Jump to content

Tin Express 2011.


Stanley

Recommended Posts

Kakva je situacija kod vas?

 

pc050074.jpg

Sveti Nikola s jedne, Djed Mraz/Božićnjak s druge strane:

 

pc050076.jpg

Ovi siročići su nekako (is)pali na pod:

 

pc050079.jpg

Vaš izvjestitelj si je dopustio mali predah od slikanja dječje zabave. Prolazimo kroz kolodvor Zaprešić:

 

pc050080.jpg

Prvi modul, članak ili kako se to već zove bio je prazan, pa sam blagoizvolio malo nasjesti da isprobam udobnost sjedišta novog prigradskog vlaka:

 

pc050084.jpg

Iz Savskog Marofa danas samo ovo:

 

pc050087.jpg

Sveti Nikola i Djed Mraz/Božićnjak zamijenili su lokacije:

 

pc050094.jpg

Ajd bok, vidimo se na nekoj novoj railfanovskoj akciji. I svakako na Tin Expressu 2012. godine:

 

pc050104.jpg

 

Na kraju si dopuštam i poneku impresiju o novom prigradskim vlaku, s obzirom da mi je to bila prva vožnja. Opća ocjena, sasvim osobno i odokativno: vrlo dobar. Vlak lijepo izgleda, nije bučan (osim sirene koja djeluje moćno) i fino klizi tračnicama. Zamjerka: na izlazu iz Glavnog kolodvora ljulja se kao bracera pri stanju mora 4, na granici morske bolesti, no to je zasigurno zbog lošeg stanja pruge/skretnica. Za definitivnu ocjenu morao bih se voziti u jutarnjoj ili popodnevnoj gužvi. Što mi kao penziću ne pada na pamet.

Glavno je da su mali putnici Tin Expressa i danas bili sretni i zadovoljni.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da pitamo ErrAseRa? :kul3

Dakle, ako sam dobro shvatio, Tin Ekspress se zove po sinu jednog značajnog gospodina koji je bio dovoljno značajan da taj vlak nazove po svom sinu, ali je usput toliko značajan da spominjanje njegovog imena nije poželjno na 4rumu... Hm.gifNemBlage.gif

 

Čitajući gore referirane postove, naišao sam na jednu grešku koja se stalno provlači u svim božićno-djedomrazovskim pričama pa bih rado upozorio Paju_Mraza na to kako ne bi buduće generacije klinaca i klinceza zavodio u bludnju. Radi se o pitanju "Kako se zove sob Djeda Mraza?"

Ispravan odgovor je "Rudolfina". Naime, odrasli mužjaci sobova (Rangifer tarandus) gube rogove u prosincu pa ako vodeći sob u zaprezi ima rogove onda, sljedstveno tome, to može samo biti ženka. Jasno?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pa nema samo Zagreb Tin express... :djedmraz

 

Varaždin, 06.12.2011.

tin1.jpg

 

tin2y.jpg

 

 

A evo ga i u subotu, 03.12.2011.

tin3.jpg

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Ja svoje putopise stavljam na forum, u pravilu, isti dan ili najkasnije sutradan po povratku. :wink:

za razliku od karikaturiste Pfaffa koji ni dan danas nije stavio putopis iz Banovića-

A čekaj da on to vidi, pa ti je bolje ne ići na iduću roštiljijadu. :mrgreen:

Vidio. Za kaznu ništa od Šljivovice a da bi se djelomično iskupio mora napraviti ručak. I to kakav. Od predjela do deserta + same delikatese...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

za razliku od karikaturiste Pfaffa koji ni dan danas nije stavio putopis iz Banovića

Bit će - na polugodišnjicu. 19. prosinca 2011. :rolleyes:

 

... a da bi se djelomično iskupio mora napraviti ručak. I to kakav. Od predjela do deserta + same delikatese...

Bit će. Samo ne znam kako ću marinirati meso bez dobre ličke šljivovice. Morat ćemo neku kupovnu drekovaču :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na kojoj relaciji vozi varaždinski Tin Express ?

