Jump to content

Provincijalac u Metropoli XXIX.


Pfaff

Recommended Posts

Uvod u ovu priču je standardan: Najboljoj itd., itd. uletio event u Metropoli, a prijateljici koja je trebala voziti jer također sudjeluje u tom zbivanju je u njenoj Laguni krepala klima ('bem ti francuske aute...) pa sam naprasno dobio promociju u bračnom statusu (šoferčina – navodno su vrlo cijenjeni).

 

Kao obično u tim nezgrapnim situacijama, javila se potreba da sebi kvalitetno ispunim razdoblje od 4+ sahata dok budem u stand-by statusu. Pao mi je napamet cijenjeni admin i 4rumaški prijatelj seabral pa smo na zajedničku radost ustanovili da baš tog nedjeljnog popodneva težimo istom cilju – slikati željeznice (ne'š vjerovat'). Pao je dogovor da se javim kad stignem u Metropolu.

 

Poučen lošim iskustvima s kukcošmrkljem na šoferšajbni, nisam slikao Klek na nizbrdici kod Jablana, ali sam morao stati na odmorištu Desinec jer su se dame morale ići ižuboriti, a Pfaffmobil je bio žedan. Ovo ljupko čeljade mi je za 5 dlakavaca osnažilo stakla.

 

PodsusedBorongaj001.jpg

 

Kad se već nudi ljepši pogled onda ajmo još jedamput!

 

PodsusedBorongaj002.jpg

 

Nakon što sam Helga.jpg i kolegicu iskrcao na odredištu, hitro sam se prebacio do obližnjeg kolodvora kojeg ja pamtim kao južnog, a ova moderna mularija ga zove zapadni Krepah.gif

Dvije dame u prvom redu partera čekaju vlak u smjeru Portosa (čuo sam u prolazu)

 

PodsusedBorongaj004.jpg

 

Otkad sam nabavio kristalnu kuglu, jako me veseli činiti ovakve sličice. Ovo se vidi s perona na Zapadnom kolodvoru

 

PodsusedBorongaj005.jpg

 

Pogled u smjeru Zaprešića, Harmice, Zaboka, €urope (po potrebi potcrtati)

 

PodsusedBorongaj006.jpg

 

Tamo dalje desno je Glavni kolodvor

 

PodsusedBorongaj007.jpg

 

Nisam dobio punu panoramu kolodvora jer mi je ovaj zasmetao (nisam baš siguran da je ovo ekskluzivni slikopis Magyara na Zapadnom kolodvoru)

 

th_PodsusedBorongaj010.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zgrada Južnog kolodvora s civilne strane. Pfaffmobil je smješten u hlad (zasad)

 

PodsusedBorongaj011.jpg

 

Park nasuprot kolodvorskoj zgradi i tramvajsko okretište.

 

PodsusedBorongaj012.jpg

 

PodsusedBorongaj013.jpg

 

U međuvremenu sam SMS-om obavijestio seabrala o mom trenutnom položaju. Došao je po mene, riješili smo se Pfaffmobila, prekrcao sam se u francuski auto s klimom i krenuli smo put Kustošije jer je tamo passarella s koje se vidi svašta. seabral puno slika po raznim okolozagrebačkim nadvožnjačkim lokacijama pa je odgovarajuće opremljen izvodima iz VR i zna kad će na kojoj pruzi nastati interesantna gužva. Usput sam naučio da on na pruzi razlikuje "prave vlakove" (ASEA/Brena/Džems + vagoni) od Magyara, Macosa i slične stoke sitnog zuba. Ovi potonji se slikaju samo u nuždi. Zanimljivo. Kod mene na riječkoj pruzi vrijedi pravilo "daj što daš..."

 

Eto me na passarelli. Uspio sam napraviti 360° panoramu

 

PodsusedBorongaj014.jpg

 

Pogled u smjeru Zaprešića itd., itd. Vagoni s kontejnerima, vagoni bez kontejnera...

 

PodsusedBorongaj015.jpg

 

Ovaj nadvišeni dio ide preko elektrificiranog dijela pruge, a s vanjske strane je još zaštićen pločama pa je dosta teško naći dobru rupu za slikavanje.

 

PodsusedBorongaj016.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda je seabral u svom šalabahteru pronašao da uskoro nailazi Magyar pa smo se spustili na donju razinu.

 

PodsusedBorongaj017.jpg

 

Kad imaš dobar telac, možeš slikati sa sigurne udaljenosti VidBudale.gif

 

PodsusedBorongaj018.jpg

 

Eto njega ili ga...

