Jump to content

Potraga za nepoznatom lokomotivom u Dardi ?


dnovakovic

Recommended Posts

Kada se na forumu pojavila vijest o nepoznatoj lokomotivi u Dardi odlučio sam provozati se vlakom do Belog Manastira i usput pogledati dali se to čudo zaista nalazi u Dardi.

Uostalom dobar razlog za railfana da krene u ekšn..

 

Naravno na kolodvor sam došao malo ranije da nešto fotkam i bogami imao sam dobar ulov. Putnički iz Vinkovaca br. 6304 umjesto Šveda došao je kao klasična kompozicija od tri vagona a dovukla ga je zelena 2 062-026 i zamislite strojovđa je naš forumaš 410EXP.

 

55902747.jpg

12797329.jpg

35302976.jpg

 

Kada sam spazio 410EXP i javio mu se, morali smo na brzinu popiti kavu u kolodvorskom restoranu. Tu nam se pridružio još jedan osječki forumaš Fox i naravno kada je čuo kuda sam krenuo i on je odlučio da mi se pridruži.

Žao mi je što smo 410EXP-a morali ostaviti jer je upravo došao IC258 iz Sarajeva.

Dragi 410EXP nadam se da ćemo razgovor uz kavicu nastaviti nekom drugom zgodom.

 

Kada smo Fox i ja ušli u vlak prvo smo se razočarali jer se prozori ne otvaraju a prljavi su i nisu za fotaknje ali što je tu je.

 

Darda, kolodvor je konačno uređen ovo je novi peron koji sam morao uslikati sa vrata vagona....

 

47297562.jpg

 

Ove su dvije slike kroz prljavi i izgrebani prozor BH vagona a na kojima se vidi silos u Dardi sa industrijskim kolosjekom gdje bi trebala biti ta lokomotiva. Nažalost od lokomotive ni traga.....

 

16698149.jpg

 

96145526.jpg

 

Stigli smo u B. Manastir, tu nas čeka mađarska M41-2105....

 

43157268.jpg

 

Otkopčana je naša lokomotiva...

 

88086438.jpg

 

Mađarska M41-2105 polazi de se prikopča na vlak

 

32819795.jpg

 

Fox snima promjenu lokomotiva....

 

70096958.jpg

 

Naša loksa čeka za povratak....

 

48218368.jpg

 

35479910.jpg

 

IC 258 ode za Magyarboly.....

 

54461188.jpg

 

Nastavak slijedi !

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

IC 259 dolazi u B.Manastir sa lokomotivom M41-2122

 

65485806.jpg

 

35152987.jpg

 

Polazimo za Osijek i još jedan pogled na stanicu B.Manastir...

 

56019448.jpg

 

83416985.jpg

 

Stajalište Čeminac....

 

25610785.jpg

 

Stara Drava....

 

24250163.jpg

 

Već smo stigli u Osijek a tramvaja baš za inat nema....

 

78733294.jpg

 

Pogled na osječki depo....

 

42963034.jpg

 

78628272.jpg

 

I na kraju pogledajte gužvu na osječkom kolodvoru....

 

59141949.jpg

 

45092488.jpg

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Očekujem da i kolega Fox proširi ovaj kratki putopis sa svojim fotkama.

Nažalost famoznu nepoznatu lokomotivu nismo ovaj puta pronašli, možda nekom drugom prilikom bude više sreće....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja ću staviti nešto slika.dnovakovic je već sve odlično objasnio pa ću pokušati nadopuniti sa onime šta je on prupustio poslikati.

 

Kako život nekada zna biti neočekivan uvjerio sam se danas.Krenuo sam na kolodvor sasvim slučajno na povratku kući.Prvo iznaneđenje je bila klasika na putničkom iz Vinkovaca.Vlak je sastojao od 3 vagona i bio je prepun ljudi,žao mi što nisam uspio uslikati novi Bl koji je očišćen i friškoofarban izgledao prekrasno.Još ugodnije iznenađenje sam doživio kada sam shvatio da jedan forumaš izlazi iz lokomotive a drugi ju slika :D.Sva trojica smo završili na brzinskoj kavi koju nismo uspjeli ni popiti jer je ubrzo pao dogovor da se ide za Beli Manastir i pukuša uloviti misterioznu mavevarku.