 

Varaždin - Čakovec - Varaždin

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Na kojoj relaciji vozi varaždinski Tin Express ?

Samo Zagreb ima TIN EXPRESS za građanstvo. To znači da su karte u slobodnoj prodaji. Tin vozi i na istarskim prugama i ozaljskoj pruzi itd. Svi ti vlakovi van Zagreba su komercijalni i nemaju određenu relaciju prometovanja kao i ovaj varaždinski. Ovisi gdje se tko javi i naruči vožnju. U principu svi vlakovi van Zagreba prometuju u pauzama između vožnji u obrtnim kolodvorima (imamo vlak na relaciji Buzet-Lupoglav-Buzet). Zagreb ima isto komercijalne vožnje. One su u toku tjedna. U Zagrebu će biti i komercijalne vožnje u sljedeće dvije subote. One su treća vožnja poslije dvje za građanstvo.

Lijepo je što smo dobili slike Tina iz Varaždina. Možda netko još koju sliku van Zagreba postavi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informaciji, nisam znal za to. Inače da, postojao je isprintani papir s natpisom "Društvo naša djeca Novi Marof", "Dječji vrtić Beletinec (mislim da tako nekako)", a nije mi bilo jasno zašto su to stavljali. Također mi nije bilo jasno tko će to napuniti vlak u radnom danu u 8 ujutro, ali sad je sve jasno :mrgreen:

 

tin4.jpg

 

 

E da, zašto je McDonalds bio prisutan i u ovoj vožnji, unatoč tome što vožnja nije za javnost? Ugovor HŽ-a i McD o obvezi prisustva osoblja McD-nalsa ako u gradu gdje Tin vozi postoji njihov restoran? Pitam jer sam vidio njihove balone.

Edited by wiggum

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informaciji, nisam znal za to. Inače da, postojao je isprintani papir s natpisom "Društvo naša djeca Novi Marof", "Dječji vrtić Beletinec (mislim da tako nekako)", a nije mi bilo jasno zašto su to stavljali. Također mi nije bilo jasno tko će to napuniti vlak u radnom danu u 8 ujutro, ali sad je sve jasno :mrgreen:

 

tin4.jpg

 

 

E da, zašto je McDonalds bio prisutan i u ovoj vožnji, unatoč tome što vožnja nije za javnost? Ugovor HŽ-a i McD o obvezi prisustva osoblja McD-nalsa ako u gradu gdje Tin vozi postoji njihov restoran? Pitam jer sam vidio njihove balone.

McD osoblje se samo pojavljuje u Zagrebu na vožnjama za građanstvo i humanitarnoj vožnji. Humanitarna vožnja ove godine je bila o5.12. Međunarodni dan invalida je 03.12. HŽ svake godine obilježi taj dan sa vožnjom. Kako je ove godine taj dan bio u subotu, vožnja je pomjerena na ponedeljak. Uglavnom, ukoliko je taj dan preko vikenda onda se obično pomjeri na ponedeljak, mada može biti i ranije u petak. Na tom vlaku su uglavnom osobe sa posebnim potrebama, najviše djeca ali bude i starijih osoba. Znalo je biti i osoba po mojoj procijeni i sa preko 60 godina. Par godina bila je jedna osoba (dijete) sa nekom rijetkom bolesti. U Europi ima svega par osoba takvih. Ono je imalo 3-5 godine a tijelo je bilo stare osobe. Držao sam to dijete u rukama. Ne znam da li je bilo teško par kg. Na vlaku koji ove godine ima 15-ti rođendan McD je svake godine bio jedan od sponzora. Dijeli dosta svojih balona putnicima. Obično znaju dijeliti male bilježnice, rasporede sati, kupone za popust u restoranu itd. Znaju nam ostavit za podjelu i kada nisu na vlaku sa nama. Paketići koji se djele na vlaku su isti za cijelu Hrvatsku. Svi se distribuiraju iz Zagreba. Sa tim paketićima vjerovatno su i baloni poslati u Varaždin. Radi toga si vidio te balone u vlaku.

