Jump to content

Kako sam bijo na XX. susretu željezničkih modelara u Zagrebu (5. 12. 2015.)


Pfaff

Recommended Posts

(iliti "Provincijalac u Zagrebu XXXVIII")

Na proljetnom sajmu, susretu & burzi Kluba željezničkih modelara Zagreba (od milja: KŽMZ) nisam bio, nešto me spriječilo. E, na jesenski event sam se prisilio otići tim više što sam želio i trebao sresti neke ljude ter obaviti neke akvizicije.
Naravno da se diskretno ne da otputovati u Zagreb, pogotovo kad si dio pogoleme populacije riječkih željeznicoljubaca koji se rado otpućuju put Metropole (jest da ta više nije ni u Beču ni u Budimpešti, al' daj šta već ima...). I tako se slučilo da će nas se u vlaku nakupiti zanimljiv broj, svakako veći od jednog kupea. Iskoristio sam trenutačni status El Prežidentea i obavijestio svoj birački gremij da ću se okoristiti svojim seniorskim statusom ter iskaznicom koju takvima prodaje i platiti si vožnju I. razredom. Razlog je prozaičan – u zadnje vrijeme mi svako janojutarnje kretanje na neki put (a ova subota je već treća takva u nizu) rezultira onime što su naši stari zvali rajzefiber odnosno nespavanjem. A onda bih se nakon dva sata vožnje na šelinom stolcu II. razreda okružen veselom i galamećom mladeši, našao na odredištu u vrlo lošem raspoloženju. Ne, hvala, na opštu polzu spavat ću sam u kupeju I. razreda!

Vakula i društvo su prilično točno prognozirali da neće biti prehladno pa neće trebati teška odjeća. Svemu uprkos, trapatura se oko 6 ha ujutro vrtila mršuk niže od nule

KZMZ15-001.jpg

Ograda stepenica bila je pošećerena laganim mrazom. Pfaffmobil sam večer ranije strpao u garažu jer sam izračunao da mi je jednostavnije otvarati vrata i obavljati ostale radnje nego odmrzavati šoferšajbnu

KZMZ15-002.jpg

Morao sam pu Delnica. Jutarnji brzi stane i na mom domicilnom kolodvoru, ali mu ne pada napamet to učiniti i u povratku pa se onda nađeš iskrcan 1o kilometeri dalje u Delnicama bez auta i mogućnosti prijevoza. kako su si oni to zamislili, nemam ni blage...
Kolodvorski sat u Delnicama kasni u polasku nešto više od 10 dekika, sljedstveno tome gledaj na mob'tel

KZMZ15-003.jpg

Mrkli mrak, nigdje nikoga, sve su lampice na crvenom

KZMZ15-004.jpg

Kolodvor je raskošno blagdanski okićen...

KZMZ15-005.jpg

Srećom je deadline prošao pa sam se uvaljao u čekaonicu. Bilo je divno toplo...
A onda se odnekud pojavio buljuk nekog naroda koji su časkom napravili urnebes. Bučno su uletjeli u čekaonicu i počeli nešto glasno dogovarati. Jasno da su ostavili ulazna vrata otvorena...
- Hoćete li, molim vas, zatvoriti vrata?, velim ja pristojnim tonom.
- Ali ovdje je tako vruće!
- Gospođo, uvjeravam vas da s vanjske strana vrata ima friškece koliko vam srce želi... (imam jednu takvu doma pa sam se ispraksirao)

U nastavku je krenula rasprava koliko i kako kupiti karte za tri para koji putuju u Zagreb II. razredom. I taman sam pomislio da se sve sredilo kad li se najbučniji dosjetio da bio oni mogli na grupnu kartu... Ona simpatična smotana teta koja se bavi trženjem voznih isprava na kolodvoru Delnice, zna prodati jednosmjernu i povratnu kartu. Običnu. Kad krene ono s popustima što ponekad zna i mene izbedačiti, mora se konzultirati. I tako ona unutra s nekim telefonira, a on s dere s ove strane stakla... Na karju sam odustao i izašao. Nevjerovatno kud se pristojnost izgubila u nekim plavim daljinama!

