Jump to content

Zagorjem prvi i zadnji put


Zeus

Recommended Posts

Pitate se vjerojatno, zašto takav naslov. Pa, vrlo jednostavno. Danas sam se prvi put vozio Zagorjem u Beet vagonu, a zadnji put u Bt vagonu, jer njih će vrlo brzo povući u Gredelj na modernizaciju u Beet vagone.

 

Ideja o vožnji Zagorjem u Beet vagonu tinjala je u meni od prvog dana od kad su ovuda provozali, ali tek danas se ostvarila. Na moje veliko zadovoljstvo, nisam bio sam, jer društvo mi je pravilo desetak railfanova, pa s razlogom imam dojam da nije moglo biti bolje.

 

Jučer navečer ideju o tom kratkom izletu prenio sam dvojici forumaša i lavina se zakotrljala i na kraju rezultirala solidno popunjenim odjeljkom u Beet-u. U Varaždin smo se vozili u Beet-u s brzim vlakom 790, a vraćali smo se u Bt-u sa ubrzanim 995. Iz Zagreba su krenuli wiggum i Marioo, u Zaprešiću su se ukrcali Silver, seabral, Portos, Toma i zagi988, u Zaboku smo ušli ivog i moja malenkost, a u Konjščini nam se pridružio željko256. U Varaždinu su nas dočekali Ante-Vž i Vedi, a potpuno neočekivano od nekud se stvorio Brunoh s kojim sam se prvi put vidio i na taj način mi je prekrasan izlet začinio novim poznanstvom.

 

Zahvaljujem svima koji su mi danas pravili društvo i učinili mi ovaj dan nezaboravnim.

 

Ovim vlakom smo putovali u Varaždin

 

DSC01202.jpg

 

a ovim smo se vraćali

 

DSC01365.jpg

 

Toliko za uvod. Budite strpljivi, u postovima koji slijede biti će dosta dojmova s prve vožnje u Beet vagonu, a i slike se naveliko pripremaju. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dakle...

Portos, silver i ja smo se na Zaprešiću ukrcali na 790 na kojem su već bili Marioo i wiggum.

Prije toga Toma i seabral su došla Mađarom do Zaprešića, a nisu imali pojma da su u istom vlaku sve dok nisu izašli.

Ukrcamo se i odma razgledavamo i naslikavamo vagon.

 

Ja sam okinuo jednu fotku ali pregledavanjem vagona smo otkrili mnogo nedostataka i grešaka koje su nastale tokom remonta.

DSC00511-1.jpg

 

Više o tome napisat će Marioo koji je večinu toga i popratio fotografskim zapisom.

 

Tokom putovanja do Vž-a sam pregledavao vagon i otvarao razne ormariće "zaključane" firkantom kako bi vidio kak je vagon složen i di kaj ima. (bez brige Gredeljevci, nisam nikakvu štetu napravio, samo sam gledo i u elektro ormaru upalio rasvijetu vagona pošto se vani smračilo :wink: )

 

Također je tokom putovanja nastala samo jedna fotka ŽCP-a i iza njega brda i doline...nisam siguran di sam to okinuo.

DSC00513-1.jpg

 

Došli smo u Vž i okinuli jednu milenijsku...malo sam krivo naciljo, ali zato je Portos odradio svoj posao okidanja milenijske kako spada...

DSC00516.jpg

 

Nakon te milenijske fotke pitao sam ekipu jer ima kandidata za otići do depo-a no svi su rekli da nemamo vremena.

Imali smo 20 minuta i ja sam otrčao do depoa i poslikao što sam htio.

To je zapravo i razlog zašto sam išao u Vž.

 

Došao sam do depoa i prvo primjetio ličanku 019 kako odmara...

DSC00518-1.jpg

 

Skužio sam da je iza nje 014 i slikam dve zvijeri u vs. modu...

DSC00519.jpg

 

Iza 014 je 2043 002 koju sam slikao no slika nije nešto pa ju neću stavljat ovdje već u svoju galeriju.

 

Iza njih na istom kolosijeku je 2044 009, posljednja zelena 2044.

DSC00522.jpg

 

Iza nje je 2043 005

DSC00524.jpg

 

pa 004 s orignalnim žabljim svijetlima...

