Jump to content

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara


Pfaff

Recommended Posts

Kobleru sam na rastanku podviknuo da svakako napravi par slika Tikrčkog mosta iz vlaka jer su uvjeti odlični. Evo što mi je poslao:

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/RijeckaPruga/RijekaLokve/RijekaLokve237.jpg

 

Već i samo radi ove fotke je vrijedilo nagovoriti Koblera da potegne do Gorskog kotara :palac::grin:

 

A gdje su druge pikanterije vezano na njega: šta ste radili, o čemu ste razgovarali ... ? Kobler nam je postao tako rijedak gost na našem forumu, a znamo da mu je posao vrlo, vrlo interesantan. Bilo bi zanimljivo znati kakvim projektima se sad bavi.

Link to comment
Share on other sites

A gdje su druge pikanterije vezano na njega: šta ste radili, o čemu ste razgovarali ... ? Kobler nam je postao tako rijedak gost na našem forumu, a znamo da mu je posao vrlo, vrlo interesantan. Bilo bi zanimljivo znati kakvim projektima se sad bavi.

Zapravo nemam pojma. Kobler je došao k meni u GK posjetiti mog Amera i porazgovarati s njim. A kad njih dvojica počnu...

I tako sam se ja diskretno povukao u kuhinju jer ih je trebalo i na'ranit...

Ali budem se javijo Kobleru pa ga možda nagovorim Hm.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A da bus dođe do Drivenika, vjerovatno bi tamo i ostao!!!

Zato i velim, nikad ne znaš gdje može završiti bus dok je Kobler u njemu... :D

"Nikad stati, osim kad se mora"
"Bolje častan uzmak nego nečastan poraz"
''Bolje živa kukavica nego mrtav heroj'' - Grunf

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Ovo je korisnik onih kolica koja je DB nekidan uslikao. Jako drag dečko, uvijek dobro raspoložen. Kad god se sretnemo razmijenimo par riječi...

 

 

 

...

 

Znači - kolica su i dalje na svom mjestu? :kul2

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Dragi moj, ne samo da se nikakav MedoLicki.gif nije češao o ove "klimave" nizove nego čak ni jučerašnji razorni potres koji je pogodio Senj i širu okolicu nije poremetio geometriju ovih nizova. Kad Gorani slažu drva, onda to stoji...

 

 

Kladim se na međeda.

 

Makar i izgubil o kladu.

Link to comment
Share on other sites

Petak 8. kolovoz

 

 

Krenuh u Delnice. Ostao sam bez kruha, a kako su najavili grozan kijamet i promjenu vremena, moglo bi mi se dogoditi da ostanem odsječen od civilizacije sam i gladan...

 

U posjetu velikom opskrbnom centru (da ne upadnem u mogući sukob interesa, prekrio sam logo tvrtke)

 

StanicaDelnice344.jpg

 

Pruga i ŽCPRbezR odmah do su zarasli u golemu travuljagu. Strahovite vrućine su posušile travu i otvrdnule zemlju. Kling-klang upozorenja koji se čuje su moguće Posljednji krici iz savane?

 

StanicaDelnice345.jpg

 

Kad se začula tutnjava pomislio sam da je HŽ Cargo opet ostao bez ASEA, ali onda sam bio nagrađen ovim lijepim prizorom...

 

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U povratku svratih na domicilni kolodvor vidjeti kako napreduju radovi...

Za početak – pun vagon friških pragova.

 

StanicaLokve1214.jpg

 

Zatrpavaju grabu na I. peronu, 1. kolosjeku (za kog su ju vraga uopće išli kopati?)

 

StanicaLokve1215.jpg

 

Tampona će biti dovoljno

 

StanicaLokve1216.jpg

 

Ovaj je nov

 

StanicaLokve1218.jpg

 

Kablove još treba malo nategnuti da pravilno legnu u betonske kanalice

 

StanicaLokve1219.jpg

 

StanicaLokve1220.jpg

 

Oho! Geotekstil! Znači, koriste se najmoderniji materijali...