KZMZ15-006.jpg

BTW, ja sam svoju putnu ispravu nabavio par dana ranije na riječkom kolodvoru bez ikakvih problema, a čak sam ju i karticom platio

KZMZ15-007.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vlak je stigao sa samo nekih desetak dekika zakašnjenja. Navodno su u Meji čekali na krajcanje s putničkim (koji je, naravno, kasnio)

U brzom vlaku na relaciji Rijeka – Zagreb – Osijek postoje čak tri kupea I. razreda. U jednom obično sjedi vlakopratno osoblje, a ja sam si našao jedinog praznog i smjestio se.

Aaaahhh!

 

KZMZ15-008.jpg

 

Nije to ni neudobno, sjedalo je mrčuk manje neudobno od onih u II. razredu, ima rasklopni stolić po sredini, struju za laptop i sve potrebno (jedino što sam napravu ostavio kod kuće), a mjesta za noge k'o u priči. Jedino mi ide na ququruz što su valjda iz sigurnosnih razloga izostavili zavjese prema hodniku pa si k'o u ajzlogu. Ali, dobro, da ne grintam. Nije bilo loše, grijanje je radilo i lijepo sam nadoknadio propušteno. Vani je ionako mrak, a prozori se ne daju otvarati...

 

KZMZ15-009.jpg

 

Stolić

 

KZMZ15-010.jpg

 

Kantica za smeće koja očito ponekad ima i drugu namjenu...

 

KZMZ15-011.jpg

 

Kad smo stigli u Zagreb (sa samo 15 minuta kašnjenja), pročitao sam reklamu na srednjem vagonu. se protiv grafitera odlučio boriti vlastitim grafitima.

 

KZMZ15-012.jpg

 

Na I. peronu, 1. kolosjeku sjedi som imenom "Tin"

 

KZMZ15-013.jpg

 

KZMZ15-014.jpg

 

Glavni ulazni hol glavnog kolodvora glavnog grada Lijepe naše. Kad ovo vidim, sjetim se Isusa koji je trgovce istjerivao iz hrama...

 

KZMZ15-015.jpg

 

Kad kupiš nešto iz goleme hrpe makulature koja se knjižarima nakupila, imaš pravo odabrati još i poklon ispod ovog božićnjaka

 

KZMZ15-016.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Uplašeni strašnim pričama o naoružanim ZET-ovim bakulama, otišli smo si kupiti javnoprijevozne karte.

 

KZMZ15-017.jpg

 

Najpametnije rješenje je dnevna. Lijepo cvikneš jednom pa si miran do smiraja dana...

 

KZMZ15-018.jpg

 

Zagreb u magli, političari u magli, guske u magli, Tomislav u magli...

Ovo je tipično zagrebačko vrijeme za ovo doba godine (za one koji ne znaju: zagrebačka ruža vjetrova je nekakav prilično smežuran cvjetić pa kad ova ogavnost nalegne negdje polovinom listopada, dobar si do svibnja. Nama Primorcima naviklim na povremene napadaje bure koja takve stvari otpuše put Talijana, ovakva klima nije nikad pasala. Kako se Dalmoši odluče preseliti u Zagreb, nije mi nikad bilo jasno)

 

KZMZ15-019.jpg

 

Damirić u "John Wayne" pozi

 

KZMZ15-020.jpg

 

Jean je nešto relaksiraniji

 

KZMZ15-021.jpg

 

Advent u Zagrebu se rasprostro van nekadašnjih granica TBJ. Sad su na Tomislavovom trgu napravili zanimljivu klizačku stazu pa su nuždni i šatori u kojima se klizačima & prijateljima nudi neka okrjepa, amogu se prodavati i razne đinđuvice.

