Jump to content

Putopisi u pripremi


seabral

Recommended Posts

Ljudi pomozite mi da odaberem gdje ću za vikend :

 

Opcija 1 : Sarajevo 2 dana ; 2 noćenja 30 € + karta OS-SA 250 kn.Prednosti ; najbolji čevapi, ponovni posjet nakon cca 10 god... Nedostaci : malo prometa, mogućnost uvaljivanja u probleme zbog fotkanja....

 

Opcija 2 : Ljubljana 1 dan, karta OS-LJ 350 kn + 10-20 € za hranu i ostalo.. Nema nedostataka....Prednosti : mogućnost sastanka sa cjenjenim Patakyem.

 

Šta bi vi odabrali da ste na mom mjest....

Samo 1.razred !

1.'st class only !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovo je zapravo više pitanje nego najava.

Naime, pitanje smijem li.

Prošloga sam ljeta samostalno landrao uokolo, no ne napuštajući Lijepu našu. Radilo se o svojevrsnom projektu "15 otoka u 15 dana". Prošao sam cijelu obalu, od Dubrovnika do Pule, međutim, s obzirom na rutu, nigdje nisam uspio ispuniti najosnovniji zahtjev da putopis dospije na ovaj forum - nisam našao tračnice. Čak ni dvije usporedne daske za istezanje čamaca.

Ono čega svakako ima, to su slike brodova.

I sad mene zanima, ima li zainteresiranih (i dopušta li mi moderator) da ovaj OT putopis objavim ovdje, ili da se ipak registriram na forum o brodovima i objavljujem ga tamo (a ovdje eventualno stavim link na temu)?

Link to comment
Share on other sites

Slikaj jedan vlak ili tramvaj u Zagrebu i na početku ili kraju putopisa stavi sliku s obrazloženjem: "prvi/zadnji" tramvaj koji sam vidio u tih 15 dana.. :kul3

 

Samo ti stavi to ovdje.. :)

 

Eto, jedan zainteresirani za putopis je tu..

Link to comment
Share on other sites

Samo ti stavi to ovdje.. Eto, jedan zainteresirani za putopis je tu..

Javlja se još jedan.

Slobodan sam citirati svojedobnu izjavu uvaženog moderatora ovog podforuma: ''Ako se bar jednom spomene željeznica, to može proći pod putopis''.

Pa lijepo napiši u uvodu da, nažalost, nisi vidio ni traga željeznici premda si intenzivno mislio na nju. I onda raspali...

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sledećeg meseca jedna legendarna železnička stanica sa stažom od preko 120 godina odlazi u istoriju i po poslednjim najavama postaje hotel (po nekim drugim najavama železnički muzej), pa bi se ukoliko ništa ne pođe po zlu trebalo krajem sledeće sedmice zaputiti ka mnogomilionskom gradu u kom se nalazi. Nadam se da ću do tad uspeti da završim povratak sa Bajkala, iz kojeg ću izbaciti jedan deo koji ću staviti u poseban putopis jer mi se čini da to zaslužuje iako je samo autonomna republika.

Link to comment
Share on other sites

Prema jos uvek nezvanicnim informacijama nije odluceno sta ce biti sa stanicom Sirkedji. TCDD zeleznice zele da je zadrze u upotrebi za vozove prema Evropi, dok je gradska uprava odlucna u tome da se pruga unutar gradskih zidina ukine, a sama zgrada pretvori u muzej (hotel nije moguc zbog svoje konstrukcije, u pitanju je prizemna zgrada). Jedino ako neko od investitora ne zeli da gradi hotel na sirem podrucju stanicnih koloseka. Trenutno se vodi sudska parnica izmedju zeleznica i opstine.

 

Stanicna zgrada na Hajdarpasi na azijskoj strani grada ce biti pretvorena u hotel po okoncanju svih radova na izgradnji brzih pruga u Istanbulu.

 

Vazna informacija za rashu, pocev od 1.3.2013. prekida se saobracaj od Halkalija do Sirkedjija, tako da Bosfor ekspres do nove obustave saobracaja 19.03. zbog radova saobraca samo od i do Halkalija. Forumas Baron sa DSO foruma je napisao da ce prigradska zeleznica do daljnjeg biti organizovana samo unutar gradskih zidina izmedju stanica Sirkedji i Jedikule. Tako da je potrebno da se gradskim autobusom prebacis iz grada do Halkalija ukoliko je povratak nakon 1.3.

 

Zelim ti srecan put i da nakon sto voz prodje Halkali promolis glavu kroz prozor i uzivas u pogledu ka zidinama i brodovima koji cekaju na prolaz kroz Bosfor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sirkeci?

Da.

 

@Peregrino

 

dok si ti pisao svoj post ja sam već bio u Istanbulu, i već sam se dobro bio informisao o planu obustave saobraćaja. Šta će biti sa Sirkedži stanicom nije sigurno, ali je sigurno da do 2014-2015. neće raditi osim za par skraaćenih gradskih vozova zbog izgradnje tunela u okviru Marmaray projekta. A posle šta će biti, videćemo još. Ja sam išao na sigurno, pa sam morao sad otići.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Između 25.03. i 30.03. u planu su 3, uvjetno rečeno, 3341195910.gif

 

- riječka ložiona

- Kastav

- Škrljevo

 

Što će se od toga realizirati sve ovisi kakvo će vrijeme biti ali bar će jedan od toga biti siguran (riječka ložiona)

 

 

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav!!

 

ima li interesenata za jedan mini putopis iz Splita? Na žalost, nema vozova :sad: :sad:

 

 

pozdrav,

 

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Spremam se u posjet jedne subote u lipnju bivšem ukrižju Prikraj na pruzi Dugo Selo - Koprivnica (cca 1-2 km od stajališta Božjakovina u smjeru Vrbovca).

Interes da mi se pridruži do sada je pokazao forumaški kolega zglajzan. Ima li još kandidata za ovo polu-arheološko istraživanje?

Prikraj se nalazi ovdje:


Prikraj_zpsa12012f7.gif

Istražuje se ovo:

Prikrajstanica_zpsf7e3a66c.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

U lipnju sam, prema planu, samo jednu subotu (15.6) u Zagrebu i ta mi je već rezervirana, tako da ovaj puta ništa...

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...