Jump to content

Ekspedišn Rijeka - Split via Gospić & Knin


kiki273

Recommended Posts

Gračac prvi dio.

 

Dolaskom u Gračac nismo ni slutili koja nas sve iznenađenja tu očekuju! Ali krenimo redom!

Objekat koji nije preporučljivo stavljati na forum pa je cenzuriran :mrgreen: ali se normalna fotka može vidjeti u albumu na foto-bujolu.

P2160189b.jpg

 

Mala parnjača serije 62.

P2160190.jpg

 

P2160191.jpg

 

P2160192.jpg

 

Mala kranska dizalica jedne riječke firme.

P2160195.jpg

 

I sad dolazi najbolji dio :mrgreen: . Izađe Prometnik van da vidi kakvi se to likovi smucaju kolodvorom, mi njemu "Dobar dan , dobar dan, mi iz Rijeke malo bi slikali za forum, more more jel dolazi što, a tribali bi se nagibni križat a ja ga pitam jel dolazi i kakav teretni a on me čudno pogleda, nasmije se i kaže: kakav teretni?, pa reko mi strojovođa u Lovincu da čeka križanje sa nagibnim i sa teretnim, nemam vam ja pojma ni o kakvom teretnom, znam samo za nagibne a ja njemu OK onda strojovođa širi dezinformacije i zbunjuje zbunjeni narod. Čovjek se nasmije i ode u prometni ured a mi u ekšn.

P2160196.jpg

 

Za ovaj vagon nismo mogli odgonetnuti čemu služi!

P2160197.jpg

 

I onda sam se ja odvojio. Primjetio sam da iza ima dosta vagona Infrastrukture koje je vrijedilo dokumentirati. Obratite pažnju na ovaj kolosjek lijevo od stabla koji se penje gore. Malo kasnije ću o tom djelu! Uglavnom, ovdje dolje sam odmah zapazio da ima dosta pruge!

P2160198.jpg

 

P2160199.jpg

 

Thommo, poznat vagon?

P2160200.jpg

 

Lijeva remiza.

P2160201.jpg

 

Naravno, radoznalost me tjerala da vidim i čega ima unutra :mrgreen: .

P2160202.jpg

 

Desna remiza i puno otpada. Ovu sam izdaljeg slikao, nije baš djelovala sigurna za uć nutra.

P2160203.jpg

 

P2160204.jpg

 

Vidio sam da su nekakvi vagoni sa desne strane i nisu mi baš bili zanimljivi pa sam se okrenuo i vratio se natrga. Greška! Velika greška! Da sam nastavio mislim da bi mi srce stalo!

P2160205.jpg

 

Gomila otpadnog materijala.

P2160206.jpg

 

P2160207.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gračac drugi dio.

 

Kad sam ovo fotkao, opazio sam u daljini pod zidom nekakve cisterne a i sam taj dio je pobudio radoznalost čega ima gore!

P2160208.jpg

 

Ajd da vidim pa da vam prenesem čega to ima!

P2160209.jpg

 

Pogled prema staničnoj zgradi. Gdje su mi kumpići? Vide li me?

P2160210.jpg

 

I tada šok! Ostaci vagoneta!

P2160211.jpg

 

U prvi tren sam pomislio, kvragu pa ovo je nekakva uskotračna pruga. Željezni šliperi.

P2160212.jpg

 

Pruga ide uz sam rub.

P2160213.jpg

 

A tada još veći šok!!! Pa ovo je ... pa ovo je ... Dobro da nisam pao dolje od uzbuđenja!

P2160214.jpg

 

Skretnica :mrgreen: ? Obratite pažnju na taj limeni dio sa desne strane!

P2160215.jpg

 

Oprezno!!! Jako oprezno! Pipajući sa tenom oće li to izdražti moju težinu i kol'ko je sigurno, da i to pofotkam! Stara, prastara cisterna. Onu iza se nisam usudio fotkati!

P2160216.jpg

 

Ovo nisam očekivao ni u snu da bi mogao ovdje naći! Okretaljka u Gračacu!

P2160217.jpg

 

Zgrada okretaljke. Sa desne strane se vidi gdje je najvjerovatnije bio granatni šut.

P2160218.jpg

 

Napojnik. Kanali za čišćenje parnjača.