DSC00525.jpg

 

Pogled na cijeli depo u kojem su bile 2044 001, 016 i ostale kojima nisam vido broj te 7122 004 i još neki (brojevi neviđeni)

DSC00533.jpg

 

Nazad nas je vukla 2044 008 koja uredno dimi pri večim položajima

Evo je u Vž

DSC00538.jpg

 

I par izvanprozorskih-zavojnih fotki tokom puta...

DSC00547.jpg

(Marioo malo visi van :kul3 )

 

I eto kako dimi...

DSC00554.jpg

 

Sve u svemu druženje je bilo super, bilo je zanimljivih tema u vagonu, nije bilo puno ne-railfanova i ugodno smo putovali!

To je to od mene...

Link to comment
Share on other sites

Lijepa hrpica vas se skupila - vidim da smo svi našli zamjenu za Liku!

(A di vam je Stanley? Njega ste opet zaboravili?)

 

Čekam nastavak...

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pitate se vjerojatno, zašto takav naslov. Pa, vrlo jednostavno. Danas sam se prvi put vozio Zagorjem u Beet vagonu, a zadnji put u Bt vagonu, jer njih će vrlo brzo povući u Gredelj na modernizaciju u Beet vagone.

Dosta je prigovora od putujećeg svjeta za nove Beet vagone. Ovaj prigovor je od putnika koji putuju malo dulje sa vlakom (30' i dulje). Ljudi se smrzavaju. Ugodno je ući po ovoj vrućini u klimatiziran vagon. Ali ljudi koji dulje putuju se smrznu. Drugi problem je što ljudi koji ulaze sa ove vrućine u vagon dožive i temperaturni šok.

Link to comment
Share on other sites

Atmosfera u vlaku na putu za Varaždin

IMG_3143b.jpg

 

IMG_3185b.jpg

 

Sretno doputovavši otpratili smo vlak prema Kotoribi

IMG_3197b.jpg

 

Portos priprema aparaturu za "milenijsku" fotografiju

IMG_3206b.jpg

 

Predah do vlaka koji će nas vratiti tamo od kuda smo došli.

IMG_3211b.jpg

 

Nakon rastanka od članova ekipe koji ostaju ........

IMG_3220b.jpg

 

.....počeli smo se ukrcavati, Tomo

IMG_3218b.jpg

 

Nedugo zatim došao je gospon kondukter.

IMG_3223b.jpg

 

Ovak izgleda druga polovica Bt vagona koji će na reparaturu - ako sam dobro razumio

IMG_3214bBtunutranjost.jpg

 

Ovo je dio te polovice koja više neće izgledati kao sada. Ovo posvećujem, ma znate već kome.

Pfaffe, zadovoljan? Exluziva prije preoblikovanja.

IMG_3254bBt.jpg

 

I tako nas pelja cugek prema domu našem, unatoč slabom prometu još uvijek isprobavaju ispravnost svjetlosne signalizacije.

IMG_3237b.jpg

 

Ovaj gospodin je odgovoran za današnje okupljanje i peljanje po Zagorju. Lepo ga pozdravljam u svoje ime.

IMG_3251b.jpg

 

 

Dodatak: u pretrčavanju kolodvorskih kolosjeka u Varaždinu primječen je V. I. Lenjin.

Svaka sličnost sa nekim koga poznajete je slučajna.

IMG_3207b.jpg

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Semafor govori samo jedno.. uskoro stiže ?

 

img1642s.jpg

 

 

790

 

img1644ou.jpg

 

 

Na odredištu..

 

img1649k.jpg

 

Striček zaključuje da je vlak spreman za dalje..

 

img1648be.jpg

 

 

U pauzama rekordno brzog ispijanja pive, uspio sam snimiti i neke usputne potrete

 

img1653d.jpg

 

img1652u.jpg

 

img1654ij.jpg

 

Zeus u elementu... :)

 

img1661r.jpg

 

Zeus i Marioo

 

img1660c.jpg

 

 

Napuštajući Varaždin

 

img1656nf.jpg

 

 

Nadam se da bude ovo uskoro postalo prošlost.. :)

 

img1658q.jpg

 

img1666d.jpg

 

A ovo bliska bliska budućnost..

 

img1647u.jpg

 

 

Toliko od mene, hvala svima na ugodnom druženju..

Od Konjščine do Sibira...

Link to comment
Share on other sites

A di vam je Stanley? Njega ste opet zaboravili?