 

KZMZ15-022.jpg

 

Eto nas u trajvanu br. 17. Plava vindjakna je Đino

 

KZMZ15-023.jpg

 

Trg žrtava i Zajednica tehničke kulture gdje se tradicionalno održava susret

 

KZMZ15-024.jpg

 

Pred ulazom sretosmo danijelalikara i SBB-i-sve-ono-ostalo

 

KZMZ15-025.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dvadeseti pa jaš jubilarni...

 

KZMZ15-026.jpg

 

Ima tu još zanimljiv stvari. Ova tvrtka me uvijek podsjeti na opise klope koje recitira Pomet

 

KZMZ15-027.jpg

 

Kad smo ušli, neki od izložaka su još bili u fazi sastavljanja

 

KZMZ15-028.jpg

 

Ubrzo je sve bilo OK. Ova Malletica me svakiput oduševi

 

KZMZ15-029.jpg

 

Vicinalni vlakić

 

KZMZ15-030.jpg

 

Ovoga sleda su Märklinaši nastupili u punom sastavu. Izuzetak je bio Borna koji je iz samo njemu poznatih razloga, odlučio prodavati "N" materijal. Svašta!

 

KZMZ15-031.jpg

 

Poluautomatik skretnice

 

KZMZ15-032.jpg

 

U najdubljem dijelu izložbenog prostora, manje-više standardna priča

 

KZMZ15-033.jpg

 

KZMZ15-034.jpg

 

Nešto alpsko-bavarske arhitekture

 

KZMZ15-035.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Borna & frend

 

KZMZ15-036.jpg

 

Pojavio se i naj-senior među 4umašima. Hvala mu na tome jer su ostali viđeniji kolege svojom izočnošću malo oštetili doživljaj

 

KZMZ15-037.jpg

 

Cjenik za nep'smene

 

KZMZ15-038.jpg

 

Ja sam još malo tunjav (slikao me Stanley mojim strojem)

 

KZMZ15-039.jpg

 

Stanley i neizostavni Daco

 

KZMZ15-040.jpg

 

E, sad sam već bolji (nakon prvog "Velebitskog")

 

KZMZ15-041.jpg

 

Evo i njega! Mali Medo (a.k.a Portos). Dobro raspoložen, sretan i veseo jer mu svi somovi plivaju

 

KZMZ15-042.jpg

 

Krapinsko-zagorska županija je bila nekako loše zastupljena

 

KZMZ15-043.jpg

 

Long time no see! lovac-na-pruge. Dmaho se povela rasprava tko je zaslužniji za uspjeh nacionalne pasmine niskopodnjaka: on ili Portos ter tko kome smije u vlak i kada!

 

KZMZ15-044.jpg

 

Narcis i Jean. Kasnije ih je lovac poveo do remize pogledati niskopodnjake. Ponud'lo i meni, ali sam se sjetio kako me mali.paja nekom prilikom tamo vodio – daleko je to, mislio sam da hodamo do Velike Gorice...

 

KZMZ15-045.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Borna i ja smo nešto kemijali oko neke lokomotivice koja baš nikako nije htjela kako spada. Šteta...

 

KZMZ15-046.jpg

 

Uuuuh, al' je mirišalo po ličkom ananasu...

 

KZMZ15-047.jpg

 

I onda se pojavio slavc. Bila je to divna prilika da mu se makar kavicom odužim za one sitne komadiće koje mi je poslao i s kojima sam popravio svoju "Lima" lokomotivicu.

Razmijenili smo puno zajedničkih stavova i baš mi je drago da smo se upoznali.

 

KZMZ15-048.jpg

 

hiperion i njegova pemska ljepotica, zaslužna za putoslikopis iz Praga. Baš su lijepi pa se nadam da bi i križanci trebali biti takvi!!!

