Jump to content

Luka Tranzit Osijek 19.4.2020


osjecanin91

Recommended Posts

Nedavno sam otkrio da ima nekakav poduži kolosijek u blizini luke Tranzit (vidi se iz Vinogradske ulice) i dugo me već interesira gdje, što, kako i zašto 🙂

 

Saznao sam da pored luke da ima pecaroša koji pecaju pa do tih mjesta dijelom pješače po pruzi pa sam odlučio obići taj dio.

 

Pa krenimo redom:

prva slika je prikaz 2 kolosijeka u smjeru zapada koja su vidljiva iz Vinogradske ulice i iz koje sam došao do njih (ulaz u tvornički dio za automobile).

 

p.s. bit će više postova jer ne mogu sve slike postaviti u jedan post što zbog ograničenja u jednom postu, što zbog ograničenja na upload 50mb (nisam još skužio kako nastaviti objavljivati u drugim postovima)

20200419_181403.jpg

 

20200419_181702.jpg

 

treća slika je prikaz u smjeru istoka odakle je i željeznički ulaz na ove kolosijeke.

20200419_181407.jpg

 

Kad sam došao do kraja ograde od Luke Tranzit, krenuo sam prema Dravi gdje sam naišao na još jedan kolosijek, prva slika je u smjeru istoka, druga u smjeru zapada.

20200419_181932.jpg

 

20200419_181936.jpg

Link to comment
Share on other sites

Potom sam se odlučio prošetati po zadnje viđenom kolosijeku u smjeru zapada da vidim gdje vodi, pa 'ajmo :) 

20200419_182523.jpg

 

Odmah iza zavoja dolazim do jednog starog cestovnog prijelaza i nazire se spajanje s drugim kolosijekom:

20200419_182617.jpg

 

Pogled prema istoku s istog mjesta:

20200419_182627.jpg

 

 

20200419_182655.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skretnica izbliza: 

s obzirom na viđeno, rekao bih da se još uvijek koristi redovito

 

20200419_182732.jpg

 

20200419_182744.jpg

 

potom se vidi da se u laganom zavoju spaja na početna 2 kolosijeka. Dalje nisam išao, možda drugi puta.

20200419_182801.jpg

 

Vratio sam se istim putem do Drave i krenuo prema Luci, prvo pogled prema istoku pa potom prema zapadu

20200419_183326.jpg

 

20200419_183330.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dalje od ovog mjesta nisam išao, nisam se usudio da me ne bi neki pas zaskočio :) 

Vidi se nekoliko vagona spremno za utovar

20200419_183623.jpg

 

20200419_183558.jpg

 

Tu se može vidjeti da ima nekoliko cijevi koje prolaze ispod pruge, ovo je jedna od njih

20200419_183629.jpg

 

i povratak nazad

20200419_183634.jpg

 

20200419_183913.jpg

Link to comment
Share on other sites

I zadnja objava za ovo malo istraživanje...

Žao mi je što nisam naletio na "akciju", vjerujem da je ima radnim danom samo ne mogu tada doći jer radim, možda ima ekipe koja bi mogla.

 

Povratak

20200419_184725.jpg

 

kroz ogradu s moje početne točke obilaska se vide vagoni na utovaru

20200419_184801.jpg

 

pogled prema željezničkom ulazu na ove kolosijeke (u daljini se vidi i žcpr na Vukovarskoj)

20200419_184818.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Interesantna reportaža, hvala ti ! :palac:

 

Jedino mislim da je objavljena u pogrešnom podforumu. U podforumu Fotografija postoji ograničenje od jednog posta dnevno.

A i tematski mi ovo više paše u podforum Infrastruktura ili u Putopise.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stanley said:

...

Pretpostavljam da ovi lučki kolosijeci imaju vezu na kolodvor Nemetin(?). ...

 

Da.

 

2 minutes ago, Stanley said:

... Ispravite me ako griješim.