 

PodsusedBorongaj019.jpg

 

Još jedan ekskluzivni filmski zapis RollEyes.gifRollEyes.gif

 

th_PodsusedBorongaj020.jpg

 

Pogled s donje strane na passarellu

 

PodsusedBorongaj021.jpg

 

PodsusedBorongaj022.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sljedeća stanica nam je bila Podsused stajalište. Upravo je prolazio Magyar RollEyes.gif

 

PodsusedBorongaj023.jpg

 

PodsusedBorongaj024.jpg

 

Ja sam pothodnikom prešao na drugu stranu kolosjeka jer sam iz kristalne kugle htio izvaditi panoramu stajališne zgrade...

 

PodsusedBorongaj027.jpg

 

... dok se seabral držao "down" kolosjeka jer je u svom šalabahteru iščačkao podatak da bi uskoro trebao naići "pravi vlak" iz smjera Zaprešića, a tamo je dobar zavoj gdje se vlak lijepo nagne

 

PodsusedBorongaj025.jpg

 

Ko će koga prvi...

 

PodsusedBorongaj026.jpg

 

Službena zgrada

 

PodsusedBorongaj028.jpg

 

Ćenifa (zaključano). Baš mi se sviđa oznaka "Rezervirano za U", zašto su prekrižili?

 

PodsusedBorongaj029.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kolosjek u smjeru rečenog zavoja...

 

PodsusedBorongaj030.jpg

 

... i kolosjek u smjeru Zagreba

 

PodsusedBorongaj031.jpg

 

PodsusedBorongaj032.jpg

 

Komentar izostavljen kao suvišan

 

PodsusedBorongaj033.jpg

 

Evo dvije panoramice sa stajališta Podsused stajalište

 

PodsusedBorongaj036.jpg

 

PodsusedBorongaj037.jpg

 

Spremamo se put zavoja ufatit busiju

 

PodsusedBorongaj034.jpg

 

PodsusedBorongaj035.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam predložijo da idemo prugom tih 50-tak metara jer je ispod nasipa trava bila visoka, mi u kratkim hlačama i sandalama, a nešto je usput i gadno grizlo (peckave muve). U jednom trenutku veli seabral: "Nešto šumi po KV...? SKAČI!".

 

I evo što smo zabilježili u sačekuši na zavoju Mrgreen.gifMeniNeugodnjak.gif

 

PodsusedBorongaj038.jpg

 

Osta samo uspomena...

 

PodsusedBorongaj039.jpg

 

Za utjehu bio je dobar i Magyar iz suprotnog smjera

 

PodsusedBorongaj040.jpg

 

PodsusedBorongaj041.jpg

 

Nagnuo se baš kao Hloyge Krepah.gif

 

PodsusedBorongaj042.jpg

 

PodsusedBorongaj043.jpg

 

PodsusedBorongaj044.jpg

 

Onda smo svratili do kioska jer je seabral bio žedan i htio kupiti bocu kriminalwassera (kiosk je ono desno na rubu slike)

 

PodsusedBorongaj045.jpg

 

Iz neobjašnjivog razloga fotić mi je naglo omlohavio pa sam dobio ovu zanimljivu fotku nad kojom sam dosta dugo razmišljao

 

PodsusedBorongaj046.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zaključili smo da je dosta periferije, a provincijalac si je zaželijo pogledati Glavni kolodvor.

seabral zločesto veli: "Nju baš ne vidiš prečesto na riječkom kolodvoru, ne?" Mislim si ja: "Ne vidi ju ni Jura u Osijeku pa šta!!!"

 

PodsusedBorongaj047.jpg

 

Sunce se već klonilo zahodu pa je ovaj vitraž imao osvjetljenje 'nako – taman

 

PodsusedBorongaj048.jpg

 

Ostaci vodonapojnika i onaj nesretni bik. Koliko se sjećam, tu je kasnih 60-ih obično bila parkirana parnjača koja je služila kao izvor pare za grijanje vagona na peronima. Zanimljivo, seabral se toga ne sjeća :mrgreen:

 

PodsusedBorongaj049.jpg

 

Na glavnom zagrebačkom kolodvoru je uvijek živahno. Mali Jenbach preslaguje vagone.

 

PodsusedBorongaj050.jpg

 

Brena na nekom međunarodnom vlaku, vagon iza nje je bio neki švicarski Schlafwagen

 

PodsusedBorongaj051.jpg

 

Zanimljivo, ne?