 

StanicaLokve1221.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Tamo, na drugom kraju događa se neka gregarizacija. Ajmo pogledat

 

StanicaLokve1217.jpg

 

Brižni ljudi, vruće im je za krepat'

 

StanicaLokve1222.jpg

 

Pričvršćuju tračnice za pragove. Tehnologija je zanimljiva – prag se pajserom podigne pod tračnicu, onda jedan umetne vijak, drugi navrne maticu

 

StanicaLokve1223.jpg

 

StanicaLokve1224.jpg

 

Onda dođe onaj što gura motorne gedore pa sve lijepo pritegne

 

StanicaLokve1225.jpg

 

 

Makovi su nekako blijedi

 

StanicaLokve1227.jpg

 

Napokon se navlače oblaci. Navodno će popodne promjena vremena

 

StanicaLokve1228.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...

 

Kad se začula tutnjava pomislio sam da je HŽ Cargo opet ostao bez ASEA, ali onda sam bio nagrađen ovim lijepim prizorom...

 

...

 

Jesu prošli Fužine? :lol

Link to comment
Share on other sites

Ponedjeljak 19. kolovoz

 

 

Došao je vrag po svoje pa sam morao u Delnice do omiljenog mi bankara. Na povratku smo (kad je lova u pitanju, ONA uvijek putuje samnom Mrgreen.gif) svratili pogledati što se novoga zbiva na, što reka onaj, najslikavanijem kolodvoru u 'Rvata...

Pospajali su sve tračnice i sad šerafe i pritežu sve što su ranije propustili

 

StanicaLokve1229.jpg

 

StanicaLokve1230.jpg

 

Čuveni onaj vagon s pol odbojnika

 

StanicaLokve1231.jpg

 

Prave i peron. Zasad između I. perona, 2. kolosjeka i II. perona, 3. kolosjeka

 

StanicaLokve1232.jpg

 

StanicaLokve1233.jpg

 

Izgleda ipak ništa od pothodnika, o liftu da i ne govorimo...

 

StanicaLokve1234.jpg

 

Sad sam shvatio čemu služe ove Lego-kockice

 

StanicaLokve1235.jpg

 

Po ostatku kolodvora se zasad još klipsa i skakuće

 

StanicaLokve1236.jpg

 

Meščini da su pospajali i otposlali sve što se dalo

 

StanicaLokve1237.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dobra vježba za kičmu. Dobro su uigrani – ovi u čučnju postavljaju pričvrsni pribor i navrnu maticu, onda ide lik s bocom od mineralne u kojoj je staro motorno ulje i na svaku maticu kapne po curak, a na kraju stiže onaj s motornim gedorama i pritegne

 

StanicaLokve1238.jpg

 

Ovu šinobus-radionicu s bajvagenom još nisam vidio

 

StanicaLokve1239.jpg

 

Ovo bi trebalo pospremiti

 

StanicaLokve1240.jpg

 

Prijatelju su se ugnijezdili u dnevnom boravku, al je bar u hladu!

 

StanicaLokve1241.jpg

 

PS: Zainteresirane mogu izvjestiti da su dani u GK još uvijek lijepi i topli, ali noćom se trapatura spusti na nekih +10°C pa Sleep.gif k'o beba!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

PS: Zainteresirane mogu izvjestiti da su dani u GK još uvijek lijepi i topli, ali noćom se trapatura spusti na nekih +10°C pa Sleep.gif k'o beba!

 

Eto vidiš koji si ti srećković ... ti imaš takve uvjete doma, a ja sam npr. ljetos u Bohinjskoj Bistrici za isti ugođaj morao donirati jedan dio svojih ušparanih eurića :--)

Link to comment
Share on other sites

seabral, imaš možda i neki putopis iz Bistrice ili na putu do tamo/nazad? :)

 

Nemam putopis u pravom smislu riječi. Do tamo sam putovao autom. Jedino što imam je dosta fotki s kolodvora Bohinjska Bistrica i sjevernog ulaza u tunel. Isto tako sam detaljno fotkao čitav ex-kolodvor Vintgar i sve njegove napuštene kolosijeke, a fotkao sam i stari ratni bunker na velikom željezničkom mostu ispred Mosta na Soči.

 

Neke fotke iz Bohinjske Bistrice sam objavio u svojoj fotogaleriji. A ostatak čeka bolje dane ... :ne zna:

Link to comment
Share on other sites

Ponedjeljak 26. kolovoz

 

 

Bio sam u najdražem gradu – na MUP po neke dokumente. Srećom nije u pitanju putovnica (vulgo: pasoš) jer je tamo stravična gnječa. Tko je u fili? Bosanci s dvojnim državljanstvom! Domaćih gotovo uopće nema. Veli mi mlađa snajka (ona je iz Opuzena) da u Metkoviću kampiraju pred MUP-om. E jes' nas Tuki lijepo nasedlao s braćom i rodbinom... Mrgreen.gif. Ja sam srećom trebao samo novu prometnu za Pfaffmobil jer su mi mehaničari originalnu negdje posijali. Sad imam pan-europski dokument. Vozačka će stići za nekih 3 tjedna – dobra je stvar da po €uropskim propisima više ne treba za produženje ići na razgovor kod psihologa, stajati na jednoj nozi s prstom na nosu i sl...

