Jump to content

Zagorski cug u Gorskom kotaru


Pfaff

Recommended Posts

Sticajem okolnosti, vraćao sam se danas opet vlakom iz kipuće Rijeke u nešto prohladniji GK. Za razliku od "Jadrolinije", nije sezonski adaptirao cijene

 

StanicaRijeka109.jpg

 

Na čelu trovagonske kompozicije (2 bijela i plavi u sredini) bio je džems. Više se ne uzrujavam, kao što rekoh u naslovu teme, ovo sve više liči na zagorski cug...

Prije ukrcaja osmotrio sam ovaj simpatični prizor (diskretno, naravno)

 

th_StanicaRijeka111.jpg

 

Na riječkom kolodvoru nije bilo nekog muvinga. Tim me više zapanjila ova Žutka u prvom planu...

 

StanicaRijeka113.jpg

 

Nije li na krivoj strani kompozicije? Eas-i s kladama obično putuju na zapad?

 

StanicaRijeka114.jpg

 

Netko je pitao kakvo je stanje električne infrastrukture na riječkom kolodvoru? Dobro, izgleda da su sve premontirali, a čak i počistili za sobom

 

StanicaRijeka112.jpg

 

Malo izbliza (u pozadini plavo nebo - danas ga, fala bogu, ne manjka)

 

StanicaRijeka115.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Viđen, a nepoznat fotograf krenuo slikavat' po kolodvoru. NemBlage.gif

 

StanicaRijeka116.jpg

 

Maćuhice, čempresi...

 

StanicaRijeka117.jpg

 

... različci i geranije. Sve behara i sve cvate (vidi se da su utamanili RVR pa je sve procvalo)

 

StanicaRijeka118.jpg

 

Majstor samo čeka da se ja ukrcam pa da ubaci u 8. položaj! BTW, oba su majstora bili u lijepim plavim majicama sindikata strojovođa. Ja sam bio u svjetloplavoj "Štacionovoj" majici povodom 50 godina Žutke. Bio je to dan od majica

 

StanicaRijeka119.jpg

 

Meščini, ovo malo nakjivo Nakjivo.jpg

 

StanicaRijeka120.jpg

 

Smjestio sam se u zadnji vagon. To doduše znači da ću u Lokvama prilikom izlaza opet skakati u grabu, ali zato imam lijep pogled na vlak iz vlaka

 

StanicaRijeka122.jpg

 

Imam i naljepnicu "Armade" u kupeju

 

RijekaLokve146.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Krenuli smo polako, mirno i s puno dima (kako to već rade dizeli na ovoj pruzi) i časkom stigli do Ogranka. Crvenokapa teta nas šalje dalje, opet polako i mirno...

 

StanicaPecine168.jpg

 

Tamo negdje u dubini slike zamagljene plavetnilom, brčka se jedan admin Plaza.gif

 

RijekaLokve147.jpg

 

I evo nas u Fužinama

 

StanicaFuzine162.jpg

 

Preko mosta se više ne vozi korakom. Vidi se da radovi napreduju.

 

StanicaFuzine163.jpg

 

StanicaFuzine164.jpg

 

Medvjedići u Vratima. I naš lokalni lugar u Sungeru ih kipari. Skida suvišno motorkom, a poslije brusi i lakira

 

StajalisteVrata38.jpg

 

StajalisteVrata40.jpg

 

Još je maločas bio zelen k'o salata. Što mu bi?

 

RijekaLokve148.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Obično s ove ceste slikam vlakove, sad su se uloge izmijenile. Tko bi doli...

 

RijekaLokve149.jpg

 

Kad je vlak krenuo, činilo mi se besmisleno snimati slikopisne utiske, ali sam onda shvatio da je zvučni efekt rike dizela još uvijek dosta zanimljiv pa je tako nastala ova kolekcija impresija kroz prozor kupea

 

http://www.youtube.com/watch?v=b6EBH_ZMNmY

 

Prijatelj se sunča

 

StanicaLokveLjeto551.jpg

 

Vaš vjerni izvjestitelj s novim šešoarom (kupijo jutros u Rijeci kod Kineza da mi se ne skuha frizura)

 

StanicaLokveLjeto552.jpg

 

Večerica je bila malo egzotična – treba se ponekad i počastiti!

 

StanicaLokveLjeto553.jpg

 

Ajd, bok! rekao bi Antiša

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

ali sam onda shvatio da je zvučni efekt rike dizela još uvijek dosta zanimljiv pa je tako nastala ova kolekcija impresija kroz prozor kupea

Hvala za ovaj filmic!

