Jump to content

Susret railfanova 14. srpnja 2013., usput malo Zagreba


Stanley

Recommended Posts

U nedjelju 14. srpnja u pivnici ''Medvedgrad'' na starom Samoborskom kolodvoru u Zagrebu sastalo se malo railfanovsko društvo, na čašicu razgovora i poneku kriglu piva.

Ja sam stigao nešto ranije jer sam imao neki poslić u gradu, a putem sam ponešto i slikao. Pa sam odlučio sastaviti kraći hodopis. Sada smo ionako u sezoni ''kiselih krastavaca'' pa od viška glava ne boli. A oni koji slabije poznaju zapadni dio grada možda nađu za sebe kakav zanimljiv motiv.


Kilometraža Vrapče - Beograd via Sisak - Sunja - Novska:


P7140006_zps70054085.jpg


Gužva u Mađaru:


P7140010_zpsc8225ad6.jpg


Okretište tramvaja kod Zapadnog kolodvora:


P7140012_zpsae1e2b2f.jpg


Zapadni kolodvor, civilna strana:


P7140013_zpsa225f9b8.jpg


Talovčeva ulica, u ovoj zgradi bio sam 1973. na regrutaciji:


P7140015_zps05a85205.jpg


Nekada Rudolfova vojarna, danas park:


P7140018_zpse7dd13ee.jpg


Ulica Republike Austrije:


P7140025_zps03989620.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Kulturno-povjesni spomenik - središnja zgrada Rudolfove vojarne. Očuvano je još nekoliko zgrada duž ulice Republike Austrije, a danas su u njima ministarstva i različite gradske ustanove:


P7140045_zpsbbfcad4f.jpg


Klaićeva ulica. Iza one željezne ograde nekada se nalazio vrtni dio legendarnog ''Skušića'', gdje su se davnih godina skupljali zagrebački izviđači:


P7140047_zps7797b001.jpg


U ''Skušiću'' sam 1972. proslavio svoj 23. rođendan, a društvo mi se potpisalo na poklone. Pa mi budi dopušteno malo se osvrnuti na prošlost:


295168_414018718650675_1498762513_n_zps77e978b5.jpg


563871_414018748650672_2083502846_n_zpsa558e5c8.jpg


Moja bivša gimnazija, danas muzej Mimara, pogled iz džungle koja je nekada bila Srednjoškolsko igralište:


P7140049_zps57e7eef6.jpg


Rooseveltov trg:


P7140057_zps8bcf7646.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Još jedno mjesto uspomena iz mladih dana - bivši kolodvor Samoborčeka:


P7140064_zps2420d2cf.jpg


Bikovi u savani:


P7140065_zpsa24e4e7f.jpg


Ove tragove je urezala nestašna Strijela kojoj se prohtjelo malo počešati bika:


P7140066_zps146c2c6d.jpg


Ovdje je radio moj stariji buraz, a ja sam dolazio žicati ga lovu i auto za sudar (spoj, čvenk):


P7140070_zps1ebd4d5e.jpg


Još jedan pogled na kolodvor Samoborčeka:


P7140072_zpsd7124664.jpg


Konačno odredište - stari Samoborski kolodvor, prva vrata desno pa ispod krošnji:


P7140074_zpsaee87339.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj jadničak je stalno žicao mrvice sa susjednog stola, a ljudi njemu ''iiiiš'':


P7140076_zpsbfeab7f9.jpg


Društvo se počelo okupljati - ruxrux i egérke:


P7140077_zps3956283b.jpg


Pa je stigao i Portos:


P7140078_zpscb1610b9.jpg


Ivog si je malo pridremal pak je malo i zakasnil (to smo mu priznali kao akademsku četvrt):


P7140079_zps2b03cfc3.jpg


Bilo je i gladnih:


P7140080_zps66aa04c6.jpg


Da znaš, pun mi je kufer te Kalifornije:


P7140081_zps3fa29e6f.jpg


I za kraj jedna slika koju je snimio Portos (nisam ni ja za Bogom kamenje bacal):


Z_zps8ad4f860.jpg


Podružili smo se blizu tri sata, ispili poneku kriglu, ugodno popričali, obilato se nacerekali i svatko na svoju stranu. Biti će i uzbudljivih putopisa, no o tome će vam reći autori nakon što se vrate iz svojih planiranih odredišta.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ima li planiranih susreta oko 22. do 26. ?

 

Što se društva na ovim slikama tiče, nema.

Ako si zainteresiran za susret s nekim od forumaša objavi poziv ovdje, nije problem dogovoriti se:

 

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/2299-slubeni-hm-sastanak-forumaa/

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nije se samo Stanley smucao po gradu prije druženja sa forumašima. U Medomobil sam ubacio međunožni Medomobil i provozao se po Zagrebu.

