Jump to content

Tin Express 2011.


Stanley

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas je 6112-101 opet bio na Tin Expressu.

I to ne bilo kojem, već onom što ga je pohodio glavom i bradom zagrebački gradonačelnik Milan Bandić. S obzirom na ovaj visoki posjet mali.paja me pitao što radim u srijedu i bih li mu opet bio na raspolaganju za malo fotkanja. Teško je natjerati žabu u vodu i Stanleya u akciju, pa sam se naravno pridružio.

Da će doći gost visokog ranga vidjelo se na peronu, gdje se okupila lijepa hrpica reportera i snimatelja.

Već je došlo i vrijeme polaska, a Bandića ni od korova. - Ma on ti uvijek kasni - tumači mi Djed Mraz alias mali.paja - i samo prozuji kroz vlak. Jednom smo ga čekali na peronu, a on je došao s druge strane preko kolosjeka.

Već sam strpao fotoaparat u torbicu i spremao se na šetnju do polaska mog vlaka za Vrapče, kad mi priđe mali.paja: - Eno ga, već je ušao u vlak.

Kako i otkuda se stvorio pojma nemam, ali sam ga uspio uhvatiti tj. napraviti nekoliko snimaka.

Pa krenimo redom.

 

Mali.paja kao Djed Mraz:

 

pc140005a.jpg

 

Vlak je pun kao šipak:

 

pc140021.jpg

U upravljačnicu nisam ulazio, ali i majstor zaslužuje kakvu-takvu fotku:

 

pc140028.jpg

Djedovi Mrazovi daju izjave za javnost. Tko stigne neka pogleda program TV Jabuka danas u 18.40:

 

pc140029.jpg

I ovaj brko se prisjetio svog djetinjstva:

 

pc140031c.jpg

Hmm… benti političare koji ne znaju doći na vrijeme:

 

pc140032.jpg

Kako se ovaj odjednom stvorio u vlaku? Puff, pant… uspjevam stići na pravo mjesto:

 

pc140033.jpg

Kako mi je mali.paja najavio tako je i bilo - taj je samo prozujao kroz vlak. Eh, da je predizborno vrijeme kao što nije… Prošla baba s kolačima, inače bi se zadržao dulje (i valjda stigao na vrijeme):

 

pc140035.jpg

Slijedi završetak

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Đedovi, jel' sve pod kontrolon?

 

pc140036.jpg

Vidite jel' unutra sve u redu…

 

pc140039.jpg

… dok ja zabavljan ove nounare:

 

pc140040b.jpg

Jel vidite vi gospođo šta ja sve moran trpit?

 

pc140041.jpg

Dok san ja na čelu Zagreb će… bla-bla-bla…

 

pc140043.jpg

pc140045.jpg

To smo obavili, ajmo dalje:

 

pc140046.jpg

A ode i on, s ponešto minuta kašnjenja u polasku:

 

pc140049.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Današnji Tin express vozi u čak 3 ture. Prvu sam trebao dočekati u S.Marofu ali su mi Stanley i Mali Paja javili za probleme u prometu uzrokovane puknutom granom, zbog čega Tin neće voziti prema S.Marofu nego Dugom selu. Budući je prema S.Marofu kakav-takav promet ipak krenuo po nepravilnom kolosijeku pustili su i Tin express. Dok sam čekao u S.Marofu dočekao sam Mađara sa velikim zakašnjenjem.

 

IMG_5930.jpg

 

IMG_5931.jpg

 

IMG_5933.jpg

 

Sat na kolodvoru S.Marof je zakazao, isto kao i prometno osoblje kolodvora koje se nije trudilo obaviještavati svoje korisnike o kašnjenjima prigradskih vlakova. Standardni i uobičajeni bezobrazluk tipičan za sve one koji misle da su putnici zbog njih...

 

Brzi je došao također sa zakašnjenjem

 

IMG_5936.jpg

 

IMG_5938.jpg

 

Vraća se i Mađar iz Harmice te produžava prema Zg

 

IMG_5941.jpg

 

IMG_5942.jpg

 

IMG_5944.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Evo i Tina. Kasni više od 35 minuta. U doba kada je stigao u S.Marof trebali su u njega ulaziti putnici druge ture. Zašto je morao do S.Marofa? Kakvi su to ljudi koji imaju srca dozvoliti da se dječica smrzavaju na Glavnom?

 

IMG_5946.jpg

 

IMG_5948.jpg

 

IMG_5950.jpg

 

I odlazi...

 

IMG_5951.jpg

 

Nisam išao sa njim. No bio je pun-puncat i samo jedan djed Mraz (mali Paja).

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Danas je na Tin Expressu bilo posebno uzbudljivo. S jedne strane gužva zbog koje su morale voziti dvije garniture, a s druge strane poremećaj u prometu - prekid kontaktne mreže u Podsusedu - zbog čega su vlakovi između kolodvora Podsused-Tvornica i Zaprešić morali voziti nepravilnim kolosjekom. Što je ispred mene već lijepo prokomentirao Portos.

Za mene osobno bilo je uzbudljivo jer sam na vožnju poveo kćer Tamaru i unučicu Dinu, pa donosim kratak izvještaj.

