Jump to content

Nostalgično-reumatični hodopis Malešnica - Trešnjevka


Stanley

Recommended Posts

Zato jer u utorak imam praktične vježbe tamo a profesor nezna objasniti..

Ako ideš iz Prečkog (sudim po tvojem profilu), pođi Zagrebačkom prema sjeveru i skreni lijevo na Oranice. Idi ulicom Oranice sve do ispred podvožnjaka na pruzi. S desne strane vidjeti ćeš ulaz u kontejnerski terminal. To ti je najjednostavniji put i nikako ne možeš fulati.

Druga je mogućnost da uđeš u Špansko, na ulazu u naselje kod Auto Willa skreneš desno i slijediš glavnu ulicu (tamo gdje vozi ZET-ov bus) prema sjeveru sve dok ne izbiješ na prugu. Do ulaza u terminal imaš cca 200 metara.

To ako ideš pješice, biciklom ili autom. Za javni autobusni prijevoz ne znam, mislim da nemaš izravne linije. U svakom slučaju, sada znaš gdje se ulazi u terminal.

Za pješačenje ili bicikl postoje i nešto kraći putevi, ali te sada neću zbunjivati još i prečicama koje možeš (preporučam na povratku) otkriti i sâm.

P.S. Odakle ti je profesor koji ne zna objasniti gdje je kontejnerski terminal?

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kao prvo, pozdrav kvrtovskom susjedu. :hm !

Putopis je i bez željezničkih dodataka poseban sam po sebi jer dočarava Trešnjevku, koja spada u najlijepše i najpitomije dijelove Zagreba, naravno uz moje rodno Trnje.

:hm

Ja pripadam mlađoj generaciji forumaša, pa sam nažalost zakasnio na niz stvari koje bih htio doživiti, među njima i na legendarnog samoborčeka, ali bar mogu zamišljati život stare Trešnjevke uz zvuke srebrne strijele. :hm

Link to comment
Share on other sites

...jer dočarava Trešnjevku, koja spada u najlijepše i najpitomije dijelove Zagreba, naravno uz moje rodno Trnje.

:hehe:

 

Eh, svatko svoje (kvartove) hvali :--):palac:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, pozdrav kvrtovskom susjedu. :hai !

Putopis je i bez željezničkih dodataka poseban sam po sebi jer dočarava Trešnjevku, koja spada u najlijepše i najpitomije dijelove Zagreba, naravno uz moje rodno Trnje.

;)

Ja pripadam mlađoj generaciji forumaša, pa sam nažalost zakasnio na niz stvari koje bih htio doživiti, među njima i na legendarnog samoborčeka, ali bar mogu zamišljati život stare Trešnjevke uz zvuke srebrne strijele. :palac:

Pozdrav i tebi.

Sreća je i tvoja i moja što nismo ista generacija i što nismo npr. u 1966. ili 1967., jer bi se garant potukli. Tih godina su tučnjave između Trnjana i Trešnjevčana ušle u legendu...

Šalim se, naravno. Ja sam po naravi miroljubiv i nisam bio ni blizu takvoj vrsti ''zanimacije'', iako sam, stjecajem okolnosti, dobio svoje upravo od momaka iz ova dva kvarta. Na Trnju (bivši klub Lola, Kruge 48 ) su mi neki likovi iz čista mira razbili nos i blago me iscipelarili, a na Trešnjevci sam morao kupiti ciglu. :hehe:

Trnje je uz Trešnjevku moj omiljeni zagrebački kvart, jer sam tamo dugo godina vodio izviđače. Većina mojih najboljih prijatelja (pa i poneka bivša cura :hehe: ) potječe upravo s Trnja.

Nema više ni starog Trnja ni stare Trešnjevke. Sve se mijenja, nalazim tek poneki trag ambijenta u kojem sam se nekada kretao. To je uostalom i normalno, Zagreb se razvija i ne živi se od prošlosti.

Gledaj stvari ovako: nisi ti zakasnio, već sam ja uranio i neću vidjeti ono što ćeš ti tek doživjeti. Pa ćeš jednog dana pričati svojem potomstvu kako je nekada u Zagrebu bilo nešto što se zvalo željeznica, a nekakav Štef... Stipe... aha Stanley je pričao i o nečemu što se zvalo... kako ono... Sam... Samo... je li Samoborček? :--)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i tebi.

Sreća je i tvoja i moja što nismo ista generacija i što nismo npr. u 1966. ili 1967., jer bi se garant potukli. Tih godina su tučnjave između Trnjana i Trešnjevčana ušle u legendu...

 

Da zanimljivo, a otkad sam ja doselio u Špansko, nešto se stalno sukobljava dječurlija iz Malešnice i Španskog. :mrgreen:

Vidim da je to bilo popularno i tada, naravno ja u tome nisam, isto sam miroljubljiv, ali se brzo pročuje kvartom.

Link to comment
Share on other sites

Na Trnju (bivši klub Lola, Kruge 48 ) su mi neki likovi iz čista mira razbili nos i blago me iscipelarili...

Kad sam 1966. doašo studirati u Zagreb, nabavio sam si prvu curu koja je bila s Trnja (BTW, stari joj je bio željezničar pa ovo nije OT :mrgreen:). Kad sam ju prvi put pratio s plesa kući (studeni, subota, 23:20), vodila me od bandere do bandere i upoznavala sa sve mračnijim i mračnijim tipovima koji su ih čuvali, e da mi se nebi desilo nešto slično. Fakat nisam nikad imao problema...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i tebi.