Nisu. Obavijestio me na vrijeme Portos, a kasnije sam vidio da me zvao i Zeus (isprika što se nisam javio). No već sam imao druge planove.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Evo i mojeg viđenja današnjeg izleta.

 

Budući da brzi ne staje u mojem domicilu, morao sam potegnuti do Zaboka. Dočekao me pusti kolodvor uz dosadno tmurno vrijeme.

 

DSC01181.jpg

 

Ubrzo nakon što sam kupio kartu, kolodvor se "razbudio". Stigao je 3015 za Zagreb, a vozi ga obnovljeni plavac 7 121 030

 

DSC01188.jpg

 

DSC01194.jpg

 

a odmah za njim došao je i plavac iz Krapine 7 712 001, a s njim i ivog.

 

DSC01192.jpg

 

Nakon par minuta stiže i glavna zvijezda dana, brzi 790 s Beet vagonima

 

DSC01202.jpg

 

U Beet vagonu

 

DSC01208.jpg

 

ekipa se dobro zabavljala pričajuči o željeznici, a tema su uglavnom bili Beet vagoni.

 

DSC01210.jpg

 

Mogu reći da mi se interijer samog vagona jako dopada, budući da volim plavu boju, a i dizajn mi je OK.

 

DSC01218.jpg

 

DSC01214.jpg

 

Crvena vrata nema šanse da ne uočiš. :mrgreen:

 

DSC01223.jpg

 

Doduše, vagon ima i nedostataka o čemu će više reći oni koji su ih detaljnije proučavali, ali ja sam generalno jako zadovoljan njime i smatram da je veliki napredak u kvaliteti prijevoza na zagorskoj pruzi. Samo da nam tu i ostane. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I tako smo za nešto više od sad vremena stigli u Varaždin gdje su nas ljubazno dočekali Ante-Vž i Vedi. Još jednom im zahvaljujem na gostoprimstvu. :hai

 

Budući nam je planirano vrijeme boravka u Varaždinu bilo jedva pola sata, na brzinu je pala jedna milenijska by Portos, nakon čega smo odjurili na osvježenje u obližnji birc. Tih pola sata je doslovno proletilo i ubrzo nas je čekao 995 s kojim smo se vraćali.

 

DSC01229.jpg

 

Na kolodvor je upravo ulazio plavac 7 121 014 iz Koprivnice.

 

DSC01232.jpg

 

Odlučili smo da ćemo se po posljednji put voziti u Bt vagonu, jer će ubrzo svih devet povući u Gredelj i iz njih napraviti Beet vagone.

 

DSC01234.jpg

 

Čast da nam bude zadnji imao je

 

DSC01351.jpg

 

Ovakvi detalji uskoro postaju prošlost

 

DSC01354.jpg

 

DSC01357.jpg

 

Nakon što su nas u Turčinu napustili Ante-Vž i Brunoh, koji su se malo provozali s nama, neki od nas otišli su u zadnji vagon, a to je bio žlajfer 011-9.

 

DSC01271.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Razlog privremenog preseljenja bila je spoznaja da će uskoro početi vijuganje zagorskim bregima. Budući da je vlak bio sastavljen od pet vagona s dizelom na čelu, prizori koje smo vidjeli istinski su užitak za svakog railfana. Neke od njih podijeliti ćemo s vama. Uživajte.

 

DSC01248.jpg

 

DSC01253.jpg

 

DSC01278.jpg

 

DSC01286.jpg

 

DSC01291.jpg

 

DSC01299.jpg

 

DSC01314.jpg

 

Jako zabavno bilo je masovno šaltanje fotografa na relaciji hodnik-kupe. :kul

 

Evo još par zavojitih

 

DSC01318.jpg

 

DSC01325.jpg

 

DSC01331.jpg

 

DSC01337.jpg

 

Zadnji zavoj prije Budinščine

 

DSC01344.jpg

 

DSC01347.jpg

 

je značio da dolazimo u ravničarski dio pruge, pa smo se svi vratili u Bt vagon.

 

Uz još malo časkanja, ubrzo smo stigli u Zabok, gdje sam nažalost, morao prekinuti društvo s railfanovskom ekipom. Iza mene je ostalo lijepo provedeno poslijepodne uz vožnju u obnovljenom Beet vagonu, zadnju vožnju u Bt-u, druženje s istomišljenicima i novo poznanstvo.

