Jump to content

Željeznički kolodvor Vinkovci i okolina


dulevoz

Recommended Posts

stvarno je kondukter idiot jer drugo ime i ne zaslužuje. Koji to špijuni, teroristi slobodno šeću uz prugu i slikaju? Stvarno idiotski i naivno ,moglo se čovjeka upozorit ,trebali bi ovo vidit šefovi u Tovarniku i Vinkovcima, da su bili tako agilni ne bi raznorazni kriminalci slobodno prelazili granicu.Točno ja da postoje neka pravila ali optužit nekoga za terorizam bez mrvice dokaza van je pameti.Valjda netko ovaj forum čita u graničnoj postaji Tovarnik i carini pa neka vide kako im djelatnici nasjedaju na konduktera idiota. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Admin

E dule, dule...Jako lijepe, kontrastne fotografije, pogotovo ove posljednje, sa zalaskom sunca.

Ali jedna stvar mi nije jasna.

Pa pobogu, zašto mi se nisi javio i rekao da dolaziš u Vinkovce?!

Nemoj mi samo reći da ne znaš odakle sam?

A ova scena sa kondukterom, saznati ću ja tko je to bio.Žao mi je što ti se to dogodilo, ali kao što reče reiche06, u drugoj si državi pa im ne možeš ništa nažalost.

loksa.jpgloksa2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bravo dule na odličnim fotogarfijama i kao što si rekao u Vinkovcima se

ima šta slikati.

 

Žao mi je što si imao neugodnosti sa kondukterom, taj kondukter je

vjerovatno bliski rođak čuvenog Ilije Čvorovića sa donje slike.....

 

39285896.jpg

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Ali jedna stvar mi nije jasna.

Pa pobogu, zašto mi se nisi javio i rekao da dolaziš u Vinkovce?!

Nemoj mi samo reći da ne znaš odakle sam?

 

Nisam se nikome od forumasa javio da dolazim, zapravo ispalo je jako naglo, dan pre polaska na put mi je palo na pamet da odem u Vinkovce, a da se javljam odmah za sledeci dan (za pola dana do puta) nije bas u redu.

Nameravam ponovni dolazak, bez obzira sta se na granici desavalo, ali malo bolje isplaniran, pa bih voleo jedan mini samit, da se upoznam sa tobom i ostalim forumasima iz tog kraja :roll:

Pozdrav,
Dulevoz
_____________________________

Link to comment
Share on other sites

Super fotografije i žao mi je što je tvoj foto session završio neugodnim događajem. Zaposlenici HŽ-a poput "tvog" konduktera sramote kako HŽ tako i državu i takve bih bez milosti preselio na zavod za zapošljavanje. E da mi je na njega naletiti negdje...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Kao i obicno, odlicne fotografije, a ovu epizodu s kondukterom i ostalom ekipom najbolje je ostaviti iza sebe. Kondukter je nazalost pokazao HZ (i ne samo HZ) u najgorem svijetlu. Tolika kolicina primitivizma naprosto gusi i nikad mi necemo naprijed dok takvih imamo. OK. Upozorio te, ti si pristojno rekao necu vise i to je bilo to. Kaj se tu ima dalje pricati, a pogotovo ne dolijevati ulje na vatru na granici. Uhh.... :roll:

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam rijetko kad uživao gledajući tvoje fotke kao sada!

I inače imaš fenomenalne fotografije koje redovito pogledam. Zaista fantastično! :roll:

 

Jako mi je žao za tu strahovito neugodnu epizodu. Pokušavam shvatiti tog nadobudnog konduktera ali ne uspjeva mi. Jest da je HŽ u zadnje vrijeme u nemilosti medija (s pravom!!) i da svaki zaposlenik osjeća određenu krivicu, no to nije razlog da se na jednog mladog čovjeka okomi s toliko bjesa, mržnje, idiotizma i primitivizma kao što je dotični na tebe.

Nema opravdanja i po meni njega bi trebalo pozvati na odgovornost! Osoblje mora služiti putnicima a ne se izživljavati na njima!

 

Još jednom čestitke za odličnu ideju i realizaciju , za hrabrost i entuzijazam!

 

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Vinkovčani će znati bolje, ali mi se čini da je tu Ivankovo još daleko. Udaljenost između kolodvora Vinkovci i Ivankovo je cca 8-9 km. Prije bih rekao da je riječ o rasputnici Jarmina (odvajanje kolosijeka za kolodvor Vinkovci - teretni).

 

Mislim da si u pravu, Ivankovo je malo dalje..

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dulevoz, slike su fantazija...

A ono što te snašlo na povratku...mislim da si dobro i prošao, s obzirom na naše balkanske razmirice ovih godina i tvoju zaista neshvatljivu smionost, koja graniči sa mazohizmom, da snimaš nešto takvo, a da se ne najaviš i dobiješ dozvolu...ako je dobiješ! I sve to potpuno sam, bez nekog domaćeg koji bi te u startu zaštitio...

Svi mi imamo te probleme, čak i kada snimamo u svome dvorištu, gledaju nas kao da jurimo na vjetrenjače...

Potpuno te shvatam i podržavam, ali budi sretan što nisi bio onemogućen još na početku...

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Prvo pohvale za fotose :jup:jup

 

A za ovo ne znam kaj da kažem. Slikao sam x puta po VK i nikad ovakvih problema. Samo ljubazno pitanje : "Imate li dozvolu za ovo ". Najnezgodnije kaj mi se desilo, ali u OS je bilo to da je prilikom fotkanja manvre strojovođa iste iskočio van i počeo me gađati kamenjem :!::!:

 

No za takve postoji samo jedan način ; :puc:wink::kul

Samo 1.razred !