 

KZMZ15-049.jpg

 

Idem još malo razgledavati. Opet među Märklinašima

 

KZMZ15-050.jpg

 

G. Lucijan, tajnik KŽMZ

 

KZMZ15-051.jpg

 

Ima prekrasnih stvari

 

KZMZ15-053.jpg

 

KZMZ15-054.jpg

 

KZMZ15-055.jpg

 

KZMZ15-056.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Volim ručne radove

 

KZMZ15-057.jpg

 

Najbrža HO lokomotiva u Zagrebu i okolici. Stara 38 godina. Vlasnik/autor i ja smo se prisjetili tog čuda na veeeelikoj izložbi modelara koja je tada održana u zgradi današnjeg Tehničkog muzeja

 

KZMZ15-058.jpg

 

Nagibna (Pendolino) tehnologija. Prigon je malo dorađen. Olovni utezi osiguravaju stabilnost u zavojima. Mislim da nikad nije iskočila iz zavoja

 

KZMZ15-059.jpg

 

"Z"-maketica u koferiću. Sjećam se da je pokojni Barney stalno maštao o tome

 

KZMZ15-060.jpg

 

Maketa je bilo malo. Modularna maketa se ne izlaže već neko vrijeme, a od HO maketa bila je samo ova. Kad smo Borna i ja isprobavali onu lokomotivicu, ispostavilo se da nigdje nema niti komadića "N" kolosjeka pod naponom. Šteta

 

KZMZ15-061.jpg

 

Čuvar makete u zimskom periodu

 

KZMZ15-062.jpg

 

Zato sam si gricnuo keksić!

 

KZMZ15-063.jpg

 

Već sam bio spreman otići kad li je stigao i draženb67 u punoj ratnoj spremi.

 

KZMZ15-064.jpg

 

Imali smo načelni dogovor za preuzimanje njegove knjigice o Zagrebačkim tramvajima koju sam platio pred više od dva mjeseca, ali sam bio preškrt platiti još i one Stanleyeve!

Bilo kako bilo – knjigica je v žepu!

Usput sam saznao da je koautor knjigice baš tog dana otputovao u toplije krajeve...

 

KZMZ15-065.jpg

 

Moje impresije s burze: Ništa što već nije viđeno i po mom mišljenju, preskupo. Svi se žale da se ništa ne prodaje, a drže cijenu. Hja...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I onda smo prešli diagonalno preko Trga u pokušaju ukrcaja na tramvaj prema TBJ. Damirić je htio svratiti do Adzeja provjeriti kako napreduju pregovori, ali smo ga odgovorili

 

KZMZ15-066.jpg

 

Piše: Stiže nam 2016. Ajd' da vidimo i to čudo...

 

KZMZ15-067.jpg

 

Tramvaja smo se načekali, a onda nas je u oštrom zavoju pretekao Bandić-vlak

 

KZMZ15-068.jpg

 

Kad već nismo sreli STIBa...

 

KZMZ15-069.jpg

 

Sad je Đino okrenut na pravu stranu

 

KZMZ15-070.jpg

 

Opće mjesto slikavanja svih provincijalaca na TBJ (za one koji ne znaju: majstor kipar je onaj što je napravio grifone na trstaskoj gradini)

 

KZMZ15-071.jpg

 

Predbladanski biznis cvate. Ne znam kakav je promet i financijski učinak jer nigdje nisam vidio fiskalnih blagajni...

 

KZMZ15-072.jpg

 

KZMZ15-073.jpg

 

Ah! i Zagreb je konačno dobio Muzej torture. Nisam stigao provjeriti da li prostor dijele s Poreznim uredom!

 

KZMZ15-074.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

"Pivnica Medvedgrad" je gotovo pa nezaobilazno mjesto hranidbe 4umaša prilikom boravka u Zagrebu. Ja sam ovoga sleda predložio da odemo u "Malog Medu" u Tkalčićevoj. Hodanja ima otprilike kao i do one ekspoziture na starom samoborskom, ali je trasa puta puno zanimljivija.

