Jump to content

Split-Perković povratno


zagi988

Recommended Posts

Napokon da i ovo stavim!

Dakle, ovog ljeta sam na moru bio u Splitu.

I sad, nije meni vrag dal mira da ja budem na plaži jer ne volim preveć more, pa reko tati i mami odo ja do Perkovića.

I tak kupim kartu (40.80 kn) i zaputim se tamo.

Dok sam išo prema kolodvoru prelazil sam prek jednog nadvožnjaka s kojeg sam već lijepo videl kolodvor i 2062 051 koja je došla iz Perkovića.

IMG_4036.jpg

 

Kad sam došo na kolodvor i kupil kartu, 051 je već bila postavljena na moj vlak, 5506.

IMG_4037.jpg

 

Detalj HŽ Vuče Vlakova

IMG_4038.jpg

 

Nisam dugo čekao, kad već eto izlazi prometnik i priprema se za polazak.

 

Ovo je moj vagon, eto ID card:

IMG_4039.jpg

 

I ovo je moj "kupe":

IMG_40402.jpg

 

Krećemo i ide poduža vožnja u 8. položaju kroz tunel, evo dio tog osjećaja, zadimljenog i bučnog...prilično ubija uši

http://www.youtube.com/watch?v=egAUCX9xX6w&list=PLA4AF9620FF001E2E&index=6&feature=plpp_video

 

Izlazimo iz tunela u Split-Pregrađu, evo prometnika tam

IMG_4044.jpg

 

Nakon toga ide Solin di srećem dva puta po Turner na teretnjaku i depo u kojem je i zadnja zelena, 2062 038.

IMG_4048.jpg

IMG_4051.jpg

IMG_4050.jpg

 

Nastavljamo dalje uz prekrasan pogled:

IMG_4053.jpg

 

Sljedeće stajalište je ovo na slici i nisam siguran koje je točno

IMG_4055.jpg

 

Opet prekrasni pogled:

IMG_4060.jpg

 

Nakon toga, sljedeće di slikam je Labin Dalmatinski s Švedom

IMG_4064.jpg

 

To je to za danas, nastavit će se sutra! Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Stanley, koliko dajemo iz materinjeg?

Suzdržao bih se od komentara...

... jer kad bih ja počeo haračiti po postovima na ovom forumu (profu poliglota da ne spominjem) to ne bi išlo bez ugovora o djelu.

Za mene je jedino bitno da razumijem što je pisac htio reći. Stoga nemojmo dečka u startu ubijati u pojam. :wink:

P.S. Iz zemljopisa bih mu odmah odrapio topa/kulju/kljac, jer je Split i Perković smjestio izvan Hrvatske. :po guzi:

EDIT by MOD: srećom se to lako riješi(lo)!

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

kak van Hrvatske? Stavio sam u Ex-Yu, jer je Hrvatska bila u Yugi, jelda?

Nisam se uopce sjetio da nebi trebalo ic u pod-pod-forum nego samo u podforum Putopisi.

Hrvatska bijaše bila u Yugi, pluskvamperfekt ili prošlo svršeno vrijeme. Malkice si bio brzoplet, što s obzirom na životnu dob ne čudi, ali nije ni neki big deal. Ja sam se malo našalio, a STIB je obavio moderatorski zahvat (što bi učinio i bez moje opaske). :wink:

 

imal bus jos dost za ispravit jer nemam pojma kak se pol stajalista/kolodvora zove

Baci oko na vozni red Split - Perković i kolodvore/stajališta, pogledaj redoslijed slika i vrijeme snimanja, pa si riješio problem.

VR se u međuvremenu promijenio, ali su vozna vremena ostala ista i prilično su dobar pokazatelj.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

VR se u međuvremenu promijenio, ali su vozna vremena ostala ista i prilično su dobar pokazatelj.

To i nije takav problem, ima tu nas koji imamo stari vozni red. Samo napiši kad si krenuo iz Splita i ostala vremena lako dobiješ. Po položaju sunca rekao bi da si išao sa onim u 15.25 iz Splita, a taj vlak na sve kolodvore i stajališta dolazi danas dvije minute ranije nego prošlo ljeto.