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Filmić je odličan, kao i putopis :palac:

Baš sam dobio želju provozat se ovim djelom riječke pruge, samo kaj bi ja više volio da me vuče Žutka. Nego, jel sam ja to dobro vidio da je na kolodvoru Lokve bilo još četvero ljudi koji su očito sišli s vlaka :shock: A lijepo je bilo za vidjet i vlak s toliko kontejnera, ali naravno moralo je biti i par Eas-a s kladama.

Link to comment
Share on other sites

A Lokve-Sunger si prehodao ili je Pfaffmobil tada bijo još 5-cilindraš?

Došli po mene jer sam se kao pravi provincijalac nakon posjeta velegradu natrpao svim i svačim (još nisam znao koliko će me koštati popravak!)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Krenuli smo polako, mirno i s puno dima (kako to već radeTamo negdje u dubini slike zamagljene plavetnilom, brčka se jedan admin Plaza.gif

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/RijekaLokve/RijekaLokve147.jpg

Hehe, thx ... da da znaš da sam te spominjao ovih zadnjih dana kad sam se nekoliko puta provezao Karolinom od Vrata preko Fužina i Plasa do Hreljina.

Otkako je na A6 zatvoren izlaz Oštrovica, ovo mi je postala standardna ruta ... railfanovski 100% pogođena ruta, a sad barem imam i dobar povod da svoje suputnike vozim onuda, bez da me pitaju suvišna pitanja :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Otkako je na A6 zatvoren izlaz Oštrovica, ovo mi je postala standardna ruta ... railfanovski 100% pogođena ruta, a sad barem imam i dobar povod da svoje suputnike vozim onuda, bez da me pitaju suvišna pitanja

Točno tako, i ja sam prije dva tjedna prvi put prošao tom cestom (za koju sam se nedavno detaljnije raspitivao). Jedini je problem (bio) što nam se žurilo u Selce pa nije bilo vremena za čekanje bilo kakvog vlaka.

Da li istim tim putem idu i autobusi prema Crikvenici i Novom (oni koji po redu vožnje ne idu u Rijeku)?

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Za reć pravo, preko izlaza Oštrovica prošao sam negdje krajem svibnja i nisam pojma imao da je zatvoren. Ne vjerujem da linijski busevi idu tuda, prije će bit da skrenu kroz industrijsku zonu Kukuljanovo prema Bakru.

Cesta od Plasa naglavačke dolje u Hreljin nije baš neko veselje za autobus

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Cesta od Plasa naglavačke dolje u Hreljin nije baš neko veselje za autobus

U pravu si, onog silaska od vrha Hreljina kroz njegov centar pa do križanja s D501 se ne bi niti San Francisco postidio. Jedino što je još puno uže i zavojitije, a čini se i strmije ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Za reć pravo, preko izlaza Oštrovica prošao sam negdje krajem svibnja i nisam pojma imao da je zatvoren.

 

Je, zbog odrona. Ponavljaju to već par tjedana i tek su prošli tjedan krenuli to sanirati. Trebat će im, navodno, oko tri tjedna.

Link to comment
Share on other sites

Odličan putopis kao uvijek od Tebe. Nego, jedna stvar me vrlo zanima:

 

Večerica je bila malo egzotična – treba se ponekad i počastiti!

 

StanicaLokveLjeto553.jpg

 

 

Što je ovo narandžasto? Mrkva? Marelica? Marcipan? Neko egzotično voće iz GK-a. Stvarno nemam pojma... :mrgreen:

Levente -- pozdrav iz Mađarske

Link to comment
Share on other sites

Nego, jedna stvar me vrlo zanima:

Što je ovo narandžasto? Mrkva? Marelica? Marcipan? Neko egzotično voće iz GK-a. Stvarno nemam pojma... :mrgreen:

Dinja (talijanska kombinacija - prosciutto e melone) samo ju ja ne režem na kockice nego koristim posebni alat koji pravi kuglice.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Poznavajuci Pfaffa [nazalost, ne uzivo nego sa foruma] i njegovu metodicnost - posvecenost cak i najmanim detaljima, nebi me zacudilo da 'slikuje' i tu alatku za pravljenje kuglica i postira [naprimjer kao sto je slikao onaj zilet za skidanje naljepnica ili kao sto slika termometar] :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...