer se radi o loksi sa vanjskim fremom.

Točno. Sad sam još jednom pogledao sliku i shvatio o čemu se radi. Zato nisam vidio prigon ispod jer ga na vagonetu logično i nema. Osim toga sad vidim da sam propustio snimiti jedan interesantan vagon iza loksice. Sram me bilo!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Što se one male uskotračne lokomotive tiče, mislim, da je to Jembach-ova industrijska lokomotiva. Stavljena je na normalnotračni "vagonet" a njeni se točkovi ne vide, jer se radi o loksi sa vanjskim fremom.

Točno. Sad sam još jednom pogledao sliku i shvatio o čemu se radi. Zato nisam vidio prigon ispod jer ga na vagonetu logično i nema. Osim toga sad vidim da sam propustio snimiti jedan interesantan vagon iza loksice. Sram me bilo!

 

http://81.223.140.138/homep_2.html

 

H0e (760mm)

 

t0145a.jpg

 

t0145b.jpg

 

t0148.jpg

 

t0154.jpg

 

t0158.jpg

 

H0f (600mm)

 

tf100.jpg

 

tf102.jpg

 

tf105.jpg

 

tf154.jpg

 

tf158.jpg

 

H0 :)

 

t2901a.jpg

 

t2901b.jpg

 

t2902.gif

 

t2904.jpg

 

w0300.gif

Obrisan sa foruma jer sam se usudio kritizirati Končar...!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ono sto si slikao je lokomotiva sa neke uskotracne pruge... vjerovatno iz nekih ribnjaka.

 

Koliko znam, rijec je o malom Jenbachu sa ribnjaka u Draganicu.

 

pozdrav

toma

 

To je "Jenbach" iz Crne mlake.

 

Evo nekoliko slika (21. svibanj 2006):

 

p4150025.jpg

 

p4150023.jpg

 

p4150024.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
A to što nisi vidio reportaže je samo posljedica toga što Riječani još nisu jakim snagama napali ličku prugu. Al' kao što rekoh: Bit će, strpljenja molim! :x

Eto, dragi Plamenko, kako si imao priliku primjetiti (a zaslužan si upravo Ti) i to se polako događa. Kolodvori & stajališta duž ličke pruge padaju kao zrele kruške :mah:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kolodvori & stajališta duž ličke pruge padaju kao zrele kruške

Crv u guzici mi ne da mira, pa pitam: je li netko zainteresiran za obilazak ovih službenih mjesta: Cerovac, Malovan, Zrmanja, Pribudić, Prljevo, Plavno, Oton, Pađene i Stara Straža? Ja bih se odmah ubacio u ekipu.

Sve bi se dalo obići automobilom u jednom danu, uz uvjet da se krene dovoljno rano i da se ne gubi vrijeme na nepotrebnim lokacijama.

Da se sve stigne obići u jednom danu govorim iz iskustva, jer smo 1990. stari, buraz i ja uredno obišli trasu Zagreb - Gospić - Gračac - Knin - Sučevići (unatrag iz Knina) - Donji Lapac - Bihać - Glina - Karlovac - Zagreb. Krenuli smo oko 8 ujutro i vratili se oko 19 sati. A tada nije bilo autoceste (osim do Karlovca).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Kolodvori & stajališta duž ličke pruge padaju kao zrele kruške

Crv u guzici mi ne da mira, pa pitam: je li netko zainteresiran za obilazak ovih službenih mjesta: Cerovac, Malovan, Zrmanja, Pribudić, Prljevo, Plavno, Oton, Pađene i Stara Straža? Ja bih se odmah ubacio u ekipu.

 

Samo cekam hoce li netko potegnuti pitanje obilaska licko-dalmatinske pruge :(

 

Ja mogu reci da sam zainteresiran.

Link to comment
Share on other sites

Crv u guzici mi ne da mira, pa pitam: je li netko zainteresiran za obilazak ovih službenih mjesta: Cerovac, Malovan, Zrmanja, Pribudić, Prljevo, Plavno, Oton, Pađene i Stara Straža? Ja bih se odmah ubacio u ekipu.

Sve bi se dalo obići automobilom u jednom danu, uz uvjet da se krene dovoljno rano i da se ne gubi vrijeme na nepotrebnim lokacijama.

Strpi se dok se Lovac vrati sa GO, odemo jedne subote iz Zg, obiđemo sve to a umjesto da idemo odmah u Zg prespavamo u mojoj vikendici, drugi dan izroštiljamo Pastrve i siti odemo u Zg.

Ja sam obišao dio tih kolodvora i stajališta ali rado bih popunio rupe ali i ponovio već obiđeno :mrgreen:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...