Inače početak putopisa obečeva :palac:

Link to comment
Share on other sites

Službena mjesta na pruzi Split-Perković su (kolodvori i stajališta) :

 

Split,

Split-Predgrađe,

Solin,

Kaštel Sučurac,

Kaštel Gomilica,

Kaštel Kambelovac,

Sadine,

Labin Dalmatinski,

Prgomet,

Preslo,

Brdašce,

Bakovići,

Primorski Dolac,

Donji Dolac,

Perković.

Link to comment
Share on other sites

Baci oko na vozni red Split - Perković i kolodvore/stajališta, pogledaj redoslijed slika i vrijeme snimanja, pa si riješio problem.

VR se u međuvremenu promijenio, ali su vozna vremena ostala ista i prilično su dobar pokazatelj.

tak cu i napravit, samo nisam znao kak je tocno kaj se promjene tice :) nastavak bu pred vecer

Link to comment
Share on other sites

Nije baš neki as, ali ima par fotkica. Turnera nažalost više nema :(

 

Da, ono di je Šved je Kaštel Stari, sad gledam po VR-u :mrgreen:

 

krenimo dalje...

 

Između Kaštela-Starog i Sadina...

IMG_4072.jpg

 

Pogled na Kaštel i Split nakon Sadina:

IMG_4074.jpg

 

Izgleda da je još neki railfan bio u vlaku :)

IMG_4080.jpg

 

Negdje između Sadina i Labina Dalmatinskog

IMG_4082.jpg

 

Pogled na kuće, prekrasan je

IMG_4085.jpg

 

Jel to ovo di je nagibni bil zletel?

IMG_4090.jpg

 

I pogled na cestu ispod

IMG_4091.jpg

 

Labin Dalmatinski nisam sliko, al eto, sljedeči iza njega je Prgomet

IMG_4095.jpg

 

Odma iza Presla (što li je ovaj velki okrugli kameni plato??)

IMG_4099.jpg

 

Onda ide stanica Brdašce

IMG_4102.jpg

 

Bakoviće sam prosjedio u kupeu, sljedeči iza njih je Primorski dolac

IMG_4107.jpg

 

Iza njega ide opet Dolac, ovaj put Donji, i njega sam prosjedio i eto me na ulasku u Perković

IMG_4110.jpg

 

Nastavak uskoro...

Edited by zagi988
Link to comment
Share on other sites

Da, ono di je Šved je Kaštel Stari, sad gledam po VR-u :mrgreen:

 

Jel to ovo di je nagibni bil zletel?

 

I pogled na cestu ispod

 

Odma iza Presla (što li je ovaj velki okrugli kameni plato??)

 

Šta imaš gledat u VR, preblizu Splita je da bi bija Labin.

 

Nagibni nije izletija na toj lokaciji, puno niže je to bilo, dole neposredno prije K. Starog.

 

Cesta ispod je cesta od Planog, preko Labina, dalje za Prgomet, spoj na A1 i dalje za još neke zaseoke i pojedina stajališta.

 

Kameni plato je "državna voda", bunar, gusterna, čatrnja, kako oš, nekoć dok nije bilo vodovoda , ljudi su tu odlazili po vodu za napoj stoke i blaga.

Link to comment
Share on other sites

Izlazim van iz vlaka, 051 se otkopčava a ja brže bolje slikam ovog Šveda za Šibenik

IMG_4112.jpg

 

eto 051 se već vraća po kolosijeku do, ide na kraj tj. čelo vlaka

IMG_4114.jpg

 

eto točno ovak (+ zgodna ženska osoba)

IMG_4117.jpg

 

po povratku jako malo slikam, al zato ima video

 

Sadine stajalište, propustio sam to prije

IMG_4120.jpg

 

jedan video iz Kaštela Starog, onaj teretnjak iz Solina s dva puta po jedan Turner

 

i jedan iz Kaštela nekog

http://www.youtube.com/watch?v=Z-dH_DyB2pk&list=PLA4AF9620FF001E2E&index=7&feature=plpp_video

 

još jedan pogled na Kaštel i Split

IMG_4121.jpg

 

Kaštel Kambelovac

IMG_4124.jpg

 

žuta bačva na kotačima, isto Kaštel K.