P2160219.jpg

 

Kao što ste najvjerovatnije i primjetili taj dio gore je zgoren i tek kad sam se vraćao primjetio sam da su mi traperice i tene sve crne. Kvragu što sad! Ajd čisti kolk'ko se da!

Kad evo našeg gospodina Prometnika i kaže nam da dolazi zagrebački nagibni.

P2160220.jpg

 

Splitskog nisam nažalost zasebno fotkao jer sam bio zabavljen čišćenjem ali zato ima oba u jednom kadru. Lijevo splitski desno zagrebački!

P2160221.jpg

 

 

Nastavak poslije podne/pred večer!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Ovo nisam očekivao ni u snu da bi mogao ovdje naći! Okretaljka u Gračacu!

Hehe, prijatelju, pa Gračac je (od?) do 1925. godine bio krajnji kolodvor Ličke pruge!

A i nakon što je pruga spojena s Kninom, u ložionici Gračac bilo je domicilnih lokomotiva kao u priči.

Gračac je desetljećima bio najvažnije službeno mjesto na pruzi Oštarije/Ogulin - Knin.

U Gračacu je bila završna destinacija svih putničkih vlakova (Zagreb - Gračac, Ogulin - Gračac, Gračac - Knin i sve to još i obratno). Ovaj kolodvor bio je važan i za brze vlakove, naročito u doba parne vuče.

Već sam negdje to napisao, ali ponavljam. U nekoj davnoj reportaži (u Vjesniku) o parnim lokomotivama, bivši strojovođa nahvalio je lokomotivu 11 i, između ostalog, rekao: od Zagreba do Splita ugljenom se punila samo u Gračacu.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Gračac je užasno zanimljiv, ima tamo još mjesta za ekšn!...

Ako si spreman za takav napor uvijek se možeš pridružiti. Ali ne vjerujem da će riječka desantna jedinica tako skoro u te krajeve.

Hehe, prijatelju, pa Gračac je (od?) do 1925. godine bio krajnji kolodvor Ličke pruge!

A i nakon što je pruga spojena s Kninom, u ložionici Gračac bilo je domicilnih lokomotiva kao u priči.

Gračac je desetljećima bio najvažnije službeno mjesto na pruzi Oštarije/Ogulin - Knin.

U Gračacu je bila završna destinacija svih putničkih vlakova (Zagreb - Gračac, Ogulin - Gračac, Gračac - Knin i sve to još i obratno). Ovaj kolodvor bio je važan i za brze vlakove, naročito u doba parne vuče.

Već sam negdje to napisao, ali ponavljam. U nekoj davnoj reportaži (u Vjesniku) o parnim lokomotivama, bivši strojovođa nahvalio je lokomotivu 11 i, između ostalog, rekao: od Zagreba do Splita ugljenom se punila samo u Gračacu.

Ej ... znaš koje uzbuđenje me čopilo kad sam vidio okretaljku! Mislio sam da će mi srce stat od uzbuđenja! I kad sam se malo pribrao ajd to brzo fotkat. I normalno, počeo sam odmah kalkurirati, ostati tu gore i tako s visoka fotkati ili se spustiti natrag dolje. S obzirom da smo imali isplanirano gotovo do u sekundu itinerar ipak sam odlučio ostati tu gore i tako sa visine fotkati. Nije bilo baš najbolje ali što je tu je (uvijek se može bolje!).

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

radoznalost čega ima gore!

Radoznalost je stajala mačka glave :!:

Tebe na sreću nije :!:

Kao što ste najvjerovatnije i primjetili taj dio gore je zgoren i tek kad sam se vraćao primjetio sam da su mi traperice i tene sve crne. Kvragu što sad!

To smo već skužili ali za "više ciljeve" se isplatilo :mrgreen:

Gdje su mi kumpići? Vide li me?

Zabavljali smo prometno osoblje,a ti si nam cjelo vrijeme bio na oku :!::mrgreen:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Kad jednog dana dođeš na kolodvor u Dalju i zatekneš tri tipa koji su pod marendom došli pofotkati

 

Ima li što dalje od Dalja? :mrgreen:

 

Tek to bi bio pravi izazov... :wink::D

 

Svaka čast na ekspediciji,lijepo ste vi to obišli... :D

Link to comment
Share on other sites

Kad jednog dana dođeš na kolodvor u Dalju i zatekneš tri tipa koji su pod marendom došli pofotkati

Nikad ne reci nikad :!:

Ili ako vidiš jednog u civilu da priča sa prometnikom a tamo negdje u daljini desantna grupa radi provjeru terena rollingonthefloorez8.gif tj. jurca uokolo sa fotičima u rukama. To je siguran znak da je 1.RB na kakvom tajnom zadatku :mrgreen: .

