Jump to content

Prostori Požeštine, i malo šire


inflameswetrust

Recommended Posts

Dogodi se vrijeme kada neke od brojnih planova uspiješ ostvariti na pravi način. Sjećam se vremena kada sam imao tisuću planova, htio sam pokoriti Lijepu našu, prve susjede i mnogo šire. Htio sam putovati i vidjeti svjeta. Onoga trenutka kada sam upisao fakultet i ušao u kolotečinu, shvatio sam da je najbolji izlazak iz nje malim koracima osvajati kutke najbliže domicilu.

Tako je nastala i odluka da obiđem sve kolodvore i većinu pruga u požeštini, i bližoj okolici (prvenstveno Brodsko-posavska županija).

Početak je bio trećeg travnja ove godine kada sam s tatom otišao do kolodvora u Velikoj.

Ovaj putopis neće završiti noćas, ovo je tek početak. Nadam se da ću uspjeti zainteresirati forumaše za ove predjele, jednako kao što su i mene fascinirali svaki put kada sam bio na ovim mjestima.

 

VELIKA

Ovaj post posvećujem našem forumašu Gogo

 

Ideja za odlazak u Veliku došla je prilično slučajno kada sam tati predložio dan prije Uskrsa da odemo na izlet na velički kolodvor. Cure (sestra i mama) nisu bile zainteresirane :lool

Inače o Velikoj je već Gogo a i mnogi drugi forumaši dosta napisali, te poslali pregršt fotografija, pa ja neću previše soliti pamet ovdje. Htio sam ipak, prvenstveno za svoju dušu podijeliti svoja iskustva.

3 puta sam putovao za Veliku i nazad vlakom i to još u srednjoj školi. Dva puta u pitanju su bili bazeni, a jednom planinarenje na Papuk. Osobno, taj kolodvor ima najlijepšu okućnicu koju sam dosad vidio.

 

Put počinje cestom koja jednim dijelom paralelno ide uz prugu

weqw001.jpg

 

po dolasku u Veliku prvo što sam primijetio bio je ovaj napušteni objekt

 

weqw003.jpg

 

Civilna strana kolodvora vrlo je lijepa

 

weqw004.jpg

 

Neuspjeli pokušaj fontane je i jako vedar i pun boja, kao kakav mini perivoj. Djeca i željeznica - savršena kombinacija.

 

weqw005.jpg

 

Došavši do kolosjeka javio sam se prometniku s kojim sam razmijenio par riječi u vezi lokalnog teretnog prometa i tužne sudbine okretnice i ložione :lool

 

weqw007.jpg

 

weqw010.jpg

 

Mnogo spominjane okretnica i ložiona - mom tati osobito se svidjela okretnica!!!

 

weqw012.jpg

 

weqw013.jpg

 

weqw014.jpg

 

ne, nećemo dalje, daske su trule, a crijepovi teški. Glava nije vitalan organ, ali treba pripaziti

 

weqw015.jpg

 

Sudbina...rušenje. Umjesto obnove i puštanja u pogon parne turističke vuče koja bi mom kraju dala veliki zamah, rušit će se podsjetnik na stara vremena. Ako ništa drugo, mogli bi bar infrastrukturu ostaviti i donekle obnoviti.

 

Ove stvari jako volim, vodonapojnici

 

weqw017.jpg

 

Nešto prije samog kolodvora nalazi se iskliznica pred kolosijekom za pretovar drva

 

weqw019.jpg

 

kolosijeci za pretovar šodera i kamena

 

weqw020.jpg

 

5001. Pogodite o čemu se radi...

 

weqw021.jpg

(NASTAVLJA SE)

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Nastavljam s kolosijekom za pretovar drva, navodno se još ne smije koristiti?

 

weqw022.jpg

 

prešavši na drugu stranu ugledao sam prizor koji je zbilja fascinantan, priroda izgleda vrlo netaknuto, a mirisi proljeća u potpunosti dominiraju okolinom.

 

weqw023.jpg

 

Velički kolodvor gledan s te ledine. Pravo mjesto za željeznički roštilj!