 

Došao sam u grad s prijateljem koji je par dana proboravio samnom pa sam se, logično, odlučio za povratak vlakom. Onim u 13:45 (4001)

 

StanicaRijeka189.jpg

 

Standardna tri vagona, ali je posljednji, što rek'a onaj, žlajfer pa da HŽ PP ne vodi računa o udobnosti svojih putnika. Malo derutan, istinabog, al' udobno mekan za onaj nepristojni dio kičme.

 

StanicaRijeka190.jpg

 

Kupej prazan do Fuž'na, čak sam malo i odkunjao. Tradicija, naime, zahtijeva da si putem do kolodvora u "Pikiću" kupim dva peciva sa suncokretom koje onda, nakon što prođe kondor i ocvika svoje, na miru poblagujem. Onda mi se sroza cukar pa mi se prispava... U Fuž'nan uđu tri pružna radnika. Vele, malo će mi smetati. Ja odgovaram da neće dugo jer silazim u Lokvama i pitam jesu li oni ti koji kopaju rupu ispod mosta. Vele da jesu, a jedan priupita: "A vi ste ono nekidan slikavali po pruzi...". Kažu da se voze doma u Ogulin kad imaju normalnu smjenu, a kad rade "od 7 do 7" onda spavaju u vagonima na kolodvoru.

Rastasmo se u ljubavi i poštovanju, a ja se iskrcah u mom domicilnom kolodvoru. Ususret ide 700 koji kasni jedno pol ure. Vuče ga Brenči. S tim se čudom još nisam vozijo!

 

StanicaLokve1242.jpg

 

Na I. peronu, 1. kolosjeku dvije ASEE od HŽ Carga. Jednu od njih vozi moj dragi prijatelj Glažar. Opet se srećemo ovdje na kolodvoru – postat ćemo sumnjivi, narod je sklon naklapanjima, možda da potražimo neko drugo sastajalište?

 

StanicaLokve1243.jpg

 

Između 2. i 3. kolosjeka su napravili nekakav kusasti peron. Navodno će onaj između 1. i 2. kolosjeka biti duži Question1.gif

 

StanicaLokve1244.jpg

 

Pitam se zašto nisu u Lokvama skrojili peron visine kao u, meknimo, Gospiću (od lifta sam ionako digao ruke) ili Gračacu? O Metkoviću da i ne govorim. Ovdje gdje još ima kako-tako nekakih putnika, napravili su peron nižih dimenzija pa još i kratak. Opet će ljude iskrcavati u duboki snijeg...

 

StanicaLokve1245.jpg

 

Pfaffmobil me dočekao gdje sam ga jutros i ostavio pa sam se kući vratijo elegantno k'o čo'ek.

 

StanicaLokve1246.jpg

 

Ručak kojim me Helga.jpg dočekala bio odličan

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ponedjeljak 26. kolovoz

 

Između 2. i 3. kolosjeka su napravili nekakav kusasti peron. Navodno će onaj između 1. i 2. kolosjeka biti duži Question1.gif

 

 

Tako je! Bit ce duzi, ali se nebi trebo tako uskoro napraviti. Navodno se ceka prvo izmjena tvog prijatelja :) pa tek onda gradnja perona između 1. i 2. kolosijeka i perona ispred kolodvorske zgrade.

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Između 2. i 3. kolosjeka su napravili nekakav kusasti peron. Navodno će onaj između 1. i 2. kolosjeka biti duži Question1.gif

 

 

 

Pitam se zašto nisu u Lokvama skrojili peron visine kao u, meknimo, Gospiću (od lifta sam ionako digao ruke) ili Gračacu? O Metkoviću da i ne govorim. Ovdje gdje još ima kako-tako nekakih putnika, napravili su peron nižih dimenzija pa još i kratak. Opet će ljude iskrcavati u duboki snijeg...

 

 

...

 

Nema mjesta - il maknut koji kolosijek za peron - il dat prednost teretu pred putnicima. :ne zna:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...