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Evo i službena čestitka od moderatora foruma:

:jup:jup:pivo

Ne samo da je sadržajno, zanimljivo, prava kombinacija količine slike i tona (teksta), prave veličine slika, nego čak ni ne moram intervenirati jer ste se samocenzurirali :mrgreen:

Putopis za primjer! :D

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

nego čak ni ne moram intervenirati jer ste se samocenzurirali :mrgreen:

... i iz korijena suzbijali pogrešne insinuacije: :lol:

 

Pfaff, Pfaff ... nije ono što misliš!!! Ovo je portirnica za ona skladišta koja su na slici gore!

http://i212.photobucket.com/albums/cc259/thomcro/Lika-Dalmacija/P2160171.jpg

Link to comment
Share on other sites

Malovan/Zrmanja

 

I tako, napustili smo Gračac, uglavnom zadovoljni odrađenim. I tako smo se vozili i prepričavali događanja iz Gračaca kad ... stanica ... i teretnjak na njoj ... i upravo kreće! To je onaj o kome nam je pričao strojovođa u Lovincu! Kico brzo skrene udesno na prvoj cesti i još nije Clio ni stao ja sam izletio van sa upaljeni Oly-em i počeo fotkati! "Prepad" kakvog se ne bi posramili ni pravi :mrgreen: ... ma kužite što 'oću reći, ne.

I evo te strašne fotke, zdesna se vidi prometnikova ruka sa loparićem koji nam je očitao bukvicu o fotkanju po kolodvorima. Sva trojica smo šutjeli i nakon njegove tirade htio sam ga pitati smijem li fotkati samu zgradu sa perona ali nisam imao hrabrosti jer vjerujem da bi zvao policiju.

P2160222.jpg

 

Ali sam zato fotkao cenzurirani objekt.

P2160223b.jpg

 

P2160224b.jpg

 

Putem smo vidjeli i burobrane od betona.

P2160225.jpg

 

P2160226.jpg

 

I tako smo došli do kolodvora "Zrmanja".

P2160227.jpg

 

I tu su bili radovi u tijeku. Makinjeta za šarafljenje vida koje drže tračnice na okupu :mrgreen: .

P2160228.jpg

 

I tada Plaser zabrunda, bruuuum ... bruuum ... brum, brum, brum i krene! Srećo mila što te lipo vidjet i čut!

th_plaser.jpg

 

Drezina na kraju kolodvora.

P2160230.jpg

 

Nisam slikao stare šlipere već onaj mostić iza preko kojeg ide pruga.

P2160231.jpg

 

Kico i kiki su već bili u Clio-u i čekali da se vratim jer je vani bilo strahovito hladno i dosta je bura puhala što je dodatno pojačavalo osjećaj hladnoće! Još samo fotka "stanične zgrade" i odoh i ja u okrilje topline Clio-a!

P2160232.jpg

 

Par slika fascinatnog kanjona Zrmanje! Na drugoj fotki, pod onim brdom u daljini, ide trasa pruge!

P2160233.jpg

 

P2160234.jpg

 

P2160235.jpg

 

Vozeći se dalje, u jednom trenutku samo sa lijeve strane pazili vijadukt! Sigurnosti radi, ja sam ga fotkao iz auta ali je Kico ipak stao pa smo ga odradili i kako treba! Inače je to fotkano sa cestovnog mosta "Stara straža". Željeznički vijadukt je preko puta, s druge strane jaruge!

P2160236.jpg

 

P2160237.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

nakon njegove tirade htio sam ga pitati smijem li fotkati samu zgradu sa perona ali nisam imao hrabrosti jer vjerujem da bi zvao policiju.

 

Ma, opet neki poluzatucani lik koji misli da je željeznica strateški faktor, tj ko da je to neka vojna tajna :mrgreen:

 

Meni ne bu prošla njegova spika, aj ti lipo prometniče u svoj topli ured a mene pusti da radim svoj posa :kul

Link to comment
Share on other sites

  • Admin
I evo te strašne fotke, zdesna se vidi prometnikova ruka sa loparićem koji nam je očitao bukvicu o fotkanju po kolodvorima. Sva trojica smo šutjeli i nakon njegove tirade htio sam ga pitati smijem li fotkati samu zgradu sa perona ali nisam imao hrabrosti jer vjerujem da bi zvao policiju.

