Jump to content

Putopisi i diskusije o putopisima


STIB

Recommended Posts

Molim sve, a posebno one koji su aktivniji u pisanju putopisa da razmisle o ideji (koju sam našao na nekim drugim forumima) a koja bi mogla unijeti malo više preglednosti.

Radi se o tome da predlažem da se pri otvaranju novog putopisa uvijek otvore dvije teme:

- prva u kojoj će biti tekst i slike autora putopisa (jednog ili više njih) i samo oni komentari koji direktno pojašnjavaju neku sliku ili pojam.

- druga - istog naziva ali s dodatkom "diskusija" ili "komentari" u kojoj bi se nalazili svi ostali postovi - pohvale, primjedbe, ideje i sve što nije sam putopis.

 

Na taj način bi se sigurno puno dobilo na preglednosti i, posebno, naknadnom pronalaženju tekstova i slika.

Što mislite?

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Molim sve, a posebno one koji su aktivniji u pisanju putopisa da razmisle o ideji (koju sam našao na nekim drugim forumima) a koja bi mogla unijeti malo više preglednosti.

Radi se o tome da predlažem da se pri otvaranju novog putopisa uvijek otvore dvije teme:

- prva u kojoj će biti tekst i slike autora putopisa (jednog ili više njih) i samo oni komentari koji direktno pojašnjavaju neku sliku ili pojam.

- druga - istog naziva ali s dodatkom "diskusija" ili "komentari" u kojoj bi se nalazili svi ostali postovi - pohvale, primjedbe, ideje i sve što nije sam putopis.

 

Na taj način bi se sigurno puno dobilo na preglednosti i, posebno, naknadnom pronalaženju tekstova i slika.

Što mislite?

 

To je dobra ideja ali tek kad predjemo na iducu verziju foruma koja podrzava drugaciji raspored tema i vece mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

Dakako da podržavam takvu ideju, pogotovo ukoliko više učesnika stavlja svoje slike u istu temu. Tako bi koordinacija bila bolja, također i preglednost putopisa.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Možda i sama ideja nije loša ali mislim da bi se nakupilo previše tema i onda bi sve to općenito bilo teže pratiti...bilo bi previše toga kada bi se za jedan putopis otvarale dvije teme...

Link to comment
Share on other sites

Bolje je ovako kako je sad, malo uvoda, slika, opisi i komentar slike.

Preglednije je i jednostavnije, i sve u cijelini, a onako dva različita posta, djelovalo bi monotonom ovako je dinamičnije.

Link to comment
Share on other sites

I ja se slažem da to nije baš dobra ideja. Jer najbolje je kad je sve u jednoj temi, lako se snađeš. Ili kad hoćeš komentirati sliku, moraš otić u drugu temu da ju vidiš. To je malo bezveze, zar ne? Ovako kao što je sada je najbolje i neka tako i ostane. :wink:

PTP sa: PTP 1,2,3,6,8,11,Extra 1 i 2, Taurus/BR 182, Nachtzuge, RSP BR 189, Guterzuge, Highspeed, Nahverkehr

MSTS sa: ProTrain 7 Deluxe,12 Deluxe,14,17,18,19,20,23,24,25,28, TSP BB-FFO

Link to comment
Share on other sites

Bolje je ovako kako je sad, malo uvoda, slika, opisi i komentar slike.

Preglednije je i jednostavnije, i sve u cijelini, a onako dva različita posta, djelovalo bi monotonom ovako je dinamičnije.

Super. Međutim poanta je: kako uskladiti postove i slike u njima ako je više fotografa, i ako je dogovor da svako stavi jedan dio putopisa? Preko PP? Može i tako ali nisu svi tako koordinirani kao 3(4) S + P. Budemo vidjeli kako kad forum dobije novu verziju.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

...tek kad predjemo na iducu verziju foruma koja podrzava drugaciji raspored tema i vece mogucnosti.