Najprije smo sjeli na jednu od, ajmo reć', zastakljenih terasa, ali je onda Thommo "El ex-Prežidente" morao na ćenifu pa je otkrio lijepi stol za šestoricu u toplom zakutku

 

KZMZ15-075.jpg

 

On samo izgleda kao Mefisto, inače je prilično dobroćudan, porijeklu uprkos...

 

KZMZ15-076.jpg

 

Dileme, dileme...

 

KZMZ15-077.jpg

 

Naš veseli konobar

 

KZMZ15-078.jpg

 

Pive su stigle. Ja ću ostati na jednoj jer sam dvije već utankao na sajmu

 

KZMZ15-079.jpg

 

"Medvjeđa šapa" – nekakav golemi hamburger

 

KZMZ15-080.jpg

 

"Medin brlog" – Svega i svačega + pifce, a sve za 70 dlakavaca

 

KZMZ15-081.jpg

 

Ah, da, uz šapicu ide i pomfrit!

 

KZMZ15-082.jpg

 

Osoblje je dobre volje i to svakako doprinosi atmosferi u lokalu

 

KZMZ15-083.jpg

 

Plamena piramida

 

KZMZ15-084.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Siti & napiti, idemo put ajzibana

 

KZMZ15-085.jpg

 

Nešto za Portosa - drveno baciklo. Izgleda da i vozi

 

KZMZ15-086.jpg

 

Još dva prizora iz Tkalče

 

KZMZ15-087.jpg

 

KZMZ15-088.jpg

 

Evo me na TBJ. Ekipica je krenula put kolodvora, a ja sam krenuo u potragu za serekešom jer su me na burzi načisto posušili

 

KZMZ15-089.jpg

 

Zdenac glumi adventski vjenčić s patuljčićima

 

KZMZ15-090.jpg

 

BTW, ovo je moja ideja adventskog vjenčića!

 

AdventskiVjencic2.jpg

 

Komunalac nije u plamenu nego mi je uletijo u kadar pa je njegov reflektirajući prsluk privukao svu pažnju senzora mog fotića

 

KZMZ15-091.jpg

 

Ovo sam zapravo htio slikati

 

KZMZ15-092.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zagreb je prilično raskošno i s ukusom okićen. Nije kičasto (iako, što nije kičasto kad su u pitanju blagdanske dekuracije?)

 

KZMZ15-093.jpg

 

Ah, i ovi su u magli...

 

KZMZ15-094.jpg

 

Ponuda se uglavnom svodi na kuhano vino...

 

KZMZ15-095.jpg

 

... i kobaje (a što zapravo više treba?)

 

KZMZ15-096.jpg

 

KZMZ15-097.jpg

 

KZMZ15-098.jpg

 

KZMZ15-099.jpg

 

KZMZ15-100.jpg

 

KZMZ15-101.jpg

 

Replika konjke. Kapljice magle su tako velike da se blic lijepi za njih pa slika izgleda kao da je snijeg

 

KZMZ15-102.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv tramvaj u boji pisanice. Nije plav pa možda prođe i kod seabrala. Hmmm?

 

KZMZ15-103.jpg

 

Glavni kolodvor. II. peron, 2. kolosjek. Vlak nas čeka (koliko putnici iz Osijeka moraju tu čepiti dok vlak krene dalje?)

 

KZMZ15-104.jpg

 

ASEA u magli? Ovo je baš glupo ispalo...

 

KZMZ15-105.jpg

 

Ovo s kraja na kraj traje kao da se voziš preko Teksasa...

 

KZMZ15-106.jpg

 

Vesela teta kondorica. Svi smo se pomamili slikavat' ju

 

KZMZ15-107.jpg

 

Ja, naravno, opet sam u prvom. Otišao sam vidjeti što radi ostatak ekipe u zadnjem kupeu mog vagona. Izgleda da im ne falim...