 

Smijem li znati šta je dotični pametnjaković rekao? :roll:

 

Ako ste se nalazili na području perona, i niste trčkarali po kolosijecima, nije vam imao šta prigovoriti.

 

Ja otepem takve pametnjakoviće odmah u startu, brzo zašute.

loksa.jpgloksa2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Otprilike ... jer nisam čuo baš sam početak ... kao što mi to fotkamo, za koga, tko smo mi ... i kad smo mu rekli da smo samo grupa entuzijasta zaluđenih željeznicom rekao je da nikome ne piše na čelu tko je. kao što sam napisao i u postu, mi smo samo šutjeli i kad je on završio nastao je tajac, vjerovatno je on očekivao da ćemo mi sad nešto reć na to njegovo izlaganje. Kažem ti, ja se premišljao bi li ga pitao smijem li sad kad zna da smo to što jesmo fotkati zgradu stanice i već sam zaustio da to kažem ali u zadnji tren sam se predomislio jer situacija je bila da je bolje ne potezati vraga za rep ako i sila. Snimio sam kikija iza zgrade, sjeli u auto i otišli. mislim, stanica u nekakvoj vukojebini, par kuća uokolo a on lokalni šerif. Da smo htjeli napraviti kakvu štetu ... pa bi to došli raditi na stanicu!? Otvorene pruge uokolo kol'ko oš! Samo biraj gdje ćeš napraviti kakav belaj a ne u stanici njemu pod nosom.

 

Bilo, prošlo, što prije zaboraviti! Mala neugodnost od cijelog puta koji smo prošli. Ja sam to doživio ovako: bilo bi prelijepo da nam je sve bilo OK, moralo je negdje nešto malo i zaštekati. To ti je ona ravnoteža ... 99% lijepog naspram 1% lošeg :mrgreen: . Ima i gorih stvari u životu od jednog namrgođenog i loše volje starog prometnika.

 

Zaboravio sam napisati, bili smo u zoni perona ali nismo bili po kolosjecima. I to na peronu, tu odmah do zgrade. Ja sam se odmaknuo od kicota i kikija za koja dva-tri metra i nisam baš čuo sam početak priče jer sam bio usredotočen na snimak.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Otprilike je njegov monolog glasio ovako:

"Tko ste vi? Što slikavate,jel'? Znate l'vi da se po kolodvorima nem're samo tako slikavat' Može onda doć bilo tko....."

Kico101 mu je uljudno rekao da se može slobodno fotkati ako nema znaka zabrane fotografiranja,čak mu je rekao da će mu dati svoju osobnu pa nek vidi tko smo i što smo....

Na to je prometnik rekao:"Dobro,ali......bla,bla,bla,bla"

Mislim da se on više prestrašio nas nego mi njega :lool

Ako malo bolje razmislite;na pustoj stanici negdje "in the middle of nowhare" dojure automobilom pod škripom guma i kočnica u oblaku dima tri lika s fotićima i banu na kolodvor poput "turšin terorist" nebi ni vama baš bilo svejedno,zar ne?

Upravo je moj komentar bio;Tko zna kada je zadnji puta svaki od ovih nekoliko prometnika vidio troje ljudi na kolodvoru :?:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih spomenuti događaj sa Gospićke postaje,Kao što znate tražili smo kolodvorsku zgradu,koja je tijekom domovinskog rata nažalost uništena i skužili da je upravo ono skladište kolodvor(vjerujem da je ona novogradnja 100-njak metara u smjeru Zagreba nova zgrada)

I tako poziram ja Kici ispred natpisa "GOSPIĆ" kad izleti netko iz ureda i zapita se na sav glas: "Ma kak'o je ovo slikavanje po kol'dvoru?"

Vrata se u tom trenu zatvoriše i više nije bilo čuti ni "A" ni "B" a nismo ni vidjeli nikoga u blizini,a fotkali smo cijeli kolodvor uzduž i popreko :!:

Ali ja sam imao tajni plan i Asa u rukavu,odnosno novčaniku,ali o tom-potom

(nije mito i korupcija) :mrgreen:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast 1.RB! Vidim da vas je Vice već isprašio zašto se niste javili kad ste bili tu kod nas, pa neću i ja. Ali nema veze, vidim da ste bili jako na knap s vremenom. Ipak, slijedeći put kad budete u Splitu, nema opravdanja da se ne javite! Puno pozdrava!

