Jump to content

Kako sam opet bio na sajmu KŽMZ u Zagrebu (10.05.2008)


Pfaff

Recommended Posts

U Zagreb sam došao dan ranije pa sam tako bio oran za akcije ranom zorom. Jura je najavio svoj dolazak vlakom "oko 9" pa sam ga odlučio dočekati sa željom da onda zajedno (dva-i-dva-za-ruke) odemo na Sajam. Stvar se malo neplanski razvila, ali sam zato uspio snimiti malo muvinga na Glavnom kolodvoru :lool

 

Nikako ne uspijevam pohvatati konce s planom zagrebačkih tramvajskih pruga (moja duboko ukorijenjena sjećanja sežu iz ranih 70-ih) pa sam si slikao plan

 

KZMZ08-01.jpg

 

Dok sam čekao osječki IC, ulovio sam još par kadrova unutarnjeg Stephensonovog krmila (i prljavštine koja se cijedi i stvara smog-sige) na spomen-lokomotivici. Moja zaliha slika te lokse nezadrživo raste :lool

 

KZMZ08-03.jpg

 

KZMZ08-04.jpg

 

KZMZ08-05.jpg

 

Unutrašnjost upravljačnice:

 

KZMZ08-06.jpg

 

Pa malo nešto iz Stanleyevog područja – muzejski poštanski vagon

 

KZMZ08-07.jpg

 

Autoportret :hm

 

KZMZ08-08.jpg

 

KZMZ08-09.jpg

 

KZMZ08-10.jpg

 

Ovi su valjda još u funkciji, ali izgledaju još muzealnije

 

KZMZ08-12.jpg

 

KZMZ08-13.jpg

 

Vozičeki

 

KZMZ08-15.jpg

 

Neudobnjak za Rijeku i/ili Osijek

 

KZMZ08-14.jpg

 

Remiza za elektre – dosta živahno. Kud sve to putuje taj narod?

 

KZMZ08-16.jpg

 

6. Peron, 1. Kolosijek. Na klupi se našlo i nešto za pročitati.

 

KZMZ08-17.jpg

 

Spremala se tekma popodne pa su organi reda sistematski trijažirali moguće gostujuće pripadnike Kohorte

 

KZMZ08-18.jpg

 

Kad sam se konačno spustio (naravno – ravno u krčmu) na Sajam, odmah sam zatekao traženog Juru (koji je stigao u pol 9) u društvu dragog domaćina

 

KZMZ08-20.jpg

 

Od forumaških seniora pojavio se jedino STIB (od Barneya ovoga sleda ni bilo ni duha) koji se kratko zadržao, ali sam mu svejedno uspio uvaljati knjigu o HR-parnjačama za Stanleya pa se tako više neću oglašavati pojašnjenjima u postovima.

 

KZMZ08-19.jpg

 

Moj domaćin u popodnevnim satima:

 

KZMZ08-21.jpg

 

Još malo društva u krčmi

 

KZMZ08-22.jpg

 

KZMZ08-23.jpg

 

Gianluca iz Udina:

 

KZMZ08-24.jpg

 

Nekoliko mojih impresija sa izložbe (tehnologija mi nije bogzna što pa se ni ne hvalim):

 

KZMZ08-25.jpg

 

KZMZ08-26.jpg

 

KZMZ08-29.jpg

 

KZMZ08-30.jpg

 

KZMZ08-31.jpg

 

KZMZ08-32.jpg

 

KZMZ08-33.jpg

 

KZMZ08-34.jpg

 

KZMZ08-35.jpg

 

KZMZ08-36.jpg

 

KZMZ08-37.jpg

 

Obožavam grtalice!

 

KZMZ08-38.jpg

 

KZMZ08-39.jpg

 

Krokodil za mog prijatelja ghpacera

 

KZMZ08-40.jpg

 

Nešto sam i pazario za sitnu Łovu

 

KZMZ08-41.jpg

 

KZMZ08-42.jpg

 

Poslije me Portos uzeo pod svoje, strpao u auto i poveo na put u nepoznato. Pokazao mi je upletni kolosijek, a onda smo stigli na prekinutu prugu Žitnjak-Savišće vidjeti kako napreduju radovi. Kvragu, dan ranije sam bio tamo dok još nisu zabetonirali, ali nisam shvaćao značaj pa nisam ni fotkao.

 

KZMZ08-43.jpg

 

KZMZ08-44.jpg

 

Detalj pričvršćenja tračnica (sad znam sve o tome!)

