Jump to content

Railfanovska roštiljijada Budinšćina-Konjšćina, 7. srpnja 2012.


Stanley

Recommended Posts

Prije odlaska na bajere, svratili smo do kolodvora

 

DSCF4221.jpg

 

gdje je službeni fotograf ekspedicije marioo okinuo milenijsku fotku.

 

Nedugo zatim, evo nas na bajerima, mirnom i tihom zelenom zagorskom kutku, idealnom za druženje.

 

DSCF4225.jpg

 

Dok mlađi dio ekipe pregledava današnji "ulov",

 

DSCF4226.jpg

 

a SPILE008 dijeli s nama svoje memoare vezane uz velike dizele, a pogotovo ličanke,

 

DSCF4227.jpg

 

naš roštilj majstor Portos već na veliko okreće,

 

DSCF4229.jpg

 

pažen budnim okom našeg legendarnog "parnog" eksperta Stanleya.

 

DSCF4235.jpg

 

Tu je i naš glavni i odgovorni, začetnik ovog tradicionalnog okupljanja, drstoka.

 

DSCF4231.jpg

 

Cijelo vrijeme iz prikrajka je vrebala kamera,

 

DSCF4232.jpg

 

koja nam je vođena rukom svojeg vlasnika VortaBlacka, podarila obilje prekrasnih filmića iz Duge Rese, ali i šire.

 

DSCF4243.jpg

 

Majstor Portos i njegov pomoćnik Renato su se iskazali, te je roštilj i ovaj put bio izvrstan.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nakon blagovanja ića i pića, uslijedili su razgovori o mnogim temama vezanim uz željeznicu.

 

Oko 15:30 trebalo je krenuti put kolodvora, jer nam je nakon mnogo peripetija vlakom 994 dolazio u susret doktor 2 063 XXX. Čovjek je zaspal i naravno, nije došel s portosom. Nakon toga je uspel zakasniti i na 3006. Ah, ta pijača...

 

Evo vlaka 994 na ulasku u kolodvor

 

DSCF4238.jpg

 

s kojim je doktor konačno stigel. :jup

 

Vlak 994 spreman za polazak put Kotoribe.

 

DSCF4241.jpg

 

Zatim se krenulo u lov na 3017. Zagi988 je zauzel "elitno" mjesto.

 

DSCF4242.jpg

 

Evo i vlaka 3017.

 

S0034244.jpg

 

Nedugo zatim odvezao sam do kolodvora wigguma i VortaBlacka na vlak 3010, ali nas je prometnik ugodno iznenadio rekavši da vlak zbog kvara lokomotive kasni 90 minuta i da nam u susret dolazi zamjenska lokomotiva. Radilo se o 017.

 

Vratili smo se na bajere i krenuli u sačekušu. Evo vlaka broj 68371.

 

S0044253.jpg

 

Nakon njegovog prolaska, svi zajedno smo se uputili do kolodvora, jer se konačno približavao dolazak vlaka 3010.

 

Ulazi u kolodvor.

 

DSCF4258.jpg

 

i na čelu s dva močna stroja odlazi za Kotoribu.

 

DSCF4260.jpg

 

Nakon toga ekipa se polako razilazila, pa smo tako ICE-3M, Dinko-KA, Nikola-Zabok, klikos98 i ja napustili Konjščinu. ICE-3M i Dinko-KA su iz Zaboka vlakom 995 otišli za Zagreb, a ostali dio moje ekipe je oko 20 sati stigao svojim kućama.

 

Na kraju želio bi svima zahvaliti na ugodnom i korisnom druženju i veselim se druženju slijedeće godine.

 

Toliko od mene.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je nešto i crvčalo, to je termički temeljito obrađeno. :wink:

Uostalom, što fali crvima? To su čisti proteini i kao takvi su na jelovniku padobranaca, komandosa i inih specijalaca za vrijeme obuke. Iako bih osobno radije jeo lišće.

Ili si bolestan, ili si prešao u vegetarijance ili u neku sektu?

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ne bude problem ako spomenem par grešaka koje si napravio. Kublach jučer nije bio na roštilju, a Marioo je bio. Također mislim da si ponovio grešku od prošle godine i nisi napisao da je Vedi bio 2010.

Link to comment
Share on other sites

Ili si bolestan, ili si prešao u vegetarijance ili u neku sektu?

Moja pokojna baka bi rekla: boknasoslobodi! :mrgreen:

A iduće godine baš bi nam se mogao i ti pridružiti!

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Moja pokojna baka bi rekla: boknasoslobodi! :mrgreen:

A iduće godine baš bi nam se mogao i ti pridružiti!

Radije bi jeo lišće nego proteine, a pijaču si isto promjenio? Prešao si na RADLERA umjesto pive?

Link to comment
Share on other sites

Bilo je super i jako se veselim sljedećem zagorskom roštilju.

:palac:

Sljedećih dana stigne opsežniji raport, zasad ovo:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

1.

 

I tak je došel i 6. željeznički zagorski roštilj, meni četvrti.

