Jump to content

Railfanovska roštiljijada Budinšćina-Konjšćina, 7. srpnja 2012.


Stanley

Recommended Posts

Kako je već spomenuto u drugoj temi, u subotu 7. srpnja upriličena je tradicionalna railfanovska roštiljijada ''Budinšćina 2012.''. Brojem sudionika nismo premašili lanjski rekord (31), ali se ipak okupilo lijepo društvo od dvadesetak forumaša. Kako to uvijek biva, imali smo zadovoljstvo upoznati i neka nova lica.

Moram priznati da mi je malo nedostajalo društvo seniora iz moje generacije, jer sam bio jedini deda u mlađahnom društvu, ali to nije utjecalo na sveopći ugođaj.

Mjesto okupljanja tradicionalno je kolodvor u Budinšćini. Neki su stigli vlakom, a većina automobilima. Ja sam se po običaju uvalio u Medomobil. Dogovor je bio da forumaški kolega 2063-XXX i ja dođemo vlakom 8016 u Zaprešić, gdje će nas pokupiti Portos i Zagi988. Došlo je do nekih sitnih promjena - ja sam stigao ranijim vlakom (8014), dok je 2063-XXX blagoizvolio zaspati i pridružio se roštiljijadi tek popodne.

Usput, budi mi zadovoljstvo i ovim putem čestitati Božidaru na uspješno završenom studiju i novostečenoj akademskoj tituli doktora medicine (valjda sam dobro napisao). Srećom, potrebe za njegovom stručnom intervencijom nije bilo.

Vidim da još nitko nije otvorio temu u putopisima, pa ću to učiniti ja. Objaviti ću svoje osobne impresije, a drugi će me dopuniti. Za kvalitetu slika iz mojeg džepnog Olympusa odavno sam se prestao ispričavati, a lamentacije na temu fotografije prepuštam mlađima i njihovim zvjerima za koje jamačno moraju imati oružni list.

Na stajalištu Vrapče dočekala su me dva iznenađenja. Prvo, blagajna više ne radi subotom što je značilo da kartu moram kupiti u vlaku. Što je opet značilo da sam prištedio 9 kuna jer nisam imao čast sresti kondora.

Drugo iznenađenje je novi grafit, ilustracija ili kako to nazvati. Stajalište je totalno usvinjeno kojekakvim šaranjima, no ovo mi je baš simpatično:

 

p7070004r.jpg

 

U Zaprešiću sam imao nešto vremena za šetnju kolodvorom po svježem zraku, pa sam uhvatio ovog mališana za temu ''Životinje i željeznica'':

 

p7070007z.jpg

 

Dok Krležin Kumrovec hrče, kroz kolodvor prolazi Optima Express:

 

p7070009.jpg

 

p7070011.jpg

 

Medomobil je stigao točno u zakazano vrijeme:

 

p7070016.jpg

 

Portos nema pojma da sam već stigao i da ga špijuniram:

 

p7070017.jpg

 

Putem smo se zabavljali ganjajući teretnjak 65400. Zagi je pomno pratio maper i zaključili smo da bi ga mogli uhvatiti u Bedekovčini gdje će imati križanje. I bi tako:

 

p7070019o.jpg

 

p7070021d.jpg

 

Polazak! Grrrrm…

 

p7070024y.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Maper je pokazao da vlak vuče jedan Eas s odredištem u Konjšćini. Pa smo se počastili rijetkim prizorom - manevrom teretnjaka u kolodvoru:

 

p7070032.jpg

 

I ode on na industrijski kolosijek brzinom slabo razvijenog puža:

 

p7070038.jpg

 

Po dolasku u Budinšćinu sastali smo se s ostatkom ekipe i razišli se u strijelce. Dok su se ostali razmiljeli po šumama i gorama da uhvate 65400, ja sam ga ispratio pogledom iz debele hladovine.