Pruga na križanju Zrinjevca i Mihanovićeve već je bila obnovljena pa nisam imao što za poslikati. Otišao sam dalje, do križanja Držićeva-Vukovarska.

 

zg02_zps308b2242.jpg

 

Pogled iz Vukovarske. Tračnice za desno skretanje već su zamijenjene, za lijevo tek nedavno uklonjene

 

zg03_zps1f2d7598.jpg

 

zg04_zpsd8ccdda0.jpg

 

Ovuda prolazi petica...

 

zg05_zps2634d1be.jpg

 

Pogled sa SZ prema JI

 

zg06_zpse6b734c2.jpg

 

Niti prema NZ ne vozi ništa

 

zg07_zps25f07b6c.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Pa sam se odvezao gotovo do Domovinskog mosta kako bih vidio gradilište proširene Radničke. Zašto projektanti naših cesta uvijek šahtove kanalizacije projektiraju sredinom kolnika? Uzimaju proviziju od majstora za špur-nagib-zatur vozila i od trgovaca spona, kugli i krajnika vozila :wacko:

 

zg08_zps48811b01.jpg

 

Pogled prema sjeveru. Desno stanuju g. i gđa. Zlayo Zg :ljubav:

 

zg09_zpsba9b95a7.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

U povratku svraćam na omiljenu lokaciju tramvaj-fanova. Sve je još tu, dobro zavareno za podlogu. Osim drača...

 

zg10_zpsa0b37f55.jpg

 

Zadnji istovareni tramvaj bio je "modificirani" 2250 u svibnju 2012.

 

zg11_zps969b26c7.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

I tako stigoh ja GLADAN u Medvedgrad. Nakon ispijenog 0,5 rezanog dobrodošlice uslijedila je kobasica sa zapečenim grahom, poslije nje još 2x0,5 rezanog...

Budući fotka nije mutna u doba njenog nastanka još se nisam ljuljao :-)

 

zg12_zps35fd3ffb.jpg

 

Hvala domaćinu Ruxu što nas je okupio.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Kulturno-povjesni spomenik - središnja zgrada Rudolfove vojarne. Očuvano je još nekoliko zgrada duž ulice Republike Austrije, a danas su u njima ministarstva i različite gradske ustanove

 

U jednoj je i Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, tj. moje radno mjesto.

Link to comment
Share on other sites

 

Navodno se vrlo uskoro kreće s "obnovom" ovog parka. Zato koristim priliku i guštam ove prizore dok ih nisu unakazili tzv "modernizacijom" ovog psetodroma koji je dobio naziv po Tuđmanu.

BTW ... i ja sam svojevremeno šetao svog cucka po povom parku .... bilo je to početkom osamdesetih, kad sam doselio u obližnju Čanićevu ulicu i ostao u njoj s većim ili manjim prekidima idućih 20-tak godina.

Link to comment
Share on other sites

Gledam jutros što ima novoga u ovoj temi, pa me egérke podsjetio da nije zabranjeno dodati i kakvu tematsku pjesmu.

Najprije jedna za vrapčića:


http://www.youtube.com/watch?v=menElpqokfI


I jedna za cijelo društvo (''Bluz slada i ječma''):


Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ovo je super! Putopis praktički iz ničega! To mogu samo stari znalci.

 

U pravu si - iz ničega. Ponio sam fotoaparat tek da zabilježim ovaj naš susret - koji je inicirao kalifornijski Zagrepčanin ruxrux jer se uželio domaćeg railfanovskog društva - a kako sam imao nekog posla u gradu okinuo sam usput poneku snimku. Pa mi se u glavi rodila ideja da napravim mali putopis i to iz dva razloga: 1. jer je na forumu ''mort-sezona'' pa ne škodi malo živosti i 2. da podsjetim kako je lijepo kada se railfanovi podruže uživo.

I da - hvala na komplimentu! ;)

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ponio sam fotoaparat tek da zabilježim ovaj naš susret - koji je inicirao kalifornijski Zagrepčanin ruxrux jer se uželio domaćeg railfanovskog društva

 

BTW ... je li rux barem obećao da će opet početi pisati po forumu ? :grin:

 

Link to comment
Share on other sites

 

BTW ... je li rux barem obećao da će opet početi pisati po forumu ? :grin:

 

 

Pošteno govoreći nismo ga pitali. Imali smo toliko tema za brbljanje i cerekanje da na to nismo ni obratili pažnju. No, s obzirom da se kani relativno uskoro vratiti u Zagreb (trajno), za vjerovati je da ćemo ga češće viđati na forumu (a i uživo).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...