Jump to content

Ekspedišn Rijeka - Split via Gospić & Knin


kiki273

Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da, kakav Gračac, Knin je mnogo zanimljiviji! Moram jednom tamo.

Zavisi što više preferiraš. Meni je osobno Gračac daleko zanimljiviji od Knina. Upravo zbog okretaljke, zbog tih ostataka parne vuče. I volio bi se vratiti još jednom u Gračac i onda ga detaljno obraditi. Dok je opet s druge strane Knin više baziran na elektre i dizele, pardon,više dizele nego elektre :mrgreen: !

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

I volio bi se vratiti još jednom u Gračac i onda ga detaljno obraditi. Dok je opet s druge strane Knin više baziran na elektre i dizele, pardon,više dizele nego elektre :mrgreen: !

 

I kad ćemo onda u Gračac Tomo ?

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

I kad ćemo onda u Gračac Tomo ? ...

A kad ... tko ti to zna. Treba se opet naći par srodnih duša sa istim ciljem :mrgreen: . Što bi i ti do Gračaca?

 

Eh, ne bi ja samo do Gračaca, proša bi ja kad bi ima šansu cilu ličku prugu uzduž i poprijeko kad bi moga,svaki kolodvor, sam treba skupit ljude i naći vremena i sve se da :wink:

 

Al prije Gračaca čini mi se da ću Knin detaljnije obaći, ipak mi je bliže malo :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Eh, ne bi ja samo do Gračaca, proša bi ja kad bi ima šansu cilu ličku prugu uzduž i poprijeko kad bi moga...

Ma, poprijeko Ti nije bogzna što - svega 1435 mm, al' uzduž imaš šta 'odat :lool

 

Samo cca 325 km :kul

Link to comment
Share on other sites

...Al prije Gračaca čini mi se da ću Knin detaljnije obaći, ipak mi je bliže malo :mrgreen:

Pa to ti ne bi trebao biti problem. Sjedneš na prvi vlak do Knina i udri i sa prvim koji ide za Split natrag. Ma ... jel' se ti to brusiš na kakav ekšn? Do Depo-a Knin :mrgreen: ?

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti ne bi trebao biti problem. Sjedneš na prvi vlak do Knina i udri i sa prvim koji ide za Split natrag. Ma ... jel' se ti to brusiš na kakav ekšn? Do Depo-a Knin :mrgreen: ?

 

Ma da, upravo to :mrgreen:

Ne samo depo, već i one male radionice , bivšu ložionu na izlazu iz Knina di su oni crveno žuti radni strojevi :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://i87.photobucket.com/albums/k142/kico101/Zeljeznica/SPL4.jpg

 

aj aj aj... :shock::hm:puc

 

šta ono zaobljeno bi trebale biti "klupe"?

 

ne brinite ima i kod nas u Puli poprilično arhitektonskih gluposti

Link to comment
Share on other sites

Uh ... al' smo pokrenuli lavinu, sad bi svi u ekšne. A i proljeće dolazi :mrgreen: ... dolaze topliji dani i biti će sve više raznih ekšna.

 

quote="Pula-Terminal"]... šta ono zaobljeno bi trebale biti "klupe"? ...

Nee ... to je bura odigla betonsku ploču i zafrkala je :mrgreen: .

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

http://i87.photobucket.com/albums/k142/kico101/Zeljeznica/SPL4.jpg

 

aj aj aj... :shock::hm:puc

 

šta ono zaobljeno bi trebale biti "klupe"?

 

ne brinite ima i kod nas u Puli poprilično arhitektonskih gluposti

 

A višala od nosača tendi i rasvjete, a stolice na štekatima, to je diskriminacija, i da oću sist na rivu ne smin popit kavu jer me potiraju jer iman više od 80 kg :duel:puc:puc:puc:puc:puc:puc:puc:puc:puc

Gamad jedna pokvarena, Riva nema ni trunke duše koju je prije imala...a nema ni ljudi kolko je prije bilo...

Link to comment
Share on other sites

Uh ... al' smo pokrenuli lavinu, sad bi svi u ekšne. A i proljeće dolazi :mrgreen: ... dolaze topliji dani i biti će sve više raznih ekšna.

 

Mi Tovari ćemo u subotu vjerovatno obać malo Split Predgrađe detaljnije, industrijske kolosjeke u sjevrnoj luci,možda i svratiti do st depoa :mrgreen:

A ako se skupimo drugom prilikom ćemo i malo dalje, Kaštela, Sadine, Labin, prema Perkoviću....

 

a na ljeto...hm, lička pruga zove....a prije togan a proljeće Zagorje :kul

Link to comment
Share on other sites

No,međutim bilo bi zanimljivo doznati što je tamo prometovalo od 90 do 95

što se tiče (civilnog) putničkog prometa.