... dokol budu svitit zvizde, teći vode...

zzoric72@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

U ime ekipe ću ja odgovoriti. Imali smo isplanirano a skoro u sekundu gdje ćemo se koliko zadržati. Jer morali smo u 17.00 natrag za Rijeku da stignemo kućama barem do 21 sat. No zbog bure smo došli sa sat zakašnjenja! Ispričavam se što vas nismo kontaktirali ali ono što je bilo planirano već nekoliko dana prije moralo bi nešto otpasti i poremetilo bi sav plan boravka u Splitu. Radujem se nekom novom pohodu u Split. Ali zašto 1.SB ne bi u pohode do Rijeke?

 

No, ajmo dalje!

 

Knin prvi dio.

 

I evo ga! Stari kraljevski grad nama pod nogama! Tu me obuzeo neki ushit, nešto neopisivo, nešto što se nemože izreći pukim pisanjem! Knin ... nisam vjerovao da ću ikad biti u Kninu. I zato još više vjerujem u onu: nikad ne reci nikad! No, pustimo sad sentiment, ajmo još i to opisat! Tri ulaza u Knin, podno kuća u sredini Unska pruga, malo ispod nje lička pruga i veliki zavoj - pruga za Zadar. Ustvari sam nastojao uhvatiti dva mosta.

P2160238.jpg

 

Bliži ...

P2160239.jpg

 

... i dalji. I kad smo već bili u autu skužim da nisu dva nego tri mosta. krajnjeg lijevog nisam zamjetio.

P2160240.jpg

 

Most preko ceste za Knin ...

P2160242.jpg

 

... i malo dalje most preko Krke na zadarskoj pruzi.

P2160241.jpg

 

I evo nas u Kninu na kolodvoru. Kiki otišao fotkati buseve a ja i Kico :mrgreen: ...

P2160243.jpg

 

Izlaz prema Drnišu/Splitu.

P2160244.jpg

 

Kninska tvrđava.

P2160247.jpg

 

kiki mi je skrenuo pažnju na ovu simpatičnu zgradicu.

P2160248.jpg

 

Dokaz postojanja :mrgreen: !

P2160249.jpg

 

Poznato? Mislim da nije u funkciji.

P2160251.jpg

 

P2160252.jpg

 

Još jedan dokaz da sam bio tu! Najprije sam stavio cijeli dlan na zid ma sam ga vrlo brzo maknuo jer je bio prestrašno hladan.

P2160253.jpg

 

Usamljeni Bl.

P2160254.jpg

 

Priprema, pozor ... kiki u pripremi za fotkanje!

P2160255.jpg

 

Unutrašnjost kolodvorske zgrade, blagajne.

P2160256.jpg

 

Glumci uhvaćeni na djelu :mrgreen: .

P2160257.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Knin drugi dio.

 

Njezino veličanstvo ... parnjača serije 11. Dok se ne stane do nje ne osjeti se njezina veličina!

P2160258.jpg

 

Unutrašnjost. Snimljeno kroz propust na podu. nisam se htio pentrati po njoj jer je dosta velika a ja malo nespretan kod silaska.

P2160259.jpg

 

P2160260.jpg

 

S druge strane.

P2160266.jpg

 

Poziranje.

P2160261.jpg

 

P2160265.jpg

 

Natpisne pločice na njoj.

P2160262.jpg

 

P2160263.jpg

 

Samo za usporedbu, ja sam visok 1,70.

P2160264.jpg

 

Spomenik Hrvatskom vojniku ispred kolodvorske zgrade.

P2160267.jpg

 

Kolodvorska zgrada sa ceste.

P2160268.jpg

 

Biti u Kninu a ne fotkati hrvatski stijeg na tvrđavi ...

P2160269.jpg

 

Potom smo otišli snimiti izlaz iz Knina u pravcu Gospića. Prema kolodvoru ...

P2160270.jpg

 

... i na drugu stranu, prema Gospiću.

P2160271.jpg

 

Padokaz.

P2160272.jpg

 

Pliva patka preko ... Krke ... al' ne nosi ništa navrh glave!

P2160273.jpg

 

Krka s mosta, desno ...