 

Djed Mraz alias mali.paja na vrijeme me upozorio na izvanredni događaj, stoga smo se prema Glavnom kolodvoru uputili ZET-ovim autobusom (linija 146 Jankomir - Reljkovićeva) i dalje tramvajem:

 

pc170001o.jpg

Moja Dinči veselila se vlaku:

 

pc170004q.jpg

Djed Mraz je spreman za putovanje:

 

pc170008.jpg

A spremni smo i mi:

 

pc170010p.jpg

Deda, vidi i tamo je neki vlak:

 

pc170013.jpg

Kad će već jednom taj Djed Mraz?

 

pc170017.jpg

U međuvremenu je stigao sokić:

 

pc170022.jpg

Tamo je neka gužva, čini se da ide:

 

pc170023.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Teta nam je podijelila balone:

 

pc170026.jpg

Konačno je stigao i Djed Mraz:

 

pc170027.jpg

Da vidim što si mi to dao:

 

pc170029.jpg

Preklani si me isprepadao, a baš si guba:

 

pc170031.jpg

Moramo ponešto isprobati, njam-njam:

 

pc170032m.jpg

Mogu ja s tobom i zaplesati:

 

pc170034q.jpg

Bila sam dobra i dobila sam još jedan balončić:

 

pc170035.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Bravo, deda!

Nego, to Ti je dete malo blijedo. Mogli bi deda i unuka doći k meni na par dana na planinski zrak, palačinke i špek s polama pa da vidiš... Da ne velim da bi mladi za to vrijeme mogli ostvariti onu lažnu Portosovu prijetnju...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nego, to Ti je dete malo blijedo. Mogli bi deda i unuka doći k meni na par dana na planinski zrak, palačinke i špek s polama pa da vidiš...

Jest, dijete je malo blijedo. Zapravo je iscrpljeno, jer je siroto zadnjih desetak dana bilo bubino. Dinči je pokupila neku virozu s grdim kašljem, pa je izgubila apetit i (pre)malo jela. Dovoljno je reći da mi je neki dan donijela u sobu čokoladu (kremastu) i rekla: - Deda, ja ne mogu ovo jesti, 'oćeš ti? - A deda se naravno žrtvovao, mislim da ne propadne... :mrgreen:

Špek s polama, kažeš? Unučica nažalost još nije dosegnula taj civilizacijski stupanj, no deda upravo pridržava lavor pod bradom da sline ne padnu na pod. :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Prekjučer i ja sam putoval Tin Expressom. Dolazil sam ujutro putničkom iz Koprivnice s 2 curama. Naš vlak je kasnil otprilike sat vremena zato sam zakasnil prvog Tin Exspress. Jednom smo stajali 15 minuta dugo negdje između Koprivnice i Križevaca. Morali smo pričekat vlak za Osijek. Drugi put u Dugom selu smo čekali, al ne znam čemu. Nakon pola sata zastao je pored nas vlak iz Vukovara. Pital sam putnike kaj je, al niko nije znal nikaj. Nekoliko putnika je presjedao na vukovarski vlak, nekoliko iz vukovarskog je presjedao na naš vlak...Pravi kaos <_< Na kraju drugi vlak je odlazio ranije, mi smo pratili nakon 5 minuta. Usput do Glavnog kolodvora nisam videl nikaj čudno. Drugi kolosjek je bil OK.

U Zagrebu cure su otišle pogledat sajam na trgu Jelačića, a ja sam pričekal Tin Express. Do Savskog Marofa sam bil na upravljačnici vlaka.

Novi EVM vrlo mi se sviđao. Otprilike ponudi istu kvalitetu za putnike kao naš Stadler Flirt, al je još tiši od njega.

dscf8798w.jpg

dscf8803.jpg

dscf8809d.jpg

dscf8815.jpg

na prozor upracljačnice sam našao opis mađarskom jeziku!

dscf8817k.jpg

Inače krivo je prevoden. "Nagy légnyomás, tilos kinyitni!" Mislim ovaj su hteli tamo pisati. Na vlaku osim ovoga nisam našao drugi mađarski tekst. Nije mi jasno zakaj ipak u upravljačnici su stavili mađarski tekst. Možda bit će tamo mađarski strojovođa? :mrgreen:

 

Shizofrenija:

dscf8824.jpg

Mali.paja s dečkom:

dscf8827.jpg

dscf8836.jpg

Mali.paja i meni je dal poklon i luftbaloon :mrgreen: Osječal sam se mladije 15 godinama :mrgreen:

dscf8844.jpg

dscf8845c.jpg

Nakon toga otišao sam potražiti cure. Dogovorali smo da u 13:00 se vidimo na trgu Jelačića. A ja sam kasnil 20 minuta, onda već nisu bile tamo. Probal sam i zvati na telefonu, al nisam moguo koristit svoj mobil. U Srbiji i Slovačkoj može ga koristiti, al u Hrvatskoj zakaj ne mogu? :neutral: T-mobile..... <_< Na kraju ponašao sam njih na Glavnom kolodvoru.

dscf8869.jpg

Pred kolodvorom snimal sam ove tramvaje:

dscf8855i.jpg

dscf8861f.jpg

dscf8871.jpg

Poslepodne još smo pogledali Arenu Centar....Po meni to ništa smisla nije imao, u Budimpešti ima još 10 istih robnih kuća, istim trgovinama....al curice su morali pogledat....Ak idem u inozemstvo onda tražim stvari koje doma nemaju.

U Areni sam videl još jedan božićni vlak:

dscf8872h.jpg

 

Užival sam ovaj izlet u Zagrebu. Puno hvala za Mali.paja za ovog putovanje Tin Expressom. Možda u sljedeći Božić opet se vidimo :zubob

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...