Jump to content

Putovanje na SHKM u Varaždinu 2008.


ŠIP TMK-1Z

Recommended Posts

Sad ovo mi je prvi putopis, pa onda nemam iskustva sa pisanjem istih, nemojte mi zamjeriti što baš neće biti nešto :lol:

 

što da kažem, ah, da, za one koji ne znaju:

SHKM = Susret Hrv. Katoličke Mladeži.

 

Malo općenito o susretu, na samom stadionu "Slobode" bilo je cca. 22 tisuće mladih katolika :D ( i ja među njima 8)). To je najbitnije ukratko.

 

Idem se vratiti na ono zašto to pišem baš na ovom forumu. :D

 

Putovali smo vlakom.( ovdje ima nešto malo o tome)

 

Krenuli smo u subotu 26.4. u 9,10 sa ZGK-a sa prvog perona ( :mrgreen: ), vozili se mi tako s pjesmom i raznim igrama do Zaprešića gdje su nam se ukrcali Zaprešćanci. i mi nastavismo put Zagorskih bregova i Varaždina. :D

I eto stigosmo mi u Zabok i tamo reda radi stali i prometnik za pišćauka i krenemo dalje, i onda se mi vozikamo, i dođemo oko 11h u Novi Marof gdje nas dočekuje neki stari deda(prometnik) sa frizurom gorom od moje, i kaže da ćemo čekati križanje (sa 3011) :mrgreen: i dočekali smo 10-15 min križanje :mrgreen: i krenusmo mi dalje, i već smo u 11,40 bili u Varaždinu, bitno mi je da napomenem da nam je svima, taj put od skoro tri sata, prošao pre brzo.

 

Eh, da zaboravio sam, vukla nas je 2044 017, a mi smo bili u 9 vagona(Bl(PS), Bl(B), Bee(B), Bee(B), Bl(B), Bl(B), Bl(BZ), BL(B), Bl(PS))

 

Sutra ću u staviti slike. :)

(sad ne mogu zato kaj još nisam slike digo na fotobuket) :oops:

Link to comment
Share on other sites

Evo ja ću nastaviti putopis :)

 

A kak ste putovali nazad?

bez brige reći ću :wink:

 

dakle, ova nas je vukla:

P4260006.jpg

 

izlaz iz glavnog:

P4260007.jpg

 

križanje sa nekim varaždincem: :P

P4260009.jpg

 

I onda smo u Zaprešiću čekali B790 skoro pa 25min,

P4260011.jpg

 

u međuvremenu je prošo i jedan teretnjak:

P4260013.jpg

 

kad eto, i onog koga smo čekali :D 790 na čelu sa 2044007 8)

P4260014.jpg

 

i krenusmo mi put zagorja:

P4260016.jpg

Link to comment
Share on other sites

III. dio

 

U Zaboku smo stali reda radi, da prometnik isproba pišćauku, a i trebali smo požuriti, zato kaj smo smetali makozi:mrgreen: :

P4260018.jpg

 

i tako krenusmo mi u brege,:

P4260020.jpg

 

pa malo jedan zavoj

P4260021.jpg

P4260020.jpg

 

pa malo drugi:

P4260025.jpg

 

i onda u kod Mađareva, spora vožnja :shock:

P4260026.jpg

 

već se počelo vikati da smo stigli, al kad pogedosmo na sat, razuvjerismo se :):lol:

 

još jedan zavoj :mrgreen:

P4260027.jpg

Link to comment
Share on other sites

IV. dio

 

i evo nas na ulazu u Novi Marof: :D

P4260028.jpg

 

i tu smo čekali križanje (sa 3011), i čekali smo ga jedno, 10-15 min, i dočekali ga :D

na čelu mu je bila 016

P4260030.jpg

 

i došli smo u varaždin :D

 

kad smo došli na kolodvor odma smo išli u grad tak da nemam baš slika od subote sa kolodvora :lol::oops:

 

evo nekoliko ne željezničkih slika:

ovo je bila moja grupa:

P4260032.jpg

 

ovo je bila dizalica sa koje se slikala milenijska fotografija(nažalost ju nisam našo na netu :oops: )

P4260054.jpg

 

da se još malo vidi koliko nas je bilo:

