Jump to content

Seniori na sjeveru Hrvatske


Pfaff

Recommended Posts

Ovo je već treći put da srećemo ovog Plavca/Macosu. (Nije nas pozvao na piće, magarac jedan Mrgreen.gif)

 

IshodisteVarazdin157.jpg

 

IshodisteVarazdin158.jpg

 

Došli smo do pruga. Ovim žičicama se upravlja iz maločas viđene postavnice (s balkonom, jasno)

 

IshodisteVarazdin159.jpg

 

Evo je. Impozantan i dobro očuvan objekt građen u cigli. Antiša kaže da je nagrđen novom stolarijom (koja je izvorno bila metalna). Prepoznajem sličnost u tipu gradnje s riječkim Metropolisom

 

IshodisteVarazdin160.jpg

 

Balkon s pogledom

 

IshodisteVarazdin161.jpg

 

Naš je Antiša, kao sveprisutni službeni fotograf -a svugdje dobrodošao i bez problema je nas trojicu šalabajzera uveo na kat da nam pokaže mašineriju.

 

IshodisteVarazdin162.jpg

 

Zadnji put sam ovako nešto vidio u željezničkom muzeju u Ljubljani.

 

IshodisteVarazdin163.jpg

 

IshodisteVarazdin169.jpg

 

IshodisteVarazdin165.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elektronički displej?

 

IshodisteVarazdin168.jpg

 

Ekipa posjetitelja (- vaš izvjestitelj) + domaćin = puna prostorija!

 

IshodisteVarazdin167.jpg

 

Ja sam morao odglumiti Juliju pa sam izašao na balkon odakle puca p...ogled duž cijelog kolodvora

 

IshodisteVarazdin170.jpg

 

Naš prvorazredni žućko je još uvijek tamo.

Uzgred, negdje usput sam saznao da je onaj šturc na kojem je parkiran radni vagon nekoć služio kao ekskluzivno parkiralište za Francuze dok su još ovuda vozili.

 

IshodisteVarazdin171.jpg

 

Opet smo na nižoj razini. Ovo je otprilike pregled vučnih sredstava na području območja -a u Čakovcu. Fali još Jenbach, ali i njega ćemo sresti

 

IshodisteVarazdin173.jpg

 

Posebno posvećeno ljubiteljima brundavki

 

IshodisteVarazdin175.jpg

 

Mislili smo da nas je pričekao da odemo na piće, ali da – brus!

 

IshodisteVarazdin176.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vodotoranj. Naravno da je van funkcije, ali bih po boji podnožja rekao da mu kanta pušta Krepah.gif

 

IshodisteVarazdin177.jpg

 

Idemo prema drugoj postavnici na suprotnom kraju kolodvora. Prolazeći pored nekih željezničkih nastambi, uočio sam ovu instalaciju (Mail.gif... Ma, ne. Pa on je tu, samnom!)

 

IshodisteVarazdin178.jpg

 

Radionica za željeznička vozila bavi se izradom inovativnih stvari. Ovo je Positov mikser za beton. Pretpostavljam da u paketu ide i cisterna za vodu i Eas za agregat i cement Roll.gif

 

IshodisteVarazdin179.jpg

 

Evo nas. Pokraj postavnice nalazi se i šupa za laka šinska vozila

 

IshodisteVarazdin181.jpg

 

Pristupni kolosjek

 

IshodisteVarazdin180.jpg

 

I ova postavnica ima balkon

 

IshodisteVarazdin183.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Uređaji su u rekonstrukciji/oporavku pa im se dobro vide čreva (iako ja i dalje ništa ne kužim)

 

IshodisteVarazdin186.jpg

 

IshodisteVarazdin187.jpg

 

IshodisteVarazdin188.jpg

 

A za kraj smo imali i demonstraciju rada. Nevjerovatno kako to nakon tolikih godina još uvijek radi kao švicarski sat.

 

th_IshodisteVarazdin189.jpg

 

Naš putovoditelj

 

IshodisteVarazdin182.jpg

 

Pogled na radionicu željezničkih vozila

 

IshodisteVarazdin184.jpg

 

A evo i Jenbacha. Nisam točno shvatio, ali izgleda da on popodne honorarno radi u RŽV (?)VidBudale.gif

 

IshodisteVarazdin185.jpg

 

Iz nevezanog prijateljskog razgovora shvatili smo da se Antiši polako primiče crni petak (s druge strane, zašto bi njemu bilo bolje nego nama ostalima?)

