Jump to content

ZG-B.Jaruga-Pčelić-Našice-Velika-N.K.Batrina-ZG 6.7.2008


željko halambek

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

img5569ww4.jpg

Vrlo star bik.

img5577ge3.jpg

Kolodvorska zgrada je izvana ljepo obnovljena dok se u interijeru još radi.

img5564nc1.jpg

img5565sq1.jpg

 

Nakon čevapa idemo na vlak 6613 koji inaće ne vozi subotom. Vlak dolazi direktno iz Nove Kapele-Batrine. Na kolodvoru nas ćeka 7121 022 Naš stari znanac sa kojim smo iz Našica došli u Pleternicu i koji ima prljavu vjetrobransko staklo :? .

Vlak je krenuo u 18 22.

img5579ja9.jpg

img5580mn9.jpg

img5581se4.jpg

img5582vn8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gledaj,što se tiče kolodvorske zgrade u Banovoj Jarugi,ona je namjerno prilikom gradnje odmaknuta jer su ispred trebala biti dodana još tri kolosijeka jer se planiralo otvaranje pruge i prometa prema Garešnici i Bjelovaru,a stara stanica i skladište je trbalo biti srušeno.Međutim kako je sve otišlo u dim,tako je ostao i prazan prostor ispred stanice.Što se tiče onoga kolosijeka u Koreničanima to ne znam čemu je služio.

Link to comment
Share on other sites

Gledaj,što se tiče kolodvorske zgrade u Banovoj Jarugi,ona je namjerno prilikom gradnje odmaknuta jer su ispred trebala biti dodana još tri kolosijeka jer se planiralo otvaranje pruge i prometa prema Garešnici i Bjelovaru.

Odlično ... napokon je i ta zagonetka riješena. k025.gif

Link to comment
Share on other sites

Čestitke na odličnom putopisu. Konačno sam našao vremena da ga detaljno pogledam i moram priznati da sam uistinu uživao. Obilje prekrasnih slika vlakova, kolodvora, pruga, predivnih krajolika. Svarno super.

 

Nadam se da će neke usijane glave na HŽ-u, preopterećene silnom jurnjavom za provizijama, uvidjeti turistički potencijal ovih predivnih krajeva, te osposobiti neki muzejski vlak na radost svih nas.

Znam da će to biti teško, ali nada umire posljednja. :wink:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čestitam od srca, ovo je jedan od najboljih putopisa koje sam čitao na ovom forumu.

 

Negdje sam jednom čitao da pruzi Daruvar - Pčelić prijeti zatvaranje zbog jednog vijadukta (sjeverno od Maslenjače) koji je u lošem stanju, a nema novca za obnovu.

U vašem putopisu nisam ga vidio :roll:

Da li se planira barem obnova pruge PAkrac - Daruvar?

 

Onda sam i sam gledao kako napraviti krug Zg - B. Jaruga - Pčelić - Kopr. - Zg i shvatio da je teško iskombinirati.

Kad nađem vremena, moram se provesti tom prugom svakako ako joj ipak prijeti zatvaranje. Sad mi je tako krivo što se nisam prije 1990. ohrabrio sam napravit krug Zg - Karlovac - Sisak -Zg.

 

A vi ste uspjeli tako Veliki krug, sve do Velike :wink:

 

Jeste li imali plan B za slučaj da u Našicama ne ulovite vlak za Pleternicu?

 

Vidim da je ta pruga (Našice - Pleternica) u jako lošem stanju, a i nema baš nešto putnika na njoj, ali veseli me da će ipak biti tereta za cementaru, što daje život pruzi.

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Vlak 2414 krenuo je točno po voznom redu.

Još jedanput sam pregledao slike sa pruge kojom sam se vozio više puta, a koja je po meni jedna od najljepših u Hrvatskoj.

Primjećujem da niste prikazali stajališta i ex-kolodvore na dionici Banova Jaruga - Dobrovac.