P2160274.jpg

 

... i lijevo.

P2160275.jpg

 

Za neupućene.

P2160276.jpg

 

I zastava sa druge strane.

P2160277.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Kosovo/Drniš

 

Odosmo iz Knina dalje. Cijelim putem smo se presjecali sa prugom, malo lijevo malo desno.

P2160279.jpg

 

P2160280.jpg

 

U Kosovu nam je teretnjak zbrisao za mrkić ... al' smo mi našli što ćemo vam prezentirati! Stara šterna.

P2160282.jpg

 

Bunker! Za ne verovat!

P2160283.jpg

 

Kosovo. Ma ne ono ... Kosovo!

P2160284.jpg

 

Prema Kninu.

P2160285.jpg

 

Zgrada sa perona. Interesantno je da je peron dosta visok! Htio sam ići preko snimati ali nisam vidio nikakov ispust pa sam odustao.

P2160286.jpg

 

I sa druge strane.

P2160287.jpg

Jedan od ŽCP-a.

P2160288.jpg

 

Pruga uz cestu.

P2160289.jpg

 

Opet ŽCP.

P2160290.jpg

 

P2160291.jpg

 

I evo nas u Drnišu. Vidjeli smo da prolazi teretnjak i brzo van. Ali kvragu i teretnjaci! I ovaj nam je pobjegao ali za razliku od onog u Kosovu ovome sam uspio uhvatiti kraj! Oba su išla put Knina.

P2160292.jpg

 

Pogled prema Splitu.

P2160293.jpg

 

Ono što se nesmije objaviti!

P2160294b.jpg

 

Kiki.

P2160295.jpg

 

Drniš, stanična zgrada.

P2160296.jpg

 

Novo i staro.

P2160297.jpg

 

Ovo stablo mi je zapelo za ... oko :mrgreen: .

P2160298.jpg

 

U Drnišu smo se odvojili od pruge i dalje nastavili samo cestom. Dinara i sela podno Dinare. Korekcija! nije Dinara već Svilaja!

P2160304.jpg

 

P2160307.jpg

 

Nećemo u Čavoglave! kico i ja.

P2160305.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Split.

 

I more! Napokon! Je, bilo je lijepo kroz Liku ali more je more! Pogled negdje u visini Klisa!

P2160309.jpg

 

P2160310.jpg

 

I evo nas u bilom Splitu. Puše bura, prohladno, luka puna trajekata ... neopisiv osjećaj, neopisiv!

P2160312.jpg

 

Fotkanje za uspomenu!

P2160315.jpg

 

Kaže meni kiki "Ma ča ćeš i njega?" "Da ča nego da ću, i njega i hobotnicu!"

P2160318.jpg

 

Naši splićani će znat koliko dugo je ovaj vagon tu.

P2160343.jpg

 

Malo splitskog kolodvora. Sa perona. Malo dalje stoji šved.

P2160344.jpg

 

Kolodvorska zgrada sa ceste.

P2160349.jpg

 

P2160350.jpg

 

I kod njih ima kolica nosača.

P2160351.jpg

 

Vrijeme je tako brzo prohujalo, i bilo je vrijeme polaska natrag kući. Splitski zalazak sunca.

P2160356.jpg

 

Kozjak u smiraj dana.

P2160373.jpg

 

Tamo negdje smo se spuštali u Split.

P2160376.jpg

 

Kliška tvrđava.

P2160377.jpg

 

P2160378.jpg

 

P2160379.jpg

 

Zalazak negdje oko Šibenika.

P2160390.jpg

 

He he he ... nisu nas pratili moji kompići Marsijanci :mrgreen: ... to su svjetla vjetroelektrana!

P2160394.jpg

 

Ulazak u Sveti Rok.

P2160396.jpg

 

Kako je puhala bura, bila je vedra noć i jednooki Jack nas je cijelo vrijeme gledao odozgora. U Senju sam i njega uhvatio u objektiv Oly-a.

P2160400.jpg

 

Tijekom cijelog puta smo se borili sa devijacijama :mrgreen: .

 

I eto, to je to! Jučer cijeli dan na putu, danas skoro cijeli dan za tipkovnicom kucajući tekst ... vjerujte mi, dosta mi je svega! A vjerujem i vama ako ste sve ovo uspjeli i pročitati! Do nekog drugog putopisa ... puno pozdrava!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...