1.'st class only !

Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno je da u ove dvije stranice još nitko nije spomenuo sintagmu "knjiga žalbe".

Znam da su šanse da se išta postigne astronomski male, ali smatram da ovakvo maltretiranje putnika mora dospjeti na neki način do šireg kruga ljudi.

 

A i ovaj bi forum mogao oformiti neku vrstu ureda za žalbe, iz kojeg bi se onda recimo jednom mjesečno slali dopisi javnim glasilima o svim mogućim ekscesima HŽ-ovih djelatnika prema putnicima u proteklom mjesecu.

Link to comment
Share on other sites

Nevjerojatno je da u ove dvije stranice još nitko nije spomenuo sintagmu "knjiga žalbe".

Znam da su šanse da se išta postigne astronomski male, ali smatram da ovakvo maltretiranje putnika mora dospjeti na neki način do šireg kruga ljudi.

 

A i ovaj bi forum mogao oformiti neku vrstu ureda za žalbe, iz kojeg bi se onda recimo jednom mjesečno slali dopisi javnim glasilima o svim mogućim ekscesima HŽ-ovih djelatnika prema putnicima u proteklom mjesecu.

 

Viš prof. dobra ideja.. :wink:

 

A i bar bi Dulevoz bi definitivno trebao poslati mail HŽ-odnosima s javnošću..

Možda čak i ovu situaciju prezentirat novinarima, mislim da bi se grabili za takvu priču, pa pokazat odnos prema onima koji ustvari pridonose popularizaciji željezničkog prometa..

Link to comment
Share on other sites

Dule, pohvale za tvoje fotke i reportažu. Odlična je kao i fotke.

Ovu budalu od konduktera kao i druge dvije iz carine nije vrijedno spominjati. Ipak su oni Balkanci u pravom smislu riječi, nebitno je sa koje strane granice, isti su.

Ako se budeš uputio dalje prema Zg, javi pa da ti sredimo papire da kretene onemogućimo odmah u startu. Za Zg ti mogu srediti obilazak depoa u Zg i RK, a možda i vožnju u lok, ovisi o datumu.

Samo osmi položaj!!!

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalne fotke :D , dulevoz , no sve lijepo je pokvario primitivni kondor, stid ga možew biti B):hm:!: Strašno mi je žao što si imao takve neugodnosti :oops::(

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Neki očito još žive u 1991. Meni se čini da ne bi bilo nikakvih problema da je Dule imao npr. slovačku putovnicu, ali izgleda da je "bježanje od srpskih mina" zapečatilo diskriminacijsku jednadžbu u glavi dotičnog konduktera...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da posvećujemo previše pozornosti jednoj budali tj. kondukteru. Postojanje takvih je, nažalost, činjenica koja se mjeri statistikom.

Duletu treba omogućiti dobivanje dozvole za fotkanje na HŽ-u, pa da dalje uživamo u njegovim putopisima.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

dule......odličan 5 !!

 

Slike su savršene, a i ono nije Ivankovo (anton ti je rekao ), i izražavam žaljenje zbog debila KDK.a, i obećavam da ću saznati tko je bio od Kdk-a, pa će me čuti !

Carina je vjerovatno nasjela na potpalu Kdk-a ( idiota, kretena...seljačine.....), pa su se upecali !

 

Moje isprike u ime HŽ-a, uz obvezu da se javiš kad dolaziš next time !!

 

pozz

...samo mokri snovi za pojedine...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav 410 EXP,

 

Javljam se iduci put obavezno. Vec sam pisao da je ovaj odlazak bio na brzinu isplaniran, dan pred put, tako da nikoga nisam hteo da cimam...

 

Sto se konduktera tice, zelim sto pre da zaboravim tu neugodnu situaciju sa granice i da se nadam da mi se slicne neprijatnosti vise nece dogadjati, ali sa obzirom da zivot railfanova na Balkanu nije lak, nisam bas siguran.

Pozdrav,
Dulevoz
_____________________________

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kao i obicno, odlicne fotografije, a ovu epizodu s kondukterom i ostalom ekipom najbolje je ostaviti iza sebe. Kondukter je nazalost pokazao HZ (i ne samo HZ) u najgorem svijetlu. Tolika kolicina primitivizma naprosto gusi i nikad mi necemo naprijed dok takvih imamo.

Sreća da je čovek iz Srbije pa je navikao na maltretiranje... :mrgreen: Meni se dešavalo da platim spavaća kola, prešao granicu i ušao u Srbiju, samo što nisam zaspao a na vratiima "tras, tras, tras..." Upada grupa do zuba naoružanih specijalaca, čizme, automatske puške... Ispituju, pretresaju. Pretpostavljam da me je kao "sumnjivog" prijavio ili srpski carinik ili otpravnik kola. I kome ja da se žalim što nisam mogao da spavam u spavaćim kolima koja sam pošteno platio i što su me maltretirali neki parapolicajci, koji se nisu legitimisali, nisu predstavili, u krajnjoj liniji kako ja da znam ko su oni? Mada, moram priznati da sam ja bio vrlo neprijatan, oni nisu gubili živce, čak su spakovali sve što su prethodno raspakovali. Verovatno je delovalo baš to što su videli da ih ne zarezujem 2%, to je takav mentalitet, misle "ko zna ko stoji iza ovoga kad je ovako drzak", pa se ponašaju pristojnije nego inače.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...