IMG_4125.jpg

 

2062 038 u Solinu

IMG_4134.jpg

IMG_4135.jpg

 

i onda jedna fotka vagonopraone iz Split-Pregrađa (neznam jel to funkcioniše više)

IMG_4136.jpg

 

po dolasku u Split odma se loxa otkopčava i opet ide na drugo čelo vlaka

IMG_4139.jpg

 

bye bye!

IMG_4140.jpg

 

Sve u svemu, isplatilo se putovanje, konduktera nije nit bilo (:o), iskoristio sam priliku pa navečer kad sam putovo doma tražio povrat para :mrgreen:

051 je praf vlekla, makar su bila samo dva vagona, ubrzanje je fantastično

To bi bilo sve od mene, do sljedećeg slikopisa!

:mah

Edited by zagi988
Link to comment
Share on other sites

Šta imaš gledat u VR, preblizu Splita je da bi bija Labin.

 

Nagibni nije izletija na toj lokaciji, puno niže je to bilo, dole neposredno prije K. Starog.

 

Cesta ispod je cesta od Planog, preko Labina, dalje za Prgomet, spoj na A1 i dalje za još neke zaseoke i pojedina stajališta.

 

Kameni plato je "državna voda", bunar, gusterna, čatrnja, kako oš, nekoć dok nije bilo vodovoda , ljudi su tu odlazili po vodu za napoj stoke i blaga.

Fala Vice na pojašnjenju! :D

Link to comment
Share on other sites

Bravo Zagi.

 

Sto se mene tice nisi ni trebao pisati stajalista, ja sam sebi gušta nasao :kul3

 

Ajmo sad jel ima zainteresiranih za ljetni ekšn ??? :kul3 :kul3

 

Za to bi se već i našlo par lokalnih vodiča hehehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Zagi, sviđa mi se putopis. jedino, ovaj prvi video u zadnjem postu sa slikama, u kojem imaš križanje sa teretnim vlakom, čini mi se da na izlasku iz kolodvora piše Labin Dalmatinski (a ti si napisao da je to Kaštel Stari).

 

i još jedno pitanje ... ovaj znak koji je prometnica davala teretnjaku da može proći kroz kolodvor bez zaustavljanja nisam vidio da pokazuju prometnici u Karlovcu ili Duga Resi. da li to znači da se taj znak pokazuje samo na prugama bez APB-a?

Edited by swen
Link to comment
Share on other sites

i još jedno pitanje ... ovaj znak koji je prometnica davala teretnjaku da može proći kroz kolodvor bez zaustavljanja nisam vidio da pokazuju prometnici u Karlovcu ili Duga Resi. da li to znači da se taj znak pokazuje samo na prugama bez APB-a?

U signalnom pravilniku je navedeno samo ovo: Vlaku koji kroz kolodvor prolazi iznimno ili po zapovijedi daje se signalni znak ''Prolazak slobodan''.

 

Mene ne trebaš ni pitati, samo reci datum i rutu :)

Ruta Perković-Split. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Baš mi se svidel tvoj putopis. I ja sam našel nekaj u čemu sam guštal, tak da se nisam niti najmanje opterećival s nazivima kolodvora i stajališta.

 

Jako lijepo. :palac:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zagi, sviđa mi se putopis. jedino, ovaj prvi video u zadnjem postu sa slikama, u kojem imaš križanje sa teretnim vlakom, čini mi se da na izlasku iz kolodvora piše Labin Dalmatinski (a ti si napisao da je to Kaštel Stari).

 

Je, istina je, pomotal sam se već!

 

Ajmo sad jel ima zainteresiranih za ljetni ekšn ??? :kul3 :kul3

Samo mjesto i vrijeme reci! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...