Zatim smo krenuli u općem smjeru Podruta, da uhvatimo dva putnička koji se križaju u Budinšćini. Tu se Medomobilu pridružio i Dinko-KA. Zagi se uputio na brijeg s druge strane pruge, dok je Portos parkirao Medomobil u hladu nedaleko mjesta lanjske roštilijade. Auto se začas pretvorio u kamp. Maznuli smo radlera i zbijali šale na račun Zagija koji se prži na suncu:

 

p7070040.jpg

 

p7070043.jpg

 

Mene slikanje vlakova baš i ne zanima, ali sam reda radi okinuo poneku fotku. Ova mi se učinila zanimljivom - da je zelena ne bi se vidjela u bujnoj vegetaciji:

 

p7070045.jpg

 

Dok čekamo Zagija Medomobil pruža sve bolji komfor:

 

p7070051o.jpg

 

Evo i njega (puf, pant):

 

p7070052.jpg

 

Evo nas u Konjšćini, na mjestu gdje će cvrčati i mirisati mesina:

 

p7070055.jpg

 

Dva glavna meštra ceremonijala spremna su k'o zapete puške:

 

p7070057.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Društvo se smjestilo u hladu i razvilo railfanovske i druge priče:

 

p7070058.jpg

 

p7070059.jpg

 

Zagorsko-karlovački lobi:

 

p7070061.jpg

 

Evo nam i vatrice:

 

p7070063.jpg

 

Roštilj-majstor Portos sa fertunom…

 

p7070064.jpg

 

… i prvom sirovinom koja ide na rešetku:

 

p7070065u.jpg

 

Tko se dima nadimi i dobro najede, taj ima pravo i odhrkati.

Otkriti ću jednu svoju podlu namjeru. Kada se začuo neobičan zvuk, a nije potjecao od General Motorsa, zamolio sam jednog forumaša s odgovarajućom opremom da ovjekovječi Portosovo hrkanje. Upravo kada smo se prišuljali sve nam je pokvario neki nametljivi kukac, koji je naprasno probudio našeg roštilj-majstora:

 

p7070066l.jpg

 

Voda nije baš privlačna za kupanje, ali je ovo svejedno lijepo mjesto:

 

p7070072.jpg

 

p7070073.jpg

 

Za kraj idejni tvorac i glavni organizator svih dosadašnjih druženja uz prugu i roštilj - drstoka:

 

p7070076q.jpg

 

Budi mi na kraju dopušteno zahvaliti svima na još jednom ugodnom druženju, a Portosu dodatno i na logističkoj potpori (prijevoz Medomobilom do kućnih vrata u Malešnici).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujući Zagijevoj stručnosti služenja mapperom u Bedekovčini stižemo ovijekovječiti križanje 65400 i 791

 

buIMG_8336.jpg

 

buIMG_8338.jpg

 

791 odlazi

 

buIMG_8340.jpg

 

65400 također

 

buIMG_8341.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Ni za što nismo željeli propustiti manevriranje 65400 sa vagonom građevinskog željeza za Armko Konjščina, proizvođača žice, armature i proizvoda od žice.

Stigli smo taman kada je lokomotiva zaobišla vagon i prilazila mu sa stražnje strane ne bi li ga odgurala po kolosijeku Armkoa na istovar.

 

buIMG_8343.jpg

 

Najprije treba izmanevrirati po kolodvoru

 

buIMG_8347.jpg

 

buIMG_8349.jpg

 

Nakon okretanja skretnice slijedilo je guranje vagona u Armko kojeg smo ispratili, ali nismo čekali da se lokomotiva vrati.

 

buIMG_8351.jpg

 

Taman smo krenuli prema 10km udaljenoj Budinšćini kada je Zagija zvao Dinko a mene Marioo. Samo se nas čekalo na nastavak akcije.

:deda: je također zazvonio mobitel, no njega nisu zvali railfanovi nego bivša :azdaja: da pričuva :beba: što je :mudri odbio po kratkom postupku.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nakon dolaska u Budinšćinu započeo je :megafon:

 

Prema Mapperu 65400 je trebao naići za 10-ak minuta. Lokacija fotkanja istovjetna onoj sa prvog roštilja - uspon prema Podrutama.

 

buIMG_8357.jpg

 

buIMG_8359a.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nakon što poslikamo prolazak 3011 u smijeru Zagreba i 3004 u smijeru Varaždina ići ćemo u Konjšćinu roštiljati. Stanley, Dinko, Zagi i ja odabrali smo lokaciju na kojoj smo radili prošlogodišnji roštilj. Odnosno Zagi je ostao na susjednom brdu a nas 3 smo se smjestili u hladu krošnje i poklopca prtljažnika Medomobila te pijuckali Žuju limun iz Zagijevih plastičnih čaša.

