Jump to content

Koranska pruga Karlovac-Bihać


lovac_na_pruge

Recommended Posts

Stanley i Lovac na pruge u hladovini kafića

20stenlyilovacnaprugeuh.jpg

 

Za drugim stolom uz piće osvježenja STIB, Portos i seabral

21zadrugimstolomuzpieos.jpg

 

Bez dobro proučenih karata nema istraživanja, Pfaff, STIB i Portos

22bezdobroprouenihkarat.jpg

 

Nakon odmora ekipa je krenula u istraživanje sljedeće rute neizgrađene pruge

23nakonodmoraekipajekre.jpg

 

Lovac na pruge

24lovacnapruge.jpg

 

Vrlo zanimljiv naziv za mjesto. Danas je Bogu volja da se mi pržimo po vrlo jakom suncu.

Od ove ploće na desno ima cirka 34,75 metara do granične rampe.

25vrlozanimljivnazivzam.jpg

 

Kraj istraživačke rute, oprženi suncem i zadovoljni vraćamo se prema polaznoj točki

26krajistraivakeruteopr.jpg

 

Po povratku u Karlovac nailazimo na "žuću" kojem se Portos potrudio snimiti facu.

27popovratkuukarlovacna.jpg

 

Toliko za sada od mene,

hvala ekipi istraživača na lijepo provedenom danu. Fakat je bilo vruće i nadam se da nitko nije dobio sunčanicu.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vrlo zanimljivo - bas mi je fest zal da nisam mogao biti s vama.

 

A pitanje koje se namece jest - kak se zove ovakav tip putovanja - mislim, nije zeljeznicka arheologija, jer to bi bilo istrazivanje ostataka izgradjene i poslije demontirane pruge.

Link to comment
Share on other sites

A pitanje koje se namece jest - kak se zove ovakav tip putovanja - mislim, nije zeljeznicka arheologija, jer to bi bilo istrazivanje ostataka izgradjene i poslije demontirane pruge.

Možda željeznička utopija ? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Fakat je bilo vruće i nadam se da nitko nije dobio sunčanicu.

Nitko nije dobio sunčanicu, ali one silne travurine po kojima smo hodali su učinile svoje. U nedjelju ujutro sam se probudio s poluzatvorenim natečenim i bolnim desnim okom, glavoboljom i vrtoglavicom. Tipični simptomi jake alergijske reakcije. p025.gif

 

Nakon posjete dežurnom liječniku i nekakve injekcije koju su mi sprašili u ambulanti, ostatak dana sam proveo u neuobičajenom "slow-motion" tempu ....

 

To naravno ne znači da odustajem od budućih sličnih avantura :shock:

Link to comment
Share on other sites

Bravo za sve koji su sudjelovali u ovom pothvatu! Malo vam je bilo vruće, ali vidim da ste imali uz sebe dovoljne količine tekućine. :shock:

Kada čovjek gleda ove slike zaista mu bude žao što nije bio s vama. No eto, neka ste se vi lijepo proveli, pripremili nam puno dobrih i kvalitetnih slika pa ćemo i mi doživjeti barem dio te atmosfere!

 

@410EXP: moji djed i baka s mamine strane su rodom iz tog kraja, a inače imam puno rodbine u Ivankovu koji su se iz Slunja (Lađevca) doselili u ravnu Slavoniju.

Rođo mi radi na HŽ-U (Matanić, SS i TK ).

 

Oprostite na off-topicu! :shock:

 

Svima koji su sudjelovali u ovom malom poduhvatu srdačan pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da mi nečete zamjeriti …… :shock::shock:

 

Cijeli ovaj putopis promatrao sam uz glazbu Elmer BemsteinaThe Magnificent Seven “.Koji veličanstveni ugođaj ! – Pokušajte i vi ! Naravno tko je u mogučnosti ……

 

http://www.imeem.com/grandmabob/music/2nVDM9mt/magnificent-seven/

 

Kakav obečavajući početak : :D

 

Karlovački kolodvor – poprište ovog spektakl putopisa -peronski stage za sedmoricu –plavih povjesnih, neustrašivih,.neuništivih,hrabrih,odvažnih ….. ikona Foruma željeznice.net.Hrabro su krenuli u susret prošlosti……..

 

Možete osporiti i spriječiti da se čuju moje riječi, ali ne možete spriječiti da se čuje istina. :D

 

 

Sve pohvale i čestitke autorima za izvrsno planiran,realiziran ,prezentiran………. putopis .

Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije koliko često nam baš to malo nedostaje. :D:D

Hvala !

 

Srdačan pozdrav !.