 

IshodisteVarazdin192.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Antiša nas je obećao odvesti do Varaždina pa smo se opet posložili u njegov C3 (Kako u Citroen C3 posložiti četiri velika railfana? Jednostavno – dva naprijed i dva otraga!)

 

Putem smo zastali na stajalištu Dunjkovec na pruzi Čakovec – Macinec koju ovoga sleda nisam stigao obići (veli Stanley da na tom ficleku od pruge nije ni on bio pa, sljedstveno tome, imam vjerovatno i ubuduće osigurano društvo za čakovečki kraj)

 

PS: Spomen-pločica je malo pogrešna, al' nema veze. Ionako više nije nitko živ tko bi se točno sjećao RollEyes.gif

 

IshodisteVarazdin193.jpg

 

Vinta

 

IshodisteVarazdin194.jpg

 

Opet... Pa rekao sam da je tu SAMNOM! Mrgreen.gif

 

IshodisteVarazdin195.jpg

 

Prvomajska spomen-ploča. Baš lijepo

 

IshodisteVarazdin196.jpg

 

Od Rijeke do Pećina, od Pećina do Rijeke... Treći put!

 

IshodisteVarazdin197.jpg

 

Dugo već nisam u putopisima imao nikakvih životinja. Ovi breki u Dunjkovcu su mi svojim javnim nastupom omogućili da nadoknadim propušteno

 

th_IshodisteVarazdin199.jpg

 

Primjer lokalne arhitekture

 

IshodisteVarazdin200.jpg

 

Dunjkovec. Since 1259. Pa-pa

 

IshodisteVarazdin198.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U Varaždinu smo se oprostili od Antiše, presložili u Pfaffmobil koji je strpljivo čekao i nakon prilično iscrpljujuće noćne vožnje po railfanovskoj magistrali (Varaždin – Budinščina – Bedekovčina – Zabok), našli smo se na mjestu mojih ranijih ovogodišnjih zločina – u biblioteci Fulir na kolodvoru Zabok.

Odbor za doček sastojao se od Portosa i Zeusa. Lijepo je kad dečki ovako potegnu iz toplog doma sresti se s prijateljima.

 

IshodisteVarazdin201.jpg

 

Čujemo da se susjedi zdravstveno stanje bitno popravilo Roll.gif

 

IshodisteVarazdin203.jpg

 

Nas dvojica

 

IshodisteVarazdin204.jpg

 

Zeus sa natpisnom pločom svog omiljenog (danas pokojnog) vlaka

 

IshodisteVarazdin205.jpg

 

Ja sam od Zeusa na poklon dobio sliku zagorskog cuga. Zasad, dok ne nađem odgovarajući okvir, dobila je počasno mjesto na kredenci u dnevnom boravku vikendice. Hvala

 

IshodisteVarazdin206.jpg

 

Kasnije nam se pridružio i Danijel Likar pa smo na terasi napravili jednu milenijsku. Ne znam točno tko je platio cugu, ali sam duboko zahvalan

 

IshodisteVarazdin208.jpg

 

Opraštam se od mojih suputnika. Stanleya...

 

IshodisteVarazdin202.jpg

 

... i Ivoga te odlazim sam u mrklu noć.

 

IshodisteVarazdin207.jpg

 

Nakon neinteresantne i mirne vožnje polupustom autocestom prema jugozapadu, Pfaffmobil se napokon dokopao svoje garaže, a i ja sam ubrzo krenuo njegovim stopama (samo kat više)

 

IshodisteVarazdin209.jpg

 

Hvala svima koji su se družili samnom na ovom lijepom jednodnevnom izletu (eng.: Day-trip), a posebno hvala svim djelatnicima -a koji su me/nas susretljivo trpili.

 

I sve slikano u istom danu...

 

Za kraj (kako je i red), mali zemljovid:

 

IshodisteVarazdin210.jpg

 

Toliko od mene

DebeliBizon.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je Pfaff tako lijepo (p)oslikao sve što je trebalo, od mene tek mrvica.

 

Čakovec, manevarski sastav u vožnji:

 

p2080135.jpg

 

ŽCPR Dunjkovec, nova oprema čeka puštanje u pogon:

 

p2080157.jpg

 

Ponosni vlasnik trofeja sa zagorskih pruga:

 

p2080160.jpg

 

S Danijelom sam na brzaka popričao o modelarstvu:

 

p2080163.jpg

 

I to bi bilo sve iz ovih putešestvija. Hvala maestru Pfaffu na ugodnom društvu i sigurnoj vožnji, a ostalima na druženju.