 

Ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nedjeljna šetnja po istoj lokaciji, ovaj puta sam malo više istraživao kako doći do toka Drave

 

Pogled s nasipa prema Luci:

w1nuAxBf.jpg

 

Zoom:

FCYNjpjP.jpg

 

Pogled s kolosijeka uz Dravu na drugi kolosijek gdje se vidi par vagona spremna za ukrcaj raznog otpadnog materijala

e0r7skvm.jpg

 

Stara zgrada između 2 kolosijeka (ne znam čemu služi, ne izgleda kao da se koristi)

xrO3vCHK.jpg

 

I jedna treska s okretišta ZP

uxu0FMvg.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro da je ovo prebačeno u putopise jer bi mi vjerovatno promaklo a tema je više nego zanimljiva. Prvo pohvaljujem moga vrijednog i aktivnog sugrađanina osječanin91 na odličnim fotografijama. Inače luka u Nemetinu je slobodna carinska zona i čini mi se da tamo baš i nije dozvoljeno šetati a on je hrabro krenuo u nepoznato. Vidim da su fotografije napravljene za niskog vodostaja, a nizak vodostaj čini velike probleme ovoj luci. Inače ova riječna luka bazenskog tipa nastala je jednostavno pregrađivanje rukavca Drave koji se mora stalno čistiti i produbljivati od nanosa pijeska. Nadam se da mi osječanin91 neće zamjeriti štu ću staviti ove dvije fotografije snimljene iz zraka koje pokazuju kako to izgleda. Inače luka je to u izgradnji i tu još ima mnogo posla posebno kada se konačno zatvori luka Tranzit u Donjem gradu 

 

 

101.jpg

 

102.jpg

  • Thanks 2

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Hvala dnovakovic! Super su slike iz zraka, to me je jako zanimalo.

Mislim da ti nece raditi probleme ako tamo ides jer ima nekoliko ribiča koji tamo svakodnevno idu.

Doduše, prije par dana kada sam slikao sa šećeranskog mosta, radnik s vagona mi je mahnuo kao da je zabranjeno fotografiranje pa sve ovisi na koga ćeš naletiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 sati, osjecanin91 said:

Doduše, prije par dana kada sam slikao sa šećeranskog mosta, radnik s vagona mi je mahnuo kao da je zabranjeno fotografiranje pa sve ovisi na koga ćeš naletiti.

 

Most je u krugu šećerane ili je u javnom prostoru? Ako nije u tvorničkom krugu nitko ti ne može zabraniti fotografiranje. Nije ovo Sjeverna Koreja, iako se još nađe ponetko s previše očuvanim pamćenjem na ONO i DSZ.

Sjećam se naših povremenih peripetija s likovima na kolodvoru u Somboru i oko njega otprije nekoliko godina. Netko od željezničara nam je pokušao zabraniti slikanje, pri čemu je pokazao prstom na izblijedjeli i jedva vidljiv znak zabrane fotografiranja. Rekli smo mu da onaj iz satelita vidi što njegova supruga kuha za ručak i da ne pravi dramu iz ničega, a ako hoće neka zove policiju. I nastavili smo snimati.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

@dnovakovic nema veze sto nisu tvoje, super su dosle te slike ovoj galeriji 🙂

 

@Stanley taj dio ne pripada šećerani, most nije privatan i slažem se s tobom 😀 idući puta ću primjeniti tvoju metodu😀 

 

Evo još par od zadnji puta, neželjezničkih:

 

20200510_123814.jpg

 

20200510_122846.jpg

 

20200510_123917.jpg

 

20200510_124208.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tek sada vidim ovu temu, nisam ranije upratio. Mogu reći svaka čast za reportažu, zanimljivo je vidjeti neke stare neke nove dijelove pruge i kuda iste vode. Osobno nisam nikad bio u tom području luke Osijek, tako da odlično 👌 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...