Jump to content

Solsticijsko veče u GK – jope stanica Lokve


Pfaff

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... ranijespomenuta brundavka koja vuče novouvedeni vlak 900 (kojeg ja od milja zovem Jean-express) na relaciji Ogulin – Rijeka. Vlak je zgodan jer čini ugodnu i udobnu vezu s vlakovima za Split

 

Ajd', nek se i po meni nešto prozvalo :D

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Već se par dana spremam otići snimiti dirljivu situaciju u Lokvama kada nevine putnike koji salonski odjeveni putuju vlakom iz Zagreba u Rijeku naprasno iskrcaju u Lokvama u 40 cm snijega (ne vjerujte televiziji čak ni kad daje vremenski izvještaj) i vele: "Tamo vam je autobus!"

Nažalost, Pfaffmobil je rekao da on po 'vakom kijametu ne ide nikamo

 

Pfaff-u-snijegu05.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Prestale su snjegopadaline, pristupni put je prokopan, Pfaffmobil je očišćen od snijega pa je nastupio trenutak da ga se izveze na šetnjicu. Trebalo je prokašljati motor, pobuditi smrzozamrli akumulator i odmrznuti sajlu ručne... Kuda? Na kolodvor Lokve, naravno! Kuul.gif

 

StanicaLokveZima279.jpg

 

Na čekaonici izvješena obavjest o zatvoru. Fino, to bi moglo biti spektakularno kad gradski odjeveni putnici iz Zagreba dobiju naprasni iskrcaj u snijeg... No, ništa od toga. Vele mi u prometnom uredu da su zbog snijega prekinuti radovi kod Drivenika pa da zato nema zatvora. Šmrc! A tako sam se veselio...

 

StanicaLokveZima280.jpg

 

Kolodvor je u zimskom ozračju, ali su vrijedni željezničari prokopali stazice i prolaze za putnike namjernike

 

StanicaLokveZima281.jpg

 

Snježni ugođaj

 

StanicaLokveZima282.jpg

 

Prijatelju, su ti se smrznula... nogice?

 

StanicaLokveZima283.jpg

 

Nizkolosječni pogled u smjeru Filetovog dede i Deunica

 

StanicaLokveZima284.jpg

 

Infrastrukturni detalj

 

StanicaLokveZima286.jpg

 

Oznaka prestanka civilizacije. Dalje je duboko do koljena

 

StanicaLokveZima288.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Idem natrag

 

StanicaLokveZima289.jpg

 

Ima čak i putnika koji bi u Rijeku

 

StanicaLokveZima290.jpg

 

Šteta da odlaze... RollEyes.gif

 

StanicaLokveZima291.jpg

 

Stanje uredno

 

StanicaLokveZima292.jpg

 

Osim dugih gaća šefa stanice i ostala zimska oprema je na broju!

 

StanicaLokveZima293.jpg

 

Daleko dolje na obzoru u smjeru Rijeke, nazirem neke -ovce kako vrijedno prte snijeg. Na moj upit u prometnom uredu prosvijetljen sam informacijom da zbog recesije nema plina za grijače skretnica pa se čeprka ručno. Što će biti kad narodna vlast u svojoj premudrosti smanji broj skretničara u Lokvama pa neće imati tko čeprkati? Hoće li svi vlakovi iz Zagreba završiti, nedajbože, u šturcu?

 

StanicaLokveZima294.jpg

 

Peron je očišćen. Višak će žutka kad naiđe

 

StanicaLokveZima295.jpg

 

Plin za centralno grijanje kolodvorske zgrade. Vele da ga ima još malo. Mudri Ličani – tamo nisam ni na jednom kolodvoru vidijo gladijatore. Hrpe nacijepanih rođaka jesam!

 

StanicaLokveZima296.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovo korito u snijegu služi prihvatu putnika

 

StanicaLokveZima299.jpg

 

Infrastrukturni detalji na hortikulturnoj pozadini.

 

StanicaLokveZima300.jpg

 

Kopači skretnica se vraćaju

 

StanicaLokveZima302.jpg

 

"Bok, dečki!"

 

StanicaLokveZima303.jpg

 

"Haj-ho, haj-ho, s posla idemo...!"

 

StanicaLokveZima304.jpg

 

Ćenifa (pomoćna – terenska)

 

StanicaLokveZima305.jpg

 

Još uvijeh se hrvem s ćudima samookidača na mom fotiću. Onda kao uradak dobijem ovo!