 

Dolazi 3011, u njemu je Wiggum

 

buIMG_8361.jpg

 

buIMG_8366.jpg

 

buIMG_8367.jpg

 

Ima 2 bijela Bl, jedan plavi i jedan Beet. Pitanje za Radler. U kojem vagonu se vozio Wiggum?

 

buIMG_8368.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

:deda: je također zazvonio mobitel, no njega nisu zvali railfanovi nego bivša :azdaja: da pričuva :beba: što je :mudri odbio po kratkom postupku.

Hehe. Pita me baba: - Jel' bi ti mogao odvesti Dinu (našu unučicu) na neko vrijeme u park? - A ja joj odgovorim: - Teško, jer sam u Zagorju i nema me do večeri. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Moj doprinos prenašanja doživljaja railfanovske roštiljade zainteresiranima je u obliku jednog kratkog videa:

 

Enjoy. ;)

 

Ako nekoga nešto baš jako smeta u videu, neka mi javi pa ću to maknuti i uploadati novi video. :)

 

Prolazi i 3004 sa kojega je u Budinšćini sišao Vorta Black

Opa, uopće nisam imao osjećaj da me netko špijunira. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Uslijedio je odlazak u Konjšćinu, priprema za roštilj, roštiljanje, odmor poslije roštilja. Falila mi je Pfaffova dekica ali niti pregača nije bila za baciti. Odmoran i nakon djelomično probavljene hrane odlučio sam i ja ovijekovječiti koji vlak u prolazu. Murphy je rekao e nećeš i pokvario lokomotivu od vlaka 3010 kojim su Wiggum i Vorta Black trebali otputovati prema Varaždinu. Dok smo čekali iz Varaždina poslanu pričuvnu 2 044017 odlučili smo istražiti kolosijek Armko Konjščina.

 

Evo danas dostavljenog vagona. Čelična žica je iz Češke.

 

buIMG_8378.jpg

 

Skretnica u produžetku zavarena je (blokirana) u položaju za ravno i ovim dijelom kolosijeka već dugo nije prošlo niti jedno željezničko vozilo.

 

buIMG_8380.jpg

 

Inače pragovi su iz 1963 i mlađi, poneki su i promijenjeni.

 

buIMG_8381.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Po povratku na mjesto roštiljanja uslijedilo je čišćenje istog i pakiranje stvari. Uskoro prolazi 2 044017 nemamo puno vremena za 20-25 minuta bi mogao stići 3010 koji kasni već cca 90 minuta. Napuštamo lokaciju i odlazimo na kolodvor Konjšćina. Taman na vrijeme jer stiže 3010 sa 2 lokomotive od kojih je jedna neispravna.

 

buIMG_8382.jpg

 

buIMG_8383.jpg

 

Po Mapperu smo mislili da se pokvarila 2 044019 a ne 2 044016. No ispravna 2 044019 skinuta je sa 3010 i stavljena na 3017 umjesto pokvarene 2 044016. Putnici za Zagreb time su dakle manje oštećeni od putnika vlaka 3010 koji je na odredište stigao sa 90' zakašnjenja.

2 044019 dovukla je naposlijetku (nadamo se da je izdržala do Vž) vlak 3016 koji je u sastavu imao čak 6 putničkih vagona...

Stanley i 2 063xxx stigli su svojim kućama oko 19.30h a Zagi i ja kojih 20' poslije.

 

Hvala svima na dolasku, vidimo se ako ne prije onda na idućem roštilju 6.7.2013. u Zagorskim bregima.

 

P.S. Drstoki se štucalo i štucalo i štucalo. Prestao je nakon što sam ga prestrašio tako što sam mu rekao da će do iduće godine elektrificirati prugu do Varaždina :lool

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ko domaćin ovde užival možda najviše jer su se po mojem kraju sad mota više od jednog "luđaka" s fotoaparatom koji slika cuge. Nakon kaj smo se javili prometniku u Konjščini da mu se po kolodvoru mota dvadesetak sličnih meni, čovjek je ostal nemalo iznenađen. Nakon ovoga postoje samo dvije opcije - moj ugled kod željezničkih djelatnika u KOnjščini bude ili jako porasel il se bude totalno srozal :) Hvala svima koji su došli, a naročito mi je drago da da su roštilju nazočili pripadnici svih županija sjeverne Hrvatske :)

 

Evo par fotki od mene.

