Jump to content

Zagorjem prvi i zadnji put


Zeus

Recommended Posts

A ja se jučer muvam po GK baš kad je dolazil 995, i još se pitam zakaj je tak gužva, a ono forumsko okupljanje; neka, neka, treba tako.Mislim da sam vidil Stanleya u to doba kak se šetal po prvom peronu, a da li je netko mene vidil nek sam kaže.

Edited by 1142007

Samo 1.razred !

1.'st class only !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znači zaključak za vagone je više manje: "izvana huj - iznutra fuj". Šteta, baš šteta! Bila sam oduševljena kad mi je Ante rekel da ih preuređuju, i još kad mi se slike pokazal, ma fantastično, jer oni Bt vagoni su noćna mora svakog normalnog čoveka. :rig

 

No, najbitnije je da ste se vi lepo družili i zabavljali, to je najbolji dio ovog putopisa! :cheer:

 

Hvala svima na odgovorima, tak sam si nekak i mislila... :neutral:

Link to comment
Share on other sites

Znači zaključak za vagone je više manje: "izvana huj - iznutra fuj".

 

Ma, nije da se nije dalo truda. Trebalo je tu dosta truda uložiti od projekta do razno raznih alata za izradu interijera,

ALI kao što rekoh palo se po običaju na završnoj doradi. To ti je ono, kad oni koji komentiraju nove modele automobila kažu: nije loš auto samo je loše finiširan, elementi šlampasto složeni. klima se ovo, "cvrčak" cvrči pod komandnom pločom, rukohvat na vratima se klima itd, itd.

Nadam se da će slijedeći vagoni biti korektnije finiširani. Ponavljam nisu loši, ali posao i alkohol NE idu zajedno govorio je moj znanac zvani Hunold i bio je u pravu ali mentalitet se teško mijenja. :mah

Edited by Silver

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

No, najbitnije je da ste se vi lepo družili i zabavljali, to je najbolji dio ovog putopisa! :cheer:

A zaboravila si pohvaliti forumaški doprinos obiteljskom albumu:

 

img1652u.jpg

 

Zagorje7.jpg

 

Srceko.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog viđenja ovog povijesnog čoporativnog putovanja u Varaždin i natrag.

 

Nakon što sam od Zeusa doznao kojim vlakovima ćemo putovati, trebao sam pronaći način kako da se ukrcam i iskrcam na najbližem stajalištu/kolodvoru gledano od doma. Budući da B790 ne stoji na Zapadnom kolodvoru, odlučio sam krenuti malo ranije i dionicu od Zapadnog do Zaprešića prijeći u Mađaru. Nisam znao da je i Toma došao na istu ideju, pa smo se, kao što je Zagi već napisao, nas dvojica vozili u istom vlaku, ne znajući jedan za drugoga.

 

Dok sam čekao svog Mađara na Zapadnom, kratio sam vrijeme fotkajući šumske jagode na prvom kolosijeku ...

 

P5280005res.jpg

 

... i svjetlucave semafore pored skretnica :--)

 

P5280007res.jpg

 

Glasna sirena na uvijek zatvorenom ŽCPR-u na Austrijskoj mi je najavila mog Mađara

 

P5280018res.jpg

 

P5280021res.jpg

 

U Zaprešiću je već bila tamošnja ekipa (Portos, Silver, Zagi), a Toma i ja smo im se pridružili, svaki sa svoje strane Mađara :--)

 

Dvadesetak minuta kasnije, u Zaprešić je stigao i očekivani B790. Marioo se razmahao na prozoru jednog od Beetova, tako da nije bilo dileme u koji vagon trebamo ući

 

P5280029res.jpg

 

Forumaška ekipa u novoobnovljenom vagonu

 

P5280032res.jpg

 

P5280037res.jpg

 

Novoobnovljeni vagon bez forumaške ekipe

 

P5280034res.jpg

Link to comment
Share on other sites

Varaždin ... ovdje smo izašli iz Beeta ...

 

P5280040res.jpg

 

... a on je produžio u smjeru ....

 

P5280041res.jpg

 

Sve sama poznata lica na kolodvoru ... :--)

 

P5280045res.jpg

 

... i poznati viđeni fotografi

 

P5280046res.jpg

 

Pred povratak

 

P5280047res.jpg

 

Dvoboj dvojice fotografa ... sudac na susjednom prozoru je bio nepristran :--)

 

P5280052res.jpg

 

On se više nije htio družiti s nama ... valjda smo ga putem previše izgnjavili pričama o vagonima ;-)

 

P5280053res.jpg

 

Na povratku je većina forumaša fotkala zavoje iz zadnjeg Bl-a. Ovako je to izgledalo s prozora starog Betejca :--)

 

P5280056res.jpg

 

P5280061res.jpg

 

 

To je sve od mene. Još jednom hvala svima na odličnom druženju. A posebno hvala Zeusu da nas je tako brzo i ekspeditivno organizirao i poslao na ovu "prvu i posljednju" vožnju po Zagorju. :--)

Link to comment
Share on other sites

Dvadesetak minuta kasnije, u Zaprešić je stigao i očekivani B790. Marioo se razmahao na prozoru jednog od Beetova, tako da nije bilo dileme u koji vagon trebamo ući

Kak se to razmahao na prozoru, kad se prozori ne mogu otvoriti? :hm

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Kak se to razmahao na prozoru, kad se prozori ne mogu otvoriti? :hm

Pjesnička figura, to se samo tako kaže - čovjek se zapravo razmahao na vratima (kad je vlak stao).

Meni je isto tako zanimljivo kako se Silver drži lijepo uspravno, očito ga hexenschuss još nije sasvim popustion (ili mu je prudilo sjedenje na novom tipu stolca?)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moje fotke ćete čekati još koji dan ipak mi je potencijalna :ljubav: važnija od :loko

Pfaff me pretekao...kako si u tom stanju mogao putovati?

Dečki zavidim vam na tim vašim okupljanjima...a hvala na lijepim prikazima željeznice i Zagorja.

Zaista lijepo!

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nikaj slikal, tak da bi se htel samo svima zahvaliti na kratkom ali ugodnom druženju, jer mi je drago sve vas vidjeti bar na kratko! ;-)

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

 

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

Link to comment
Share on other sites

Ćeš se paziti?

Bez gumice nema :ljubav:

 

@Portos

.......jer su dvojčeki danas vrlo česti.

Ne radi se o MOJOJ susjedi nego o susjedi DASH9 :mrgreen:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Došlo je vrijeme i za moj dio fotografija

 

Dolazak 790 u Zaprešić

 

vzIMG_2390.jpg

 

Novi most preko Krapine između Novih dvora i West Gatea

 

vzIMG_2393.jpg

 

Novi nadvožnjak koji čeka svoje prilazne nasipe

 

vzIMG_2394.jpg

 

Nova Ćenifa u Beet vagonu

 

vzIMG_2397.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...