 

StanicaLokveZima306.jpg

 

Aha! Evo, ipak. Vaš izvjestitelj!

 

StanicaLokveZima307.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U međuvremeno se, nečujno poput pantere, došuljao 4000 iz Zagreba. Vuče ga Bond. Tu će malo sač'kat na krajcanje s 901 iz Rijeke koji mrčuk kasni...

 

StanicaLokveZima308.jpg

 

Ja bi strašno rado htio napraviti lijepu fotku lokse u snijegu kao Daco u Ljubljani, ali što da radim kad naše lokse imaju tako mrtve boje, a još su i dozlaboga musave?

 

StanicaLokveZima310.jpg

 

StanicaLokveZima311.jpg

 

U međuvremenu je došao i 901

 

StanicaLokveZima313.jpg

 

Evo i kraćeg

 

Kolodvor je opet prazan pa i ja idem na ručak (Gorani rano užinaju)

 

StanicaLokveZima314.jpg

 

Pfaffmobil čeka

 

StanicaLokveZima315.jpg

 

Put kući...

 

StanicaLokveZima316.jpg

 

... vodi ispod podvožnjaka!

 

StanicaLokveZima317.jpg

 

Pa, do vidova...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A Zagreb suh kao drenovina...

Jest da je hladno. Jutros, kad sam vodio unučicu u vrtić, mala se sklizala po smrznutoj lokvi (dakle nisam Off Topic) i rekla: - Deda, voda se prehladila! :D

Ergo: kod nas snijeg još nije zapao, a ka'će ne znamo.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Molite boga da i ne zapadne. U gradu je to uvijek cirkus i nevolja.

 

Ne coprati :wink:

 

Hvala na pravoj snježnoj bajci :D

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Ima čak i putnika koji bi u Rijeku

Nije valjda da su cipelcugarili skroz od Lokvi do ovog kolodvora ? Obzirom na njegovu poziciju usred ničega, fakat me čudi da uopće ima nekih putnika koji ovo žele koristiti kao kolodvor za svoja putovanja. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ima čak i putnika koji bi u Rijeku

Nije valjda da su cipelcugarili skroz od Lokvi do ovog kolodvora ? Obzirom na njegovu poziciju usred ničega, fakat me čudi da uopće ima nekih putnika koji ovo žele koristiti kao kolodvor za svoja putovanja. :-)

Nisu cipelcugarili, ali uzmi u obzir da ih je možda netko dosamovozio na kolodvor, a i bus Delnice - Mrkopalj stane na cesti koja prolazi ispod kolodvora.

Da ne pričam koliko sam puta propješačio tih sedam kilometeri od Sungera do stanice Lokve :roll:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sve lijepo dođe svom kraju pa tako i ja moram (napokon) natrag u Rijeku. Dva i pol mjeseca u snijegu među vukovima je bilo dovoljno. Sad se treba ponovno naviknuti na život u civilizaciji (redovito mijenjanje čarapa, tuširanje svake subote i tsl.). Putem sam svrnuo baciti posljednji zimski pogled na lokvarski kolodvor.

Nigdje ničeg. Ni u smjeru Delnica...

 

StanicaLokveZima360.jpg

 

... ni u pravcu Rijeke

 

StanicaLokveZima361.jpg

 

Prekjučer je napršilo novih 3-4 centimetra, tek toliko da pokrije sramotu

 

StanicaLokveZima362.jpg

 

I ovaj se snjegović nekako ofucao

 

StanicaLokveZima363.jpg

 

Sivo, maglovito zimsko jutro, al' dok ima ljudi, ima i nade...

 

StanicaLokveZima364.jpg

 

Ostajte mi zdravo i u toplom do slijedeće zime!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zanimljiv sticaj boljih i lošijih okolnosti dopremio me u GK gdje smo ionako planirali provesti nailazeće blagdane (grijanje je jeftinije).

 

Potomak naš mlađahni, uzdanica roditeljska & oslonac u starosti, prihvatio se da dođe s roditeljima u planine i pomogne u logistici. Tijekom ručka sjetio se da večeras ima u rodnom gradu neki tulum kojem neodgodivo mora prisustvovati pa nije bilo druge nego ga odvesti u Lokve na vlak u 17:05 (zlurado sam mu 'zaboravio' napomenuti da vlak ide samo do Škrljeva, a dalje će drndobusom Mrgreen.gif)

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima233.jpg

 

Kolodvor je primjereno okićen za nadolazeće blagdane i praznike

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima234.jpg

 

Prijatelja su mi otkopali iz nedavnih snjegova. Bilo je 50 + 30 veli dežurni prometnik...