 

weqw025.jpg

 

Vaš izvjestitelj na licu mjesta

 

weqw027.jpg

 

Pogledali smo i kraj kolosijeka za drva

 

weqw028.jpg

 

A na kolodvorskom kolosijeku UGLJEN! :lool Naravno, uzeo sam komadić :lool

 

weqw029.jpg

 

Ovo je kraj pruge Pleternica - Velika

 

weqw030.jpg

 

A ovo je pogled u sunce i nešto EAS-a koji daju nadu ovom kraju!

 

weqw032.jpg

 

Dopustite mi malo Off Topica da predstavim nešto neekološki, ali u drugu ruku dio ključnih resursa za razvoj ovog kraja. Popeli smo se autom do veličkog kamenoloma, sada u vlasništvu Osijek Koteksa, i okinuo sam nekoliko slika kamenoloma. Koliko god je žalosno to što je odvaljeno pola brda, slojevi prapovijesti u kamenu zbilja izgledaju fascinantno! Sjetio sam se da to čak i nije off topic, jer do ovdje je nekada išla željeznička pruga (nisam siguran da li je to bila uskotračna ili normalnotračna pruga?)

 

weqw037.jpg

 

weqw038.jpg

 

weqw039.jpg

 

weqw035.jpg

 

Na kraju smo sreli i plavac za Požegu kojega sam ovaj put slikao iz auta.

 

weqw046.jpg

 

Iz Velike Vaš Inflameswetrust!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Sretan Uskrs svim forumašicama i forumašima foruma zeljeznice.net !!!

 

Uskrsni poklon za mene (osim obilnog ručka) bio je i izlet do Brodsko-posavske županije! Odluka je pala iznenadno kada smo tata i ja baku vodili nazad na selo. Oko pola 4 krenuli smo put Nove Gradiške!

 

Ovu mini reportažu posvetit ću forumašu Mili koji sam potječe iz tog elektrificiranog kraja :lool

 

Počeli smo na kraju kolodvora u smjeru prema Zagrebu i ovim malim mostićem preko nekakvog kanala.

 

weqw049.jpg

 

S druge strane kolodvora nalazi se lokalno groblje. Kao posljedica toga dva puta me skoro pogazio auto zbog moje neopreznosti :lool

 

Ovdje još stoji njemački (ili ndh??) zidani bunker iz 2. svj. rata koji je bio jedna od standardnih točaka uz pruge duž X koridora. Ovaj je po mojoj procjeni služio da izdrži mitraljesku vatru i sačuva most od neprijateljskih upada. Izgleda u korektnom stanju.

 

weqw048.jpg

 

Pogled nazad otkriva splet kolosijeka ispred kolodvorske zgrade.

 

weqw050.jpg

 

A na drugoj strani industrijskog kolosjeka nalazi se propala tvornica TANG (Tvornica Alata Nova Gradiška)

 

weqw051.jpg

 

Uhvatio sam trenutak i slikao neku golemu cijev ispod mostića!

 

weqw052.jpg

 

Kolodvor Nova Gradiška. Na njemu sam ljeta 2008. čekao IC vlak za Zagreb kako bih stigao na prijemni ispit na FFZG-u. Naravno, tada vlak je imao kašnjenje od 60 minuta, ali stigao sam bez problema do fakulteta.

 

weqw058.jpg

 

Žablja perspektiva prvog kolosjeka

 

weqw059.jpg

 

Kontaktna mreža..nešto što me ne prestaje fascinirati iznova i iznova!

 

weqw057.jpg

 

Put dalje prema robnom skladištu otkriva jedan pretovarni kolosijek iza

 

weqw053.jpg

 

weqw055.jpg

 

Nemojte mi zamjeriti na toliko žica i metala, ovo je tek jedna od mnogih slika KM-a!

 

weqw056.jpg

 

Nakon javljanja prometniku koji je poručio da sve slikam osim njega, hodao sam po peronu. Jedan simpatični strojovođa doviknuo mi je "Pazi na struju!". "Nemam pantografa!", odgovaram mu. Nakon toga desetak minuta pričali smo o lokomotivama, koridoru X, struji, HEP-u, remontima, vlasništvu HŽ-a i sličnim stvarima. Otpratili smo ga na brzi vlak kojeg je vukla ova lijepa lokomotiva

 

weqw061.jpg

 

Ispratili smo vlak, i otišli polako na sljedeću postaju na našem putu.