Nakon prvog stajališta Međurić slijedi bivši kolodvor (danas stajalište) Poljana, koji je nekada imao 3 kolosijeka čiji se tragovi još vide. Nakon Poljane je stajalište Brezine-Bujavica, a zatim stajalište Kukunjevac.

I Kukunjevac je nekada bio kolodvor sa 3 kolosijeka. Putujući prošle godine iz Pakraca u Zagreb (vlakom via Banova Jaruga) primijetio sam da je trasa nekadašnjeg 3. kolosijeka obrasla stablima kao u prašumi Perućici. :mrgreen:

Imate li možda na zalihi snimke spomenutih lokaliteta? Ako imate, ne bi smio biti problem da ih administratori naknadno ubace u odgovarajući post, da se ne bi remetio redoslijed.

P.S. Sorry što ovaj prekrasni putopis vrtim unatrag.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Čestitam od srca, ovo je jedan od najboljih putopisa koje sam čitao na ovom forumu.

HVALA

 

Negdje sam jednom čitao da pruzi Daruvar - Pčelić prijeti zatvaranje zbog jednog vijadukta (sjeverno od Maslenjače) koji je u lošem stanju, a nema novca za obnovu.

U vašem putopisu nisam ga vidio :roll:

Da li se planira barem obnova pruge PAkrac - Daruvar?

 

Onda sam i sam gledao kako napraviti krug Zg - B. Jaruga - Pčelić - Kopr. - Zg i shvatio da je teško iskombinirati.

DA, TREBA VIDJETI SVE DANE I OBA SMJERA

Kad nađem vremena, moram se provesti tom prugom svakako ako joj ipak prijeti zatvaranje. Sad mi je tako krivo što se nisam prije 1990. ohrabrio sam napravit krug Zg - Karlovac - Sisak -Zg.

SVAKAKO, TREBA OBIĆI SVE TE PRUGE DOK SU JOŠ U UPOTREBI, MENI JE ŽAO ŠTO SE NISAM PROVOZAO KUMROVEČKOM PRUGOM

 

A vi ste uspjeli tako Veliki krug, sve do Velike

Jeste li imali plan B za slučaj da u Našicama ne ulovite vlak za Pleternicu?

DA, BILO JE VARIJANTI. BILA JE FRKA U NAŠICAMA ALI IMALI SMO SREČE.

 

Vidim da je ta pruga (Našice - Pleternica) u jako lošem stanju, a i nema baš nešto putnika na njoj, ali veseli me da će ipak biti tereta za cementaru, što daje život pruzi.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Vlak 2414 krenuo je točno po voznom redu.

Još jedanput sam pregledao slike sa pruge kojom sam se vozio više puta, a koja je po meni jedna od najljepših u Hrvatskoj.

Primjećujem da niste prikazali stajališta i ex-kolodvore na dionici Banova Jaruga - Dobrovac.

Nakon prvog stajališta Međurić slijedi bivši kolodvor (danas stajalište) Poljana, koji je nekada imao 3 kolosijeka čiji se tragovi još vide. Nakon Poljane je stajalište Brezine-Bujavica, a zatim stajalište Kukunjevac.

I Kukunjevac je nekada bio kolodvor sa 3 kolosijeka. Putujući prošle godine iz Pakraca u Zagreb (vlakom via Banova Jaruga) primijetio sam da je trasa nekadašnjeg 3. kolosijeka obrasla stablima kao u prašumi Perućici. :mrgreen:

Imate li možda na zalihi snimke spomenutih lokaliteta? Ako imate, ne bi smio biti problem da ih administratori naknadno ubace u odgovarajući post, da se ne bi remetio redoslijed.

P.S. Sorry što ovaj prekrasni putopis vrtim unatrag.

 

Nažalost nema. Jer tad je došao kondukter kod kojeg sam kupio karte. :? ima samo jedan krači video ali na toj snimci nema gore spomenutog stajališta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...