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima235.jpg

 

Stativ je ostao doma pa oprostite starcu zbog malo parkinsona

http://i204.photobucket.com/albums/bb287/mkrema2/preci/Mudri.gif

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima236.jpg

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima237.jpg

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima238.jpg

 

Vlak je bio tako golem da se žutka izgubila u tamnim bespućima solsticijske večeri

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima239.jpg

 

Dva srebrna i jedan plavi – moramo toj kombinaciji izmisliiti neko primjereno ime! Evo, raspisujem natječaj: I. nagrada = gratis vožnja drndobusom od Škrljeva do Rijeke i natrag

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaLokve/StanicaLokveZima240.jpg

 

Zanimljiv sticaj boljih i lošijih okolnosti dopremio me u GK, pa sam malo zadro u Pfaffov teren, čisto da iskoristim priliku da upišem štogod u temu o solsticiju. :vidiga:

 

P6210031.jpg

 

Kolodvor je primjereno okićen za nadolazeće blagdane i praznike

P6210036.jpg

 

Pfaffov prijatelj je snjegove poodavno zaboravio (...a bilo je 50 + 30...) i instalirao donji dio u travuljicu.

P6210037.jpg

 

Stativ je ostao u autu, ali dao sam sve od sebe da se ne skuži :kul3

P6210034.jpg

 

P6210035.jpg

 

Koju minutu prije 22 sata u Lokvama je strašno živnulo. Sa više od pola sata zakašnjenja u Lokve je stigao 4803, a na njegov dolazak čekala su dva teretnjaka. Nakon što putnički iz Šapjana produžio za Moravice, žutka 015 sa svojim teretnjakom izgubila u tamnim bespućima solsticijske večeri

http://www.youtube.com/watch?v=G-SNsTNznDA

 

Dva srebrna i jedan plavi... Jel' ta kombinacija dobila ime u međuvremenu od zimskog do ljetnog solsticija?

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih napisati: istovremeno kada i ja, na kolodvor se iz Deln'ca stropoštao 4602:

P6210028.jpg

ovaj teretnjak sa žutkom 015 je bio tamo od prije...)

 

Evo što sam poslikovao sa stativom:

P6210032.jpg

 

P6210043.jpg

 

P6210050.jpg

 

P6210051.jpg

 

P6210053.jpg

 

 

Još malo uresa na žutki 005:

P6210060.jpg

 

P6210056.jpg

 

P6210058.jpg

 

Nas dvojica

P6210042.jpg

 

Pfaffov prijatelj u svjetlećem izdanju:

P6210065.jpg

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Putem kući sam fulao skretanje i završio u Sungeru (Pfaff, kućica ti je na mjestu, nitko ju nije odnio!), pa se okretao i preko Fužina i Zlobina izbio na ŽCP kod Plasa. A tamo... Spuštena rampa, dvije žutke svijetle u kolodvoru... Ja se pripremio sa fotićem na rampi da slikam kompoziciju koja kreće iz kolodvora, ali mi se kompozicija u pokretu došuljala s leđa... Ne samo da nisam uspio fotkati, nego nisam uspio niti razaznati o kojoj žutki je riječ, pa sam morao svratiti na stanicu, da vidim i taj muving.

 

Kad sam ušao na kolodvor, shvatio sam da sam dostigao onaj isti teretni vlak kojeg sam ispratio iz Lokava - onaj sa 1061-015 na čelu! Strojovođa me prepoznao i zbunjeno upitao "a kako si ti stigao ovamo?".. Autom, kako drugačije...

 

Evo malo atmosfere iz Plasa:

P6210066.jpg

 

P6210067.jpg

 

P6210070.jpg

 

Opet nisam ponio stativ iz auta, pa fotke na kojima je onaj treći vlak nisu ni za što. Čak se ne može razaznati niti koja žutka vuče. Vidi se samo da je bila neka iz podserije 100, bez natpisa "HŽ Vuča vlakova" (dakle, može biti 101, 104, ili 109). Mislim da je bila 109, jer mi se čini da sam vidio LED diode na štopovima...

 

Toliko od mene u ovoj solsticijskoj priči. Do prosinca, nadam se...

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...