Jump to content

4 railfana u lovu na velike dizele


josip

Recommended Posts

Jučer (10.8.) u sastavu Vorta, zagi, dinko i moja malenkost krenuli smo put Moravica u nadi da ćemo uloviti karavelu i vidjeti Žutke. Krenuli smo ujutro iz Zagreba sa B700, kasnije su nam se u Karlovcu pridružili Vorta i Dinko. Po dolasku u Moravice odlazimo u prometni ured da se javimo osoblju, nakon toga odlazimo do šturca i slikamo Žutke, prometa nije bilo jer je bio zatvor pruge, jedina aktivnost bila je manevriranje naseg vlaka i nesto teretnih vagona.

Sad temu prepustam zagiju jer sam trenutno odsutan i pišem preko iPhonea.

Link to comment
Share on other sites

Eto da ja nastavim uvod i razradim priču koju je Josip započel.

Josip i ja već duže planiramo turu do Ogulina i okolice, al smo odlučili potegnut do Moravica u nadi da ja vidim i čujem Žutku u pokretu il da sretnemo koju Karavelu.

Dolazimo s vlakom broj 700 u Moravice, javljamo se prometniku i krećemo njuškat po kolodvoru...

 

Prvo sam primjetio 3 Žutke parkirane u šturcu...

IMG_4493.jpg

 

Onda sam skužil da je jedna od njih 005 a to znači samo jedno, ovo je na njoj :D

IMG_4495.jpg

 

Razlika u visini između starije i "novije" Žutke tj. kabine...

IMG_4497.jpg

 

Uskoro smo čuli manevru iza nas kak manevrira naš vlak i ASEA-u...

IMG_4499.jpg

 

Ostavila je vagone sastrane a ASEA-u samu premjestila na prvi kolosijek...

IMG_4504.jpg

 

Vraćam se do Žutke i nalazim si još jedan detalj za fotkat...

IMG_4502.jpg

 

Pogled na sve njih...

IMG_4505.jpg

 

Vraćamo se na kolodvor, sjedamo na klupicu i čekamo Mađara za nazad tj. do Ogulina...

Usput primječujem manevriranje teretnih vagona

IMG_4509.jpg

IMG_4511.jpg

 

Ja nastavit uskoro...

Link to comment
Share on other sites

Dolazi nam Mađar s kojim bumo do Ogulina, to je bil 023..

 

blur

IMG_4519.jpg

 

clean

IMG_4520.jpg

 

Uđemo mi u Mađara kad čujemo neku škripu kočnica i veli Vorta došla je Karavela.

Mi u nevjerici izlazimo van, kad ono vidi fakat, Karavela 001. (bolja fotka bu u galeriji)

IMG_4521.jpg

 

Mađarom smo do Ogulina uz zvuk Haslera jer su vrata kabine bila otvorena.

Josip je del nogu da se ne zapreju u zavoju a majstor se nije bunil.

 

Kad smo došli u Ogulin, saznali smo da uskoro ide teretni i išli ga čekat lagano van Ogulina.

 

Eto ga u daljini uz viđenog fotografa...

IMG_4524.jpg

 

Došel je, ide odma na parking :)

IMG_4525.jpg

 

Pošto smo bili blizu depoa, a usput dok je teretni dolazil se čula RIKA Turnera u depou, brže bolje smo prek žbunja izletili u depo.

Uđemo u radionu, tražimo nekog majstora da nas odvede nadzorniku da mu velimo kaj bi i kaj očemo.

Majstor (ne SV) je bil neki polu zagorec i odvel nas je do gazde.

Nakon kaj smo rekli da bi slikali i snimali dizelke za vlastite potrebe, da nisu za nikakve novine, rekli su da može i da pazimo na sebe.

I mi sretni i presretni pravac depo/hala!

Taman su Turneri s teretnog došli na namirenje pa je to bilo zanimljivo...