Što se mene tiče, odvalio sam još dvije pruge na kojima prije nisam bio. Ostalo je malo pruga u Hrvatskoj kojima se nisam vozio: Čakovec - Macinec, Osijek - Beli Manastir, Vinkovci - Gunja i Vinkovci - Županja. Prugu Lupoglav - Raša ne računam jer tamo odavno nema putničkog prometa. Sve ostale pruge moj leđni nastavak je konzumirao, uključivo i neke pokojne ili polu-upokojene (Sisak - Karlovac, Unska pruga…).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Isss, ajde da napokon i ja hitim kaj imam na net, da me prestanu gnjavit.. :ves:

 

Uglavnom, javili mi se seniori da dolaze u moj kraj..

Kaj buš, uspel sam si uzeti slobodan dan, pa da se malo provozam po Međimurju, ak ustvari ako izuzmemo prugu Varaždin - Čakovec, nisam se vozil po Međimurju vlakom..

 

Nisam išel odmah s njima iz Varaždina, već sam im se pridružil u Golubovcu..

 

Šved je već čekao, a naši seniori su se motali po kolodvoru..

 

IMG_2700.jpg

 

IMG_2703.jpg

 

 

Idemo vlakom, a ne autom..

 

IMG_2704.jpg

 

 

Uvalili smo se u vlak, tura Golubovec - Varaždin mi je dosta poznata.

Na vrijeme smo stigli u Varaždin i čekali smo vlak za dalje..

Prije toga smo išli kupiti karte i zamalo kupili karte iz Varaždina za Varaždin.. :ves:

Na kolodvoru je bila prava gužva, jer je taman smjena srednjoškolcima..

 

Naš šved je stigao, ukcali se i ubrzo krenuli dalje..

U švedu ni ne osjetiš da se voziš 100..

 

U Čakovcu smo imali 20-ak minuta slobodnog, al šved se napunio do vrha, čak je dosta ljudi i stajalo, što me ugodno iznenadilo, nisam mislio da je tu takva gužva..

Gužva je bila do Vratišinca (predzadnja stanica), tamo je izašla većina putnika..

 

Nakon ugodne vožnje smo došli u naše odredište..

 

IMG_2713.jpg

 

IMG_2708.jpg

 

 

Šteta što nemremo produžiti..

S desne..

 

IMG_2726.jpg

 

 

I lijeve..

 

IMG_2727.jpg

 

 

Eto Seniora ispred kolodvora, jedino mi nije cijeli natpis stao na sliku..

 

IMG_2728.jpg

 

 

Onda je Pfaff pital, jel bi mi išli..

 

IMG_2733.jpg

 

 

Nije nam preostalo ništa drugo nego ući..

 

IMG_2718.jpg

 

..i krenuti natrag..

Link to comment
Share on other sites

Uspio sam uhvatiti vagončić na izlazu iz kolodvora..

 

IMG_2736.jpg

 

 

Naša makina na kolodvoru..

 

IMG_2753.jpg

 

 

Uslikao 2044 008 na odlazu za Varaždin..

 

IMG_2762.jpg

 

IMG_2763.jpg

 

IMG_2764.jpg

 

IMG_2765.jpg

 

 

I još jedna iz..

 

IMG_2769.jpg

 

 

Ja sam taj dan još se vozio i u plavoj strijeli iliti macosi, do ajde nazovimo ga domicilnog kolodvora (mogu smatrati sve stanice/kolodvore) na "svojoj" pruzi domicilne..

 

Eto, to je to od mene..

 

Ja sam ovaj put više uživao u vožnji nego slikao..

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bio praktički mini-summit forumaša ! Svaka čast, lijepo ste se to dogovorili i odradili t2009.gif

 

A posebno mi je drago da su se fotke seniora u velikom stilu vratile na ovaj forum .... ipak nije jako boljelo, zar ne ? ;-):--)

Link to comment
Share on other sites

Prije toga smo išli kupiti karte i zamalo kupili karte iz Varaždina za Varaždin

To se meni nekaj zmešalo. Od tih silnih vlakova i kojekakvih kombinacija zaboravil sam di se nalazim, pa sam teti na blagajni rekel: - Varaždin molim. - A ona me belo pogledala i rekla: - Pa vi ste u Varaždinu! :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

A posebno mi je drago da su se fotke seniora u velikom stilu vratile na ovaj forum .... ipak nije jako boljelo, zar ne