 

weqw064.jpg

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

STARO PETROVO SELO

 

Manje mjesto koje broji tek koju tisuću stanovnika, i općina koja naizgled ni po čemu nije osobito posebna. Reći ću jednu informaciju, a to je da je naš poznati pjevač Jacques Houdek živio u jednom mjestu blizu Starog Petrovog Sela.

Cestom iz Nove Gradiške došli smo do Starog Petrovog Sela i jedva našli skretanje prema kolodvoru. Ako ništa drugo cesta je asfaltirana, rekao je moj otac kada smo išli putem za kolodvor. Dok nismo došli do kolodvorske zgrade, nije bilo sigurno jesmo li dobro skrenuli. ASEA podserije 300 je taman odlazila kada smo mi došli blizu kolodvora. :lool no iznenadilo me nešto još lijepše!

 

Evo onda par slika s ovog malog ali simpatičnog kolodvora.

 

Prema Zagrebu

weqw065.jpg

 

Prema Vinkovcima

 

weqw067.jpg

 

Sam kolodvor je simpatičan. Moram priznati da bih itekako htio živjeti u ovom stanu uz kolodvor! Mjesto nije reprezentativno, ali je u pravom smislu riječi Railfanovsko!

 

weqw066.jpg

 

Javio sam se mladom prometniku koji mi je rekao da pričekam na peronu teretnjak ako želim nešto uslikati , i evo ga!

 

weqw068.jpg

 

Sjajan lik je taj prometnik, par ugodnih riječi smo razmijenili s njim, popričali o budućnosti ovog malog kolodvora, a ja sam obilježio svoj kratki boravak unutra slikom grafikona voznog reda.

 

weqw073.jpg

 

Još nekoliko riječi i polako smo otišli prema kolodvoru Nova Kapela - Batrina čije sam slike u mom zadnjem putopisu već postavio na ovaj forum.

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

NOVA KAPELA - BATRINA

 

Ovaj dijelić putopisa posvećujem malom Mateyu koji se oduševio pomisli na ovaj kolodvor!

 

O ovom kolodvoru već sam nešto napisao kada sam išao sa sestrom u 12. mjesecu za Zagreb. U međuvremenu saznao sam mogući razlog za naziv Nova Kapela - Batrina. Navodno kada je puštena pruga od Nove Gradiške do Slavonskog Broda 1889. kolodvor se zvao Nova Kapela. U međuvremenu 1894. sagrađena je dionica pruge od Pleternice do Kapele koja se s glavnom prugom spajala u malom mjestu Batrina, odmah kraj Kapele. Zato je navodno i naziv dvojni. Za razliku od mnogih drugih kolodvora s dvojnim nazivima, ovaj itekako ima logike (ako je istina to što sam čuo).

 

Po dolasku na kolodvor predstavio sam se prometniku kojemu je prometnik iz Starog Petrovog Sela najavio naš dolazak! Da stvari budu zanimljivije, taj prometnik u Kapeli poznaje moju mamu, pa je komunikacija od samog početka bila i više nego ugodna! Malo razgovora o životu i željeznici morali smo prekinuti jer je prometnik morao na smjenu, a tata i ja uputili smo se u razgledavanje.

 

Zastava na kolodvoru čeka i ispraća vlakove

 

weqw074.jpg

 

pogled u pravcu Zagreba

 

weqw075.jpg

 

krenuli smo na drugu stranu gdje se nalazi pretovarni kolosijek sličan onome u Novoj Gradiški

 

weqw077.jpg

 

Sa strane preko kanala prebačeni su neki dijelovi nekadašnjeg mosta

 

weqw076.jpg

 

uz pretovarni kolosjek vidjeli smo i pragove za remont

 

weqw079.jpg

 

te tračnicu kojoj nismo našli godinu. jedna pored imala je godinu 1928,(makar je to nemjerljivo s požeškom diosgyor 1888!!!! :lool )

ćirilica kaže Zenica.

 

weqw078.jpg

 

Došli smo do iskliznice u smjeru prema Vinkovcima

 

weqw080.jpg

 

weqw081.jpg

 

Različiti betonski pragovi

 

weqw082.jpg

 

weqw083.jpg

 

Vjerujem da malo offtopica nikad ne škodi, pogotovo kada je proljeće!

 

weqw084.jpg

 

pri povratku našli smo ostatak neke male građevine. Možda kućica za vagu?