IMG_4527.jpg

 

U hali je nakon premještanja s kolosijeka da 016 izađe van odmarala 055.

IMG_4536.jpg

 

Onda smo saznali da dolaze dva strojna Turnera pa smo išli njih hvatat.

IMG_4538.jpg

IMG_4540.jpg

 

Uskoro nastavak...

Link to comment
Share on other sites

Još smo čekali 1523 s ICPlus vagonom :)

 

u elektro izdanju

IMG_4543.jpg

 

i u diesel izadnju

IMG_4548.jpg

IMG_4549.jpg

IMG_4551.jpg

 

Hvatanjem ovog vlaka vraćamo se na kolodvor i čekamo 705 s kojim ćemo do Oštarija i onda do rasputnice Krpelj...

 

Došli smo do samog trijangla, i odlučili da čekamo 1522 i 525...

 

Usputna životinjska ;)

IMG_4556.jpg

 

Josip, ja i Dinko smo otišli do brda udaljenog jedno kilometar hoda po pruzi, koje je taman bilo u zavoju, a Vorta je ostao snimat kod same skretnice.

 

Evo fotki 1522, ovo mi je prvi put da sam imao sukob s oblacima i suncem...

IMG_4558.jpg

IMG_4559.jpg

 

I evo fotki 525 koji je vozio naš najbolji majstor, "Karavela" (svaka mu čast na pozdravu trubom, 8. položajem i rukom :))

IMG_4562.jpg

IMG_4563.jpg

IMG_4565.jpg

 

Uskoro ide završetak putopisa s moje strane, najbolje fotke ću stavit u vlastitu galeriju (izdvojio sam 10 njih i nisu ovdje prikazane) + uploadam videe zbog kojih će posebno bit ljubomorni Marioo i drstoka. :D

Link to comment
Share on other sites

Završetak se sastoji od samo 3 slike...

Doma smo išli vlakom 4001 iz Oštarija, Vorta je sišo u Dugoj Resi a Dinko u Karlovcu.

Josip i ja smo produžili do Zagreba.

 

Križanje s cigankom...

IMG_4571.jpg

 

Vlak iz istog vlaka u zavoju

IMG_4572.jpg

 

Pesek gura glavu kroz prozor :mrgreen:

IMG_4578.jpg

 

To bi bilo to s moje strane, još očekujte videe i ne zaboravite pogledat u moju galeriju za TOP 10 slika s ovog putovanja :D

 

EDIT: link na fotke je OVDJE

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog skromnog doprinosa, zagi je napisao i razvio priču do kraja prema tome nema potrebe da puno pišem.

 

Žutke u šturcu..

zeljeznica009copy.jpg

 

Manevra odbacuje ASEA-u pod 25 kV.

zeljeznica010copy.jpg

 

Nakon toga manevrira sa cisternama i drugim vagonima, s lijeve strane loko-traktor koji vuče vagone u i izvan radionice.

zeljeznica018-3.jpg

 

Došao je i naš mađar, pričekat će na putničkog iz Rijeke, a onda odlazi za Zagreb, a mi ćemo kao što je zagi rekao skup s njim.

zeljeznica019-2.jpg

 

zeljeznica021copy.jpg

 

 

 

Ah da, eto i nje, dovukla je vlak koji smo čekali...

zeljeznica025copy.jpg

 

Po dolasku u Ogulin odmah pravimo sačekušu za nadolazećeg teretnog...

zeljeznica032copy.jpg

 

zeljeznica034copy.jpg

 

Eto ih na namirivanju...

zeljeznica068copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedna fotka koju sam pozabil deti, Josip i Turneri...

IMG_4529.jpg

 

P.S. Milenijska iz Oštarija ko i sve druge fotke s SX210 sam nekim cudom uspio zbrisat.

Prebacio sam videe, brzo iso gledat kaj sam snimil i isteko fotic a usput sam napravio format ko i inace kad prebacim kaj trebam... :S

Link to comment
Share on other sites

Nastavak...