Link to comment
Share on other sites

Prekrasan putopis, a da ste se lijepo proveli uživajući u prirodi Korduna i okolice u to nimalo ne sumnjam. Nego kako je reagirala granična policija, kad su vas vidjeli svih u plavim majicama, plavci s plavcima. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Buduć su ostali sudionici ekspedicije oslikopisali sve bitno s našeg izleta, ja mogu dodati samo par slika s kojima bih vam, vrli štioci, želio dočarati atmosferu koja je vladala...

Počnimo od STIB-ovog dolaska u Karlovac

 

Kud zuriš, oca ti očinjeg? Pogled NalijeeeVO!

 

Konzultacije sa šefom stanice u Karlovcu

 

KarlovacBihac015.jpg[/img]

 

Organizator i šofer

 

KarlovacBihac016.jpg

 

Ma ko se to meni otputio skroz na nogometno igralište?

 

KarlovacBihac027.jpg

 

Oko ovog plakata je bilo dosta smijeha vezano uz neke recentne postove na temu "Malo zabave..."

 

KarlovacBihac038.jpg

 

Kratko šišana... trava!

 

KarlovacBihac048.jpg

 

In hoc signo vinces!

 

KarlovacBihac052.jpg]

 

Silver i osmjeh olakšanja

 

KarlovacBihac082.jpg

 

Mali OT: Detalji konstrukcije starog mosta u Rastokama

 

KarlovacBihac083.jpg

 

KarlovacBihac084.jpg

 

KarlovacBihac085.jpg

 

Pogledajte taj entuzijazam, tu gipkost kroka...

 

KarlovacBihac087.jpg

 

Oni su zauzeli mjesto u hladu...

 

KarlovacBihac088.jpg

 

KarlovacBihac089.jpg

 

... ali su zato oni drugi bolje ispali na slici!

 

KarlovacBihac090.jpg

 

Meditacije na granici – kojem li se prikloniti carstvu?

 

KarlovacBihac105.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovdje smo se (napokon) skrasili

 

KarlovacBihac112.jpg

 

Gladni, ali zadovoljni (osim seabrala koji je pokušavao ostvariti konekciju)

 

KarlovacBihac109.jpg

 

KarlovacBihac110.jpg

 

KarlovacBihac111.jpg

 

KarlovacBihac113.jpg

 

KarlovacBihac114.jpg

 

KarlovacBihac116.jpg

 

Naš dobri duh

 

KarlovacBihac115.jpg

 

Sve se to na kraju ipak svede na...

 

Po povratku u Karlovac neki su još trebali desert. Moj prijatelj Portos imao je nesreću da mi bude na nišanu. Bilo je to jače od mene...

 

KarlovacBihac118.jpg

 

Za kraj još i mali video uradak posvećen lokalnom stanovništvu koje nas je s takvim oduševljenjem dočekalo!

 

Hasta la vista!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

primjetih da Silver koristi "moj" wc u rastokama, jer kad god idem na Jadran obavezno stanemo u Rastokama, na "osmijeh olakšanja" i naravno kavica, sokići....itd !!

 

p.s. jel se potpisao u WC-u, ili barem link da je ostavio

 

onaj željeznice.net/forum :roll:

...samo mokri snovi za pojedine...

Link to comment
Share on other sites

...tek pohvale, i kratki izboji pozitivne ljubomore jer nisam mogao biti s vama u subotu (ipak, nije isto gledati fotke iz "riječke" daljine i biti na licu mjesta).

 

Zaista je lijepo da sada imamo fotodokumentirano sve važnije izgrađene elemente te pruge, i iako sam u principu do sada već obišao sve to, neke od nasipa nisam primjećivao, pa ću ih dolaskom srpanjskih vrućina sigurno posjetiti.

 

I na kraju, možda sugestija za mjesece pred nama - vidim da Karlovačko područje postaje sve interesantnije (negdje u blizini je i Patakyjev putopis Ljubljana - Karlovac), pa ne bi bilo loše za razmisliti o "ekšnu" u Karlovcu i uokolo. Tek kao neke od "meta" mogle bi biti: dijelovi ozaljske pruge, sisačke, riječke, kolodvori Karlovac, Mrzlo Polje, Ka-Centar, izmješteni dijelovi riječke pruge u centru grada, pozicije nizinske pruge, industrijski kolosijeci...

