Jump to content

Velika-Osijek-Velika


Gogo

Recommended Posts

Po uzoru na seabrala, i ja se odlučih na jedno kružno putovanje.

 

Rutu možete vidjeti OVDJE, a za one koje su lijeni kratki opis bi bio: Velika - Pleternica - Našice - Osijek - Beli Manastir - Osijek - Strizivojna-Vrpolje - Nova Kapela-Batrina - Pleternica - Velika.

 

Putovanje ne započinje obećavajuće. Tmurno je i prohladno, pomalo uspavljujuće...

 

1.jpg

 

Uskoro stigoh u Pleternicu, gdje se moja macosa križa sa varaždinskom macosom 003/004, koja je poprilično nagrđena grafitom...

 

2.jpg

 

Pruga Pleternica-Našice bi bila savršena za muzejski vlak. Brdovita, zavojita, prepuna pejzaža... Jedan od tih pejzaža je i ovaj ribnjak u blizini Ciglenika .

 

3.jpg

 

Industrijski kolosijek za cementaru se, na moje iznenađenje, gradi punom parom. Ovo je slikano u blizini stajališta Zoljan.

 

4.jpg

 

U Našicama smo čekali brzi Rijeka-Osijek dobrih dvadesetak minuta. Na kraju smo u polasku iz Našica kasnili oko 40 minuta. Čekanje sam prikratio slikanjem E vagona koji čekaju da otputuju negdje...

 

5.jpg

 

U Osijeku me čekao, a tko drugi nego Jura ;) Nismo ništa fotografirali, već smo vrijeme prikratili ugodnim razgovorom.

 

Tada se zaputismo u Beli Manastir, brzim 258 na relaciji Sarajevo-Budimpešta. Osim manjeg nesporazuma sa graničnim policajcima, problema oko slikanja nije bilo.

 

Mađarska lokomotiva M41 se spaja na 258 kojeg je činio samo jedan ŽRS vagon...

 

6.jpg

 

7.jpg

 

2062 024 se spaja na 259, kojim mi nastavljamo do Strizivojne.

 

8-1.jpg

 

Isti vlak u Strizivojni

 

9.jpg

 

Strizivojna je čudesno malo mjesto 8) Dobra hrana, neloša ženska populacija, dobri vlakovi... Meni super :mrgreen:

 

Macosa 123 spremno čeka na novi zadatak...

 

11.jpg

 

Nedugo nakon toga, kraj nas je projurila Brena na teretnom.

 

12.jpg

 

13.jpg

 

123 ponovno...

 

14.jpg

 

15.jpg

 

Nekoliko minuta kasnije stiže moj brzi, dakle vrijeme je za polazak. Brzo ga uslikah te se kratko pozdravih s Jurom.

 

16.jpg

 

Brzi je u trenu stigao do Nove Kapele. Tamo me čeka macosa za Veliku, koja je dobrano kasnila jer je morala čekati Savu, tj. IC 211.

 

17.jpg

 

I za kraj, jedan zalazak sunca 8)

 

18.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odlično putovanje, Gogo, i super fotke ! :D

 

Kakvi su to bili problemi kod fotkanja u Belom Manastiru ?

I naravno, drago mi je ako sam te upravo ja inspirirao na kružno putovanje. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kakvi su to bili problemi kod fotkanja u Belom Manastiru ?

 

U biti je najveći problem bio pronaći prometnika kojeg bi pitali je li fotografiranje dozvoljeno. :mrgreen:

No sa samim fotografiranjem nije bilo apsolutno nikakvih problema.

 

I moje čestitke Gogi na putopisu,samo nije napisao što smo još radili u Osijeku,osim razgovarali... :mrgreen::lol:

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pohvalama :)

 

@seabral: Bilo je manjih nesporazuma sa graničnim policajcima koji su mislili da smo stranci :mrgreen: I da, upravo ti si mi dao inspiraciju ;)

 

@dnovakovic: Mahali smo, ali nas nisi zamijetio ;)

 

@Jura: Svašta smo mi radili :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Svašta smo mi radili :twisted:

 

U to sumnjati ne treba :kul

Trebao si koji teretni dovuć za sobom u Veliku :wink:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Uvijek mi je drago pogledati slicice iz Domovine. Hvala ti na trudu Gogo.

 

Mađarska lokomotiva M41 se spaja na 258 kojeg je činio samo jedan ŽRS vagon...

 

Vis to bi bilo zanimljivo vidjeti, steta kaj nisi poslikal.

 

Strizivojna je čudesno malo mjesto 8) Dobra hrana, neloša ženska populacija, dobri vlakovi... Meni super :mrgreen:

 

Kak je lijepo vidit kak mladi danas razmisljaju... tocno tak sam si i ja zamisljao svijet nekad

 

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Imaš možda koju slikicu iz Đakova :?: ...taj dio mi se čini dost slabo pokriven fotkama :?

 

Imaš na našem forumu, na jednom ranijem putopisu od moje malenkosti :

 

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=7388&start=0

 

Hvala puno :D

 

Eto, desilo se da to ne vidjeh :oops::oops:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...