Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Subota 13. travnja, dan prije izbora za €U parlament

 

 

Samo ukratko: Pramaljeće je stiglo i u gorske predjele. Snijeg se topi – ostaju 'rpe rizle (sipine). Veli mi susjed koji vozi grtalicu da su zimus znali potrošiti po 250 kubika dnevno. I to je sad tu oko nas...

 

Prijatelj mi se sretno izotopio i sasvim je veseo

 

StanicaLokve1138.jpg

 

Čak su i one nesretne stube koje vode do naselja Sopač bez snijega

 

StanicaLokve1139.jpg

 

StanicaLokve1140.jpg

 

Jedini je problem da otkako sam se ja okanio putovanja vlakom, tuda više nitko ne prohodi

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...

Jedini je problem da otkako sam se ja okanio putovanja vlakom, tuda više nitko ne prohodi

Oš da ti nabavim par prometnih znakova o zatvorenosti ceste koje ćeš stavit dole na cesti i pijopelise prisilit da idu gore škalama 2801072368.gif. Znam di se znakovi mogu "spasit" od propadanja i pošaljem ti ih vlakom, ti ih moraš samo sač'kat u Lofkama 4173391778.gif i odma' i' moreš montirat dole na cestu (nemoraš ni doma nosat)

 

2661343412.gif

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Subota 13. travnja, dan prije izbora za €U parlament

 

 

Samo ukratko: Pramaljeće je stiglo i u gorske predjele. Snijeg se topi – ostaju 'rpe rizle (sipine). Veli mi susjed koji vozi grtalicu da su zimus znali potrošiti po 250 kubika dnevno. I to je sad tu oko nas...

 

Prijatelj mi se sretno izotopio i sasvim je veseo

 

StanicaLokve1138.jpg

 

Čak su i one nesretne stube koje vode do naselja Sopač bez snijega

 

StanicaLokve1139.jpg

 

StanicaLokve1140.jpg

 

Jedini je problem da otkako sam se ja okanio putovanja vlakom, tuda više nitko ne prohodi

Kako ne, ja svaki dan :D

Isti dan na istom mjestu i nisam te vidio :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ponedjeljak 6. svibnja


Prčkam ja tako danas oko kuće – dovršavam ogradu koju sam započeo prije 3+ godina, a onda me nešto omelo preko nekoliko puta kad li na teren zakrene u niskom letu meni nepoznat auto...

StanicaLokve1141.jpg

Pogledam bolje, a ono File – drito iz zemlje Kiwija (dobro, veli da je najprije otišao mami na sarmu)

StanicaLokve1142.jpg

Čovjek poštuje stare goranske običaje pa nogama vrata otvara (da je donio još i bocu Mirogojčeka, značilo bi da sam mrtav!)

StanicaLokve1143.jpg

Baš smo se lijepo izdivanili, ispričao mi je puno zanimljivog, a na rastanku smo se dogovorili da ćemo nastojati organizirati neki lokalni ekšn i u najmanju ruku otići zajednički posjetiti mog prijatelja na kolodvor Lokve. Očekujte, dakle, nešto zanimljivo!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Četvrtak 6. lipnja


Već sam se par puta zaklinjao da više neću puniti ovu temu, ali me uvijek neki vrag potegne za...

Šećkam po Delnicama (četvrtak – sajmeni dan) kad li ugledam ova lijepo posložena ispiljena drvca. Ma, prava ikebana!

StanicaDelnice332.jpg

Po obavljenom K-šopingu, krećem put kolodvora. Prugom (neće valjda).
Vruće je za krepat'. Pogled u smjeru Skrada

StanicaDelnice334.jpg

K-makovi

StanicaDelnice335.jpg

Bik na skraćenom šturcu. Isti je nekoć išao skroz do K-ŽCPRsaR

StanicaDelnice336.jpg

Zanimljivo, ali još nikad nisam prugom stigao ovako daleko u smjeru kolodvora. Uvijek bi me nešto skrenulo.

StanicaDelnice337.jpg

Stražarnica. Van funkcije. Danas je sve na gumb

StanicaDelnice339.jpg

Kolodvor je pust i prazan. Zbilja, čemu graditi novu prugu kad i na ovoj nema ničega?