 

Unutar hale dvije nulerice miruju...

zeljeznica040copy.jpg

 

Vorta javlja da se prema nama kreću 2 Turnera strojno, zauzimamo pozicije i školjcamo!

zeljeznica082copy.jpg

 

U isto vrijeme putnički napušta Ogulin...

zeljeznica079copy.jpg

 

Dok se dogovaramo tko će kamo, slikam Klek i depo.

zeljeznica085.jpg

 

Zagi, Dinko i ja odlazimo do nekakvog skladišta i čekamo 1523, ali prvo nam dolazi teretni...

zeljeznica087copy.jpg

 

A zatim stiže i on, i EuroCity skupa s njim :)

zeljeznica091.jpg

 

zeljeznica092copy.jpg

 

Za desetak minuta dolazi u drugom izdanju i drugim kolosijekom...

zeljeznica093.jpg

 

zeljeznica097.jpg

 

Ode... Mala ga dobro dimi :kul

zeljeznica101.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nastavak...

 

Odlazimo brzim 705 do Oštarija, a od tamo ćemo cipelcugom do Krpelja i dalje prema Oštarijama Ravnicama.

Nakon pola sata dolazi 1522 sa nauljenom 2062 051.

 

zeljeznica104.jpg

 

zeljeznica105copy.jpg

 

Desetak minuta kasnije dolazi i 525, 2062 008 i majstor Karavela, koji ju je pošteno stisnuo. Zahvaljujem mu se na pozdravu :)

zeljeznica109.jpg

 

zeljeznica111.jpg

 

Run 8!

zeljeznica112copy.jpg

 

4001 i njegova loksa u zavoju...

zeljeznica121.jpg

 

I za kraj križanje s mađarom u Generalskom Stolu ako se ne varam!

zeljeznica127.jpg

 

Eto toliko od mene, dio fotki ću postaviti u svoju galeriju sutra jer sam već danas postao, imam još nešto filmova, ali oni će biti nešto kasnije. Komentari i kritike su naravno dobrodošli!

Link to comment
Share on other sites

P.S. Milenijska iz Oštarija ko i sve druge fotke s SX210 sam nekim cudom uspio zbrisat.

Joso, oš ga ti il ću ga ja? :puc

 

Što se mojeg "svjedočanstva" tiče, malo ću kasnije s tim, imam dosta videa za pregledati i obraditi, a i bavim se mapperom sad.

Link to comment
Share on other sites

Gledajuci ove zaista lijepe fotografije, nametnulo mi se jedno 'off topic' pitanje:

Zapazio sam da decki nemaju one 'high visibility' prsluke [ drecavo-fosforecentno narandzaste ili xute]

 

Zar na forumu ne postoji neko nepisano pravilo da ga svi clanovi kada se 'motaju' po pruzi moraju imati na sebi da bi ih majstori uocili na vrijeme?

 

A na skoro svakom buvljaku im je cijena svega par eura [kao 2-3 piva]

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da sam vam sa 8. položajem uljepšao dan. Hvala na linku. Mislio sam da je neka ekipa izvana, kad ono naši dečki. Kolega se čudio "zakaj ovi slikaju". Već sam naviknut na takva razmišljanja. Pa neko voli nogomet, a drugi se čude...Drugi dan je Daco bio u fotosafariju, ali malo dalje u Vrhovinama...Ista lok, ali ovaj put pravilno okrenuta (dok se nije pokvarila u Tounju).

Samo osmi položaj!!!

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv putopis :palac:

Žao mi je da nisam mogao s vama, ali nadam se da budem i ja došao do Ogulina s obzirom da imam neke planove tamo (ok imam ja puno planova, ali malo realizacija :oops:) i moram priznati da se opet potvrdila teorija nekih forumaša da se za lijepe fotke treba maknuti od kolodvora, jer ljepota fotki van kolodvora i kolodvorskih su nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...