Jump to content

Sa infuzije na Zagreb RK


Portos

Recommended Posts

naš forumaš Lovac_na_pruge iznenada je obolio od alergije na Ambroziju te jutros završio na infuziji u bolnici Sv. Duh. Kako mu ljekovi nisu pomagali, odlučili smo terapiju odraditi slikajući vlakove na Zagreb RK. Iako tamo ima Ambrozije na pretek, ljubav prema željeznici bila je odlična terapija te je Lovac_na_pruge 'ko nov!

 

Elektra s teretnim

20088311.jpg

 

20088312.jpg

 

Buduća 441-912

20088313.jpg

 

Moj Avatar

20088314.jpg

 

Još 441-094 buduće 441-912

20088315.jpg

 

20088316.jpg

 

Teretni vučen s 2 062017

20088317.jpg

 

20088318.jpg

 

Lovac_na_pruge, terapija željeznicom već djeluje

200883110.jpg

 

2 062017 ode prema depou

200883113.jpg

 

na grbini

200883114.jpg

 

vagoni se spuštaju, kočnice ih koče

200883115.jpg

 

2 042030 ide po novu kompoziciju

200883116.jpg

 

po gornjem kolosijeku dolazi teretni s 1 141010

200883117.jpg

 

a po donjem s 1 1413xx

200883118.jpg

 

donja kompozicija prolazi ispod nadvožnjaka

200883119.jpg

 

a gornja po njemu

200883120.jpg

 

200883121.jpg

 

krajeve obe kompozicije uspio sam uhvatiti na jednoj fotki, nažalost 2 lokse na istoj nisam :cry:

200883122.jpg

 

RK-om je prošla i Karavela 006 ali fotić je već bio u torbici. 441-094 će sutra nakon carine biti dovežena u KEV

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Jako dobre i zanimljive fotke.

U početku sam pomislio da je ona grbina u Trnavi, s obzirom na bogatstvo flore.

Zatim sam se obradovao da su reaktivirali neku parnjaču, kad ono 2042.

Kad smo već kod parnjača, kaj su one na RK toliko zarasle u korov da se ne vide? :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

U početku sam pomislio da je ona grbina u Trnavi, s obzirom na bogatstvo flore.

 

Baš ti hvala, Stanley :kul Šala, nema ni tamo više takve džungle.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Zanimljive fotke! :wink:

 

Može li malo objašnjenje - koje su to pruge koje si "križaju" s nadvožnjakom? Iz kojeg smjera?

Iz smjera Velike Gorice i Siska te iz smjera Resnika

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

 

Moj Avatar

20088314.jpg

 

 

Ova me fotka najviše dirnula i podsjetila na text jedne pjesme iz mladosti: "sve će to o mila moja prekriti žbunje i šaš". Šteta, šteta, prevelika šteta, da ne kažem sramotni odnos prema djeliću povjesti Zagreba :cry:. Bandić gradi nove vlakiće a zaboravlja što je sve imao grad (u njemu izrađeno) u čijoj prvoj fotelji on sjedi. Ekipo hvala što ste je uslikali.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Bandić gradi nove vlakiće a zaboravlja što je sve imao grad (u njemu izrađeno) u čijoj prvoj fotelji on sjedi. Ekipo hvala što ste je uslikali.

Nije ta Strijela u domeni Bandića nego HŽM-a. Ali zaključak o snjegovima i šašu je nažalost isti ... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Bandić gradi nove vlakiće a zaboravlja što je sve imao grad (u njemu izrađeno) u čijoj prvoj fotelji on sjedi. Ekipo hvala što ste je uslikali.

Nije ta Strijela u domeni Bandića nego HŽM-a. Ali zaključak o snjegovima i šašu je nažalost isti ... :evil:

 

Ma, znam da je to tako, ali s obzirom da je jedan Zgb gradonačelnik bio "kum" puštanju u promet dotične ljepote pa mi nekako analogno na prostor dolazi i želja da sadašnji gradonačelnik koji se porine svikam ipak mrdne malo kad je u pitanju ovakav "spomenik" grada, spomenik jednog vremena. Da me ne bi pogrešno razumio, ja sam za to da se ide naprijed ali sam jako tužan ako se uništi sve što je označavalo neko vremensko razdoblje jednog prostora, jednog grada.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Da me ne bi pogrešno razumio, ja sam za to da se ide naprijed ali sam jako tužan ako se uništi sve što je označavalo neko vremensko razdoblje jednog prostora, jednog grada.

Nisam te pogrešno razumio ... i ja sam odrasao sa Samoborčekom, dosta puta se vozio njime i tužan sam kad vidim ovakve prizore. Zato mi je i neshvatljivo da eksponat koji je u vlasništvu HŽM-a sada tako izgleda i trune.

Link to comment
Share on other sites

Da me ne bi pogrešno razumio, ja sam za to da se ide naprijed ali sam jako tužan ako se uništi sve što je označavalo neko vremensko razdoblje jednog prostora, jednog grada.

Nisam te pogrešno razumio ... i ja sam odrasao sa Samoborčekom, dosta puta se vozio njime i tužan sam kad vidim ovakve prizore. Zato mi je i neshvatljivo da eksponat koji je u vlasništvu HŽM-a sada tako izgleda i trune.

 

Prateči, preko ovog foruma, događanja sa i oko HŽM dolazim do, mislim sasvim ispravnog zaključka da HŽM nema snage obnoviti (dovesti u stanje upotrebljivosti) nešto što bi ujedno i donosilo novac. Mislim na neki tip parnjače i vagon normalnog kolosijeka, te se stoga nameće traženje nekog drugog rješenja. Da se malo našalim, možda će to biti predizborna tema neke stranke.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Da se malo našalim, možda će to biti predizborna tema neke stranke.

time se jedino moze pozabaviti neki jaki sponzor (banka, uvoznik...), a politicar ce prerezati traku i busati se kako je (dijelom) zasluzan za to

 

dok izborno tijelo muce egzisencijalna pitanja politicarima je ocuvanje zeljeznicke/gradske povijesti zadnje na pameti

Chuck Norris vozi elektru bez žice. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

naš forumaš Lovac_na_pruge iznenada je obolio od alergije na Ambroziju te jutros završio na infuziji u bolnici Sv. Duh. Kako mu ljekovi nisu pomagali, odlučili smo terapiju odraditi slikajući vlakove na Zagreb RK. Iako tamo ima Ambrozije na pretek, ljubav prema željeznici bila je odlična terapija te je Lovac_na_pruge 'ko nov!

 

 

Uffff, znam kako ti je, imam i ja alergiju na taj vrag. Užas, i ja sam bio po doktorima zbog toga, da skratim..... želim ti što brži oporavak, drago mi je da je terapija djelovala

 

eto super fotke, fenomenalno.... :D Novi fotić se isplatio :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lovac_na_pruge je već duže vrijeme u punom pogonu, alergije na Ambroziju nestalo je otkako se, vrativši sa GO počeo intenzivnije družiti sa željeznicom i željeznicama. Tako da ne trebate brinuti za njega, a ukoliko mu doista želite potpun oporavak omogučite mu da se što više druži sa svime vezanim uz željeznice. :kul

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...