Link to comment
Share on other sites

Prekrasan putopis, a da ste se lijepo proveli uživajući u prirodi Korduna i okolice u to nimalo ne sumnjam. Nego kako je reagirala granična policija, kad su vas vidjeli svih u plavim majicama, plavci s plavcima. :roll:

 

normalno. rekao sam policajcu razloge našeg dolaska, i on mi je ispriačao o pruzi što je znao. pokazao je kud aje trebala pruga proći. razgovor je bio izuzetno ugodan i nije se završio sa par službenih riječi nego je imao i onu finu ljusku dimenziju . ukolko se normalno predstaviš i kažeš svoje namjere nećeš imati nikada imati nikakve probleme. Ja i dosada imam samo takva iskustva. siguran sam da je i ovim ljudima ljepše kad sretnu normalne ljude. Sa i prepotentnim i bahatim im je sigurno teže komunicirati nego sa normalnim. nakon našeg razgovora sumnjam da je i primjetio naše plave majice.

Bero

Link to comment
Share on other sites

Pohvale za izvrstan putopis! Odlično ste dokumentirali ostatke, a pritom i uživali u prirodi i pivi :mudri

 

Gledajući ovaj putopis, čovjek se zapita koliki bi turistički potencijal imala pruga da je ikada izgrađena, izleti vlakom na Rastoke i vožnja dolinom Korane bili bi neopisivi doživljaji...Ali tako je kako je.

 

Inače, neki dan sam saznao da mi je jedan prijatelj unuk od jednog inžinjera koji je u to vrijeme projektirao pruge u tadašnjim državama. Nažalost, to sam saznao tek prekjučer, inače bi se i prije vaše ekspedicije našao možda neki originalni nacrt. No svejedno ako prijatelj doma uspije nešto nači, postam to na forum.

Link to comment
Share on other sites

primjetih da Silver koristi "moj" wc u rastokama, jer kad god idem na Jadran obavezno stanemo u Rastokama, na "osmijeh olakšanja" i naravno kavica, sokići....itd !!

 

p.s. jel se potpisao u WC-u, ili barem link da je ostavio

 

onaj željeznice.net/forum :mrgreen:

 

 

Ma čovjeće nema pisanja - ostavljanja bilo kakvih poruka, nego ima crtić, brže si vani nego što si ušao, od siline smrada potenciranog visokom temperaturom. Po svemu sudeći da je Pfaff prošao to iskustvo doćim mu je fotić bio u stanju sačekuše. 8)

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Pfaff. Otkud on s druge strane nasipa. Kaj ga ne bole nogice :mrgreen:

 

kabi50.jpg

 

Dok mlađi hodaju kroz trnje&šiblje "dedeki" čekaju na asfaltu i fotkaju iz prikrajka

 

kabi51.jpg

 

Lovac&Seabral prilaze kamenom vodopropustu

 

kabi52.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Pfaffov terenac nema protukliznu zaštitu na kravlju balegu :mrgreen:

 

kabi53.jpg

 

Neki su odustali i vraćaju se u vozila

 

kabi54.jpg

 

Biljka Pfaffus vulgaris

 

kabi55.jpg

 

Bosanac vulgaris uspješno je stopirao u blizini Kordunskog Ljeskovca

 

kabi56.jpg

 

Plantaža jabuka u blizini BiH granice

 

kabi57.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Još par fotki od mene ...

 

Krava mirno hoda prema svojoj štali, nakon što je sa Stanleyom uspješno ispregovarala slobodan prolaz.

P5230036res.jpg

 

Hoće li izdržati ?

P5230071res.jpg

 

Dok ekipa sjedi za stolom i dovršava ručak, Lovac_na_pruge i ja hodamo po okolici i nailazimo na interesantnu zbirku prirodnih umjetnina u divljini

P5230076res.jpg

Link to comment
Share on other sites

Baš sam se pitao jeste li na ručak svratili u MIRJANE ili u PINA ..u Pina je super...teško ja prođem pored tih destinacja u Nikšiću..svaka čast momci kako na fotkama tako i na kondiciji...baš se pitam tko vas nagovori na ovu "avanturu"..

 

Ljep pozdrav sa juga....

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

Baš sam se pitao jeste li na ručak svratili u MIRJANE ili u PINA ..u Pina je super...teško ja prođem pored tih destinacja u Nikšiću..svaka čast momci kako na fotkama tako i na kondiciji...baš se pitam tko vas nagovori na ovu "avanturu"..

 

Ljep pozdrav sa juga....

 

Pojma nemam tko je to započeo, ja sam samo postupio po onoj da žabu nije teško u vodu natjerati :roll:

Što se tiće posluge kod Pina ja zadovoljan a ne vidim ni na ovoj dvojici

neko nezadovoljstvo. :D

 

pinoh.jpg

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

U Pina je posebno dobar Zagrebački sa pomfriom i tartar umakom...provjereno...a ni osoblje nije za bacit..tu u okolini se prespava za malu lovu a pastrve sa rastoka..su također odlične ....pa tko iza toga može pješačiti...ljudi ja vam se divim,svaka vam čast

 

pozdrav

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...