 

weqw085.jpg

 

pogled nazad na kolodvor

 

weqw086.jpg

 

Ima još preostataka iz davnih vremena (dobro, možda ne tako davnih)

 

weqw087.jpg

 

I za kraj, pričekali smo plavca iz Požege, te Brenu iz Vinkovaca. Sliče, to sam odavna zaključio. Začudo, putnika je itekako bilo :lool

 

weqw088.jpg

 

weqw090.jpg

 

Ovo je tek početak kako sam već naglasio, jer namjeravam napraviti nešto opsežniji prikaz kolodvora Pleternica, Čaglin i Okučani. O požeškom kolodvoru i pruzi već sam stavio gomilu toga u infrastrukturu te u FAQ, ali ako je netko zainteresiran, sastavit ću putopis iz mog rodnog grada. Na svoju ruku to neću raditi da ne bih redundancijom zagušio ovaj forum.

 

Do sljedećeg puta (nadam se što prije) pozdravlja Vas Inflameswetrust!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Bravo Plameni !!!

Odlična putopis po malim zabačenim kolodvorima naše Slavonije gdje izgleda kao da je vrijema stalo.

Zabilježio si samo jedan trenutak, a vlakovi prolaze kroz Novu Kapelu.

Samo nastavi, ovakvih putopisa nikada nije dosta na forumu.

Uostalom, mislim da u svakom pogledu sve više napreduješ.......

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Odlično, inflamesitakoto! KlapKlap.gifKlapKlap.gif

Napokon opet jedan lijepi putopis s ciljem i razradom kako bog zapovijeda. S izuzetkom uratka časnog starine dnovakovića i nadahnutih lovčevih zapisa, izgleda mi da je ta forma na 4rumu posve zamrla. Hvala

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onoga trenutka kada sam upisao fakultet i ušao u kolotečinu, shvatio sam da je najbolji izlazak iz nje malim koracima osvajati kutke najbliže domicilu.

Jako lijepo .... dopadaju mi se tvoji mali koraci, koji zapravo uopće nisu tako mali. Svaki od njih ima svoju priču, svoje "zašto" i zaslužuje svoje "bravo". :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dečki hvala vam puno na lijepim komentarima, nemojte ipak toliko da mi ne bude :P:lol:

 

Pfaff ovo što si rekao o cilju i razradi je bio jedan od poticaja da ovo napravim bar donekle kako spada. Htio sam još puno više toga slikati, ali sam ovako pametan zaboravio rezervne baterije, pa je mogao i ispasti fijasko :P . Isto tako htio sam više napisati o samom značaju željeznice u prošlosti i danas za ove krajeve, ali prvenstveni problem bio je upravo vrijeme...već danas sam se vratio u Osijek gdje mi internet nije toliko izdašan, pa sam morao žrtvovati nešto kvalitete da bih ovo uopće postavio. Molim vas da mi to uvažite.

 

Inače primam prijedloge koji bi sljedeći dio mog kraja forumaše mogao interesirati, da se pripremim za 2, 3 tjedna!

 

Lijep pozdrav, vaš Flame!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Jako lijep putopis, a koko i ja imam veze s Velikom, meni napose interesantan :wink:

 

Do veličkog kamenoloma nisam baš siguran, ali prema Papuku jest išla uskotračna željeznica, zbog šume, često mi je o tom pričao pokojni djed.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Do veličkog kamenoloma nisam baš siguran, ali prema Papuku jest išla uskotračna željeznica, zbog šume, često mi je o tom pričao pokojni djed.

 

Ovoga ljeta ići ću na praksu u požeški arhiv, gdje ću između ostaloga potražiti eventualne podatke i kartu s trasom te (tih?) pruga, te se potom popeti tom trasom na Papuk. Tko zna, moguće je da ću otkriti i nešto novo :roll:

 

@Fox budući da pretpostavljam da si bio na Jankovcu, vjerujem da si imao boljih stvari za raditi nego naći se samnom :roll: ali nadam se da ćeš i ti brzo doći u moje krajeve, na ovu stranu brda!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Čestitke na jako lijepom i s nadahnućem rađenom putopisu.

Drago mi je da si pokazao kolodvor Staro Petrovo Selo, gdje je u vrijeme intenzivnijeg prometa jako nedostajao 5. kolosijek za pretjecanje u smjeru Vinkovaca. Navodno je problem bio u slabo nosivom (močvarnom) zemljištu uz prugu.