StanicaDelnice340.jpg

Vlak je (začudno) stigao na vrijeme iako nam je prometnik najavljivao 15 dekika kašnjenja zbog nekih radova i spore vožnje. Pa ti budi pametan.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U Lokvama me iskrcalo relativno ljudski (putovao sam srećom u jednom od onih vagona koji imaju automatsku najnižu stepenicu). Kad se kompozicija otkoturala nizbrdo, ustanovio sam da fali II. kolosjek

 

StanicaLokve1144.jpg

 

StanicaLokve1145.jpg

 

StanicaLokve1146.jpg

 

Oni to, znači, ozbiljno? Možda konačno naprave i perone pa će Lokve biti k'o Bilaj-Ribnik gdje više nema putnika, al' bar peron velelepno izgleda?

 

StanicaLokve1147.jpg

 

I na civilnoj strani kolodvora Lokve su pripreme za zimu u punom zamahu

 

StanicaLokve1148.jpg

 

A da se pohvalim: I meni je stiglo razdoblje seksa – prvih 50% od 8 metara, piljeno i cijepano. Samo još treba složiti. Tako su lijepa da jedva čekam da počnem ložiti...

 

StanicaLokve1149.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

... Kad se kompozicija otkoturala nizbrdo, ustanovio sam da fali II. kolosjek ...

E neka su to više krenuli napravit da nema lagane vožnje kad se ulazi u Lokve!

... Tako su lijepa da jedva čekam da počnem ložiti...

Nemoj ako boga znaš jer već razmišljam da pojačam klimu da 'ladi 1571107705.gif

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

E neka su to više krenuli napravit da nema lagane vožnje kad se ulazi u Lokve!

 

Ma kakva lagana vožnja ... uz te nove perone ima da bez iznimke svaki vlak stane u Lokvama. A naš Pfaff da onda bira kojim će do Delnica ;)

Link to comment
Share on other sites

Petak 21. lipnja (ljetni solmizacij i Stanleyev rođendan)


Krenuh put Rijeke. Od silnih poslova i aktivnosti, umalo zaboravih timbrati kartelu, a ne bi nikako bilo lijepo da u €U uđem s još manje para nego dosad Krepah.gif
Na lokvarskom kolodvoru visi pecaljka na stupu. Zatvor, daklem. Vele mi u prometnom uredu da će navrijeme. dobro...

StanicaLokve1150.jpg

Sunce zlati šumu, a infrastrukturaši marljivo stružu ostatke II. kolosjeka

StanicaLokve1151.jpg

Baš razmišljam kako bi ovdje bilo zgodno postaviti kameru koja bi svakih, meknimo, 20 minuta okinula sličicu. Bio bi zanimljiv filmić. Onako kao kad slikaju cvijet koji se otvara.

StanicaLokve1152.jpg

Na peronu oznaka. Bušotina?

StanicaLokve1153.jpg

Pače, cijeli niz oznaka

StanicaLokve1154.jpg

Prijatelj je sav važan – ima posla jer je skladišni kolosjek postao parkiralište za radne strojeve

StanicaLokve1155.jpg

Tamo dolje nešto brunda

StanicaLokve1156.jpg

Sad je III. kolosjek postao prolazni i lijepo su mu uredili pristup, ali uzalud kad nema vlaka

StanicaLokve1157.jpg

Eto ga, stigao ravno iz Moravica. Pisanica

StanicaLokve1158.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Iskrcalo nas u Fužinan pa smo čekali da dođe nešto odozdo i onda krenuli. Da sam znao da ćemo toliko čekati, bio bih skoknuo na blagajnu po kartu i uštedio kondoru škrabanje u stojećem stavu.

 

Prekrasno sunčano jutro. Obećava da će biti vruće. Nisam jedini koji voli slikati most na Otok, ali vjerovatno imam najviše slika iz vlaka. Jednog ću dana sam sebi prirediti izložbu s odabirom fotografije mjeseca...

 

RijekaLokve230.jpg

 

RijekaLokve231.jpg

 

RijekaLokve232.jpg

 

RijekaLokve234.jpg

 

RijekaLokve235.jpg

 

RijekaLokve236.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kolodvor Meja

 

StanicaMeja084.jpg

 

Baš mi je dobro ispao smjer slikanja. Jer to je čista lutrija...

