Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Vlak se sastoji od dva onakva glupava vagona koji imaju ulaz na sredini i glume niskopodnjake (pomična stepenica nije radila pa sam se morao baviti alpinizmom), a u bezkupejnom salonu imaju ona uhata sjedala za vrtićku populaciju.

Hm, ne znam da li si znao ili si slučajno bubnuo. U mojem kraju baš te vagone korisnici nazivaju "vrtići".

 

Srećom je među nima bio jedan "žlajfer". Malo musav, ali udoban

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaPecine/StanicaPecine198.jpg

To nije "žlajfer". Žlajfer je vagon sa klasičnom kočnicom sa papučama koje djeluju na površinu okretanja kotača.

 

Postolje.jpg

 

Na tvojoj slici je Bee vagon. Oni imaju postolja s disk kočnicom.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

...

Kolodvor je pust i prazan. Ajde, bar su ga lijepo počistili od raznoraznog smeća i krame koja se nakupila tijekom raznih infrastrukturnih zahvata

 

StanicaFuzine418.jpg

 

...

 

 

Kakva je ono tvornica piljevine u pozadini? a015.gif

 

... i pogled u smjeru Generalskog Stola

 

 

Zbunjuješ ovaj napaćeni narod. c105.gif

Link to comment
Share on other sites

Vlak bi trebao stići u 9:23. Prometnik me uvjerava da nema radova na pruzi (nova vlast zavrnula pipu?) ter će kasniti možda koju minutu.

...

Sravnjenjem s osobnom vrememjerilicom zaključio sam da onaj službeni srlja nekih 5 dekika. Nije to tragično, bilo bi gadno da kasni...

...

 

U kolodvoru je mjerodavan prometnikov sat. d025.gif

Link to comment
Share on other sites

...

Ovaj teškaš se morao zaustaviti na ŽCPRsaR Meja da nas propusti. Volim kad im se to dogodi pa moraju na uzbrdici kretati iz prve!

...

 

Taj ŽCP se naziva "Milja".

Znam da voliš kad te se ispravlja, pa eto ... c065.gif

Link to comment
Share on other sites

...

To nije "žlajfer". Žlajfer je vagon sa klasičnom kočnicom sa papučama koje djeluju na površinu okretanja kotača.

...

 

Hm ... uvek sam se pital u kakvoj je to vezi s komforom putnika ...? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Hm, ne znam da li si znao ili si slučajno bubnuo. U mojem kraju baš te vagone korisnici nazivaju "vrtići".

Za krepati! Ja sasvim slučajno bubnuo (iako je meni, priznat ćeš, većina sjedišta "vrtićkog tipa")

 

 

To nije "žlajfer". Žlajfer je vagon sa klasičnom kočnicom sa papučama koje djeluju na površinu okretanja kotača.

 

Na tvojoj slici je Bee vagon. Oni imaju postolja s disk kočnicom.

Mea klupa! Al' ja sam Ti ionako papak za vagone. Ja ih jedino razlikujem po unutarnjoj opremi! A ove "blejuće" oznake mi u pravilu niš ne govore

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jesi vidio male zelene u tom stambenom bloku?

 

 

Ostatak bivše konstrukcije koji je ostavljen općini Fužine jerbo ga imaju u grbu (meščini da nitko nema pojma što bi s tim)

 

StanicaFuzine434.jpg

 

Mogu ga stavit kod ulaza u grad ili ak budu u bliskoj budućnosti radili rotor, ga staviti u sredinu.

Link to comment
Share on other sites

Vidim karta za 1.razred,a koja je razlika između 1 i 2 razreda?Ima opće razlike? ☺

Ima. Puuuno više mjesta za noge. Stolić. Priključak za struju za laptop. Nigdje nikoga...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

E kad ja to neznam,a kaj svaki vlak tak ima više razreda ili?je puno skuplja karata prvog razreda? Odlična tema ko i inače :wink: a i još ima zimske idile :smile:

Nemaju svi. Samo vlakovi višeg ranga (brzi). Putnički više nemaju u sastavu smještaj I. razreda, a ako slučajno koji vagon zaluta iz očaja u kompoziciju, onda je deklasiran.