A onaj mostić pred Novom Gradiškom ne ide preko kanala, već potoka Šumetlica.

Samo ti nastavi pohode prugama, a vidim da ti i gospodin otac ima razumijevanja za tvoje railfanovske sklonosti. :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na komentaru Stanley! Nisam znao za potok Šumetlicu, hvala na ispravci! Inače ako postoji neki kolodvor relativno blizu Požege da te zanima, sljedeći put bih mogao otići tamo!

 

 

Samo ti nastavi pohode prugama, a vidim da ti i gospodin otac ima razumijevanja za tvoje railfanovske sklonosti. :D

 

Tata me je odmalena vodio po kojekakvim kolodvorima i aerodromima (po zanimanju je pilot jednomotornih aviona), pa se to i danas nastavlja. On je u nekim stvarima veći frik od mene, tako da ću i nadalje moći računati na njegovu logističku podršku :kul

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na posveti! Lijep putopis a još je ljepše da si u ovaj putopis uklopio predivan krajolik, a još bolje odredišta (kolodvore)! Sada opet nemogu dočekati Kapelu, no morati ćemo se dogovoriti za jedan zajednički odlazak jel si propustio maleni detalj :mrgreen:

2044 007 - Karavela, mala karavela!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Blacko - Jakšić

 

 

(Posvećeno zemljaku Victoru koji je ovdje nebrojeno puta prošao,ali nikada se zaustavio :wink: )

 

Uhvatio sam nešto vremena jučer, u nedjelju 18. 7. 2010. da skočim do kolodvora Blacko - Jakšić. Taj kolodvor se nalazi na granici mjesta Kuzmica i Jakšića, doslovno ih pruga razdvaja. Kakve veze s kolodvorom ima mjesto Blacko, ne znam. Blacko je kod kolodvora Novoselci, no dobro, pustimo formalizme na stranu malo :D

Ovo će biti putopis u par dijelova, relativno kratak, ali nadam se čitljiv.

 

Krenimo dakle!

 

Po dolasku na taj kolodvor po običaju javljam se osoblju. Tata je odlučio pričekati u blizini i slušati radio u autu. Nije bilo problema, upozorili su me na vlak za Pleternicu i to je više manje to. Jedan formalizam je riješen!

 

Za početak evo kako izgleda dolazak autom iz smjera Kuzmice

 

IMG_2499.jpg

 

Poslije dolaska na kolodvor idem slikati samu zgradu

 

IMG_2501.jpg

 

ovdje je za Pletex (Pleternica!! op.aut. :lol: )

 

IMG_2503.jpg

 

a ovdje za Požegu

 

IMG_2502.jpg

 

iza je napola rastureni robni magazin koji je vidio bolje dane. postoji kolosijek do njega, no pitanje je kada je zadnji put bio u upotrebi

 

IMG_2500.jpg

 

krećem prema požeškoj strani, prvo što sam slikao je nešto za Riječane...jel su kod vas WC-i čisti i rastu li ljubičice, jer meni već muka dođe čim priđem na 3 metra???!!!

 

IMG_2545.jpg

 

s druge strane spremište

 

IMG_2504.jpg

 

nastavljam, ovaj put s tatom, u smjeru pretovara i nekadašnjeg separatora

 

IMG_2505.jpg

 

tu se nekada i pijesak prodavao..

 

IMG_2507.jpg

 

visoka skretnica za sljedeći kolosijek

 

IMG_2508.jpg

 

IMG_2509.jpg

 

i ovo nekada bješe respektabilna zgrada...danas skuplja smeće i prašinu

 

IMG_2506.jpg

 

zanimljiva građevina...očito dio separatora

 

IMG_2510.jpg

 

tračnica koja djeluje USKOTRAČNO, ipak je odavdje išla pruga za Vetovo davnih dana...Skretničar, ako ikad uhvatiš vremena da skeniraš kartu s trasom, bit ću ti duboko zahvalan ;)

 

IMG_2511.jpg

 

(Nastavlja se, molim ne pisati još)

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Spuštamo se dolje, jer je separator nešto višlji, a ja ne bih htio pasti u OVU rupu!!! :wink:

 

IMG_2514.jpg

 

kolosijeci i nešto pragova

 

IMG_2512.jpg

 

zanimljiva kućica uz separator...nekakva kontrolna soba? ajme na ovim lutanjima toliko je puno pitanja a tako malo odgovora... :?