Sreća je i tvoja i moja što nismo ista generacija i što nismo npr. u 1966. ili 1967., jer bi se garant potukli. Tih godina su tučnjave između Trnjana i Trešnjevčana ušle u legendu...

 

Da zanimljivo, a otkad sam ja doselio u Špansko, nešto se stalno sukobljava dječurlija iz Malešnice i Španskog. :kul

Vidim da je to bilo popularno i tada, naravno ja u tome nisam, isto sam miroljubljiv, ali se brzo pročuje kvartom.

Jedno vrijeme su bile aktualne tučnjave Prečkog sa Španskim a i Malešnicom ali se u to nisam a niti imam namjeru upuštati

Link to comment
Share on other sites

Svaka Ti čast Stanley na ovom lepom prikazu bližeg i malo daljeg komšiluka. :lol:

Dao si mi ideju da to isto i ja napravim u Somboru snimjaući okolinu železničke stanice,ložione i nekadašnje industrijske zone gde je nekad preko 10000 duša zarađivalo hleb,a danas ih nema ni 100...Radni naziv:Grad živih duhova.Još samo da analogno debelo govedo nauči da posta slike na forum... :wink:

Još jedared,sve čestitke i puno pozdrava iz Sombora,Grada u kom Lale sve više venu...

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Bok sused :wink:

Super putopis, gle ja sam rođen na Ciglenici, išel sam u školu u Vrapču, sad sam na Malešnici, sve sam ovo obišel sto puta, ali baš me razveselio putopis, hvala Stanley :wink:

jel to to? hehe

Yeah! Četvrti kat.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Hehehe..."Avanzovao" si Stanley...

Sa šestog , pa na četvrti sprat :wink:

Da, ali treba to gledati i s druge strane:

- sada sam na vrhu zgrade, a nekada su iznad mene bila još trojica;

- bolje biti četvrti na selu nego šesti u gradu;

- ovaj stan je ipak moj

Moj Alberte, sve je relativno (rekao Einsteinov deda)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

A ono jes....Svaka Ti je na mestu :) Vrlo argumentovano.

Pozdrav iz kao zmija 'ladnog Sombora.

PS: A baš sam se spremao da i ja malo zategnem trbuh dužim šetnjama i fotografisanjem železničke arheologije/koja je jedina i preostala u Gradu sa sedam pruga/,kad me iznenadi zima u Novembru :wink: Al' valjda će biti još koji lep dan.I jedno pitanjce:kad je tačno sajam KŽMZ?Može via PP.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

@Portos: Kak'o sam se okilavio,moram da se"otegnem",te da bušim rezervne rupe na kaišu,jerbo nema gde da se udene alka... :mrgreen:

@Pfaff: Davno sam ja zabatalio državne jasle.I tu se zajeb'o.Bar bi imao stalno primanje a ništa ne bih radio,već samo koordinirao.Ali kad sam"namirisao" easy money u poslu kojim se bavim,ja uz'o pare/otpremninu/i uortačio se sa ortakom Makedoncem,koji je takva ćifta da je to strašno!A za prinudnu dijetu je kriva moja draga,kojoj se ne sviđa moje zimsko blagoutrobije 8)8) Još kad se Rusi uključe u gasno-zimsku problematiku a tovariš Putin je to uredno najavio i kad mi se g.... smrzne,k'o prošle godine biće"veselo" :roll:

Izvinjavam se Stanley-ju za OT.Nisam valjda pokvariJo temu. :lol:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se Stanley-ju za OT.Nisam valjda pokvariJo temu. :roll:

Nisi, ne, špaga ('rvacki: thread) je već stigla do pete strane i premašila 1100 hitova pa je već i vrijeme da se počne rasplinjavati... :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nisi, ne, špaga ('rvacki: thread) je već stigla do pete strane i premašila 1100 hitova pa je već i vrijeme da se počne rasplinjavati...

Svima koji mi budu rasplinjavali temu doći ću jedne noći mladog mjeseca s ovim :mrgreen:

 

buhuhu.jpg

 

(Izvedba: Tamara, 31. listopada Anno Domini ove)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

bravo za stanleya, volim taj kvart jako, često se tu muvam s biciklom, to mi je ruta za odlazak prema gradu, baš zbog ogromnog broja railfanovskih primamljivosti, a posebni meni jedne od najdražih, a to je spruga prema bivšoj vojarni u prečkom/španskom.

 

još samo obavijest za dnovakovica - kesten također postoji, uvijek kad se ide u osijek nas čeka tamo pank ekipa iz osijeka. :mrgreen:

...and I'd let that lonesome whistle blow my blues away.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Prije fotkanja pitao sam gazdu za dozvolu... Obećao sam da ću mu donijeti fotke (ima ih još), jer stanujem tu u susjedstvu. Bio je počašćen i zahvalio mi je unaprijed. Naravno da će dobiti slike.

Dobio ih je danas, komada dva.

Na putu prema tržnici u Španskom učinio sam digresiju i svratio u ''Philadelphiju''. Naručio sam kavu i odmah platio, da čovjek ne pomisli kako sam došao žicati besplatno piće. Tada sam mu rekao: - Gazda, imam nešto za vas.

- Slike? - pita on.

- Nije vrag da se sjećate?

- Kako ne, odmah sam vas prepoznao i mislio sam pitati što je sa slikama, ali mi je bilo neugodno.

I tako je sve lijepo završilo. Osim što sam po povratku saznao da mi zet ima temperaturu, nešto ga pecka u grlu i osjeća se kao da je preko njega prešao valjak. Nije valjda... :ceka:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...