Jump to content

Biciklom i Medomobilom tragovima Guce


Portos

Recommended Posts

 

Bogme, 200 km prijeći u jednom danu .... tu bi se i Guco, a pogotovo njegov ložač, već pošteno namučili . :D

Guca s odvojcima bila je duga 180km a ja sam odvozio 200!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Super, lipo ! 2 sitnice :

 

1. Ono je783

2. Definiraj pojam "vozili smo dosta brzo " u km/h (maximalno taj dan )

 

1. Hvala na ispravci.

2. Do Donjeg Miholjca imali smo prosječnu brzinu 23km/h no kako smo posljednjih 50km kroz Hrvatsku vozili sporije (umor, mrak) ukupan prosjek za cijelih 202km iznosi 21km/h. Kroz Mađarsku smo držali tempo 25÷27km/h a par kilometara prije Harkanyja vozili smo neko vrijeme i 31km/h.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Do Donjeg Miholjca imali smo prosječnu brzinu 23km/h no kako smo posljednjih 50km kroz Hrvatsku vozili sporije (umor, mrak) ukupan prosjek za cijelih 202km iznosi 21km/h. Kroz Mađarsku smo držali tempo 25÷27km/h a par kilometara prije Harkanyja vozili smo neko vrijeme i 31km/h.

Pa to su već brzine da vas -ov putnički ne pretekne ni u ludilu!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pa to su već brzine da vas -ov putnički ne pretekne ni u ludilu!

 

HŽ-ov PP možda i ne bi, ali možda je mogao Gucin PP ... i to usprkos svim današnjim HŽ remontima, kako thomcro kaže :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ubacujem se u putopise jer imam pitanje.

U subotu idem u Slatinu i mislim posjetiti Jankovac. Zanima me zna li netko kakva je cesta prema Velikoj. Vidim na Googlu da je u principu OK. Pošto su snimke malo starije i najavljuju kišu slijedeća dva dana, da li bi cesta mogla biti problematična za osobni automobil (vozim Accenta)?

Deda je vozio seriju 32

Ja sam samo običan ferroequinolog

Link to comment
Share on other sites

Ubacujem se u putopise jer imam pitanje. U subotu idem u Slatinu i mislim posjetiti Jankovac. Zanima me zna li netko kakva je cesta prema Velikoj. Vidim na Googlu da je u principu OK. Pošto su snimke malo starije i najavljuju kišu slijedeća dva dana, da li bi cesta mogla biti problematična za osobni automobil (vozim Accenta)?

 

Cesta je dobra, bez problema se može njome voziti i kada pada kiša. Jedino što su u tijeku radovi na rekonstrukciji i asfaltiranju dionice Slatinski Drenovac - Jankovac i cesta se zatvara radnim danom od 8 - 15 h. Nisam prolazio tom dionicom otprilike mjesec dana pa ne znam kakva je situacija otkako imaju zatvore ceste.

Pozdrav iz Valpova!

Link to comment
Share on other sites

Ubacujem se u putopise jer imam pitanje.U subotu idem u Slatinu i mislim posjetiti Jankovac. Zanima me zna li netko kakva je cesta prema Velikoj. Vidim na Googlu da je u principu OK. Pošto su snimke malo starije i najavljuju kišu slijedeća dva dana, da li bi cesta mogla biti problematična za osobni automobil (vozim Accenta)?

Od Slatinskog Drenovca do Jankovca je cijela dionica posuta krupnim kamenom pa je gotovo nemoguce ici brze od 10 km na sat, a i nastetilo bi vasem Accentu kao sto je i mom Fordu prije nekoliko tjedana.

Kad sam upitao djelatnike na Jankovcu kakva je cesta prema Velikoj, toplo su mi preporucili da ne idem tim putem. Navodno je taj dio uzi, blatnjaviji i slabije odrzavan.

Link to comment
Share on other sites

Vidjet ću kako će biti, pa ako bude nešto zanimljivo stavim koju fotku.

 

Ako budeš išao potraži bivši kolodvor Slatinski Drenovac, možda je zgrada još čitava.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na informacijama. Vidjet ću kako će biti, pa ako bude nešto zanimljivo stavim koju fotku.

Po cesti Jankovac (odvojak) - Velika može se ići (moglo je prije dvije godine), s tome da je ta dionica uglavnom od kaldrme (znači krupno kamenje uglavljeno u podlogu). Drma kako volan, tako i cijeli auto...inače nekih rupčaga ni blata nije bilo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...