 

Mavevarku naravno u Dardi nismo vidjeli ali sam slikao nove kolosjeke koji su prilično dugački da po mojoj procjeni bilo koji teretnjak može stati

 

57187847.jpg

 

Ovo je kolodvor Darda-Mece koji su koristili radnici Belja nažalost davno je to bilo :cry:

 

90012744.jpg

 

Kolodvor Čeminac

 

26788093.jpg

 

Staro skladište u Čemincu van uporabe sada

 

92717759.jpg

 

Ovo će preuzeti vlak dalje prema Budimpešti.Lokomotiva je u dosta očajnom stanju i strašno je bučna

 

83424126.jpg

 

I nije baš ekološki osvještena :cry:

 

30159498.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nakon okrjepe uz pivo uz ugodnu priču nakon sat vremena smo se uputili nazad na kolodvor.Vlak iz Budimpešte već je došao

 

75467128.jpg

 

Sljedila je izmjena lokomotiva

 

28439102.jpg

 

Odmah nakon izlaska iz kolodvora Beli Manastir vlak je ubrzao na sasvim pristojnu brzinu od 100 km/h.Stvarno je užitak voziti se tako lokalnom prugom kad bih barem sve lokalne pruge bile takve :cry: Ova cesta pored pruge je po sjećanju moga suputnika danas je trasa pruge prema Batini (Portos i Stanly čekamo vas na povratku iz Vojvodine :cry: )

 

37453158.jpg

 

Viđeni fotograf :D

 

14695190.jpg

 

Most na staroj Dravi i viđeni fotograf ponovo

 

55515501.jpg

 

Dravski most u Osijeku

 

56298533.jpg

 

Zatim stajalište Dravski most

 

17847379.jpg

 

Ovo hitno zahtjeva denivelaciju.Prijelaz u Vukovarskoj ulici

 

75152241.jpg

 

Macoza na odmoru

 

47580289.jpg

 

Sa ovim smo došli iz Belog Manastira i za razliku od puta za Beli ovdje su se mogli otvoriti prozori B)

 

27072401.jpg

 

Eto to je sve..Ugodno provedeno vrijeme i vožnja vlakom.Meni dosta za danas :D

Link to comment
Share on other sites

Čestitke ekipi na lijepoj i simpatičnoj reportažici.

 

Stvarno je užitak voziti se tako lokalnom prugom kad bih barem sve lokalne pruge bile takve :cry: Ova cesta pored pruge je po sjećanju moga suputnika danas je trasa pruge prema Batini (Portos i Stanly čekamo vas na povratku iz Vojvodine :cry: )

Na ovo imam jednu malu primjedbu i dvije obavijesti:

a) pruga nije baš sasvim lokalna, već je na međunarodnom koridoru :D

B) sutra oko 15 sati krećemo egérke, Portos i ja prema Vojvodini; ići ćemo preko Baranje; nažalost, zbog kratkoće vremena nećemo se zaustavljati u Osijeku

c) Portos i ja vraćamo se u utorak via Beograd

Tako da ćemo se sresti nekom drugom prigodom. Možda u Banovoj Jaruzi, kako je u jednoj drugoj temi predložio dnovakovic? Mene taj izlet jako intrigira, a vjerujem da bi se okupila pristojna ekipa iz Slavonije i Zagreba. Da ne bi išli Off Topic predlažem da inicijatori otvore posebnu temu u podforumu Razno.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Zgodna reportaža, ovakvi nenadani susreti i brzinski isplanirani izleti znaju biti zanimljivi.

 

Odmah nakon izlaska iz kolodvora Beli Manastir vlak je ubrzao na sasvim pristojnu brzinu od 100 km/h.Stvarno je užitak voziti se tako lokalnom prugom kad bih barem sve lokalne pruge bile takve :cry:

Ovo je ipak međunarodna glavna pruga M301 tj. koridor Vc, iako neki dijelovi istog ne bi prošli ni pod lokalnu prugu.

U međuvremenu me prestigao speedy Stanley. :D

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Naravno da znam da je to međunarodni koridor :D Samo danas na putovanju smo je koristili kao lokalnu prugu.Druga strana ovog koridora je da nakon Osijeka na nekih mjestima se vozi 5 km/h.Toliko o tom međunarodnom koridoru i budućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Stanley stari druže, hvala ti na čestitkama na ovom ne baš do kraja uspjelom putopisu.

Naš dogovor za prugu Banova Jaruga-Daruvar-Virovitica ostaje, samo čekam da malo zazeleni, možda krajem travnja ili početkom svibnja pa se dogovorimo oko točnih termina.

Ja sam siguran, a i Fox mi je obećao da bi nam se rado pridružio, možda se još ko javi.....

 

Želim tebi, egerkeu i Portosu ugodan provod u Vojvodini i očekujem dobar putopis !

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Dečki super putopis imali ste ljepi dan i očigledno je došao u Osijek koji od zadnjih SP-VP-a zato je bio friški a ja u subotu putujem za Daruvar tako da če biti slika i od mene neki mini putopis i naravno i ja sam sa vama za taj izlet .

Link to comment
Share on other sites

Samo ispravka - Zvečka ne vuče vlak do Budimpešte, nego do Pečuha, dalje je struja.

 

Ako sam dobro nabrojao na putu od Budimpešte do Sarajeva promjene se 5 lokomotiva pa to je apsurdno.

Link to comment
Share on other sites

 

Ako sam dobro nabrojao na putu od Budimpešte do Sarajeva promjene se 5 lokomotiva pa to je apsurdno.

šuti, moglo bi i više (federacijska, republikosrpska, naša elektra, naša dizelka, mađarska dizelka, mađarska elektra -> 6 )-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...