Možda je ovo pitanje za neku drugu temu,ali.......

:prof(MOD):

Naravno da je, čak postoji i tema:

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=5380

Ako želite, nastavite diskusiju tamo, postovi su prebačeni.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

kico, vidim da si ga ti slikao, ja sam razmišljao hoću neću ... hoću neću i na koncu nisam, prošao sam sa gornje strane tamo gdje su drva, sa te druge strane na boku piše "KOMISIJA", znači li to da vagon nije iz nekog razloga ispravan? To sam vam htio spomenuti ali kako ste vas dvojica prošli, dok sam vas sustigao dotle sam zaboravio na to. Ajmo HŽ-ovci ... pojasnite nam to što je napisano na boku "KOMISIJA" bijelom kredom. Ako je vagon neispravan iz nekog razloga, isključuje li se, uz prisustvo kakve komisije, iz kompozicije na prvom kolodvoru? I što onda sa takvim vagonom? Pretpostavimo da je ovaj u Gospiću neispravan, tko će njega dovesti u vozno stanje kad tamo nema ničega. Kako se postupa u takvom slučaju?

Vagon je isključen iz prometa,te čeka komisijski-povjerenstveni pregled i odluku.

Isti može biti isključen iz više razloga:tehnička neispravnost koja ugrožava sigurno prometovanje istoga,kvar na kočionom sustavu,...

U svakom slučaju,povjerenstvenim pregledom,ako postoji nekakav kvar,ako vagon može prometovati (po potrebi i smanjenom brzinom),upućuje se u radionicu za popravke vagona,a ako nemože prometovati,popravak se organizira na samom mjesto,gdje je vagon deponiran.

TIHO

Link to comment
Share on other sites

Dodao bih nekoliko svojih komentara na putopis.Kao prvo,sve pohvale na priloženim putopisima.

"Željeznička kašika" -klasični bager s namontiranim osovinama ta promet kolosijekom ili prugom.Koriste ga tvrtke specijalizirane za radove na pruzi,a iznimno pomaže pri izvođenju radova oko iskopa,utovara matrijala,što se često koristi na prugama gdje se izvode remonti.

U Gospiću ste vidjeli Plug,kojim se nakon istovara matrijala-tucanika planira pruga,slaže tucanik,čisti s pragova.

Vagon u Gračacu sa nosačima pričvrštenim uz,služi pri remontu.Kada se stara pruga podiže,onda varioci režu prugu u "polja",a nosači (neznam im točan naziv) su samostalno postrojenje na vlastiti pogon,koji idu tračnicama koje se posebno polažu uz prugu za tu svrhu i podižu "polja" ,te deponiraju na taj vagon.Dizalica koju ste snimili u Gračacu skida ta polja sa vagona i slijedi demontaža odrezanih tračnica od starih pragova.Interesantno za pogledati kada se to radi.Imam neke slike radova,ali slikano je na analogni aparat.

Kolosijek u usponu u Gračacu je nekada davno služio kao spuštalica za ranžiranje na stari nači (isti princip kao u Vinkovcima teretna).

Uz spuštalicu se nalazi u stari depo za parnu vuču.

Okretnicu iamju kolodvori Ogulin,Gračac,Knin,Perković.

Šteta što ste "...skrenuli lijevo na križanju staze..." zapjevao bi vam Thompson,jer ste išli cestom koja skroz zaobilazi želj. prugu.Na izlazi iz Drniša pisalo vam je Split i Šibenik.E ta cesta što ide za Šibenik vam vodi i za Šibenik i Split,a onda biste vidjeli i Žitnić,Unešić,Perković,Prim.Dolac,Labin Dalmatinski,K.Stari,K.Sučurac,Solin,Split P.

U svakom slučaju,hvale vrijedan pothvat,još jednom,BRAVO!!!

Još bih dodao na neke komentare,kojima pojedinci sebi daju za pravo,šta meni tko može,ja ću slikati šta hoći i kada hoću.

Nemožete gospodo slikati šta hoćete i kada hoćete.Pravila su iz vremena davna,ali nisu ukinuta.Ako niste putnik,nemate šta raditi na području kolodvora.Za svako slikanje morate imati pismeno dopuštenje.

To što vam netko prigovara za slikanje,prihvatite kao takvo,bez ljutnje,kada se ta osoba makne,vi slikajte i riješeno.I ja sam podosta slikam i radim na HŽ i kada bi mi netko to zabranio ne bih mu proturiječio,jer nisam u pravu.Vremena se mijenjaju,pa i sami vidite da vam to rijetko tko zabranjuje,a nekada davno,e neznam koliko bi se pojedinci bahatili.Ova opasaka nije zlonamjerna,več vam želim dati "i drugu stranu medalje".