Link to comment
Share on other sites

Par godina bila je jedna osoba (dijete) sa nekom rijetkom bolesti. U Europi ima svega par osoba takvih. Ono je imalo 3-5 godine a tijelo je bilo stare osobe.

 

Progerija. Nisam znao da je ima i u Hrvatskoj.

Link to comment
Share on other sites

Danas je od Varaždina do Ludbrega vozio Tin express, pod brojem 16150/16151.

 

Današnja vožnja je bila za djecu djelatnika Županije.

 

tin5.jpg

 

tin6.jpg

 

tin7.jpg

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Vlak je namjenjen mladima. Zato je dobio skraćeno ime od "tinjejdžeri" TIN.

 

Tinejdžeri su osobe negdje od nategnute 12 (bolje rečeno 14) pa do 18 godine. Da li je to ciljana skupina HŽ-a i Tin expressa ili skupina koja se zove djeca (do 12 godine života)?

 

Mislim da nema ni desetogodišnjaka koji ne zna da sveti Nikola ili djed božičnjak ne postoje (tj. nije živi više), a kamoli da tu priču prodate spomenutim tinejdžerima.

 

Malo nelogično, ali riječ je o HŽ-u pa logično da je nelogično.

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Tinejdžeri su osobe negdje od nategnute 12 (bolje rečeno 14) pa do 18 godine

Neće biti. Tinejdžeri su osobe u starosti od 13 do 19 godina.

A to proizlazi iz izgovora brojeva na engleskom jeziku. Broj 13 je thirteen, broj 14 fourteen... i tako do 19 koji je nineteen. S 20 godina si već twenty.

Složio bih se s konstatacijom da Tin Express nije (ili ne bi trebao biti) namijenjen mladeži koja u toj dobi otkriva sasvim drugi svijet. :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Tinejdjer je izvedenica iz engleske rijeci "Teenager", a odnosi se na djecu/omladinu od 13 do 19 godina, posto na engleskom jeziku za brojeve 13 - 19, izgovor zavrsava sa 'teen'

[13=thirTEEN, 14=fourTEEN, 15=fifTEEN, 16=sixTEEN, 17=sevenTEEN, 18=eighTEEN, 19=nineTEEN].

A popualcija TIN Expressa je znatno mladja

Link to comment
Share on other sites

Malo nelogično, ali riječ je o HŽ-u pa logično da je nelogično.

Sad mene zanima kakva logika treba za dati ime? Pa da je i TIN bez asocijacije na mlade. Rečeno je samo da je ime na asocijaciju za mlade. Možda ima starih hoji su mlađi od mladih. Ako će mo i po medicinski, granice puberteta su se pomaknule. Sada klinci u pubertet ulaze i sa desetak godina. Ime je kratko i pamtljivo. Tko u što vjeruje nema veze sa ovim vlakom. Na vlaku je sada Djed Mraz. Cijeli svet zna da ne postoji. Pa ipak se svi vesele susretu sa njim. Napisao sam o tom vlaku da znaju biti i odrasli ljudi koji su zaostali u razvoju. Treba doći i vidjeti njihovo veselje. Često su roditelji oduševljeniji od djece. Mi na vlaku i nemamo dogmu o tome da moramo uvjeravati djecu da li i što postoji i tko nosi darove. Ako su glavni putnici mladi do 2-3 razreda osnovne škole da li bi se vlak trebao zvati PIONIR? Ili možda u orginalu na engleskom PIONEER?

Link to comment
Share on other sites

Neka se vlak zove kako se zove, neka vlak obavlja funkciju koju obavlja, mislim da nitko tko je komentirao ovo "tin od tinejdžer" nije želio osporiti. Samo vlak dobiva ime po dobnoj skupini za koju nije, to je razlog komentiranja.

Mogao se zvati Nikola express, a poslije Božić express, ili Pahulja express, tako svejedno kako se vlak zove i po kome ili čemu je dobio ime.

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...