 

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/10402-usputne-fotografije-sa-zeljeznice/page__view__findpost__p__399640

Od Konjščine do Sibira...

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog doprinosa. Dakle, kao i prošle godine na roštilj sam došao vlakom 992. Prvo je trebalo kupit kartu, a kad tamo iznenađenje. Vidim ja poduži red kod blagajne, ali to je međunarodna blagajna :shock: Na domaćoj nije bilo nikoga, pa sam kupnju karte obavio brzo i evo me kod perona.

 

S kojim od ova tri krenuti :hm

IMG_0004-13.jpg

Dakle Frankfurt(M), Beč ili Kotoriba. Išao bi ja rado put Njemačke ili Austrije, ali danas se ide u lijepo Zagorje.

 

Odlazi Mimara za Frankfurt(M), a prvi vagon samo do Villacha, a maper je napisao da taj HŽ Bee s 212 ide do Frankfurta(M), a isti se vagon vrača s 213 iz Villacha :roll:

IMG_0005-10.jpg

 

Ova nas lokomotiva bude povukla za Zagorje

IMG_0008-9.jpg

 

Ovaj se vlak jako rijetko viđa u Zagrebu, pa sam ga ovjekovječio

IMG_0009-6.jpg

 

Križanje s 791 u Konjščini

IMG_0016-7.jpg

 

Čistoča sjedala u našem vagonu :ljut2

IMG_0020-6.jpg

 

Evo našeg vlaka u Budinščini

IMG_0023-7.jpg

 

Odlazi on prema Kotoribi, a u kadar mi je uletilo pola ekipe koja nas je dočekala

IMG_0025-6.jpg

 

Malo dalje prema Podrutama smo dočekali vlak 65400

IMG_0027-7.jpg

 

Ekipa na brdu nakon fotkanja istog vlaka

IMG_0030-2.jpg

 

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Ja ću samo malo dopunit fotkama.

Portos je već ispričao zgode i nezgode putnika iz Medomobila pa ću ja sve još samo potkrijepit fotkama.

 

Po mapperu sam gledao i u Bedekovčini slikao...65400 i 791

IMG_3760.jpg

 

Jurnuli smo dalje iz Bedekovčine do Konjščine i opet uhvatili 65400, sad već rastavljen

IMG_3763.jpg

 

2044 008 se skopčala i pogurnula vagon do skretnice, da bi se vratila do skretnice pa da bi preko skretnice otišla za Armko :mrgreen:

IMG_3765.jpg

 

Sljedeća slika za ovu temu je slika na kojoj ekipa dolazi na mjesto slikavanja 65400 prije Podruta, iza Budinščine

Ja sam potrčo i našo si najbolje mjesto...na brdu uz prugu.

IMG_3769.jpg

 

Krenule su foto priče i rasprave pa je u moje ruke došao Marioo-ov Sigma 70-300 objektiv :D

Gledam ja to gledam kad ono skužim macro mod!

IMG_3782.jpg

 

Pošto je objektiv neko vrijeme bio našrafljen na moj fotić, iskoristio sam ga pametno.

Sliko sam Medomobil ekipu s suprotnog brda...

IMG_3785.jpg

IMG_3787.jpg

 

Onda sam se pridružio njima na brdo kad odjednom po polju ide par ljudi.

Prvo smo mislili da su forumaši a onda smo skužili traktor.

Ova zgodna teca koja trčkara oko kola je bacala sijena na kola - jake su te Zagorke!

IMG_3791.jpg

 

Naposlijetku, zadnja fotka prigodna ovoj temi je fotka ekipe koja vlak čeka u hladu dok se ja pržim na signalu...

IMG_3801.jpg

 

Ostatak fotki je vidljiv ovdje: LINK na fotke

 

Zahvaljujem svima na ugodnom i zanimljivom druženju, dabog da se ponovilo.