 

Ove godine optirao sam za istinski railfanovski doživljaj te sam se odlučio doći – cugom. Nažalost, nisam bio dosljedan: doma sam se vratio s Mariom i egerkeom.

 

1.jpg

 

Stari običaj ni ovaj puta nije bio iznevjeren: 992 je čekala zaoprega 2044 010 i 2044 006.

 

Ubrzo me na peronu našao ICE-3M, a onda je došao i Dinko-KA. Dinko se ozbiljno uhvatio u koštac s faksom i puno nada polažem u njega što se tiče budućnosti lijepih naših željeznica. :-)

 

2.jpg

3.jpg

 

U Zaboku nam se pridružio Nikola-Zabok te smo tako uspostavili Olympus osovinu koja je grdno zasmetala Canonašima 8) 8)

 

Pejsaže sam ovaj puta zanemario. Interesantno je tek bilo križanje u Konjščini koja bi bila posvema pusta da nije ovog vagonića s grabilicom.

 

4.jpg

 

 

Stigavši u Budinšćinu, odnekud su izniknuli drugi fotografi-forumaši. To se nije svidjelo prometniku :x koji je grintao iz kancelarije, ne usudeći se baš jako dizati glas jer nas se već okupilo desetak. No, Zeus i ja samo ga smirili našim dozvolama, a on se samo pravdao da mu se prvo moramo javiti...je, a bu on zaštopal objekte naših fotki? :hv:

 

5.jpg

 

U Budinšćini me ugodno iznenadila fino sređena cesta, no kasnije sam vidio da je riječ o svega anekih 15-ak km. :lula

 

 

Mozganja i dogovori su ubrzo počeli i odlučili smo dočekati 65400 u rajonu Peca, a potom klasiku i makozlin u predjelu Podruta.

 

6.jpg

 

Ugodno nas je iznenadio dolazak našeg strojovođe :jup koji nam je vrlo ljubazno ponudio prijevoz i podružio se s nama do samoga roštilja.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

2.

 

Napokon se odlučilo osuvremeniti vragometan ŽCPR prije Peca, no sad je tu uvedena lagana vožnja jer se za signalizaciju čeka još certifikat. Osobno mi je stvarno čudno kud su namrli tu nesretnu kućicu... :neutral:

 

7.jpg

 

Jedini vagonče koje je radni cug imao ostavljeno je u Konjščini pa se nezgodna tradicija s njim nastavila. No, bolje ikaj nego nikaj. :ne zna:

 

Već prema preferancama i volji, razmjestili smo se na razne položaje.

 

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

Kassnije smo se popeli na Kamenu Goricu ne bi li dočekali klasiku, no tu sam se opredijelio za snimanje, a ne fotkanje, ponajvećma zbog udaljenosti.

 

Zato je sljedeća sačekuša meni najdraža na cijeloj trasi: poljski ŽCPR u šumarku tik iza Podruta. :palac: :palac: :palac: Tu smo nanišanili plavca.

 

12.jpg

13.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

3.

 

U Konjščini je prometnik ostao paf vidjevši našu brojnost. :sofa Uskoro smo saznali naš kutak za roštilj.

 

14.jpg

 

Jest da je bara, ali je čisto, s dosta hladovine i relativno blizu pruzi.

Kako nas je malo već stiskala glad, Portos se uhvatio loženja, a mi smo došli ispratiti jedan vlak na konjščinskom zavoju.

 

15.jpg

16.jpg

 

Prvo je trebalo koračati prugom za Armco....

 

17.jpg

 

 

Cijelo vrijeme teglio sam i Olyja i kompakt, želeći i slikati i fotkati. Kako nisam htio vući još i stativ, improvizirao sam pa mi je koljeno bilo baza kompaktu. Sljedeći put donosim stolni stalak. :sra:

 

18.jpg

19.jpg

 

 

Na gotovo svim susretima strojovođe su nam mahali i trubili što je još popravilo raspoloženje. ;-)

 

Glad nam je trebao sanirati naš kuhar, prvo nam je pokazao meni.. 8)

 

20.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

4.

 

 

Ovaj puta je roštilj bio pomalo neposlušao pa je trebalo nadodavati ugljen, razgoriti vatru raznim metodama: lopaticom, metlicom ili čak kompresorom...

 

I tako su jedni kuhali... :kuhar:

21.jpg

 

... drugi su klopali... :klopa::ves:

22.jpg

 

 

Pa provarili kroz priču, šalu, zgodu...

 

23.jpg

24.jpg

 

 

No, vrućina se nije dala, a ukazala mi se zgoda da, nakon još jedne sačekuše, krenem doma s dečkima...

 

Nedaleko kaštela Konjskog uputismo se u polje, ali vlak je bio brži. :unsure:

 

25.jpg

 

 

Bogu hvala, na slikama je pregršt railfanova što je može samo obogatiti Našli smo se zbog vlakova, ali i druženja pa mislim da treba pregrmjeti i nekakav foto-puritanizam... :prof

 

Mario, egerke i ja upustili smo se u avanturu svladavanja zagorskih putića, a putokaz kod Marije Bistrice namjerio i na dulji i zavojit put pa smo se dotakli i Gornje Stubice, no sretno se vratismo.