 

PodsusedBorongaj052.jpg

 

Brena se odmaknula, a Jenbach je one vagone nagurao na čelo vlaka. Što je dalje bilo, ne znam jer smo otišli na drugi kraj perona jer je ta lokacija pogodnija za rad s kristalnom kuglom

 

PodsusedBorongaj053.jpg

 

Ovoga su friško izglancali

 

PodsusedBorongaj054.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na jednom kolosjeku, ugledali smo ova dva vagona, sama i napuštena

 

PodsusedBorongaj055.jpg

 

Jedan je imao ovaj logo:

 

PodsusedBorongaj057.jpg

 

A drugi ovaj. Meščini da je ovaj drugi u leasingu!

 

PodsusedBorongaj056.jpg

 

Opet jedna 360° panorama

 

PodsusedBorongaj058.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sljedeći dio izvješća posvećujem Zeusu

 

Kaže seabral: Tamo je vlak za Koprivnicu, trebao bi u svom sastavu imati one obnovljene vagone o kojima svi pričaju!

Jes', vala...

 

PodsusedBorongaj059.jpg

 

Pritisneš gumb, pčšššššš! i otvaraju se dveri (a tepih?)

 

PodsusedBorongaj060.jpg

 

Unutrašnjost. Hm, da... (stara, dobra, Goša on my mind...)

 

PodsusedBorongaj061.jpg

 

Koliko se tu toga može pokvariti...

 

PodsusedBorongaj062.jpg

 

PodsusedBorongaj063.jpg

 

"U slučaju nužde opaliti prethodnika-okupatora čekićem!" (ili sam nešto pobrkao?)

 

PodsusedBorongaj064.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Elektronika u ćenifi (ni Serem.gif više ne ide bez komplikacija Roll.gif)

 

PodsusedBorongaj065.jpg

 

Klonja me malo podsjeća na one u Remetincu

 

PodsusedBorongaj066.jpg

 

Klima-uređaj. Svaka čast. U vagonu je bilo zbilja ugodno

 

PodsusedBorongaj067.jpg

 

Ovo Beet ja nehotice uvijek čitam na engleskom (repa!)

 

PodsusedBorongaj068.jpg

 

Sve radi, sve se blista!

 

PodsusedBorongaj069.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moj Virgil mi je upravo tumačio kako džemsovi na Zagreb gl.kol. stižu samo iz Zagorja i nikad ne ulaze tako duboko na glavni peron kad smo ugledali njega?

 

PodsusedBorongaj070.jpg

 

Kako ni jedan ni drugi ne znamo na mapper (fuj nas bilo sram!), odlučio sam postati uvećanu sliku brundavke u nadi da će netko od znalaca znati objasniti misterij! (17.7.2011, 17:31)

 

PodsusedBorongaj071.jpg

 

Evo nas opet na civilnoj strani kolodvora. Idem opet malo pogledati u kristalnu kuglu. Možda mi se posreći.

 

Ovu gatalinku posvećujem STIBu

 

PodsusedBorongaj072.jpg

 

Pogled na zgradu kolodvora

 

PodsusedBorongaj073.jpg

 

Onda sam obišao Tomicu i slikao potkovicu

 

PodsusedBorongaj074.jpg

 

Veli seabral: "Viiidi što sam našao!"

 

PodsusedBorongaj075.jpg

 

Pogled niz Mihanovićevu/Vodnikovu

 

PodsusedBorongaj076.jpg

 

Gospodin kos je nešto važno čeprkao među tratinčicama

 

PodsusedBorongaj077.jpg

 

Neuspio pokušaj panorame :mrgreen:

 

PodsusedBorongaj078.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Posljednja postaja našeg šalabajzanja Zagrebom bila je tramvajsko okretište u Borongaju (tragom prije viđene gatalinke). Plavih trajvana je bilo k'o u priči, a ja sam stao u sredinu (tamo se po definiciji ne zbiva ništa i nema nikakve opasnosti)

 

PodsusedBorongaj079.jpg

 

seabral je bio malo bliže obodu

 

PodsusedBorongaj080.jpg

 

Pogled prema željezničkom nasipu.

 

PodsusedBorongaj083.jpg

 

Za kraj smo sjeli na piće u priručnu krčmicu da sredimo utiske.

 

PodsusedBorongaj084.jpg

 

Hvala seabralu na odličnom vođenju i vožnji te lijepim zajedničkim trenucima.

Zagreb, Bajbaj2.gifBajbaj2.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Još jednom zanimljiv putopis iz trenutne metropole. :kul3

 

Moj Virgil mi je upravo tumačio kako džemsovi na Zagreb gl.kol. stižu samo iz Zagorja i nikad ne ulaze tako duboko na glavni peron kad smo ugledali njega?