 

Toliko od mene. Još jednom hvala svima i vidimo se uskoro na roštilju.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jako lepo, baš vam je fajn bilo! :)

 

Moram prije svega priznati da sam jako ponosna jer sam i ja pogodila da je ona Zagijeva fotka kod Mađareva, al me eto STIB pretekel, he, he... :)

 

Nego, da vas pitam, kak su ti stolci? Jesu k čemu? Zgledaju grozno, pa me evo iskreno zanima vaše mišljenje.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Nego, da vas pitam, kak su ti stolci? Jesu k čemu? Zgledaju grozno, pa me evo iskreno zanima vaše mišljenje.

Ja sam ovaj put šalabajzao za sebe i nisam se s časnom skupinicom vozijo do VarAždina i natrag, ali Ti iz osobnog iskustva mogu reći da su grozni. Ja to zovem "zubarski stolci za patuljke". Oni samo lepo izgledaju...

Već sam ne jednom na 4rumu iskazao svoje mišljenje o novim stolcima koje Drempina ekipa sistematski ugrađuje u 'rvacke vlakove :mrgreen:

Edited by Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nego, da vas pitam, kak su ti stolci? Jesu k čemu? Zgledaju grozno, pa me evo iskreno zanima vaše mišljenje.

 

Pa gledaj, da su udobni, i nisu, ali u odnosu na stolce koji su u tom vagonu bili prije obnove, nešto su ipak mekši. Uostalom, to i nisu stolci za dugotrajnije putovanje, jer Beet je prigradski vagon, i on je prvenstveno namijenjen da ublaži gužvu između Zaboka i Zagreba. Za one koji putuju malo dalje u sastavu će se gotovo uvijek naći Bl ili žlajfer.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Nego, da vas pitam, kak su ti stolci? Jesu k čemu? Zgledaju grozno, pa me evo iskreno zanima vaše mišljenje.

 

Pozdrav!

 

 

Ovak, moje mišljenje, potvrđujem onu "Nije zlato sve što sja", razumjela si kaj ne.

Nadalje, poznata kvaliteta "Made in Croatia", uvijek se pitam zašto tako?

 

Portos uvrče vijak (drži sjedalicu za okvir stolca) koji je gle čuda baš pred njim pao na pod. HŽ neće trebati reklamirati Gredelju, ništa se nije dogodilo, he-he.

IMG_3171d.jpg

 

Ovo ne mogu komentirati zato jer je sve novo ??? Pa valjda podliježe reklamaciji, kamo sreče ak je to največe zlo

IMG_3190cprozor.jpg

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja bi mogao staviti naslov Zagorjem prvi put.

 

E sad prvi put sam se vozio u Beet vagonu (nisam jedini) pa prvi put sam se vozio u Bt (fakat je neudoban) i ono najvaznije prvi put sam se vozio Zagorskom štrekom :oops: :oops:

 

Al dobro za sve postoji prvi put :mrgreen:

 

Ukrcavanje na GK na vlak 790

 

HZ2044004.jpg

 

kompozicija

 

Zagorje1.jpg

 

tek sam u vagonu skuzio Wigguma mada sam ga vidio na kolodvoru vise puta (covjek se udebljao :kul3 )

 

E a sad prvi dojam o Beet vagonu,sve je to lijepo i krasno udoban je ali sjedala su za ubit :cekic: meni se jednostavno ne svidaju.

 

I dok smo razglabali o vagonu netko je na podu ugledao ovo :shock:

 

Beet1.jpg

 

otkud to???

 

evo otkud (Gredeljevci pozor ovaj dio je za vas)

 

Beet2.jpg

 

Srecom je s nama djelatnik Končara pa je sjedalo popravljeno :mrgreen:

 

Beet3.jpg

 

potom smo Zagi i ja malo skecirali vagon i evo sta smo pronasli. komentar nepotreban :po guzi:

 

Beet5.jpg

 

 

Beet4.jpg

 

 

Beet6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ekipa u vlaku

 

Zagorje2.jpg

 

i do Varaždina nisam nista slikao

 

odlazak naseg vlaka

 

Zagorje3.jpg

 

 

Kolodvor

 

 

Varadin.jpg

 

Potom brzinski odlazak u biblioteku i mozemo lagano nazad.

 

Vlak vec ceka

 

Zagorje5.jpg

 

Željko256

 

 

Zagorje4.jpg

 

on nebu sa nama

 

Zagorje6.jpg

 

Ante

 

Zagorje7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...