Naravno da nije. Sistem je jednostavan i totalno bezbolan: napraviš putopis za drugi forum, koji manje komplicira stvari, pa copy - paste. :ljut3

Edited by Stanley

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam snimku Varaždin - Golubovec i brzina se prilično digla od kada sam se tamo zadnji puta tamo vozio. Često sam se vozio tom prugom od 93. do 95. i brzine su tada na cijeloj prugi bile kao danas kroz kamenolom, vlak je doslovno puzao tom prugom,ali putnika je bilo prilično. Uvijek sam išao vlakom koji je kretao iz Varaždina oko 10 i išao sam uvijek subotom i vozile su dvije macose i bile su pune. Inače u to vrijeme na toj prugi su bile samo macose, a jednom sam se vzio u šinobusu (vlak se sastojao od 4 skuplana), a teretne su vukli đurani, na sječam se da sam tada vidio velikog dizla tamo, a i vjerojatno s obzirom na stanje pruge niti ne bi mogao iči tamo. Inače u sječanju mi je ostalo stajalište Kuljevčica jer je bilo u ruševnom stanju (samo zidovi koji su se nekako držali, a krova nije bilo), a tada takvih stajališta nije bilo baš puno na prugama na kojima sam se vozio. U Golubovcu su na 5 kolosijeku bili parkirani baatiči i tamo su bili uvijek kad sam tamo prolazio. Kliko se sječam Cerje se zove Tužno zbog Turaka, ali to nije pouzdana priča. Inače postoji i Cerje Nabojse. Išao sam provjeriti na GoogleMaps i prema njima postoji i mjesto Tužno. Na kolodvoru Lepoglava su u to vrijeme bili na prvom kolosijeku parkirani troosovinski vagoni za aute, kaj su tamo radili pojma nemam. Još samo jedno pitanje kako je popunjen taj šved.

Link to comment
Share on other sites

Još samo jedno pitanje kako je popunjen taj šved.

Na putu tamo slabo, na putu natrag dobro. Na tim vožnjama (ne samo na toj pruzi - u Istri je slično) sve ovisi o trenutnim migratornim potrebama aboridžana

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Lijepo!

Hvala svima...što ste se družili i slikali, pa svoje uradke nama pokazali. Pokazali nam krajeve gdje nismo bili i gdje možda nećemo ni biti, ali sada znamo kako izgledaju, bar sa pozicije railfana.

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Ovaj je putopis fenomentastičan!!! A pogotovo je lepo kaj malo vidim Antu, već ga dugo nisam uživo vidla... :(

 

Inače, iskreno se nadam da se budemo kad tad uspeli opet videti svi skupa, možda, ko zna nam se potrefi onaj slavni ljetni forumaški roštilj. To bi bilo jednostavno fantastično! :)

 

 

Uživajte, lepo vas pozdravljam! ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

U Čakovcu djeluje radionica za izradu željezničkih vozila. O tom će još biti govora kasnije. Trenutačno proizvode platforme za prijevoz kontejnera (iznajmljivat će ih Luci Koper? Mrgreen.gif)

 

IshodisteVarazdin125.jpg

 

Ulazimo u Čakovec

 

 

Uplovljavamo na peron.

Ovi vagoni su danas bili na probnoj vožnji od Čakovca do Vrbovca i natrag.

Ovo uplovljavanje na peron mi se sviđa. Kad se pojavila željeznica između Mostara i Metkovića nije bilo kolodvora niti stanica. Korišteni su službeni nazivi ŽELJEZNIČKO PRISTANIŠTE.

Edited by mali.paja
Link to comment
Share on other sites

Ni jedan nije spomenuo, a to se zapravo tiče Pfaffa koji je slikisao, odvojka prema Lepoglavskom zatvoru. Gdje je točno bio i odakle se odvajao.

Mladići, demencija? vidiga.gifold.gif

 

Odvajao se nekih 200-300 metara od kolodvora, ali je skretnica bila u "suprotnom smjeru", dakle iz zatvora se izlazilo prema Golubovcu.

Skretnica je demontirana prije par let, mislim da onda kad su delali remont, al zato pruga koja siječe cestu je još uvijek tu..

Link to comment
Share on other sites

Dečki odlična reportaža! Jedino mi je malo žal kaj mene niste pozvali, a ja sam bil u Varaždinu na praznicima i nisam znal kaj da delam od dosade. Nadam se da bu još prilika u budućnosti :)

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...