 

http://i583.photobuc...Borongaj070.jpg

 

Kako ni jedan ni drugi ne znamo na mapper (fuj nas bilo sram!), odlučio sam postati uvećanu sliku brundavke u nadi da će netko od znalaca znati objasniti misterij! (17.7.2011, 17:31)

http://i583.photobuc...Borongaj071.jpg

 

Vlak IC 551, Zagreb - Osijek via Strizivojna, nagibni su većinom out, pa dva vagona cijelim putem voze osječke 2044.

Ali dolaze i zagorski vlakovi na 1-3 peron Glavnog kolodvora, jedino ne dolaze na 6. i "a" perone.

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Jako dobro.

Mislim Zagreb u inozemstvu, Turčija u Hrvatskoj... Udarila vrućina, a moderator se valjda hladi negdje na moru. :wink:

Dobro, kod Fiumana se nikad ne zna kamo ciljaju kad kažu ''metropola''.

No pustimo cjepidlačenje. Samo neka ste se vi meni dobro proveli.

P.S. Onaj fotoaparat, s obzirom na motiv na prethodnoj slici, nije trebao omlohaviti već poskočiti u zrak. :666:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

P....

Kada ja dođem u PGŽ obićno se javim. Budući se ti meni nisi javio sada mi nije žao da se ja tebi nisam javio jučer. A bio sam u PGŽ. No dobro sad smo 1:1.

Nego lijepo je vidjeti neobrijanog admina :P

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Hvala seabralu na odličnom vođenju i vožnji te lijepim zajedničkim trenucima.

Zagreb, Bajbaj2.gifBajbaj2.gif

Hvala i tebi da si se javio i da smo se nakon duljeg vremena ponovno mogli malo družiti. Bilo je odlično, a tvoje fotke i sjajan tekst to odlično pokazuju. Zapravo, čak pokazuju i više od toga .... :mrgreen:

Može opet ! :--)

Link to comment
Share on other sites

P....

Kada ja dođem u PGŽ obićno se javim. Budući se ti meni nisi javio sada mi nije žao da se ja tebi nisam javio jučer. A bio sam u PGŽ. No dobro sad smo 1:1.

Pa sam Ti lijepo napisao da sam u Metropolu otputovao pod uzbunom kao zamjenski šoferčina. A i inače sam ustanovijo da mi se ne isplati javljati Ti se kad dolazim ovako po sistemu Toccata & fuga jer me samo isfrustriraš delicijama kod Mate, a ja onda moram za volan kad postane napeto Klopa.gifPivo.gif

Nego, što si radijo u PGŽ?

 

Nego lijepo je vidjeti neobrijanog admina :P

Tog admina je uvijek lijepo vidjeti, ali je jučer bijo incognito :rolleyes:

 

Vidim sebral je počeo kupit moje fore slikanje po horizontali za krupni plan slikane osobe sa njoj valja doči bliže ,sve u svemu jako ljepo da poslikaš malo metropolu .

Di si Ti vidijo seabralove fotke u ovom postu? Ima samo fotki na kojima je seabral, al' se ne sjećam da je bijo slikan u horizontali???

(A ono što je slikano u horizontali nije pak bijo seabral). Ti si ovajput načisto popojmao brkove :mellow:

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vlak IC 551, Zagreb - Osijek via Strizivojna, nagibni su većinom out, pa dva vagona cijelim putem voze osječke 2044.

Ali dolaze i zagorski vlakovi na 1-3 peron Glavnog kolodvora, jedino ne dolaze na 6. i "a" perone.

Da, zagorci znaju ponekad završiti putovanje na tim peronima, ali ovaj je imao predobre vagone za zagorca. I bila su samo dva full klimatizirana vagona na njemu, pa smo odmah odbacili mogućnost da su to zagorci. :twisted:

Zapravo smo mislili da se radi o zamjeni za neki splitski ICN, ali misliti je očito .... :mrgreen:

 

Nego lijepo je vidjeti neobrijanog admina :P

Imaš jednog još puno neobrijanijeg admina u Vinkovcima ;-)

Ja si ovo nažalost mogu priuštiti samo preko vikenda ....

 

Vidim sebral je počeo kupit moje fore slikanje po horizontali za krupni plan slikane osobe sa njoj valja doči bliže ,sve u svemu jako ljepo da poslikaš malo metropolu .

Pa nek ti bude ak veliš da su to tvoje fore ... ja sam samo zaključio da bi ga drukčije bilo puno teže smjestiti u kadar :lol:

 

P7170133res.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na posveti (i cijelom putopisu).

I kao što reče Stanley, ovih dana sam uglavnom u moru ili u hladovini blizu mora i učim unuka plivati.

No, prekosutra mladi gospodin ima 6. rođendan pa ćemo ga proslaviti u Zagrebu, a onda se opet vraćam na more.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...