 

KZMZ15-108.jpg

 

KZMZ15-109.jpg

 

Damirić si je kupio novi kompakt. Dobro izgleda

 

KZMZ15-110.jpg

 

Igor se malo separisao...

 

KZMZ15-111.jpg

 

... logično, ima sobom nadzorni odbor!

 

KZMZ15-112.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Teta kondorica nas je napustila u Moravicama. Zamijenio ju je neki mrgud koji nije ni provjeravao karte. Očito smo od nje dobili pozitivnu karakteristiku

 

KZMZ15-113.jpg

 

Pa da pogledam što sam to danas pazario – malo materijala "N"

 

KZMZ15-114.jpg

 

Jedna dražesna lokomotivica...

 

KZMZ15-115.jpg

 

... i par šarenih vagončića. Svha i namjena bit će razvidni kroz neko vrijeme

 

KZMZ15-116.jpg

 

KZMZ15-117.jpg

 

KZMZ15-118.jpg

 

I evo me u Delnicama. Starim, ove noćne fotke mi nikako ne uspijevaju...

 

KZMZ15-119.jpg

 

Najbolja itd., itd... me dočelkala juhicom...

 

KZMZ15-120.jpg

 

Bio je to opet jedan lijep dan proveden u društvu s dragim ljudima. I hvala im na tome!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast maestro. Jedino nisi trebao objaviti onu moju groznu sliku gdje buljim k'o telac u šarena vrata. :luda:

 

Maketa je bilo malo. Modularna maketa se ne izlaže već neko vrijeme, a od HO maketa bila je samo ova.
Čuvar makete u zimskom periodu

 

Čuvar se zove Vedran i vlasnik je makete, koja se zove Vedrograd. Maketu i sve što na nju ide dobio je na poklon prošlog Božića od članova KŽMZ. Moj prilog je bio jedna kućica i nekoliko vagončića iz startseta Piko.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv tramvaj u boji pisanice. Nije plav pa možda prođe i kod seabrala. Hmmm?

K'o da imam nekog izbora ... ionako mi svaki dan kloparaju pod prozorom kad ih metnu na četvorku. :neutral:

 

Lijepi putopis ! Žao mi je da se ovaj put nismo uspjeli vidjeti ... nakupilo mi se puno privatnih obaveza, koje sam morao odrađivati.

A tjedan koji je prošao mi je bio kratak, barem što se boravka u Zagrebu tiče .... :ne zna:

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je da se ovaj put nismo uspjeli vidjeti ... nakupilo mi se puno privatnih obaveza, koje sam morao odrađivati.

 

Malo smo te oblajavali, nadam se da nisi puno štucao. :kul

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će se svi na forumu složiti da Pfaff zaista pravi odlične putopise. Kada je od jednog, da se autor slučajno ne naljuti, ipak samo običnog putovanja u Zagreb napravi hrpu fotografija i opiše sve to svojim nadasve zanimljivim i uvijek duhovitim tekstom, dobijemo vrhunski putopis. I što je najvažnije odmah po obavljenom putovanju putopis je gotov za objavljivanje na forumu.

Možete li zamisliti kakvo bi nam tek zadovoljstvo Pfaff priuštio da se zaputi željeznicom preko Anda ili kroz Aljasku.....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

 

 

Maketu i sve što na nju ide dobio je na poklon prošlog Božića od članova KŽMZ. Moj prilog je bio jedna kućica i nekoliko vagončića iz startseta Piko.

 

Ispravak polu točnog navoda! Ja sam isto sudjelovao,a nisam član KŽMZ (ali,kao da jesam) član sam Štaciona!

Osim mene su sudjelovali i neki drugi članovi,a nisu članovi niti jedne "partije". :lula

Link to comment
Share on other sites

Malo smo te oblajavali, nadam se da nisi puno štucao. :kul

Izgleda da jučer nisam stigao ni štucati ... ;)

Nadam se da ste nazdravili koju i u moje ime :pivo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...