Jump to content

760mm Dubrava - Slanovec


Portos

Recommended Posts

Sve ovo vodi na pitanje - zna li itko povijest Pionirskog grada? I sto je sad tamo? Ja se sjecam da smo tamo isli nekoliko puta krajem 70ih ("s pionirima") i dalje nista.

 

Sada se zove Grad mladih. I opet su krenuli s dovođenjem klinaca. U ratu su gore bile izbjeglice.

Imamo mi vikendicu iznad Pionirca.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni znao da je kroz Dubravu isao tako zgodan vlakic.

Mogao si svratiti na okrijepu...

 

A sto se Dva potoka tice.... dobro smo se strgali. Steta sto nije bilo vlakica da nas odveze bez straha od policije.

 

Inace cini mi se da ti ti putopisi idu dobro. Vidi se da si se pripremio unaprijed kako treba.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Evo dobre ideje da se trasa "Pionirčeka" pretvori u pješačko/biciklističku stazu

Svaka čast inicijativi, ali ja bih na tom mjestu ipak radije opet vidio prugu. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo dobre ideje da se trasa "Pionirčeka" pretvori u pješačko/biciklističku stazu

Svaka čast inicijativi, ali ja bih na tom mjestu ipak radije opet vidio prugu. :)

 

Ja bih bio sretan pjesacko-biciklistickom stazom, mozda sa strane da stave malo informativnih punktova koji bi pisali o toj zeljeznici. Evo nam projekta za KLJZ - jasno, ako do izgradnje te staze ikad dodje. Zagrebu je itekako potrebno takvih sadrzaja, steta samo sto u centru toga nebu bilo.

 

Znas da se i bitne pruge ne grade, ni zicara, a kamo da grade tu prugu za Pionirski.

Link to comment
Share on other sites

Znas da se i bitne pruge ne grade, ni zicara, a kamo da grade tu prugu za Pionirski.

Naravno, znam, ali to ne znači da to ipak ne smijem poželjeti. :wink:

Još kad bi netko mlađim naraštajima objasnio šta su to bili Pioniri. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Još kad bi netko mlađim naraštajima objasnio šta su to bili Pioniri. :mrgreen:

 

Je da, zadnji pioniri su rodjeni 1983. ili 84. To nam je bilo tako duboko usadjivano da se i danas sjecam onoga "Danas, kada postajem pionir....", ha, ha.

Link to comment
Share on other sites

ima vec vise od 2-3 godine od kad se spominjalo uredjenje biciklisticko-pjesacke staze trasom starog pionirca, ne znam kako stoje stvari sa "donjim" djelom trase, ali gornji dio, uz mirisevecku cestu (od granesine do dva potoka) trasa je jos relativno prohodna

 

od kada su hrvatske vode pocele sa sporadicnom "koritozacijom" potoka trnava pricalo se da bi, kad vec betoniraju potok, napravili stazu koja bi potpuno pratila potok.... to je, naravno, bilo neizvedivo jer ljudima gruntovi / vocnjaci / vrtovi / polja / kuce idu do samih potoka... onda su se hrvatske vode sjetile da one polazu pravo na gospodarenje uskim pojasom sa svake strane potoka, zbog odrzavanja, itd... i onda su sjekli sve sto im se naslo na putu, od starih jablana do stabala voca :evil: (been there, seen that)

 

uglavnom, od toga (staza uz sami potok) mi se cini da ne bude nista, barem ne cijelom duzinom potoka... a za stazu trasom pionirca sam ZA!

Chuck Norris vozi elektru bez žice. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

U nedjelju sam imao priliku boraviti malo duže na početnoj stanici ove pruge u Dubravi.

Zgrada kolodvora je obnovljena i služi za potrebe obližnje Župe "Ivan Dobri". Kao što je RudolfT već napisao, planira se i izgradnja crkve, ali zgrada kolodvora će ostati :roll:

9h0524009.jpg

9h0524011.jpg

 

Prošetao sam malo po cijelom dvorištu i pronašao još ponešto što su L_n_p i Portos ipak propustili (vjerojatno zbog magle)

Ovaj betonski "bunker" je bio spremište ugljena:

9h0524016.jpg

 

Ostaci okretnice:

9h0524021.jpg

 

9h0524023.jpg

 

i zatrpani kanal za pepeo:

9h0524024.jpg

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Super. Tada nažalost nismo mogli ući u ograđeni prostor bivše stanice i slikati vrijedne ostatke infrastrukture.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da nikada nisam čuo za ovu prugu. Koliko puta sam bio na Klaki u zadnjih par godina, a nisam znao... :)

Momci, hvala kaj ste mi oči otvorili!

Svaki dan nešto novo, to je ljepota ovog foruma!

 

Pozdrav neumornim istraživačima!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...