 

 

Još jednom svima hvala i vidimo se nagodinu. :loko:mah

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

U onom kojeg ti zoves plavi ili ti ga tirkiznom Bl-u

 

 

Imaš Radler!

 

Hm... Djelomično točno jer sam se u njemu vozil od Novog Marofa. A u kojem sam se vozil do NM? :hladno:mrgreen:

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Hm... Djelomično točno jer sam se u njemu vozil od Novog Marofa. A u kojem sam se vozil do NM? :hladno:mrgreen:

 

 

Tam gdje je klima ilitiga beet :mrgreen:

 

I to, pretpostavljam, u manjem odjeljku (jer je hladniji), na kraju vagona (koji je sad bil i zadnji vagon) tak da bi mogel videti vlak iz istog vlaka ili snimati prugu po kojoj vlak odmiče :)

Od Konjščine do Sibira...

Link to comment
Share on other sites

Tam gdje je klima ilitiga beet :mrgreen:

 

Pošteno si zaradil radlera. :cola:

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Opet se rasplinjavate s neroštiljskim OT. Sami dizeli, rasprava o vagonima... Pa toga je pun 4rum :mrgreen:

Jednom godišnje se pojavi tema gdje možeš uvaljati sliku punog tanjura i onda ju zagadite smradom nafte. Pa čak ni jedne patkice nisam vidio, a sigurno ih je bilo?

Vidim ja da će seniori opet morati organizirati popravni.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Opet se rasplinjavate s neroštiljskim OT. Sami dizeli, rasprava o vagonima... Pa toga je pun 4rum :mrgreen:

Jednom godišnje se pojavi tema gdje možeš uvaljati sliku punog tanjura i onda ju zagadite smradom nafte. Pa čak ni jedne patkice nisam vidio, a sigurno ih je bilo?

Vidim ja da će seniori opet morati organizirati popravni.

Ekipa 3S+2P, to bi bio putopis. A krkanje onako usput. :wink:

Patkica nije bilo. Ni žaba, ni zmija... Neki likovi su pokušavali pecati nešto, valjda ribu, usred najgore vrućine. Što se zove optimizam. Uglavnom, od faune smo registrirali tek nešto malo leteće gamadi, plus jednu gusjenicu koja je ničim izazvana pala sa stabla na nadlakticu jednog forumaša.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Neki likovi su pokušavali pecati nešto, valjda ribu, usred najgore vrućine. Što se zove optimizam. Uglavnom, od faune smo registrirali tek nešto malo leteće gamadi, plus jednu gusjenicu koja je ničim izazvana pala sa stabla na nadlakticu jednog forumaša.

Jesu to sad bile sve pikanterije ? Ili smo ostali uskraćeni za još kakve zanimljive detalje ? :D

(npr je bilo kakvih koza u blizini ? :mrgreen:)

Link to comment
Share on other sites

je bilo kakvih koza u blizini ?

Nije. Ali da onomad u Mošćenici nismo sreli onu kozu ne bi bilo niti prvog niti svih ostalih roštilja. Tako me je barem podsjetio drstoka...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nije. Ali da onomad u Mošćenici nismo sreli onu kozu ne bi bilo niti prvog niti svih ostalih roštilja. Tako me je barem podsjetio drstoka...

 

Ajde da se onda i svi mi skupa prisjetimo te legendarne koze i da joj odamo počast za ovakvu dalekosežnu inspiraciju: (link) :D

(to je bilo prije pet godina ... tko zna da li je ta koza doživjela današnje dane) :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Pročitao sam (tek danas) sve ovo i zaista mi je žao da sam propustio ovogodišnji skup, ali

more je ove godine izuzetno dobro i ugodno za kupanje.

:pla

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Nije. Ali da onomad u Mošćenici nismo sreli onu kozu ne bi bilo niti prvog niti svih ostalih roštilja. Tako me je barem podsjetio drstoka...

 

 

Ajde da se onda i svi mi skupa prisjetimo te legendarne koze i da joj odamo počast za ovakvu dalekosežnu inspiraciju: (link) :D

(to je bilo prije pet godina ... tko zna da li je ta koza doživjela današnje dane) :mrgreen:

 

 

Tak je. Ideja za željezničke roštilje u Budinšćinskom kraju je nastala u Renatovom autu dok smo se vraćali s pokupske pruge. :palac:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Bok,evo i da se javim .Predivno je bilo,drago mi je sta sam se upoznao sa forumasima koji su bilo Konjščini,bilo je ludo i nezabravno.Nisam bas ativan u forumu ali SPILE008 satlno mi je za vratom onda se nemoze odbiti uvijek pogledat koji vlak (2 062)pod obavezno.Uvijek vas budno oko prati sta ima na Forumu.Toliko od mene za sada .Pozz svima :palac:

KARAVELA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...