TIHO

Link to comment
Share on other sites

Hvala Tiho za objašnjenje o vagonima! Da smo išli onom trasom uz prugu potrošili bi dragocjeno vrijeme i pitaj Boga kad bi doma došli. I ovako smo došli sa sat zakašnjenja od planiranog. Da nije bilo bure došli bi oko 21 sat. A to sa fotkanjem ... ja se držim onoga 100 ljudi 100 ćudi. Prometnici u Ličkom Lešću i Gračacu su normalno komunicirali snama, u Gospiću izašao i ušao u prometni, u Lovincu, Kosovu i Drnišu nas je samo pogledao i otišao, u Zrmanji i Kninu nigdje nikoga. U Kninu je izašo jedan mlad čovjek van iz zgrade sa strane al' niti nas je pogledao niti je što pitao. A nismo nigdje bili nezamjetljivi, ipak smo bili trojica i kad nas staviš negdje na peron razbježat ćemo se k'o rakova djecarollingonthefloorez8.gif tragajući svaki za svojim motivom. Vjerujem, ovako sad sa odmakom, da smo čovjeka jako iznenadili brzim dolaskom. Ni meni ne bi bilo ugodno da mi tako tri junaka banu na stanicu. Sigurno je neugodno, bez daljnjega. Al' bilo i prošlo :mrgreen: .

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Okretnicu iamju kolodvori Ogulin,Gračac,Knin,Perković.

 

Šteta što ste "...skrenuli lijevo na križanju staze..." zapjevao bi vam Thompson,jer ste išli cestom koja skroz zaobilazi želj. prugu.Na izlazi iz Drniša pisalo vam je Split i Šibenik.E ta cesta što ide za Šibenik vam vodi i za Šibenik i Split,a onda biste vidjeli i Žitnić,Unešić,Perković,Prim.Dolac,Labin Dalmatinski,K.Stari,K.Sučurac,Solin,Split P.

 

Okretnicu u Perkoviću već smo obradili u OVOJ TEMI, nažalost bez velikog zanimanja ostalih forumaša. U planu je i Knin. :D

 

Ovo što je Tiho nabrojao između Drniša i Splita također je u planu, "skrenut ćemo desno", a neposredna periferija Splita već ovaj vikend! 8)

... dokol budu svitit zvizde, teći vode...

zzoric72@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Najprije sam pogledao prvu stranu, onda započeo drugu...

Pa si mislim zašto si bespotrebno za svaki novi post sa slikama povečavati internet promet sa dizanjem već viđenog :roll:

Jučer sam pogledao 2-7, večeras 8-10 i mogu reči svaka čast na poduhvatu. Budući imam vikendicu blizu Gračaca i Knina nećete se ljutiti kada jednog dana na forumu osvanu fotke s nekih ovdje izostavljenih dionica?

Laku noć!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Budući imam vikendicu blizu Gračaca i Knina nećete se ljutiti kada jednog dana na forumu osvanu fotke s nekih ovdje izostavljenih dionica?

Nećemo se ljutit,dapače biti će nam drago vidjeti to!

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Fiumani moji dragi, svaka vam čast na ekspedišnu!! Treba to odraditi po toj zimi i buri. Svaka čast još jednom. E i hvala vam jer sam tek sad iz ovih fotki skužio gdje se odvaja pruga za Zadar. nisam imao pojma da je to na istom mjestu gdje je odvajanje za unsku prugu. Bio sam uvjeren da je to u smjeru Splita, pa nagli zavoj ulijevo gdje se i vidio kraj elektrifikacije, ali sam poslije skužio da je to odovojak za ložionu. I do danas ostao sa upitnikom i u neznanju. Sad znam :kul:kul

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Bio sam uvjeren da je to u smjeru Splita, pa nagli zavoj ulijevo

Da si kojim slučajem krenuo tamo završio bi ''u Zagori, na izvoru rijeke Čikole''... I išao bi kao Švejk u kontra smjeru od Budjejovica, pardon Zadra. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

A s mojeg putovanja 1972. u Šibenik sjećam se križanja u kolodvoru Medak. Bila je lijepa srpanjska noć, nas nekolicina izašli smo iz vagona protegnuti noge, kad smo iz smjera Lovinca primijetili dva svjetleća oka i čuli zvuk sirene. I onda je pokraj nas protutnjala garnitura 2 x JŽ 642 + putnički vagoni.

 

Postoji li kakva slika đurana u Splitu ili Šibeniku ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...