 

StanicaMeja085.jpg

 

Opet most

 

StanicaMeja086.jpg

 

U Škrljevu su nam mahnuli. Ovdje imaju navadu da svi izađu iz svojih rupa i ureda pozdraviti vlak. Tako imamo mahanje "jedan na jedan"

 

StanicaSkrljevo028.jpg

 

EeeeeeeHaaa! Stigli smo! Kondor se odlazi konzultirati s majstorom

 

StanicaRijeka185.jpg

 

Na I. peronu, 1. kolosjeku nešto duboko kopaju.

 

StanicaRijeka186.jpg

 

Nemam pojma što, al' ima tko će dokumentirati i izvjestiti...

 

StanicaRijeka187.jpg

 

StanicaRijeka188.jpg

 

Zbilja je bio vruć dan!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...

 

Na I. peronu, 1. kolosjeku nešto duboko kopaju.

...

Nemam pojma što, al' ima tko će dokumentirati i izvjestiti...

...

 

Postavljaju novi sustav odvodnje oborinskih voda.

 

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Prekrasno sunčano jutro. Obećava da će biti vruće. Nisam jedini koji voli slikati most na Otok, ali vjerovatno imam najviše slika iz vlaka. Jednog ću dana sam sebi prirediti izložbu s odabirom fotografije mjeseca...

 

Naravno, sigurno nisi jedini koji voli slikati Otok. Volim to i ja činiti, a volim i kad ga ti fotkaš.

Naravno, jako volim i boraviti na Otoku. Ovog proljeća sam već skupio dobrih mjesec dana tamo, a ljeto još nije za pravo ni počelo :D

 

A na izložbu me svakako pozovi :D;-)

Link to comment
Share on other sites

Nisam jedini koji voli slikati most na Otok, ali vjerovatno imam najviše slika iz vlaka. Jednog ću dana sam sebi prirediti izložbu s odabirom fotografije mjeseca...

 

Točno je da ima puno fotki mosta, a pogotovo iz vlaka, ali ova prva mi je najbolja i to zato jer je zrak očito bio jako čist i nije bilo one izmaglice koja je kvarila skoro sve fotke do sad. Možda je i u pitanju doba dana, ali kaj god da je ove fotke su ti baš dobro i jasno ispale. Uglavnom lijepo da si nas počastio fotkama Gorskog kotara, baš osvježavaju dok se tu kuham u prevručem Zagrebu.

Link to comment
Share on other sites

Četvrtak 6. lipnja

 

 

Već sam se par puta zaklinjao da više neću puniti ovu temu, ali me uvijek neki vrag potegne za...

 

 

 

Neee! Ima nas koji redovito pratimo temu. U tome je njena draž, ista mjesta a stalno nešto novo i drugačije

 

 

Nisam jedini koji voli slikati most na Otok, ali vjerovatno imam najviše slika iz vlaka. Jednog ću dana sam sebi prirediti izložbu s odabirom fotografije mjeseca...

 

RijekaLokve230.jpg

 

 

 

 

Odlična fotografija. :palac: Do sada nisam vidio fotografiju mosta iz ovog kuta.

Deda je vozio seriju 32

Ja sam samo običan ferroequinolog

Link to comment
Share on other sites

Srijeda 26. lipnja

 

 

Lijepo je ofriškalo. Noćas je pitalo još jednu dekicu i padala je kiša. Moje puhove na tavanu nije bilo čut... Jutros u Delnicama maglica koja se polako diže. nebo je vedro, bit će lijep dan

 

StanicaDelnice343.jpg

 

Nisam išao na kolodvor jer pruga ima Serem.gif (na ulazu u Delnice sam taman sreo onaj ljubičasti bus koji je bludio na relaciji Fuž'ne – Моравице)

 

Radovi na kolodvoru Lokve lijepo napreduju

 

StanicaLokve1159.jpg

 

2. kolosjek su spojili, al' su tračnice još mekane. Vele da ih moraju izravnati i pustiti da se stvrdnu.

 

StanicaLokve1160.jpg

 

Infrastrukturna lumbrikultura

 

StanicaLokve1161.jpg

 

Opet neka nova varijanta

 

StanicaLokve1162.jpg

 

Čovječuljak lijepo slaže svoja drvca. Ide jesen i vrijeme loženja...

 

StanicaLokve1163.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odličnim fotografijama kojima nas periodično uveseljavaš. :)

 

Hoće'l srediti i 1. kolosijek?

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

Kaj se više ništa ne baca u kljun ??

Očekujem u svakom "serijalu" i nešta na stolu, no u zadnje vrijeme ..........

 

Ovo su prekratke relacije da bi se još i jelo...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...