Jump to content

(Op)hodnja do Zapadnog kolodvora 2. ožujka 2013.


Stanley

Recommended Posts

I na kraju Brena s međunarodnim ode prema RK.

http://i594.photobucket.com/albums/tt21/josipvg/Railway/IMG_2359.jpg

 

Ja sam tom vlaku sjedio 45 minuta čekajući da krene prema RK. Vlak je dugo stajao na Zapadnom ... ništa se nije događalo, osim šta su skidali i dodavali vagone na vlak. Vrijeme planiranog polaska je već davno bilo prošlo, pa mi je na kraju dosadilo i izašao sam iz vlaka. Da sam znao da je poznata ekipa na kolodvoru, pogledao bih malo bolje oko sebe.

 

Na kraju sam se danas ipak vozio preko RK, ali s 414, iz pravca Dugog Sela. Pri dolasku u Dugo Selo je kasnio 20 minuta, taman toliko da je pao mrak kad je skrenuo od Sesveta prema Resniku. Na Zapadni kolodvor je stigao u 19.15 sati ... to znači da je vozio točno 1 h 20 min od Dugog Sela do Zapadnog kolodvora. I biciklom bi bilo brže ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hm... bio sam tamo od 1 do 3 i nisam vidio nikoga osim ovog lika na zadnjoj fotki. On je iz Stubice i sramezljiv je pa se ne javlja na forum.

Ma ne zna se registrirati. Razgovarao sam sa njim. Svaki utorak je u KŽMZ.

Link to comment
Share on other sites

Jutrošnja gužva na Zapadnom kolodvoru

 

P3030065res.jpg

 

ÖBB vagoni na prvom peronu upravo polaze prema domicilnoj državi ...

 

P3030069res.jpg

 

Čekao sam polazak 4000 za Rijeku. Trebao je krenuti u 07:52 h, ali u to doba još nije bio niti postavljen. Majstori su razglabali o tome da li je bolje da po vagone ode manevra ili vozna elektra. Na kraju je ASEA otišla po vagone na Črnomerec teretnu i doteglila ju natraške, s lokomotivom prema zapadu. Bilo je to oko 08:05 h. Nakon toga je ASEA još trebala prijeći na drugu stranu garniture, pa je to čitavo manevriranje potrajalo do nekih 08:15 h. Tada smo napokon krenuli, s preko 20 minuta kašnjenja u polasku. Rekao bih nepotrebnim kašnjenjem, jer je vozna ASEA čitavo vrijeme bila slobodna na ZK i uglavnom je uvijek bilo slobodnih kolosijeka ... samo se netko trebao sjetiti na vrijeme otići po vagone.

Link to comment
Share on other sites

Prvo čestitke Stanleyu i ostalima na odličnom prikazu stanja na zapdnom :palac:

ÖBB vagoni na prvom peronu upravo polaze prema domicilnoj državi ...

 

Zanimljivo da su i početni i krajnji koldvori ovog vlaka zapravo zamjenski koldvori, iako Meidling i zapadni baš i nisu za usporedbu.

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja nadovežem s par fotki..

 

Već više puta slikana gužva

IMG_4206.jpg

 

Stankec u akciji prelaska

IMG_4211.jpg

 

Pogled s druge strane

IMG_4213.jpg

 

Dizel s putničkim za VŽ dolazi na kolodvor iz TK Črnomerca

IMG_4216.jpg

 

S druge strane dolazi vlak 4057 u kojem su bili Vorta, Emanuel i njihove curke

IMG_4222.jpg

 

A evo i Vorte koji mi se dere neš za ASEA-e i njihov poredak

IMG_4223.jpg

 

I za kraj, dve Brene side by side

IMG_4224.jpg

 

Sutra ujutro ću opet malo tam da vidim kakvo bu stanje...

Link to comment
Share on other sites

Danas slična situacija samo puuuuuuuno više ljudi...

 

"Dizel depo"

IMAG0002.jpg

 

Već standardna gužva i 2044 u odlasku s 3005

IMAG0004.jpg

 

Vidio sam bar 4 railfana s dugim cijevima, a ovo su dva...(obratite pažnju na dugu cijev u ruksaku na peronu)

IMAG0003.jpg

 

Svi ovi bi trebali stat u jednog bika s prikolicom...

IMAG0008.jpg

 

2100 na dvojci (nije baš čest primjer, jel?)

IMAG0009.jpg

 

Tolko od mene za danas...

Link to comment
Share on other sites

Bas sam si mislio kako su trebali malo poraditi na organizaciji na kolodvoru.

Kolosjeci zauzeti podrtinama su se privremeno mogli osloboditi i koristiti za smjestaj lokomotiva ili putnickih vagona. Vidim da su danas tamo dva dizela. Kolodvor bi imao vise praznih kolosjeka i bilo bi lakse sastavljati vlakove na vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Stanleyu i svekolikom forumaškom pučanstvu iz Zagreba što nam je približio sva ova zanimljiva događanja.

U Zagrebu je izgleda baš napeto danas i za očekivati je da se uskoro pojave strani i domaći railfanovi naoružani dugim i kratkim cijevima.

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Jako dobar niz hodopisa, i jako kvalitetne fotografije. Pa čak i ja kao okorijeli tramvajac, nisam mogao da na brzinu, do dolaska tramvaja ne škicnem na naglo oživjeli Zapadni, sa brkatom 017 u centru pažnje ne samo mene, nego i dva fotografa koji su se motali po sjevernoj strani kolodvora, slikajući istu lokomotivu.

 

 

5.jpg

 

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...