Jump to content

Hladno - toplo (put u Rijeku)


Brunoh

Recommended Posts

28.12.2007.

p1150875nk1.jpg

 

Još jedna lijepa reportaža, čestitam.

I jedno pitanje: je li ovo tunel Kupjak? Mogao bi biti, jer je na idućoj slici kolodvor (ukrižje) Zalesina.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

I jedno pitanje: je li ovo tunel Kupjak? Mogao bi biti, jer je na idućoj slici kolodvor (ukrižje) Zalesina.

Pitam se na osnovu čega pokušavaš pogoditi koji je to tunel ? Meni su svi tuneli iznutra isti ... :?

Link to comment
Share on other sites

I jedno pitanje: je li ovo tunel Kupjak? Mogao bi biti, jer je na idućoj slici kolodvor (ukrižje) Zalesina.

Pitam se na osnovu čega pokušavaš pogoditi koji je to tunel ? Meni su svi tuneli iznutra isti ... :?

 

Po redoslijedu stanica pretpostavljam.. Npr, između A i B taj tunel

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

I jedno pitanje: je li ovo tunel Kupjak? Mogao bi biti, jer je na idućoj slici kolodvor (ukrižje) Zalesina.

Pitam se na osnovu čega pokušavaš pogoditi koji je to tunel ? Meni su svi tuneli iznutra isti ... :?

Po redoslijedu stanica pretpostavljam.. Npr, između A i B taj tunel

 

Točno, po redoslijedu (ovaj put unatrag, tj. od Zalesine u rikverc).

A sad... jesu li baš svi tuneli iznutra isti? Ja ih dijelim na dvije vrste: oni kojima s ulaza vidiš izlaz i oni kojima ga ne vidiš.

Probajmo jedanput propješačiti kroz tunel Kupjak i tunel Zalesina, razlika je nešto više od 1.000 m. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

... Probajmo jedanput propješačiti kroz tunel Kupjak i tunel Zalesina, razlika je nešto više od 1.000 m. :mrgreen:

Šta ima takvih frikova na forumu koji bi se upustili u takvo što? Brrr ... jeza me 'vata od same pomisli ... škuro ... vlažno ... dugo, ne vidiš svjetla ni sim ni tam ... a Žutka tamo negdje u mraku čuči :mrgreen: .

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

... Probajmo jedanput propješačiti kroz tunel Kupjak i tunel Zalesina, razlika je nešto više od 1.000 m. :mrgreen:

Šta ima takvih frikova na forumu koji bi se upustili u takvo što? Brrr ... jeza me 'vata od same pomisli ... škuro ... vlažno ... dugo, ne vidiš svjetla ni sim ni tam ... a Žutka tamo negdje u mraku čuči :mrgreen: .

 

a zaboravija si na jezive mosure šta vise sa stropa tunela :D

Link to comment
Share on other sites

I jedno pitanje: je li ovo tunel Kupjak? Mogao bi biti, jer je na idućoj slici kolodvor (ukrižje) Zalesina.

Pitam se na osnovu čega pokušavaš pogoditi koji je to tunel ? Meni su svi tuneli iznutra isti ... :?

 

Po redoslijedu stanica pretpostavljam.. Npr, između A i B taj tunel

Mislim, kolko se sječam da to nije Kupjak. Mislim da je negdje iza Kupjaka.

Link to comment
Share on other sites

Evo obećanog drugog djela

p1150911yv1.jpg,

 

p1150914aa9.jpg

 

p1150922ju4.jpg

 

p1150927vw2.jpg

 

Spust poslje Škrljeva

p1150936lr7.jpg

 

Sušak

p1150947gj7.jpg

 

Ulaz u Rijeku

p1150953ps6.jpg

 

Postoje li kakvi strahovi kad ovi ljudi idu u podrum?

p1150954rh3.jpg

 

p1150958qf6.jpg

 

Evo Drstokine ljubimice u Škrljevu, samo od kad ima pantograf? Jaj ne, to je kornjača iza!

p1150968de4.jpg

 

p1150978ko4.jpg

 

Meja

p1150983ja6.jpg

 

Ljetna slika krčkog mosta

p1150987id7.jpg

 

Evo nas opet na snijegu

p1150995ze3.jpg

 

Kod Slemena ulazimo u oblak

p1150999la2.jpg

 

p1160009kx7.jpg

 

p1160025ic2.jpg

 

Zalesina, poduže čekanje nagibnjaka

p1160040vq0.jpg

 

p1160048wj5.jpg

 

Ljudi, drž˝ te lopova :mrgreen:

p1160052dn5.jpg

 

p1160062aa2.jpg

 

p1160063ka5.jpg

 

Usput koja je brzina na dionici Oštarije - Ogulin? Kad smo išli za Rijeku bila je 100 kmh, a po povratku je bila jedva 40 kmh?