Kako će biti sa somovima ne znam jer te životinje ne zalaze u moju faru!

Cijena bi trebala biti 50% viša za I. razred. Idi na -ov sajt s voznim redom (http://www.hzpp.hr/voznired), tamo imaš i izračun cijene karata.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nemaju svi. Samo vlakovi višeg ranga (brzi). Putnički više nemaju u sastavu smještaj I. razreda, a ako slučajno koji vagon zaluta iz očaja u kompoziciju, onda je deklasiran.

Kako će biti sa somovima ne znam jer te životinje ne zalaze u moju faru!

Cijena bi trebala biti 50% viša za I. razred. Idi na -ov sajt s voznim redom (http://www.hzpp.hr/voznired), tamo imaš i izračun cijene karata.

 

Nemaju ni svi brzi, ex Hitri Varaždinec je isključivo 2. razred i ima u svojem sastavu dva deklasirana Aeelta.

Link to comment
Share on other sites

Još kad bi brzi vlakovi zaista bili brzi, onda bi i prvi razred više došao do izražaja. Ovako imamo samo spore i malko manje spore vlakove, s tim da u malko manje sporim vlakovima imamo mogućnost kupiti kartu po nesrazmjerno višoj cijeni u odnosu na to što ona pruža.

Link to comment
Share on other sites

Još kad bi brzi vlakovi zaista bili brzi, onda bi i prvi razred više došao do izražaja. Ovako imamo samo spore i malko manje spore vlakove, s tim da u malko manje sporim vlakovima imamo mogućnost kupiti kartu po nesrazmjerno višoj cijeni u odnosu na to što ona pruža.

Da. Otprilike kao da imaš par cipela koje te žuljaju, ali lijeva žulja malo manje... Problem je, zapravo, u tome da ti je to jedini par cipela!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Prije tri dana je (navodno) počelo pramaljeće!? Jel, zbilja?

 

 

23. ožujak.

 

Puše neka burica pa se trapatura strmopizdila do negdje oko ništice. Malo je smržljikavo!

 

23032016-01.jpg

 

Ali, to još nije sve! Od nekih 6 ujutro i sniježi

 

23032016-02.jpg

 

Cestu treba čistiti!

 

 

Pokriva sasvim solidno

 

23032016-04.jpg

 

23032016-05.jpg

 

Vidi se da je puhalo pa se snijeg nalijepio di ga treba i di ga ne treba!

 

23032016-06.jpg

 

Kao što rekoh, prohode grtalice, a ja srećom ne moram nikamo!

 

23032016-07.jpg

 

Eto tako, kontinentalcima koji su se saftali da će za Uskrs ići otvarati vikse na plavom Jadranu, poručujem da za svaki slučaj ponesu skije & pancerice!

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Eto tako, kontinentalcima koji su se saftali da će za Uskrs ići otvarati vikse na plavom Jadranu, poručujem da za svaki slučaj ponesu skije & pancerice!

Do Uskrsa se to stigne i otopiti samo od sebe ... tako da nećeš morati puno lopatati, a i kontinentalci će za vikend doći na svoje :wink:

Link to comment
Share on other sites

Do Uskrsa se to stigne i otopiti samo od sebe ...

Alo majstore ... puj puj puj ... daleko bilo, mi sutra idemo u ekšn u gornje kraje i do sutra ujutro to OBG mora bit proć :mrgreen: (bura više-manje)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Alo majstore ... puj puj puj ... daleko bilo, mi sutra idemo u ekšn u gornje kraje i do sutra ujutro to OBG mora bit proć :mrgreen: (bura više-manje)

 

Naruči od Pfaffa da izvuče onu babu:

 

StanicaLokve1488.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...