 

Hoće na Admin dat' koju asocijaciju na ovu temu - jel to onaj novi phpBB? :wink:

A kad je u pitanju STIBOVA ideja, svakako nije loša, materijali bi bili pregledniji i bolje posloženi, ali to zahtjeva popriličnu disciplinu "forumiranja", pogotovo u početku dok se ne naviknemo na novi sistem...

Link to comment
Share on other sites

Super. Međutim poanta je: kako uskladiti postove i slike u njima ako je više fotografa, i ako je dogovor da svako stavi jedan dio putopisa? Preko PP? Može i tako ali nisu svi tako koordinirani kao 3(4) S + P. Budemo vidjeli kako kad forum dobije novu verziju.

 

Sve se da koordinirat, to je najmanji problem :wink:

Ajmo vidit kakva će bit nova verzija, pa ćemo onda moć bolje o tome pričat :)

Link to comment
Share on other sites

polu-rjesenje je da onaj koji objavljuje putopis, ili vise njih, "rezervira" postove na pocetku teme, tako (jedan ili) svaki od sudionika ima prostor u svom postu za stavljanje fotki na vrh teme, bez obzira koliko naknadno kasnije stavlja fotke u temu te fotke ce i dalje biti na pocetku teme... pozeljno je da o svakom dodavanju novih fotki autor napisu kratak post gdje naglasi od koje fotke su stavili nove fotke i stave link na taj post....

 

unutar posta gdje se tokom vremena dodaju fotke mogu se raditi "poglavlja" malo krupnijeg fonta, sa datumom dodavanja novih fotki sa strane

 

nije neko pravo rjesenje, ali nije ni za bacit...

Chuck Norris vozi elektru bez žice. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

...tek kad predjemo na iducu verziju foruma koja podrzava drugaciji raspored tema i vece mogucnosti.

 

Hoće na Admin dat' koju asocijaciju na ovu temu - jel to onaj novi phpBB? :wink:

A kad je u pitanju STIBOVA ideja, svakako nije loša, materijali bi bili pregledniji i bolje posloženi, ali to zahtjeva popriličnu disciplinu "forumiranja", pogotovo u početku dok se ne naviknemo na novi sistem...

 

Upravo tako. Pricam o novoj verziji phpBB-a koji ima puno bolje mogucnosti sto se tice grananja tema. Kod njega iz svake teme moze nastati podforum ako se zeli. Na ovoj verziji STIB-ov prijedlog jednostavno nema smisla. Nakon nekog vremena bi tema sa slikama bila na 17 strani a tema sa komentarima na slike bi bila na 3 strani.

Jednostavno... pricekati da Anton odluci kada ce nova verzija.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na konstruktivnim komentarima i prijedlozima.k025.gif

 

Dakle, za sada ostaje sve po starom, novi putopisi se mogu komentirati odmah, a ako autor (ili više njih) želi najprije postaviti sve pa tek onda "otvoriti" temu za komentare, može se javiti moderatoru ili nekom od admina pa će se tema držati zaključanom koliko treba.

Nadam se, da se pri tome neće opet dogoditi ono što se dogodilo jučer :oops::wink:

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako. Pricam o novoj verziji phpBB-a koji ima puno bolje mogucnosti sto se tice grananja tema. Kod njega iz svake teme moze nastati podforum ako se zeli. Na ovoj verziji STIB-ov prijedlog jednostavno nema smisla. Nakon nekog vremena bi tema sa slikama bila na 17 strani a tema sa komentarima na slike bi bila na 3 strani.

Jednostavno... pricekati da Anton odluci kada ce nova verzija.

 

Tnx na pojašnjenju... Da, to sam primjetio kako je na toj novoj verziji odlično riješeno grananje tema - kao folderi i podfolderi... Sve skupa djeluje bolje poslagano, što je važno za kvalitetne materijale koji su danas na nekoj, npr. 17. str. Samo mi je bilo malo teže priviknuti se na taj sistem kad sam se prvi puta susreo s njim - nekako sam postao automatiziran na ovu vrstu Foruma... No, moramo pratiti razvoj :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...