I to je to s tog putovanja!

Link to comment
Share on other sites

... Probajmo jedanput propješačiti kroz tunel Kupjak i tunel Zalesina, razlika je nešto više od 1.000 m. :mrgreen:

Šta ima takvih frikova na forumu koji bi se upustili u takvo što? Brrr ... jeza me 'vata od same pomisli ... škuro ... vlažno ... dugo, ne vidiš svjetla ni sim ni tam ... a Žutka tamo negdje u mraku čuči :mrgreen: .

 

Potpuno se slažem. Kao klinac sam se bojao tunela :shock::skriv

A možeš naletiti i na kostura. Sjetite s misije Paulovac :wink:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

... Probajmo jedanput propješačiti kroz tunel Kupjak i tunel Zalesina, razlika je nešto više od 1.000 m. :mrgreen:

Šta ima takvih frikova na forumu koji bi se upustili u takvo što? Brrr ... jeza me 'vata od same pomisli ... škuro ... vlažno ... dugo, ne vidiš svjetla ni sim ni tam ... a Žutka tamo negdje u mraku čuči :mrgreen: .

 

Potpuno se slažem. Kao klinac sam se bojao tunela :shock::skriv

A možeš naletiti i na kostura. Sjetite s misije Paulovac :wink:

 

Što bi to bilo strašno?

Tunel Kobiljak, ispred Drivenika (od strane Fužina) dug je nešto preko 500 m i osobno sam ga prošao jednom priliko kada smo čekali u Driveniku da završi zatvor pruge. Tunel je u krivini i prošao sam ga bez baterije, nogu na nogu, s praga na prag, za mine ne garantiram da ih nisam gazio ali su mi cipele bile sasvim ok kada sam izašao van. :mrgreen:

 

I, zar se nismo dogovorili proći tunel neizgrađene pruge Vrbovsko - Črnomelj, dug je preko 2 km, ali sa dobrim lampama to ne bi trebao biti problem.

"Nikada nemojte ljude uzimati zdravo za gotovo"

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvijek za setnju kroz tunele. Uostalom, jednom davno napravio sam kratku ali adrenalinom nabijenu setnju izmedju dvije stanice podzemne u Londonu. Bilo je to nakon dugotrajnog i pomnog proucavanja voznog reda i stvarnog mjerenja sto se dogadja kroz nekoliko dana, a imao sam i obavijest o tom gdje se moze skloniti u slucaju sr..., no svejedno je adrenalina bilo na sve strene. :mrgreen: Mozga, naravno, nigdje :roll: ali kad je takva prilika, tko ukljucuje mozak.

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvijek za setnju kroz tunele. Uostalom, jednom davno napravio sam kratku ali adrenalinom nabijenu setnju izmedju dvije stanice podzemne u Londonu. Bilo je to nakon dugotrajnog i pomnog proucavanja voznog reda i stvarnog mjerenja sto se dogadja kroz nekoliko dana, a imao sam i obavijest o tom gdje se moze skloniti u slucaju sr..., no svejedno je adrenalina bilo na sve strene. :mrgreen: Mozga, naravno, nigdje :roll: ali kad je takva prilika, tko ukljucuje mozak.

 

Barney

 

Hm...nadam se da nećeš zameriti...ti si lud...ooo hrabar. Te tunel, te nabijene tračnice :roll::skriv Na kraju, mogao te kakav bobby uhvatiti

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

"The Tube" i ja imamo poseban odnos. Meni se tamo nista ne moze dogoditi. ;) Cak ni u Brixtonu... He, he... :)

 

Kao sto vec rekoh. Bilo je olakotnih okolnosti. Dugo sam ja proucavao kad idu vlakovi i koliki je razmak. Odabrao sam najkraci tunel uopce i to potpuno ravan tako da s jedne stanice vidis svjetlo od druge. I "live" tracnica nikad nije unutar voznih tracnica nego izvan. Samo treba znati na kojoj strani. Desnoj ili lijevoj (ovisno o smjeru hodanja, naravno)... ;)

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Apropos tunela Brajdica, evo par slika jednog od dva dimnjaka, tj. njegovog početnog dijela u tunelu;

Slikano iz perspektive da se vidi otvor na svodu dimnjaka kao i niša za zaklon ophodara koja je inače sa dimnjakom spojena.

DimnjakutuneluBrajdica.jpg

 

DimnjakutuneluBrjdica2.jpg

 

Izgled otvora dimnjaka, odokativno otvor cca 1 m kvadratni.

 

DimnjakutuneluBrajdica1.jpg

"Nikada nemojte ljude uzimati zdravo za gotovo"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...