P4260061.jpg

P4260062.jpg

 

ovo je bilo nakon kratke kiše: :D

P4260066.jpg

 

evo malo varaždina:

th_P4270075.jpgth_P4270077.jpgth_P4270101-1.jpg

th_P4270079.jpgth_P4270081.jpg

Link to comment
Share on other sites

V. dio

 

u nedjelju je bila misa u 11h za nas u katedrali, pa smo išli na ručak kod biskupa, te smo imali 3 sata slobodno. :D

bili smo posjetili Varaždinsko groblje(jedno od najljepših u Europi)

pa kad smo to napravili, ja sam otišao do kolodvora :D8)(sam)

ako nekog zanima ovdje su brojevi vagona s kojima smo došli

1. vagon/2. vagon/3. vagon/4. vagon/5. vagon/6. vagon/7. vagon/8. vagon/9. vagon

nakon što sam poslikao vagone s kojima smo došli, uputio sam se prema depou :mrgreen:

ali, vidim ja da je signal na slobodno i pričekam ja kod prijelaza teretnjaka iz koprivnice na čelu sa 2043002:

P4270116-1.jpg

 

i evo tog slavnog varaždinskog depoa:

P4270117-1.jpg

našao sam i izgorjelog šveda:

P4270118-1.jpg

 

i bližio se kraj slobodnom vremenu, pa sam se vraćao nazad, uzeo stvari, i ja sam se opet vraćao na kolodvor :mrgreen:

a na kolodvoru bješe makoza za Koprivnicu:

P4270121-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

VI. dio

 

i ušo sam ja u "naš" vlak i čekali smo polazak, i krenuli smo u 17,10 kao što je bilo predviđeno,

ovdje se vidi da smo cijelo vrijeme vozili po rasporedu :D

u Novom Marofu smo opet imali križanje, ovaj put je bila neka malo mlađa prometnica, dalje je sve išlo po planu, u Zaboku smo opet stajali, reda radi, ali kad smo došli u Luku, to je bilo za ne izdržat čekali smo križanje, a to nismo niti znali :lol: prvo se počelo govoriti da je strojovođa morao na wc :mrgreen:, i čekali smo preko 15min, kad iz pravca Zagreba, dolazi plavac, ode on i mi još uvijek čekamo :roll: i napokon krenusmo,

ovo trebam spomenuti: u Zaprešiću smo stajali po Voznom redu da bi oni kaj su iz Zaprešića mogli izaći, i vlak je stao, a prometnik očito nije znao da iz vlaka treba netko izaći pa je dao polazak, i već je lokomotiva došla na drugi kolosijek, kad najedanput naglo kočenje, 5 kolosjeka smo zauzeli :kul

i onda su zaprešićanci izišli :mrgreen:

evo gusjenice :mrgreen:

P4270128-1.jpg

P4270129-1.jpg

evi i famoznog mosta preko rijeke Krapine

P4270133-1.jpg

 

i to bi bilo to, u 19,42 smo došli na GK na 1. peron izašli iz vlaka, smeće smo uzeli sa sobom 8) i krenuli svako svojim putem kući.

 

Evo, to bi bilo to, zahvaljujem na pažnji. :D

Link to comment
Share on other sites

Čestitke za zanimljiv prvi samostalni putopis, još da si bio zadnjem vagonu bio bi savršen. :wink::mrgreen:

 

Što se tiče milenijske fotke imaš ju na Strikomanovoj stranici, iako je prilično male pikselaže. :?

http://www.strikoman-film.hr/upload/442852_Varazdin-Milenijskisusret.jpg

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Čestitke za zanimljiv prvi putopis,

Pa nije baš prvi .... ne treba zaboraviti da je ŠIP već bio nadopunio naš putopis Sisak-Karlovac s fotkama s druge strane Kupe. :wink:

 

Čestitke i s moje strane, ŠIP !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ej bok, da smo se bar našli Šip. Ja sam tam bio redar i puno sam se šetal po tvoji strani. Nije mi jasno zakaj ste tak rano otišli, pa kaj vam se splatilo doći na tak kratko???

Dobar putopis!!!

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zakaj ste tak rano otišli, pa kaj vam se splatilo doći na tak kratko???

kako to misliš na kratko?

bilo je i onih kaj su odmah u subotu otišli,

ili misliš zakaj smo samo do pol 9 bili na stadionu?

Dobar putopis!!!

Hvala! :)

 

Ej bok, da smo se bar našli Šip.

Eh, da sam znao da ćeš biti našli bi se :)

Ništa, vidimo se ak ne ranije onda u Zadru :lol::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Sip - hvala na izvijescu, dobro si nam sve poslikao. Mogao si doduse poslikat i cijele vagone, ne bi meni smetalo.

 

Kad sam vidio tvoj naslov dretve - "SHKM u Varaždinu 2008.", ja sam moram priznat prvo pomislio na neke politicke konotacije (eh, kad sam mator pa su mi neke stvari ostale urezane u vugla).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...