 

IMG_2513.jpg

 

IMG_2515.jpg

 

separator sada služi za bacanje smeća...

 

IMG_2516.jpg

 

ovo je svakako, barem po infrastrukturi, nekada bio vrlo respektabilan kolodvor

 

IMG_2517.jpg

 

Idemo prema potoku, ni ne znam kojemu ;)

 

IMG_2518.jpg

 

jednom možda bude i elektrifikacije požeškog bazena, :D

 

IMG_2519.jpg

 

tračnica je u izobilju

 

IMG_2521.jpg

 

IMG_2522.jpg

 

IMG_2526.jpg

 

ima i odbojnik, s kupinama 8)

 

IMG_2524.jpg

 

IMG_2525.jpg

 

a nesavjesni ljudi pale...po ovim vrućinama može biti opasno :lol:

 

IMG_2523.jpg

 

(ima još malo)

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Došli smo do mostića

 

IMG_2531.jpg

 

popeli smo se na njega da bi vidjeli o kojem je potoku riječ (da, sigurno smo zaključili na temelju pogleda na potok :lol:)

 

IMG_2527.jpg

 

u daljini prema Požegi je signal, kaže mi tata da su nekada svi bili takvi. isto tako ispričao mi je neku foru kako su zaj**ali signal u pljački vlaka, stavili su običnu bateriju gore? :wink:

 

IMG_2528.jpg

 

opa, nešto će proći!

 

IMG_2529.jpg

 

i evoga! na pozdrav svaki pristojan strojovođa mahne rukom ;)

 

IMG_2530.jpg

 

nazad idemo s druge strane separatora

 

IMG_2533.jpg

 

staro

 

IMG_2534.jpg

 

malo novije

 

IMG_2535.jpg

 

na trenutak sam pomislio da je riječ o ostatku uskotračne pruge, a onda sam pojmio da je to vjerojatno od prevlačenja nekakvih kablova ili cijevi...

 

IMG_2536.jpg

 

ja sam idem prema pleterničkoj strani. ovo je kolodvor s civilne strane

 

IMG_2537.jpg

 

okućnica je prekrasna!

 

IMG_2538.jpg

 

a ovdje se djeca često znaju igrati. lijepo

 

IMG_2539.jpg

 

žcpr

 

IMG_2540.jpg

 

naprijed je Pleternica

 

IMG_2541.jpg

 

idemo nazad na kolodvor pozdravit ekipu

 

IMG_2542.jpg

 

za kraj, iskliznica, zašto, ne znam :D

 

IMG_2544.jpg

 

to je više manje to. osim ovoga postoji industrijski kolosijek koji se prvi odvaja iz smjera Požege, vidi se na jednoj slici. Zbog guste trave nisam ga išao detaljnije slikati.

 

Lijep pozdrav!!!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Plameni na još jednom odličnom kolodvoropisu.

Zaista je zanimljiv naziv ovoga kolodvora. Najbliže selo se zove Kuzmica a kolodvor nosi ime dva udaljenija sele Blacko i Jakšić.

Inače potok koji si slikao zove se Vetovka (ako je vjerovati topografskim kartama) i odmah blizu mjesta gdje si slikao se uljeva u Orljavu.

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Odličan kolodvoropis. Opširno i detaljno. Jednog će dana iz ovakvih podataka biti moguće rekonstruirati mnoge izgubljene kolodvore.

Ako Ti se ikad pruži prilika ili Te uhvati želja, u riječku ekipu si uvijek jaaaako dobro došao!!!

 

Hvala

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Hvala lijepa na komentarima!! :D

 

Pfaff, istinski sam počašćen, ovako nešto rijetko tko ima priliku čuti :oops: ako mi se pruži prilika rado bih vam se pridružio!

 

u pravilu uvijek se još više trudim kada je riječ o prostorima koji imaju neko veće značenje za mene...tako da uskoro dolazi novi putopis iz Pleternice, za taj ću dati maksimum kako na licu mjesta, tako i kasnije kada budem radio tekst.

 

Pozdrav!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...