 

KZMZ08-45.jpg

 

Šaht i cijevi

 

KZMZ08-46.jpg

 

KZMZ08-47.jpg

 

Poslije smo išli na piće pa svak svojim putem. Hvala domaćinima, prvenstveno NcLightu i Portosu na pregršti novih informacija i lijepom druženju. Doć ću opet ako me negdje ne zatuku...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Od forumaških seniora pojavio se jedino STIB (od Barneya ovoga sleda ni bilo ni duha) koji se kratko zadržao, ali sam mu svejedno uspio uvaljati knjigu o HR-parnjačama za Stanleya

Ma razmišljao sam i ja bih - ne bih navratio, ali sam odustao.

Razlog: kada vidim kakvu izložbu maketa & modela uživo, tri tjedna poslije toga sam bolestan. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nikako ne uspijevam pohvatati konce s planom zagrebačkih tramvajskih pruga (moja duboko ukorijenjena sjećanja sežu iz ranih 70-ih) pa sam si slikao plan
Plan koji si slikao je inače od jutros (opet) neažuran. Linije 2 i 3 naime opet voze i dalje od Žitnjaka (do Savišća) :mrgreen:

Baš me zanima kad će se netko u ZETu sjetiti da ga promijeni :roll:

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Pardon, jedno pitanje za lokalne connoisseure: Da li Osječani kronično pate od nekih opasnih priljepčivih bolesti pa ih zato iskrcavaju negdje u karantenskom području kolodvora? :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Da li Osječani kronično pate od nekih opasnih priljepčivih bolesti pa ih zato iskrcavaju negdje u karantenskom području kolodvora? :mrgreen:

Hehe, sastala se Rijeka sa Osijekom pa se ne da pdj.bavat nikom. :mrgreen:

Koliko je meni poznato, na Zagreb-Glavnom stvar stoji ovako:

- vlakovi u smjeru istok (Koprivnica/Osijek, Novska/Vinkovci), u polazu i dolazu, uglavnom koriste 6., 2.A i 3.A peron;

- vlakovi u smjeru zapad/sjever/jug (Varaždin, Karlovac/Rijeka/Split, Sisak) uglavnom koriste 4. i 5. peron;

- vlakovi u prolazu uglavnom koriste 1., 2. i 3. peron

Napisao sam ''uglavnom'' jer ima i puno iznimaka.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko mojih impresija sa izložbe (tehnologija mi nije bogzna što pa se ni ne hvalim)...

Tehnologija Ti i nije tako loša; slike su O.K. ... jedino ona meni namjenjena je malo jao!

Krokodil za mog prijatelja ghpacera

KZMZ08-40.jpg

Ili je slika malo mutna ili više ne vidim ni s očalima.

Krokodil izgleda pravi (SBB), ali čiji je (proizvođač) i kakav?

U djetinjstvu sam sanjao o krokodilu zahvaljujući Märklinovom katalogu.

Kao odrastao sam nabavio jednog, dok je ROCO još bio jeftin, ali nije to bilo ono pravo: verzija ÖBB.

Unatoč svemu, hvala da si me se sjetio.

Nego, nije vrag da sam i to vidio mutno: počeo si s modelićima? Zar i Ti sine Brute?

Link to comment
Share on other sites

Nego, nije vrag da sam i to vidio mutno: počeo si s modelićima? Zar i Ti sine Brute?

Tu quoque... Je, mene Ti to drži i ne pušta jedino što je realizacija malo intermitentna :lool

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Lijepo,lijepo,morati ću i ja svoj putopis realizirati uskoro... :D

Samo,još uvijek mi nije jasno kako se nismo vidjeli...moj nagibnjak je došao na vrijeme,na onoj snimci sam vidio i Brenu koju sam i sam gledao kako odlazi...čudno,čudno :hm:mrgreen:

I tako nisi dočekao kolegu iz Osijeka s kojim ideš na susret o željeznici,saznavši iz razgovora s nepoznatom osobom ženskoga glasa... :mrgreen:

 

Nema veze,drugi puta ćemo i to bolje organizirati,glavno da smo se družili i ugodno `ćaskali` na susretu... :D

Link to comment
Share on other sites

Krokodil na slici je ROCO, to znam iz pouzdanih izvora, jer ja sam vlasnik.

Da li je SBB (slika je zaista mutna)? Kako trči?

Moj je austrijski (ÖBB), iz ranijih godina ROCO-a; veliko razočaranje; izgled za 5, mehanika -2 (prenos s elektromotora pomoću gumenog obruča)!

Link to comment
Share on other sites

Krokodil je SBB kao i svi ostali modeli na toj polici, jer ja skupljam modele Švicarskih željeznica i to uglavnom SBB mada jednoj Rocovoj BLS loksi nisam mogao odolit. Uz svaku losicu imama i pripadajuće vagone; barem 6 u kompoziciji, ali za to izložit bi tebala polica malo većih dimenzija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...