Mogli bi neki idući meet napravit negdje na Ličkoj pruzi... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Malo iz Podruta dočakali smo vlak 3011

IMG_0032-7.jpg

 

IMG_0033-1.jpg

 

Nakon njega i nakon "ugodnog" druženja s koprivama dočakali smo i vlak 3004

IMG_0040-7.jpg

 

IMG_0041-5.jpg

 

Ekipa u Konjščini na kolodvoru

IMG_0046-3.jpg

 

Došlo je vrijeme za vlak 3006. Dva Zagorca idu na svoje položaje

IMG_0049-2.jpg

 

I ovaj stup si je spil kojeg gemišta

IMG_0053-5.jpg

 

Prži li ga prži

IMG_0055-5.jpg

 

Evo konačno i tog vlaka

IMG_0056-3.jpg

 

Na njemu je zadnji Bt

IMG_0057-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vlak 3006 sam čekao pokraj ovog mosta kolosijeka za Armco

IMG_0058-5.jpg

 

Ekipa oko roštilja

IMG_0062-3.jpg

 

Dvije fotke bajera koji nas je ugostio

IMG_0063-5.jpg

 

IMG_0065-2.jpg

 

Vlak 994 na kolodvoru Konjščina

IMG_0071-5.jpg

 

Isti vlak bude ovjekovječen i na filmu

IMG_0079-3.jpg

 

Ajd vozi dalje

IMG_0080-4.jpg

 

Dolazak zakašnjelog vlaka 3010

IMG_0086-4.jpg

 

S njim wiggum i Vorta idu za Varaždin

IMG_0089-3.jpg

 

Vozi dalje

IMG_0090-5.jpg

 

I to je sve od mene. Bilo je lijepo i ponovilo se.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ipak nadam da nije... :D Ne bi bilo dobro pobrati neku boleštinu prije ljeta.

Ako je nešto i crvčalo, to je termički temeljito obrađeno. :wink:

Uostalom, što fali crvima? To su čisti proteini i kao takvi su na jelovniku padobranaca, komandosa i inih specijalaca za vrijeme obuke. Iako bih osobno radije jeo lišće.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav railfanovskom društvu u Konjščini iz užarenog Osijeka!

Iz do sada priloženog materijala vidim da je bilo lijepo i ugodno druženje što je i najvažnije.

Uvaženi kolega senior Stanley kuka što je bio usamljen u mlađahnom društvu, ali obzirom na toplinski udar koji nas već danima prati ja se ipak nisam usudio na tako daleki put.

Bilo je doduše nekakvih kombinacija sa Foxom, ali smo na sreću ipak odustali.

 

U Osijeku i Slavoniji već danima je temperatura između 37°C i 40°C a pri toj temperaturi najbolje je u ugodno rashlađenom stanu ili u hladnim valovima moje Drave.

 

011zqq.jpg

 

Pozdrav sa osječke Copacabane !

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Evo kako je to izgledalo iz mojeg kuta gledanja.

 

Oko 7:45 smo ja i klikos98, naš novi član iz Velikog Trgovišća, krenuli put Bedekovčine, gdje su nam se u 8:15 trebali pridružiti ivog i strojovođa. Budući da smo stigli 10 minuta ranije, skratio sam si vrijeme fotkajući po kolodvoru.

 

Zapela su mi za oko ova tri vagona u krugu Tondacha.

 

DSCF4185.jpg

 

Nedugo zatim stigao je vlak 3007,

 

DSCF4186.jpg

 

a nakon njega došao je i ivog.

 

Vlak 3007 u Bedexu se križa s vlakom 992,

 

DSCF4190.jpg

 

koji uz obilje crnog dima kreće prema Kotoribi vozeći neke od sudionika ovogodišnjeg roštiljanja u Budinšćinu.

 

DSCF4191.jpg

 

Ošli svi vlakovi, prošlo 8:15, a strojovođe nema. Zovnem ja njega, kad tam nekak pospanim glasom odgovara: "Zaspal sam. Odite vi, ja bum došel za vama". Tako i bi.

 

Nakon dolaska u Budinščinu i srdačnog susreta s "starim" i nekim novim licima, krenuli smo do obližnjeg zavoja na sačekušu vlaka 65400, koji je bio u poprilično okrnjenom sastavu.

 

S0014195.jpg

 

Nakon što smo ga ispratili, otišli smo do Podruta gdje smo čekali 3011 i 3004.

 

Najprije je izvršen desant na 3011, s kojim je u Budinščinu stigao wiggum.

 

DSCF4203.jpg

 

Renato se u društvu klikosa98 divi svojim fotkama nakon prolaska vlaka.

 

DSCF4215.jpg

 

Nedugo zatim prošao je i 3004.

 

DSCF4218.jpg

 

Nakon toga, uputili smo se na "mjesto zločina".

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...